Jump to content
IGNORED

Yamaha HTR 2067 + BD-S477 kilka problemów

filippo1125

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum gdyż jest to mój pierwszy post na forum.

Bardzo proszę o pomoc w kilku problemach których rozwiązania pragnę znaleźć.

Zakupiłem niedawno zestaw składający się z następujących elementów:

- Amplituner Yamaha HTR-2067

- Odtwarzacz DVD Yamaha BD-S477

- Zestaw 3 głośników Yamaha NS-P60 i dwóch kolumn Yamaha NS-50F

- Subwoofer Yamaha YST-SW012

Połączone to jest także ze SmartTV Samsung i dekoderem polsatu. Docelowo planuję dołożyć również do tego używane gramofon i magnetofon.

Zestaw nie jest tym idealnym ze względu na to że w sklepie w którym go dostałem tworzył niemodyfikowalny komplet. Nie potrzebowałem blueray w ogóle, chciałem inny amplituner (Denon) ale ów był w zestawie z dużo gorszymi głośnikami (Prism). Kupiłem na raty więc niestety wyszło to co mam i jeszcze przepłaciłem za niepotrzebny odtwarzacz ;)

Z zakupu siłą rzeczy jestem zadowolony, oczywiście najbardziej z głośników bo naprawdę przyjemnie odtwarzają muzykę której słucham i filmy które oglądam ;)

Jako, że jest to również mój pierwszy amplituner mam z nim kilka problemów i pytań dotyczących jego obsługi i ustawień.

1. Czy istnieje możliwość oglądania polsatu bez konieczności włączania amplitunera czyli z dźwiękiem jedynie z głośników telewizora (noc, dzieci śpią)? TV połączony jest obecnie z amplitunerem przez kabel optyczny jak również przez hdmi a dekoder do amplitunera przez hdmi.

2. Czy istnieje możliwość słuchania muzyki z odtwarzacza DVD bez konieczności włączania TV (w chwili obecnej włączenie/wyłączenie amplitunera skutkuje włączeniem/wyłączeniem TV, natomiast wyłączenie TV skutkuje wyłączeniem amplitunera a ponowne włączenie TV już nie odpala amplitunera.)

3. Po włączeniu amplitunera ustawiony jest on na odtwarzanie dźwięku jedynie przez 2.1 i każdorazowo trzeba go przestawiać na 5.1. - jak to zmienić by startował od razu z 5.1?

4. Czy starszy magnetofon dwukasetowy Yamaha KX-W332 RS ma szansę dobrze współpracować z powyższym zestawem?

5. Czy warto poszukać gramofonu marki Yamaha żeby stworzyć pełny zestaw firmy Yamaha. Czy Yamaha robiła w ogóle dobre gramofony?

6. Jaki stosunkowo niedrogi przedwzmacniacz polecilibyście do połączenia gramofonu z tym zestawem?

7. Tuner odbiera mi jedynie dwie stacje radiowe (nie licząc toruńskiej bo tej to chyba tylko w piekle nie słychać), - co zrobić żeby złapać ich więcej? Dodatkowa antena pokojowa rozwiąże sprawę?

Na tę chwilę to tyle ale podejrzewam, że pewnie jeszcze jakieś inne pytania się pojawią.

Kupiłeś model w którym prawie nic nie ma z takich udogodnien obsługi, oddaj to jak się da ;)

1. Tak podłącz Polsat bezposrednio a tylko dzwiek do amplitunera, w tym modelu chyba tylko tak :>

2. Da sie, tylko wyłącz wszystkie fumkcje typu "HDMI Control", albo inaczej poustawiaj ;>

3.Tam są takie przyciski z pamiecią ulubionych ustawień, chyba to bedzie najwygodniejsze, ale myśle że opcja automatyczna ma sens, nieraz lepiej coś zobaczyć naturalnie na 2.1

4.Magnetofon normalnie ...

5.Marka nie ma znaczenia, Yamaha raczej w gramofonach zbyt mocno nie siedzi :>

7.Do tego to raczej byle jaki :>

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.