Skocz do zawartości
IGNORED

DAC m2tech young - problemy


szy_a

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mój DAC m2tech young zyskał transport do kompletu tzn m2tech hiface EVO. Zaczęły się problemy które zwalałem na właśnie transport czyli EVO. Dzisiaj w wątku o konwerterach D/D pomógł mi zweryfikować poprawność działania JarekC za co bardzo dziękuję.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Okazało się że powodem problemów jest DAC a nie konwerter D/D. Przez przypadek miałem jak sprawdzić bo okazało się że mam wej cyfrowe we wzmacniaczu do kina domowego.

 

Objawy - DAC działał najpierw z cyfrowego wejścia RCA,XLR ale zaczął zrywać połączeni z m2tech EVO czyli transportem. Przejawia się to krótkotrwałymi przerwami. Wczoraj jednak RCA przestało działać zupełnie XLR zrywa co sekundę i całość działa jedynie po optyku.

 

Jeśłi ktoś się spotkał z czymś takim lub udało mu się usunąć problem prosze o poradę np co sprawdzić czy pomierzyć.

 

Pozdrawiam: szy_a

 

Może ktoś zna jaką osobę która podjęła by się zetknąć w tego daca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mój DAC m2tech young zyskał transport do kompletu tzn m2tech hiface EVO. Zaczęły się problemy które zwalałem na właśnie transport czyli EVO. Dzisiaj w wątku o konwerterach D/D pomógł mi zweryfikować poprawność działania JarekC za co bardzo dziękuję.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Okazało się że powodem problemów jest DAC a nie konwerter D/D. Przez przypadek miałem jak sprawdzić bo okazało się że mam wej cyfrowe we wzmacniaczu do kina domowego.

 

Objawy - DAC działał najpierw z cyfrowego wejścia RCA,XLR ale zaczął zrywać połączeni z m2tech EVO czyli transportem. Przejawia się to krótkotrwałymi przerwami. Wczoraj jednak RCA przestało działać zupełnie XLR zrywa co sekundę i całość działa jedynie po optyku.

 

Jeśłi ktoś się spotkał z czymś takim lub udało mu się usunąć problem prosze o poradę np co sprawdzić czy pomierzyć.

 

Pozdrawiam: szy_a

 

Może ktoś zna jaką osobę która podjęła by się zetknąć w tego daca?

 

 

Temat bardziej pasuje do zakładki DIY, tam jest więcej osób "dłubiących" w sprzęcie.

 

Przyznam że objawy są trochę niespójne.

 

Patrząc na rozwiązania techniczne EVO i Young mamy taką sytuacje (analiza na podstawie dostępnych zdjęć)

 

EVO:

- sygnały dla wyjść RCA, BNC, XLR i TOSLINK są pobierane z osobnych pinów XILINXa przy czym sygnały do RCA,BNC i XLR dodatkowo przechodzą

przez układ 74LVX125

 

Young:

Sygnały S/PDIF ze wszystkich wejść są podawane na układ DIX4192 (ma wbudowany 4 wejściowy demultiplexer)

 

Gdyby nie działało tylko jedno wejście lub wyjście lub nie działały wszystkie to diagnoza byłaby stosunkowo prosta.

Tutaj jednak mamy sytuację że nie działa RCA i XLR a działa TOSLINK więc uszkodzenie DIX4192 możemy wykluczyć.

W Young każdy wejście ma osobna ścieżkę sygnałową więc podejrzenie wraca na EVO

 

Gdyby nie ostatnie informacje że EVO działa poprawnie to jednak stawiałbym na problemy z układem LVX125 w EVO

bo to jest jedyny wspólny element zarówno dla sygnałów wyjść XLR jak i RCA.

 

Może jest sytuacja że wzbudza się zasilacz 3.3V w EVO i sygnały są mocno zakłócone i dlatego następuje utrata łączności.

Możliwe że przy kinie domowym działa bo układ jest mniej wrażliwy na zakłócenia.

 

Wg. mnie trzeba zacząć od definitywnego określenia co szwankuje EVO czy Young

 

Pozdrawiam,

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło cholera ! Tylko RCA działało a przestało więc się coś sypie pokolei. Dla mnie to raczej nie sama cyfrowka bo chyba dzdziala 0lub1 i nie tak że stopniowo przestaje.

Nie dam rady bo nie mam jak, wysłałem na priv zapytanie oczywiście zrozumiem jeśli nie ale chyba odp na takie pyt raczej na priv bym prosił. Proszę zerknąć

 

Luty od spodu poprawm nic więcej nie jestem w stanie zdiełać .

 

Co ciekawe teraz na okrągło zrywa połączenie na xlr między Evo a dac szybciej niż co sekundę - na wyświetlaczu daca widać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem konstruktorem i serwisem zajmuję się tylko w wyjątkowych sytuacjach, najczęściej jak mi rodzina coś podrzuci do naprawy.

 

A może przyczyna nie tkwi w samym urządzeniu a zewnętrznym zasilaczu. Z czego zasilasz EVO?

Jakie masz napięcie na zasilaczu pod obciążeniem?

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zachowalać dania przed zachodem słońca ale......

 

Wczorajsze się obawy co do zasilania spowodowało zrywanie synchronizacji przy włączaniu lutownicy transformatorowej. Dodatkowo JarkuC zasiales dodatkową niepewność - więc dziś od rana w samochód i dwa zasilacze impulsowe o porządnym amperazu po 2A.

 

Efekt wszystkie wyjścia jak i wejścia działają ( przynajmniej jak na razie) dodatkowo kupilem przejściówki z RCA na BNC żeby całościowo sprawdzić. Niestety ma tendencje znowu do rozłączania synchronizacji po XLR ( gubi na ułamek sekundy). Jesli mam podłączone jednocześnie RCA i XLR i schynchronizowane jest po XLR to jest OK ale w momencie rozłączenia nieuzywanego RCA gubi synchronizację po używanym XLR. Czy XLR powinno dodatkowo masować konwertery czyli oplot dodatkowo powinien być zwarty do obudowy wtyku?

Bo bez podłączenia do EVO USB z serwera a podłączeniu EVO po XLR z Youngiem ( czyli po połączeniu tych dwóch konwerterów) występują trzaski i znikają po podlaczeniu ich dodatkowo RCA czyli chyba po zmasowaniu. Co ciekawe wystarczy że dotknę obudowy jednego i masy w drugim urządzeniu i jest spokój .

 

Chciałbym Ci podziękować za choernie dużo wskazówek i pomoc, której już niestety jest coraz mniej. Dziekuje.

 

Jeszcze jedno pytanie - czy jest w ogóle sens używać połączenia XLR zamiast RCA czy to jest identyczna implementacja w takiej klasie urządzeń różniąca się jedynie wtykiem? Czy jednak są roznice, bo wydaje mi sie, że dźwięk po AES/EBU jest nieco inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest problem po XLR oba urzadzenia zrywają cały czas połączenie. Nie mam bladego pojęcia dlaczego, nawet zrobiłem nowy przewód bo bralem pod uwagę że stary jest " walniety " ale nie, zachowuje się tak samo. Na reszcie wyjść / wejść dział ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest problem po XLR oba urzadzenia zrywają cały czas połączenie. Nie mam bladego pojęcia dlaczego, nawet zrobiłem nowy przewód bo bralem pod uwagę że stary jest " walniety " ale nie, zachowuje się tak samo. Na reszcie wyjść / wejść dział ok.

 

Pamiętaj że w przypadku kabla XLR masa(ekran) powinien być podłączony tylko z jednej strony.

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo. Tego nie wiedziałem czyli oplot jest podłączany jak w kablach kierunkowych? Może stąd te problemy.

Zauważyłem że podłączenie już samego dac do wzmaka RCA wzmaga problem .

 

Jutro sprawdzę odłączenie z jednej strony oplotu i napiszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc pin nr 1 odłączony z jednej strony - objaw ten sam wyświetlacz zmienia wartość z częstotliwości pliku w kHz na kreskę czyli zrywa synchronizację .

???????????? Zagadka.

 

Oczywiście po XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że to jest spowodowane zakłóceniami z sieci bo intensywność występowania tego zjawiska zmienia się od braku o ciągle a szczególnie nasila się wieczorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moze juz jarekc tego wątku nie odwiedzisz ale niestety synchronizacja ginie przy wysokim probkowaniu czyli 192 czy nawt 88 nic nie poradzę juz. A ze zrobilem zasilanie abateryjne/ akumulatorowe to wiem ze nie jest to zależne od zasilaia. . Du...a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej, mam też mam nadzieję niewielki problem. Posiadam Young'a DSD

 

Lezał nieużywany w szafie kilka miesięcy ładnych i teraz wróciłem do używania no i mam problem z skonfigurowaniem komputera. Uzywam laptopa z foobar jako transport.

 

Czy Ktoś z Was może mi podpowiedzieć jakie dokładnie ma ustawienia.

 

Nie jestem np w stanie tak skonfigurować, aby odtwarzając DSD64 pokawywał na wyśiwetlaczy DSD1, a DSD128 powinien pokazywać DSD2.

Mam też problem, że na jednym laptopie potrafi się się piosenka ptrzytrzymać na chwilkę po ok 2sek od rozpoczęcia.

 

Teoretycznie wszystko robię zgodnie z manualem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pobieram to i instaluję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i wydaje mi się, że ostatni element tworzy problem, strasznie się rozbudowały te sterowniki, a może najnowszy foobar coś psuje ?? chciałem pobrać jakiś starszy, ale chyba się nie da

 

Dzięki za wszelkie sugestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami co do zacinania też mi się zacina, tzn zaczyna kawałek, robi czkawkę i zaczyna tę jedną sekundę od nowa. Później już idzie normalnie.

 

Co do dsd to musisz mieć nowszą wersję b mój nie odtwarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dsd to musisz mieć nowszą wersję b mój nie odtwarza.

 

Tak, mam nowszą wersję DSD

 

Objaw tzw czkawki pojawił się teraz. Jak 10 miesięcy temu używałem każdego dnia nie było takowego problemu. NIe wiem, czy laptop podupadł, czy kwestia sterowników :(

 

Hmmmm, grasz via laptop, czy NAS bezpośrednio wpięty w Dac ?

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas -> usb ->hiface evo-> bnc-> Young

Od niedawna wlanie mam spięte przez bnc co poprawiło dźwięk. Kabelek supra rico

Co ciekawe słychać kabel i różnice między połączeniem rca a bnc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas -> usb ->hiface evo-> bnc-> Young

Od niedawna wlanie mam spięte przez bnc co poprawiło dźwięk. Kabelek supra rico

Co ciekawe słychać kabel i różnice między połączeniem rca a bnc.

To chyba powód do lekkiego niepokoju ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.