Skocz do zawartości
IGNORED

Swój własny streaming - czy to możliwe ?


Łukasz80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Czy jest szansa na stworzenie własnego streamingu ? Tak abym miał dostęp do muzyki wszędzie, czyli w telefonie z androidem, na innym laptopie po wifi, 3g.

Tyczy się to samo filmów oczywiście nie HD. Czy zwykły NAS będzie dobrą opcją ?

Jestem totalnie zielony w tym temacie

 

 

 

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokalnie jak najbardziej. Chyba kazdy NAS to potrafi (ja osobiscie mam Synology)

Oczywiscie, sa ograniczenia - bo DLNA czesto traktowane jest w urzadzeniach odbirczych "po macoszemu". Sa takze odbiorniki ktore dzialaja korzystajac z NAS jako dysku sieciowego - duzo lepsza opcja.

Dostep: jesli chodzi o komputery to ZERO problemu - masz wszystko zmapowane jako dysk sieciowy i pozamiatane, do urzadzen typu Bluray itp masz DLNA (roznie to dziala) a do androida masz aplikacje od synology. Jak masz bardziej szczegolowe wymagania to napisz, przetestuje u siebie.

 

poczytaj tez to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalnie to wiem, że zadziała ale bardziej chodzi mi o to że mam dostęp do WiFi w pracy itp i chciałbym słuchać tam muzyki z telefonu nie przechowując jej na karcie pamięci. Czy odpalić jakiś serial nie w HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam NAS WD i jest apka wd2go

Za pomocą tej apki jest dostęp do zasobów NAS na telefonie czy tablecie. Oczywiście działającego poza siecią lokalną.

Wszystko działa jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz nas zyxela i walisz na nim polkasta. Tworzysz własna chmurę i masz dostęp do zasobów sieciowych na końcu świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja polecam również Synology. Do muzyki masz apkę Audio Station, do video Video Station , fotek Photo Station no i nowa fajna apka do notatek Note Station.

Sam używam bardzo często Audio Station jak latam autem, łączę się z radyjkiem samochodowym przez bluetooth i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką funkcję ma JRiver, ales serwer JRiver trzeba odpalić na PC. Wersja dla NAS jest zdaje mi się dopiero w planach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez tez jeszcze pod uwage ze taki streaming wymaga odpowiedniego transferu a ten nie jest jednoznaczny z transferem Twojego lacza internetowego. Chodzi mi o to mam 2 komputery + NAS. 1 komputer jest w niemczech (NAS tez) a jeden w polsce. Moj upload (NAS) wynosi 6mbs czyli okolo 750KB/s ale komputer w polsce (mimo ze download ma 20mbs / 2,5MB/s) ciagnie dane z NAS z predkoscia 120KB/s bo pomiedzy nimi dluga droga i gdzies jest slebe polaczenie. Sprawe zalatwil by VPN z ktorym i z niemiec i poslki mial bym maksymalnie szybkie polaczenie (ale to dodatkowy koszt). Mi nie jest to potrzebne bo danych uzywam w 100% lokalnie, ale takie rzeczy watro potestowac przed wieksza inwestycja.

Jesli dane odbieral bedziesz w jednym kraju to powinno byc ok, ale ze stwierdzeniem "masz dostęp do zasobów sieciowych na końcu świata" bym uwazal, bo dostep z predkoscia 100KB/s to dla mnie osobiscie nie jest dostep. (prosze niech nikt nie oddbiera tego jako zlosliwosc, ale tylko i wylacznie jako informacja - zycie to nie bajka :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką funkcję ma JRiver, ales serwer JRiver trzeba odpalić na PC. Wersja dla NAS jest zdaje mi się dopiero w planach.

 

A malina z dyskiem usb da radę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli dane odbieral bedziesz w jednym kraju to powinno byc ok, ale ze stwierdzeniem "masz dostęp do zasobów sieciowych na końcu świata" bym uwazal, bo dostep z predkoscia 100KB/s to dla mnie osobiscie nie jest dostep.

 

Jak nie ma jak ma :)) Sprawa lacza to juz inna bajka, jesli ktos nie ma synchronicznego lacza to sie zawiedzie. Ja np. mam 4Mbity lacze radiowe i ladnie uklonilem sie w strone operatora i podziekowalem ;)Nie ma sensu sie katowac.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jak ma :)) Sprawa lacza to juz inna bajka, jesli ktos nie ma synchronicznego lacza to sie zawiedzie. Ja np. mam 4Mbity lacze radiowe i ladnie uklonilem sie w strone operatora i podziekowalem ;)Nie ma sensu sie katowac.

 

Pozdrawiam.

 

Witam, nie o to mi chodzilo. Same mozliwosci Twojego lacza internetowego to nie wszystko. ja mam 50/6mbs i niby 6mbs to wystarczajaco, ale jak robie upload zalacznikow na moje konto pocztowe z wp.pl (znajdujac sie w niemczech) to upload wynosi okolo 1mbs a nie 6mbs (mimo iz 6mbs mam). Problemem jest jakis serwer posredni. Pominiecie tego serwera jest mozliwe chyba tylko z pomoca zewnetrznego VPNa (i to nie byle jakiego, tylko takiego do ktorego i ja i [w tym przypadku] wp.pl mieli bysmy doskonaly dostep.)

Czytalem takze ze jakis koleszka mial taki problem w tym samym miescie (polaczenie z jego sieci domowej do sieci w pracy bylo masakryczne).

Oczywiscie tak wcale nie musi byc. Ja pisze to tylko zeby zaalarmowac iz nie jest to tylko uzaleznione od lacza Twojego i lacza odbiorcy - niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może takie coś?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(Przy okazji innego problemu zauważyłem takie coś :) . Osobiście nie znam, nie używam, nie wiem jak działa ale opis ciekawy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.