Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo TX - RZ 900 kino - stereo


Jaworo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Venom200 jak przyjdą kolumny i usłyszę to co na słuchawkach a jest rewelacyjnie, zresztą to nie tylko moja opinia bo kolega po przesłuchaniu chce sprzedać Denona. To też może kwestia nowoczesnych av. Ja mam starego który nie zajmuje się przetwarzaniem obrazu. Ale jeśli nie usłyszę to podałeś świetną podpowiedź z tym adapterem, do kina wystarczy a muzyka pójdzie z wzmacniacza. No i tania ta metoda, wręcz bardzo tania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb Direct w amplitunerach jest najlepszy tzn najbardziej naturalny, ale to nie zmienia faktu że jest tragiczny

A jak już piszemy o 636 to jak się ma Direct do Pure Audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom200 jak przyjdą kolumny i usłyszę to co na słuchawkach a jest rewelacyjnie, zresztą to nie tylko moja opinia bo kolega po przesłuchaniu chce sprzedać Denona. To też może kwestia nowoczesnych av. Ja mam starego który nie zajmuje się przetwarzaniem obrazu. Ale jeśli nie usłyszę to podałeś świetną podpowiedź z tym adapterem, do kina wystarczy a muzyka pójdzie z wzmacniacza. No i tania ta metoda, wręcz bardzo tania.

Jest też dzielnik napięcia,ale tu widzę inne rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też dzielnik napięcia,ale tu widzę inne rozwiązanie.

Dzielnik napięcia jest drogi a to rozwiązanie jest śmieszne tanie i nadzwyczaj skuteczne nic nie trzeba przełączać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie. Dlaczego?

Inne marki to dno w zestawieniu z Anthem

 

możesz uzasadnić?

 

Ja od początku działam na Onkyo, z chwilową przygodą z Denonem i moim zdaniem najważniejsze jest dobre dobranie komponentów czyli AMP+ KOLUMNY. Co do TX RZ 900 słuchałem ostatnio, bo sam poszukuję nowego zestawu, żeby łykał DSD. Brzmi świetnie. Podobno wpakowali jakieś nowe przetworniki. Ma kopnięcie, brzmienie bardzo naturalne, tylko muszę jeszcze przemyśleć cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziec ze inne marki niz anthem to dno to jak mówić o formule 1 i powiedziec ze ferrari to dno...

 

Takie wypowiedzi swiadcza jedynie o malo kompetentnej wiedzy w tym temacie. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nic nie tracisz na jakości dźwięku?

A co ma się w kinie degradować dźwięk.

W koncertach też niczego złego nie doświadczyłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy będzie chwalił to , co ma - zrozumiałe. Ja np na Onkyo złego słowa nie powiem póki co, a Denon mnie zawiódł 2 razy. Możliwe, że znajdą się tacy , co mieli odwrotnie. Dobrze że mamy taki wybór sprzętu- nie to co kiedyś ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PMA 720 padła mi koncówka mocy, a AVR 1311 przestał startować.Tzn włączał się i wyłaczał samoczynnie. Wstawiłem go nawet do serwisu, bo bardzo się przyzwyczaiłem, ale ciężko było im znaleźć usterkę. Generalnie lubię Denona, przyzwyczaiłem się nawet do brzmienia, ale póki co nie kupię sprzętu tej marki.

Sprzęt był normalnie użytkowany, stał w miejscu pod telewizorem, ale wentylował się spokojnie i nie był niczym przykryty. Takie normalne zwykłe domowe warunki. Możliwe że miałem pecha, ale póki co Denona nie kupię :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawoho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez przymierzam sie do Onkyo TX-RZ900 tylko czy ktos ma u siebie i moze podzielic wrażeniami szczególnie w kwestii stereo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę poznać waszą opinię - Jaki amplituner będzie miał 1 miejsce.

Onkyo tx-rz900, Arcam FMJ AVR 360, Arcam FMJ AVR 380, MARANTZ SR7010,ANTHEM MRX-510

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś ocenił brzmienie Denona do Onkyo?

 

Jak dla mnie Onkyo jest bardziej przejrzyste i chyba bardziej neutralne, choć cały czas oswajam się z brzmieniem. Denon brzmiał bardziej tłusto- to było bardzo fajne w muzyce klasycznej, ale momentami szczególnie w okolicach dolnego środka mulił mi brzmienie i np muzyki rozrywkowej wole słuchać chyba na ONKYO. Trzeba by postawić oba obok siebie i wtedy porównać- bo wrażenia z przed jakiegoś czasu mogą być nieobiektywne.

 

Tez przymierzam sie do Onkyo TX-RZ900 tylko czy ktos ma u siebie i moze podzielic wrażeniami szczególnie w kwestii stereo ?

 

Kupiłeś? Ja jeszcze się lekko waham ale chyba się zdecyduję :) Przy okazji- znacie jakieś portale dystrybujące muzę w DSD?

 

Chcę poznać waszą opinię - Jaki amplituner będzie miał 1 miejsce.

Onkyo tx-rz900, Arcam FMJ AVR 360, Arcam FMJ AVR 380, MARANTZ SR7010,ANTHEM MRX-510

 

Ale w kwestii brzmienia w stereo, brzmienia w surround, funkcjonalności, stosunku ceny do jakości ? Może najlepiej zrobić kilka kryteriów i oceniać punktami- pod warunkiem że ktoś miał do czynienia z każdym z tych urządzeń :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Kupilem RZ900 jestem bardzo zadowolony szczegolnie jesli chodzi o stereo naprawde niezle gra polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj War3z - gratulacje bo maszyna wyglada zacnie . Napisz prosze co wcześniej grało u Ciebie . Czy miałeś okazje porównać ze wzmacniaczem stereo ? Jakim ? Strasznie mi sie podoba ten amplituner , ale właśnie wyrzuciłem kino i zostałem przy stereo a tu taka fajna maszyna ..... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również kupiłem RZ900. Powiem szczerze, świetna maszyna ! Ma niezłego kopa i konkretny zapas mocy. Zabieram się za zbieranie mojej małej kolekcji DSD (cholernie drogie te pliki), już nie mogę się doczekać, żeby sprawdzić jak to gada !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy okazję testować go ostatnio z DENONEM 4510 o ile dobrze pamiętam. W każdym razie z topowym modelem z przed kilku lat.

Oczywiście kwestia także muzyki jednak w większości przypadków RZka zagrała lepiej. Miałą po prostu swobodniejszy dzwiek, bliżej tego uzyskanego z wzmacniaczy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi coś się wydaje ze temat tych onkyo jest tu tak podkrecany na tym forum aby ..ryby. .polknely haczyk i zdaje sie to działa. ..

 

To tylko moje odczucia i proszę się tym nie sugerowac.

 

Ciekawe jakie są opinie właścicieli chociaż nie beda one raczej subiektywne bo to co nowe to musi być lepsze. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić z tym co piszesz, bo faktycznie sporo się o tym czyta- wyszedł nowy model i jest BOOOM. Sam się zdecydowałem w sumie w pewnym stopniu z uwagi na to że, znalazłem sporo opisów na forach (również tu) i fajnych opinii na zagranicznych odpowiednikach i to mnie zachęciło do sprawdzenia. Oczywiście potem przyszło do odsłuchu i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z wyboru (pierwsze wrażenia).

 

Co do RZ konkretnie, to chętnie się wypowiem jak emocje zakupowe trochę opadną, bo chwilowo cieszę się jak nastolatek z pierwszego samochodu, po za tym nie miałem jeszcze takiej dłuższej chwili na porządny odsłuch. Postaram się zrobić trochę testów na różnej muzyce i sprawdzić jak się zachowuje "w praniu" i dam Wam znać !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez z ciekawości sprawdzalem zachodnie fora i zagranica mozna kupic te amplitunery tanio poniewaz jest duzo amplitunerow zwroconych przez klientów i wyprzedawane sa one po promocyjnych cenach przez sklepy ponownie.

Nie znalazlem powodu wiec nie wiem dlaczego byly zwroty ale jezeli komus zalezy to znajdzie wicej na forum avf lub avs - nie pamiętam

 

Również niedługo wchodza lub już weszly wyzsze modele rz1000 i rz3000 i wtedy dopiero będzie pisane ze te dopiero maja super stereo bo to w końcu będzie wyższa półka. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez z ciekawości sprawdzalem zachodnie fora i zagranica mozna kupic te amplitunery tanio poniewaz jest duzo amplitunerow zwroconych przez klientów i wyprzedawane sa one po promocyjnych cenach przez sklepy ponownie.

Nie znalazlem powodu wiec nie wiem dlaczego byly zwroty ale jezeli komus zalezy to znajdzie wicej na forum avf lub avs - nie pamiętam

 

Również niedługo wchodza lub już weszly wyzsze modele rz1000 i rz3000 i wtedy dopiero będzie pisane ze te dopiero maja super stereo bo to w końcu będzie wyższa półka. ..

 

Za późno- mam już rz 900 i małżonka mnie wyrzuci z domu, jak za miesiąc zmienię ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał na prawdę to dobre amplitunery. Jeśli masz możliwość sprawdź.

@Slawoho napisz proszę chociaż krótką recenzję żeby faktyczne temat nie wyglądał na sponsorowany :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad sensem zmiany obecnego tr-828 na chwalonego rz-900 albo wyższe modele?

 

Pytam i zastanawiam sie,bo jak zmieniałem pare lat temu niższy model tr na wlasnie 828 ( głownie ze względu na tylko jedno wejście hdmi) to dźwiękowo i wydajność prądowa były na podobnym poziomie, przynajmniej na "ucho" pomimo ze wg instr. 828 miał sporo więcej watów.....mowię o graniu w KD, pomijam Direct w stereo bo juz po prostu nie pamietam czy było lepiej czy tak samo.....w stereo gram na integrze spiętej na fronty albo w drugim systemie stereo w innym pomieszczeniu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 tka to nastepca serii 8 ktora masz wiec nie wiem czy to będzie taki krok do przodu will66.

jezeli pojdziesz o polke wyzej moze będzie jakas wyrazniejsza roznica ale to musial bys patrzec na model rz1000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,nie wiedziałem ze 900 następca seria 8..

Masz racje i chyba warto przyjrzeć sie wyższym modelom, zapewne tez kalibracja będzie bardziej zaawansowana od tej w serii 8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rz 800 to odpowiednik serii 7 a rz 900 jak napisalem powyżej. Jeżeli sie nie myle wyzszym modelem sa rz1000 a najwyzszy to rz3000

 

Jeżeli sie również nie myle to onkyo chyba juz nie ma licencji auddysey do do uzywania ich patentu kalibracji i chyba cos wlasnego onkyo stworzylo ale nie wiem jak się to sprawuje.nie wiem czy się nie mylę ale takie coś wyczytałem na forach w uk i usa

 

Jeżeli juz ktoś mysli wydac taka kwote na amplituner dobry do kd i stereo to bardziej patrzal bym na amplitunery arcam lub anthem (anthem chyba trochę rozsadniejszy cenowo )

W tych przypadkach sadze ze jest to jakiś kompromis w stereo i kd.

Mozna tez kupic starsze wysokie modele amplitunerow np denon (z mojego doswiaczenia pisze)wiele mniejsze pieniadze i tez mozna cieszyc sie w miare dobrym dzwiekiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michal535
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli obecnie masz 828 to powinieneś poczekać na wyższe modele. Rożnica z RZ 900 może nie być adekwatna do kwoty.

Niestety pojawiają się tu błędne informację RZ 800 nie jest odpowiednikiem serii 7 a 900 serii 8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak widać w nowej linii produktowej nie ma amplitunera 848 gdyż jest właśnie RZ 800 a seria rz 900 to odpowiednik dawnych 9setek.

 

Linie te (TX RZ) są wynikiem połączenia Onkyo z firmą Pioneer. A raczej wykupienia przez Onkyo oddziały audio Pioneera.

Widać że wyglądają one inaczej. Początkowo mówiło się że serie RZ 1000 i RZ 3000 mają mieć najlepsze to co było w wysokich modelach Onkyo oraz LXach Pioneera.

 

Jednak nie są to odpowiedniki!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.