Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe do oceny. Onkyo TX-NR646, Audio Pro Avanto 5.0 [budżet 4000-500zł]


Piotr Bakszysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po przestudiowaniu for internetowych prośba o ocenę doboru sprzętu bądz zaproponowanie innego leszego w tym przedziale cenowym.

Pomieszczenie w którym będzie grał sprzęt ma ok.40m2, 3m wysokie. 50% film, 40% muzyka, 10% konsola. Ułożenie pomieszczenia na szkicu w załączniku.

Wybór padł na:

 

Amplituner:

Onkyo TX-NR646

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Głośniki:

Audio Pro Avanto 5.0 Walnut

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

1. Czy to dobrze zagra razem ze sobą?

2. Czy to zestaw odpowiedni na dany metraż?

3. Czy jest jakaś alternatywa do 5k??

4. Każda rada opinia bardzo mile widziana.

post-61631-0-84489400-1452091212_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

to bardzo dobre połączenie, masz duży salon, który bez żadnego problemu zostanie dobrze nagłośniony przez taki zestaw. W danym budżecie nie będę miał innych opcji.

 

W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza audiostereo oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fronty będą stały w rogach?

Jeśli tak to kolumny z głośnikiem basowym z boku to kiepski pomysł- wiem z autopsji. (chyba że będą stały około 1m od ściany)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kansas spróbuj kolumny z glosnikiem z boku ustawic tak aby głośniki basowe promieniowaly do środka a nie na boki to zmienisz zdanie o tego rodzaju kolumnach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kansas spróbuj kolumny z glosnikiem z boku ustawic tak aby głośniki basowe promieniowaly do środka a nie na boki to zmienisz zdanie o tego rodzaju kolumnach...

 

Już za późno bo zmieniłem cały zestaw. W moim przypadku i tak to średnio by wyszło bo po odwróceniu basowce waliłyby w szafkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, kolumny z glosnikiem basowymm z boku muszą, muszą mieć minimum 1 metr od przeszkody typu szafa, meblościanka, komoda, stół i im podobne rzeczy. ja dałbym nawet więcej bo wg mnie nawet ten metr to minimum minimum więc zanim Kolega Piotr Bakszysz zdecyduje się na takie bo np chce zaoszczędzić na subie ( zajeb..ty błąd i pozorne zaoszczędzenie) musi umieścić je sobie wirtualnie i popatrzeć czy będą miały tyle miejsca wolnego.

 

Czy fronty będą stały w rogach?

Jeśli tak to kolumny z głośnikiem basowym z boku to kiepski pomysł

 

tys prowda , nie mogą stać w rogu. Szkoda kasy jeśli tak będą stały.

 

Już za późno bo zmieniłem cały zestaw. W moim przypadku i tak to średnio by wyszło bo po odwróceniu basowce waliłyby w szafkę.

 

Kolejny Kolega ,który przekonał się, ze takie kolumny muszą mieć warunki do grania i nie da się nimi zastąpić suba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mogą stać zamiennie,

 

To znaczy basowe głośniki skierowane do środka. Choć faktycznie suba to nie zastąpią.

Jednak są to dobre kolumny brzmieniowo i pod względem wykonania.

 

Nie widzę problemu w takim zestawie. Z czasem dokupienie subwoofera i będzie kompletny zestaw.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem TX NR 636 (właściwie to nawet 2- jeden w domu, drugi nadal stoi w firmie) i jestem bardzo zadowolony, 646 brzmi podobno lepiej. Co do głośników w rogach pokoju, trzeba wiedzieć że bas się tam będzie kumulował.

 

Polecam zajrzeć na stronkę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu jest kilka wskazówek na temat ustawienia kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczułem się wywołany do tablicy.

Kolumny te wybrałem na podstawie bardzo pozytywnych recenzji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak i pozytywnych opinii na ceneo, i wszelakich forach internetowych.

Wybór amplitunera tez nie jest przypadkowy, zamierzałem zakupić 636, niestety już nich nie ma wiec biore blizniaczy 646 z podobno ciut lepszy zasilaniem.

 

@KANSAS kolumny będą stały w rogach, ale z głośnikami basowymi do środka, ew na zewnątrz z odstawianiem 1m [świadomy jestem tego "problemu" po przeczytanie rec]

Przy scianie przy której stoją głośniki nie będzie żadnych szafek czy meblościanek,skromna półka pod amplituner, router, konsole etc. Obraz jest wyświetlany z projektora.

 

@Aldek45. Kolega Piotr nie próbuje oszczedzać, bo w przyszłości zakłada sub-a, ale czytajać powyższe recenzje być może aż tak mocno nie odczuje jego braku w porównania z innymi zestawami, np indiana line nota 555 czy melodika Bl, no chyba że kolega Aldek45 jest w stanie polecić zestaw który zagra podobnie bądz lepiej za podobna kwotę. Na 2 czy 3 forach kolumny te ludzie SUBIEKTYWNIE porównywali do dużo droższych Dali Zensor.

 

@slawoho bardzo dziekuje za linka, pozwolę go poprawić bo nie działa poprawnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Amplituner staram się dobrać pod zestaw głosników, a ten onkyo serii 6 jesto jest dobierany pod audio pro avanto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - czy ty kiedyś miales takie kolumny z bocznym głośnikiem ze piszesz to co piszesz. ..?

Czy to tylko teoria ? A tak mi się wydaje. ..

Ja takie mam w domu od 2 lat i z codziennego doświadczenia pisze ze wprowadzasz innych w blad...

 

Mowa oczywiście o stawianie ich w odległości nie mniejszej niż 1 metr od przeszkod.

Co do subwoofera zgodzę się z toba.zadna kolumna go nie zastąpi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - czy ty kiedyś miales takie kolumny z bocznym głośnikiem ze piszesz to co piszesz. ..?

Czy to tylko teoria ? A tak mi się wydaje.

 

Ja miałem tego typu kolumny i IMO potrzebują one sporo miejsca.

W moim przypadku lewa kolumna stała w rogu- 30cm od tylnej i 30cm od bocznej sciany z głośnikiem basowym skierowanym w sciane.

Problem był taki, że bas się kumulował i było jedno wielkie dudnienie- zero kontroli i problem z wyśrodkowaniem sceny.W momencie kiedy wystawiłem je do przody i odsunąłem od ściany jakieś 60-70cm było o wiele, wiele lepiej, więc coś w tym musi być.

Oczywiście, że suba nie zastąpią ale basu ( takiego odczuwalnego) dają bardzo dużo:) Jak puszczałem "End of line" Daft Punk to się wszystko trzęsło :)

 

Tak było w moim przypadku oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak juz napisałem powyżej trzeba bylo ustawic je glosnikami do środka ...

 

Zgadza się ale tak jak już pisałem, w moim przypadku głośnik basowy waliłby prosto w szafkę RTV z odległości 5 cm.

Stąd wniosek, ze potrzebują one jednak miejsca czy to do środka, czy na zewnatrz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Kolego KANSAS . Z głosnikami do środka jest podobna sprawa więc nie widzę sensu dalszej dyskusji na ten temat

 

Widać Kolego michał535 masz wystarczająco miejsca a i może akustyka pomieszczenia robi swoje.

 

Jeśli chodzi o to czy ja miałem takie kolumny, nie , za to mój dobry przyjaciel zakupił kilka lat temu coś podobnego (chyba jakiś AA,(Advance Acoustic) chyba Elysee L300) i pamiętam jak dziś w jednym pokoju (ok 20m2 dedykowanemu dla sprzętu jednak bez akustycznych ustrojstw) był problem je ustawić natomiast w salonie (prawie 40m2) z wolną przestrzenią gdzie z każdej strony kolumny miały po ok 2 m wolnej przestrzeni dopiero zagrały. Inny kolega ma Rega R5 (polecam, świetne brzmienie, kolega słucha na nich i rocka i poważnej , bardzo przyjemnie brzmi na nich muza z lat 60-tych) w parze z jakimś lampowcem i analogiem z firmy Rega w ok 25 m2 , "latał" z nimi chyba tydzień (bo wolny czas miał tylko po pracy wieczorami) aż postanowił przemeblować pokój, wynieść częśc mebli do innego pokoju i zostawić je wysunięte przed sprzęt basowcami do siebie odgięte na zewnątrz, odległosć między kolumnami gdzieś 2,5m, odległość od ściany z drugiego boku ok 1,5 m a z tyłu ok 0,5 m , inny chciał zakupić jakieś Jamo z MM ze dwa lata temu i poprosił mnie o pomoc. Miały stać w pokoju ok 25 m2. Po tygodniu wymienił na inne z głośnikami z przodu. Inny kolega chciał kupić jakiegoś Cantona , model coś powiązane z karate, chyba Karat do salonu jakieś 35m z tym, że jego kobieta wniosła pewne ograniczenia i w tym ustawieniu mebli jakie mieli było za mało miejsca dla tych kolumn, po dwóch dniach odsłuchu i kombinacji z przestawianiem kolumn wziął całkiem co innego. Też chciał oszczędzić na subie w kinie. Nie dało się.

 

Mam jakieś tam doświadczenie z tego rodzaju kolumnami więc wiem, że potrzebują miejsca dla dobrego brzmienia i będę odradzał je każdemu kto ma za mało miejsca w pokoju/salonie. O elektronice nie wspomnę. Chłopaki mają/mieli podpiete te w/w kolumny do wzmaków nie do amplitunerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Sprzęt zakupiony jakiś czas temu, bardzo dziękuje za pomoc.

Jako laik pozwolę sobie na swoja subiektywną opinie.

 

Zestaw avanto:

-za podobna kwote wg mnie nie znajdziemy nic lepszego

- ze względu na sposob umieszczenia głosników basowych, albo głosnikami do środka sceny, albo naprawde z dala od ścian

- ze wzgledu na powyższe głosniki do pomieszczeń +30m2

- jakoś wykonanania jak na made in china całkiem znośna

 

Oknyo 646:

 

- zadowolająca moc

- bardzo dużo ustawień dzwięku, dzieki czemu da się to jakoś "wystarować" z w/w kulumnami [trzeba uważać na nadmiar niskich tonów]

- sprzęt bardzo nowoczesny, usb, airplay, dlna, bluetooh, apka w ios, wi-fi etc..... ale pozostaje jeden niesmak, jest 2016r. a menu w onkyo wyglada jakby sie zatrzymało w latach 90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-61631-0-84993800-1456761018_thumb.jpg

post-61631-0-41197200-1456761019_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego te zdjęcia trzeba było wrzucić na samym początku pokazując , że masz puściutki pokój , rysunek nie przedstawia/nie zobrazuje wyglądu czy rozmiaru oraz proporcji szczególnie wysokości. Teraz widać, że masz mnogo miejsca i mogą one tam stać jednak ja dogiąłbym je do środka i odstawił od tylnej (bass refleks chyba z tyłu co?) i bocznej ściany. Poza tym rzuć coś na podłogę przed kolumny. Jakiś dywanik, wykładzinę. Oraz coś na ściany przed kolumnami.

 

Na 2 czy 3 forach kolumny te ludzie SUBIEKTYWNIE porównywali do dużo droższych Dali Zensor.

 

no i dobrze, że tak tani zestaw potrafi zaskoczyć pozytywnie a co z tego , że ja poleciłbym jakiś zestaw w podobnej cenie skoro możliwe, że podobałby się tylko mi :)

 

z w/w kulumnami [trzeba uważać na nadmiar niskich tonów]

 

A , czemu taka szeroka scena ? Akustyka pod psem , chyba .

 

najprawdopodobniej, nie cieszmy się za szybko co Kolego Piotr Bakszysz. Czuję, że będziesz musiał dużo popracować z akustyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A , czemu taka szeroka scena ? Akustyka pod psem , chyba .

 

szeroka ścena ze względu na wielkość ekranu.

 

Co mam rozumiem poprzez stwierdzenie "akustyka pod psem"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.