Skocz do zawartości
IGNORED

M-AUDIO Audiophile 2496 - czy ta karta działa pod win 8.1/10?


emsiq111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów Szanownych ;)

 

jak w temacie- czy ta karta działa pod win 10? (obecnie używam tego systemu)

komputer jest głownym zródłem w moim systemie (wzmacniacz denon pma-777, kolumny AE Aegis One).. dotychczas siedzi w komputerze SB Audidgy 2zs gold, ale ostatnio coś się z nia dzieje ze jeden kanał gra nieczysto.. najpierw myślałem że wzmacniacza to wina, potem że kabla, ale jednak na wzmaku z CD jest ok, kabel wymieniłem i jest to samo.. czas zmienić kartę.. myślę że ta M-Audio może być dużo lepsza, no tylko pozostaje pytanie

 

czy zadziała pod win 10...?

 

z góry dzięki, pozdrawiam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara i średnia dzwiekowo karta.

Lepiej się sprawdza jako transport Spdif

 

a da się coś kupić do 200zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta karta działa pod win 10? (obecnie używam tego systemu)

 

Tak, będzie grać. Mam taką kartę w PC i działa pod Windows 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

źródło: PC mini ITX + Soekris DAM1021 R-2R DAC + Linux Audio Embedded System-SHADOW

wzmacniacz: DIY Aikido 6CG7 + 6N30P-DR słuchawki: Beyerdynamic T90, Yamaha HP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie grać. Mam taką kartę w PC i działa pod Windows 10.

Duże lepsza jest MAudio 192

 

Paweł dzięki za info. Rambo, 192 jewt jakaś droga i chyba niedostępna, a mi trzeba coś na szybko, bo ciężko to znieść ;) i tak w między czasie chyba przerzucę się na integrę nieszczęsną (płyta dość nowa) .. no albo posłucham CD.

Jakieś inne propozycje?

 

inne karty?

 

 

z góry dzięki

 

Paweł dzięki za info. Rambo, 192 jewt jakaś droga i chyba niedostępna, a mi trzeba coś na szybko, bo ciężko to znieść ;) i tak w między czasie chyba przerzucę się na integrę nieszczęsną (płyta dość nowa) .. no albo posłucham CD.

Jakieś inne propozycje?

 

inne karty?

 

 

z góry dzięki

 

Tak się zastanawiam czy nie spróbować wyrwać w dobrej cenie Asus xonar ESSENCE ST...

słyszał ktoś z Was tę kartę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIM SC8000 obczaj.

Albo model lepszy, czyli SC808

Napisałem o niej słów kilka z resztą..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak się zastanawiam czy nie spróbować wyrwać w dobrej cenie Asus xonar ESSENCE ST...

 

 

Zależy do czego potrzebujesz karty dźwiękowej. Zależy jak będziesz ją traktował, czy będzie karta dźwiękowa wysyłała sygnał po analogowym wyjściu na wzmacniacz czy po cyfrowym wyjściu na konwerter D/A.

Zalezy czy chcesz używać protokołu ASIO czy wolisz pozostać na sterownikach windowsowych (Wasapi).

 

M-Audio to zaawansowana karta oparta na Envy 24 - to już legenda. M-Audio jest bezproblemowa, sterowniki ASIO pracują stabilnie jak skała na każdym sekwencerze/edytorze dźwięku/DAWie i na foobarze. Karta wyposarzona jest bardzo dobrze w opcje cyfrowej transmisji - zdejmowanie/dodawanie bitu zabezpieczającego przed kopiowaniem (SCMS), przełączenie transmisji na standard PRO AES/EBU via SPDiF, wybierane info dla przetwornika D/A o transmisji audio/non-audio (DTS/AC3), dodawanie, zdejmowanie bitu emfazy (Emphasis), digital input status lock, itp

Sama instrukcja w PDF liczy 35 stron - dokładne wytłumaczenie wszystkich ustawień, konfiguracji miksera i opisanie podstawowych zasad odtwarzania i nagrywania.

 

Asus nie ma nic z powyższego - to karta zabawka.

Sterowniki ASIO na Asus wykrywane przez sekwencer to Oxygen-Asio. Największe gówno jakie ostatnio widziałem - zupełnie nie działają, są napisane partacko. Żaden sekwencer/DAW/edytor dźwiękowy nie był w stanie pracować na Oxygen ASIO. Foobar pracował ale bardzo niestabilnie - przewijanie utworów było kłopotliwe.

ASUS będzie wszystko resamplował do 48kHz chyba, że wyjdziesz po wyjściu cyfrowym w trybie ASIO (co będzie cudem jak zadziała) albo po windowsowym WASAPI w trybie exclusive.

 

Z tych dwóch kart M-Audio bije Asusa na łeb profesjonalnością, kwestią konfiguracji, stabilnością i użytkowaniem.

Jedyną wadą jaką ma M-Audio Delta Audiophile24/96 to brak wyjścia optycznego.

 

Proponuję więc nabyć M-Audio albo pokrewne karty np ESI Juli@ - można wyrwać za 200 zł - np tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

AIM SC8000 obczaj.

Albo model lepszy, czyli SC808

Napisałem o niej słów kilka z resztą..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

AIM SC8000 kupiłem na szybko bo musiałem - konieczność i siła wyższa.

Mogę powiedzieć wprost, że to wielkie gówno. ASIO nie działa - te cholerne Oxygen ASIO nie jest w stanie zadziałać poprawnie na żadnym zawodowym oprogramowaniu muzycznym. Foobar działał ale niestabilnie. Mikser karty jest dziadowski, niekonfigurowalny i wygląda jakby namalował go pijany dzieciak.

Na wyjściu analogowym jest stały sampling ustawiany przez użytkownika na sztywno. Zegar nie zmienia samplowania automatycznie. Na wyjściu cyfrowym (ASIO jak zadziała lub WASAPI by Windows) jest OK - częstotliwość próbkowania sygnału wchodzącego = częstotliwości próbkowania sygnału wychodzącego.

 

SC808 to będzie myślę podobne badziewie.

 

Te karty nie nadają się do zastosowani pół pro (o PRO nie wspominając) ani do zaawansowanych amatorskich zastosowań. Mam wrażenie, że to karty dla dzieciaków chcących podpiąć słuchawki pod kompa i cieszyć się dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego potrzebujesz karty dźwiękowej. Zależy jak będziesz ją traktował, czy będzie karta dźwiękowa wysyłała sygnał po analogowym wyjściu na wzmacniacz czy po cyfrowym wyjściu na konwerter D/A.

Zalezy czy chcesz używać protokołu ASIO czy wolisz pozostać na sterownikach windowsowych (Wasapi).

 

M-Audio to zaawansowana karta oparta na Envy 24 - to już legenda. M-Audio jest bezproblemowa, sterowniki ASIO pracują stabilnie jak skała na każdym sekwencerze/edytorze dźwięku/DAWie i na foobarze. Karta wyposarzona jest bardzo dobrze w opcje cyfrowej transmisji - zdejmowanie/dodawanie bitu zabezpieczającego przed kopiowaniem (SCMS), przełączenie transmisji na standard PRO AES/EBU via SPDiF, wybierane info dla przetwornika D/A o transmisji audio/non-audio (DTS/AC3), dodawanie, zdejmowanie bitu emfazy (Emphasis), digital input status lock, itp

Sama instrukcja w PDF liczy 35 stron - dokładne wytłumaczenie wszystkich ustawień, konfiguracji miksera i opisanie podstawowych zasad odtwarzania i nagrywania.

 

Asus nie ma nic z powyższego - to karta zabawka.

Sterowniki ASIO na Asus wykrywane przez sekwencer to Oxygen-Asio. Największe gówno jakie ostatnio widziałem - zupełnie nie działają, są napisane partacko. Żaden sekwencer/DAW/edytor dźwiękowy nie był w stanie pracować na Oxygen ASIO. Foobar pracował ale bardzo niestabilnie - przewijanie utworów było kłopotliwe.

ASUS będzie wszystko resamplował do 48kHz chyba, że wyjdziesz po wyjściu cyfrowym w trybie ASIO (co będzie cudem jak zadziała) albo po windowsowym WASAPI w trybie exclusive.

 

Z tych dwóch kart M-Audio bije Asusa na łeb profesjonalnością, kwestią konfiguracji, stabilnością i użytkowaniem.

Jedyną wadą jaką ma M-Audio Delta Audiophile24/96 to brak wyjścia optycznego.

 

Proponuję więc nabyć M-Audio albo pokrewne karty np ESI Juli@ - można wyrwać za 200 zł - np tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

AIM SC8000 kupiłem na szybko bo musiałem - konieczność i siła wyższa.

Mogę powiedzieć wprost, że to wielkie gówno. ASIO nie działa - te cholerne Oxygen ASIO nie jest w stanie zadziałać poprawnie na żadnym zawodowym oprogramowaniu muzycznym. Foobar działał ale niestabilnie. Mikser karty jest dziadowski, niekonfigurowalny i wygląda jakby namalował go pijany dzieciak.

Na wyjściu analogowym jest stały sampling ustawiany przez użytkownika na sztywno. Zegar nie zmienia samplowania automatycznie. Na wyjściu cyfrowym (ASIO jak zadziała lub WASAPI by Windows) jest OK - częstotliwość próbkowania sygnału wchodzącego = częstotliwości próbkowania sygnału wychodzącego.

 

SC808 to będzie myślę podobne badziewie.

 

Te karty nie nadają się do zastosowani pół pro (o PRO nie wspominając) ani do zaawansowanych amatorskich zastosowań. Mam wrażenie, że to karty dla dzieciaków chcących podpiąć słuchawki pod kompa i cieszyć się dźwiękiem.

 

Yayacek, dzięki za obszerną wypowiedź :)

 

więc chyba faktycznie odpuszcze asusa, zwłaszcza że jest za drogi troche..

 

więc karta jest mi potrzebna wyłacznie do odsłuchu, jako żródło- głownie do słuchanie plików w jakości bezstratnej.

(podejrzewam że karta taka szybciej pokaże niedoskonałości mp3 niż ten mój sound blaster).

 

sygnał szedłby analogowo przez RCA prosto do wzmacniacza..

 

co do ASIO to powiem szczerze że kilka razy spotkałem się z tym terminem, ale nie zgłebiłem wiedzy i nie wiem w zasadzie co to takiego jest.. ;)

 

a powiedz Yayacek która z tych kart jest lepsza, Esi czy m-audio?

jak pisałem chodzi mi tylko o jakość dzwięku.. wszelkie funkcje służące profesjonalnym czy półprofesjonalnym zastosowaniom po prostu mnie nie interesują. Liczy się to jaka karta sprawdzi się najlepiej jako źróło dzwięku..

 

z Góry dzięki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która z tych kart jest lepsza, Esi czy m-audio?

 

Trudno powiedzieć, która lepsza. Obie są dobre, sprawdzone i stabilnie się zachowują.

Esi Julia nie posiada wzmacniacza słuchawkowego na pokładzie ale słuchawki podpiąć można i nawet nie jest źle - powiedziałbym dobrze, lecz wielkich poziomów głośności nie osiagniesz. Po prostu nie urwą Ci słuchawki łba.

Nie pamiętam już jak jest w M-Audio - ktoś musiałby się wypowiedzieć. Zadaj pytanie odnośnie słuchawek (o ile Cię to interesuje) na portalu zawodowym Estrada i Studio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Julia posiada wyjścia symetryczne i niesymetryczne co jest wielkim plusem. Dodatkowo posiada wyjście optyczne i coaxialne. M-Audio nie posiada wyjścia optycznego. Esi jest bardziej zaawansowana w opcjach konfiguracji pod soft profesjonalny. Obie karty wspierają bardzo dobrze protokół ASIO.

Osobiście brałbym Julię lub nową Juli@ XTe - przykładowo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Protokół ASIO to najkrótsza droga przesyłu danych pomiędzy kartą a fizycznym jej wyjściem. Protokół ASIO pomija cały system audio w Windowsie - urządzenia audio możesz w opcjach windowsa całkowicie wyłaczyć a mimo to sygnał trafi na wyjście. Trafi na wyjście w sposób całkowicie surowy czyli taki jaki jest, bez żadnej ingerencji czyli w najczystszej postaci. Oczywiście mikser w systemie windows wówczas nie działa. ESI jak i M-Audio dostanie na wyjście analogowe i cyfrowe sygnał po protokole ASIO w sposób wolny od jakiejkolwiek ingerencji systemu operacyjnego.

 

Powyższe dotyczy kart do których PRODUCENT dostarcza fabryczne sterowniki ASIO - tak jak to właśnie jest w przypadku M-Audio i ESI.

 

Nie wiem jak te karty sprawują się na Windows 10. Pełne wsparcie dla Windows 10 posiada Juli@ (nowa i stara) - z tego co widzę producent dostarcza nowe sterowniki pod ten system.

M-Audio nie ma już wsparcia w sterownikach od producenta pod system Windows 10, ale ktoś wyżej pisał, że działa. Trzeba byłoby dodatkowo spytać czy M-Audio pod Windows 10 zachowuje się stabilnie pod protokołem ASIO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie grać. Mam taką kartę w PC i działa pod Windows 10.

 

 

Julia posiada wyjścia symetryczne i niesymetryczne co jest wielkim plusem. Dodatkowo posiada wyjście optyczne i coaxialne. M-Audio nie posiada wyjścia optycznego. Esi jest bardziej zaawansowana w opcjach konfiguracji pod soft profesjonalny. Obie karty wspierają bardzo dobrze protokół ASIO.

Dzięki, Yayacek..

to taki direct jakby..

 

Paweł obsługuje ASIO pod win 10?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjściu analogowym jest stały sampling ustawiany przez użytkownika na sztywno. Zegar nie zmienia samplowania automatycznie. Na wyjściu cyfrowym (ASIO jak zadziała lub WASAPI by Windows) jest OK - częstotliwość próbkowania sygnału wchodzącego = częstotliwości próbkowania sygnału wychodzącego.

 

To akurat nie jest przypadłością konkretnej karty, tylko systemu operacyjnego.

Od czego WASAPI bądź Daphile?

WASAPI załatwia całkowicie temat bitperfect i jest interface'em tak samo stabilnym jak DirectSound :)

ASIO bardziej przydaje się przy produkcji muzyki, po to ten protokół został przecież opracowany.

To, że przy okazji zapewnia bitperfect podczas słuchania muzyki to w zasadzie efekt uboczny.

 

SC808 to będzie myślę podobne badziewie.

 

No tutaj to żeś się sporo zagalopował :)

Nawet więcej niż sporo.

Po pierwsze primo, SC8000 kosztuje 200 pln, a Ty oceniasz ją pod kątem zastosowań profesjonalnych (?) wtf.

Jest coś ciekawszego w cenie do 200 pln niż SC8000? (wyłącznie do słuchania muzyki - chodzi mi o wewnętrzne karty dźwiękowe)

Po drugie primo wypowiadasz się o SC808 mocno negatywnie na podstawie czego? przeczucia? :D

Zapewniam, że do słuchania muzyki ta karta daje radę ;)

Sterowniki ASIO od SC808 są bardzo stabilne, nie stwierdziłem jakichkolwiek problemów przy słuchaniu z Foobar.

Zaznaczam, że podczas słuchania muzyki - a nie bawienia się VST'kami w np. Renoise.

Do tego typu rzeczy są dedykowane karty - karty do produkcji muzyki.

Natomiast SC808 od razu widać, że jest dedykowana do stereo (zaznaczam, do stereo a nie do 5.1) i w tej roli, w cenie ~ 400 pln raczej ciężko o jakąkolwiek konkurencję dla niej.

Jeżeli znasz jakąś alternatywę to zapodaj ;) chętnie dowiem się co na rynku jest jeszcze wartego uwagi do zastosowań wyłącznie odsłuchowych, w okolicach ceny 400 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wadliwy sterownik a nie przypadłość systemu. Na wyjściu analogowym zegar jest stały a powinien dostosować się do częstotliwości próbkowania sygnału wchodzącego.

Powinno być tak:

plik 44.1kHz -> sterownik wasapi -> wyjście analogowe na karcie i zegar ustawia się w karcie automatycznie na 44.1kHz

jeśli następnie włączę plik 96kHz to powinno być

plik 96kHz - sterownik wasapi -> wyjście analogowe na karcie i zegar ustawia się w karcie automatycznie na 96kHz

ale niestety zegar się nie przestawi z uprzedniego 44.1 bo jest zafiksowany na stałe. Trzeba ręcznie przestawić próbkowanie z panelu karty na 96kHz

Częstotliwość próbkowania na wyjściu analogowym w ASUSach i w tym AIM (te same kości sterujące więc karty są pokrewne) jest stała.

Proszę spojrzeć na zdjęcie. W panelu miksera w Julii mamy przycisk AUTO, który po wciśnięciu powoduje, że zegar automatycznie dostraja się do sygnału przychodzącego z playera. Jeśli chcemy ustawić próbkowanie na wyjściu analogowym na stałe wedle naszego widzimisię (np stałe 96kHz) to wówczas dezaktywujemy przycisk i każdy plik będzię resamplowany do naszej wybranej ręcznie częstotliwości.

Niestety ASUS i AiM nie posiadają opcji AUTO.

 

Na wyjściach cyfrowych w Aim i w ASUS jest OK

 

Sterownik ASIO w Aim tej droższej i tańszej to Oxygen Asio i jest to badziew, bo nie da się go zmusić do jakiejkolwiek pracy pod żadnym oprogramowaniem edycyjnym. Po prostu nie działa. Pod foobarem ten sterownik jest niestabilny - płynne przewijanie nie działa. Poza tym ten sterownik ASIO (Oxygen Asio) jest niekonfigurowalny - nie można wysłać sygnału tylko na wyjście cyfrowe z równoczesnym wyciszeniem wyjścia analogowego/słuchawkowego. To jest niedopuszczalna niedoróbka.

 

Owszem, ASIO został opracowany jako protokół PRO do kreacji muzycznej jak i do odtwarzania zarazem. Chodziło o niską latencję podczas tworzenia muzyki oraz o standard przesyłu po szynie wewnętrznej w komputerze do wyjść fizycznych karty. Odpada konfiguracja długości słowa w playerze {16, 20, czy 24 bit - w opcji 24 bit jest jeszcze konfiguracja 24-bit 3 bytes i 32-bit 4 bytes} bo protokół ASIO zawsze 'dogaduje' się automatycznie w sposób: karta<=>soft odtwarzający z pominięciem systemu operacyjnego.

 

Nie chodzi w tym wątku o produkcję muzyki - zgoda. Chodzi o wierne odtwarzanie. ASIO zawsze dawało wierne odtwarzanie (bit perfect) i likwidowało całą procedurę konfiguracyjną z próbkowaniem i długością słowa (bity).

 

Nie znam alternatyw do 400 zł - mowa o nowych kartach.

W używkach można przebierać.

Z nowych bezkonkurencyjna jest ESI Juli@ XTe - link podałem wyżej

 

Wybór to kwestia osobista. Każdy kupi to co lubi. Do niczego nikogo nie namawiam. Jak ktoś woli nowe produkty w niskiej cenie to pozostają jedynie produkty wątpliwe lub multimedialne czyli AiM czy ASUS czy Sound Blaster.

Jeżeli ktoś woli produkty PRO czy pół PRO czy zaawansowane amatorskie to wybór używanych jest dość spory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja Ciebie rozumiem :)

Mi chodzi o stosunek jakość/cena - do różnych pułapów cenowych.

W kategoriach wyłącznie odsłuchowych:

Do 200 pln AIM SC8000 nie ma konkurencji (co nie znaczy, że nie można lepiej - można ale drożej)

Do 400 pln AIM SC808 nie ma konkurencji (co nie znaczy, że nie można lepiej - można ale drożej)

Możliwe, że do 600 pln ESI Juli@ XTe nie ma konkurencji (co nie znaczy, że nie można lepiej - można, ale drożej)

i tak dalej.

 

Teraz, co do sterownika ASIO od AIM to zapewniam Cię, że jest stabilny jak skała.

Przynajmniej u mnie.

Kartę mam co prawda od około 2 tyg. ale przez ten czas zero jakichkolwiek zwiech w foobar przy aktywnym interface ASIO.

Mogę sobie przewijać, pauzować, stopować itp

Cały czas wszystko ładnie gra.

Jeżeli zatem u mnie jest git, to u Ciebie musiało być coś pokiełbaszone w systemie.

Innego wyjścia nie widzę :)

 

Nie czaję za bardzo jak to jest możliwe, że nawet gdy AIM SC808 pracuje przy interface ASIO/WASAPI to koniec końcem karta wymusza próbkowanie zdefiniowane przez użytkownika.

To się całkowicie kłóci z ideą interface'ów typu ASIO.

Jak to sprawdziłeś, jaką częstotliwość próbkowania danych wysyła procesor karty do jej DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja większość tych kart miałem. Są świetne i mają wypas sterowniki.

 

Które dokładnie masz na myśli?

 

yayacek i jeszcze jedno, tak żeby nie było że chwalę wszystko co posiadam ze sprzętu.

Dla kontrastu napiszę, że np. sterowniki ASIO do mojego Audio-GD NFB-10ES3 są do bani.

Całkowicie niestabilne.

Tzn, raz działają - raz nie działają.

Cholera wie o co chodzi.

Sprawdzałem mój DAC chyba na 6-ciu komputerach i za każdym razem był random jeżeli chodzi o pracę ASIO.

Także ja obecnie słucham w Foobar po WASAPI, bo ASIO od kilku dni nie chcą mi działać :D

Za to w AIM SC808 zero problemów z ASIO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaję za bardzo jak to jest możliwe, że nawet gdy AIM SC808 pracuje przy interface ASIO/WASAPI to koniec końcem karta wymusza próbkowanie zdefiniowane przez użytkownika.

To się całkowicie kłóci z ideą interface'ów typu ASIO.

Jak to sprawdziłeś, jaką częstotliwość próbkowania danych wysyła procesor karty do jej DAC?

 

Ależ nie - karta nie może nic wymuszać. Karta nie może wymuszać próbkowania. Karta działająca pod ASIO dostosowuje się do częstotliwości próbkowania jakie przychodzi z plikiem odtwarzanym w playerze.

Jeśli w playerze jest plik 88.2kHz to zegar na karcie musi się przestawić na próbkowanie 88.2 i dostajemy wówczas na wyjściu analogowym sygnał próbkowany poprawnie (bez resamplingu) a na wyjściu cyfrowym mamy dodatkowo czysty sygnał bez żadnej ingerencji czyli też przykładowe 88.2.

 

W kartach ASUS i podobnych (czyli AiM) oraz w Sound Blasterach mamy poniższą sytuację.

Sterownik ASIO

Player gra plik 96 kHz

Zegar w okienku w mikserze karty powinien wówczas ustawić się automatycznie na 96kHz

Niestety zegar nie ustawi się automatycznie do wchodzącego próbkowania. Zegar jest ustawiany przez użytkownika na stałe. Za każdym razem zmieniając częstotliwość próbkowania w odtwarzanym pliku zegar należy przestawić ręcznie.

 

W kartach typu M-Audio, ESI, RME, Marian, Terratec itp. zegar ustawi się sam, automatycznie dostosowując się do częstotliwości próbkowania w odtwarzanym pliku. W okienku z zegarem pojawi się aktualna wartość próbkowania.

Będzie tak jak na obrazku jaki zapodałem wyżej. Internal clock - czyli zegar synchronizujący się do sygnału z playera softwarowego. AUTO - czyli automatyczne dostrojenie się karty pod względem próbkowania do owego sygnału. Podświetlona wartość cyfrowa mówi jaką sygnał ma częstotliwość próbkowania i że do tej częstotliwości próbkowania zegar się sam automatycznie dostosował. W skrócie - nie ma resamplingu na wyjściu analogowym.

 

Na wyjściu cyfrowym w przypadku ASUS/AiM zawsze jest OK

 

Skoro AiM u Ciebie działało OK to pogratulować - na dwóch kompach z systemem Windows 7/64bit ASIO odmawiało posłuszeństwa.

Jednak w dalszym ciągu nie możesz po ASIO na AiM wysłac sygnału tylko na wyjście cyfrowe wyciszając równocześnie wyjście słuchawkowe/analogowe.

 

To, że na Twoim Audio-GD sterowniki ASIO nie działają poprawnie mnie wcale nie dziwi. Niestety większość producentów kart popularnych ASIO traktuje po macoszemu. Niby sterownik jest, ale nie działa lub jest niestabilny lub niekonfigurowalny itp, itd. Te Audio-GD w dodatku jest na USB, więc zapewne jest to sterownik kupiony na licencji od Ployteca czyli taki uniwersalny pseudo ASIO. Szkoda, że ASIO jest tak źle traktowane nawet przez producentów audiofilskich klocków. Dobry sterownik ASIO to po prstu brak problemów z konfiguracją i poprawność transmisji.

 

ASIO działa dobrze na kartach zawodowych lub aspirujących do tego miana. Karty pół PRO także mają zawsze dobre ASIO.

Na rynku jest sporo używanego ESI, M-Audio, E-MU. RME to już wyższa półka cenowa i używane RME osiągają wyższe ceny. Należy jednak pamiętać, że to karty stricte muzyczne. Nie ma tam żadnego dźwięku 5.1, koderów, dekoderów, efektów, i innych dupereli multimedialnych lub służacych do gier.

 

Od esi i maudio lepsze są mia i rme.

 

Nie są lepsze. A to z tego powodu, że Echo Audio już nie istnieje i wsparcie producenta skończyło się w przypadku Echo Mia na systemie Windows 7 (32bit)

RME natomiast to inna półka cenowa - wyższa półka. Używanego RME pod Windows 10 nie kupi się za 400 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów Szanownych ;)

 

jak w temacie- czy ta karta działa pod win 10? (obecnie używam tego systemu)

komputer jest głownym zródłem w moim systemie (wzmacniacz denon pma-777, kolumny AE Aegis One).. dotychczas siedzi w komputerze SB Audidgy 2zs gold, ale ostatnio coś się z nia dzieje ze jeden kanał gra nieczysto.. najpierw myślałem że wzmacniacza to wina, potem że kabla, ale jednak na wzmaku z CD jest ok, kabel wymieniłem i jest to samo.. czas zmienić kartę.. myślę że ta M-Audio może być dużo lepsza, no tylko pozostaje pytanie

 

czy zadziała pod win 10...?

 

z góry dzięki, pozdrawiam ;)

 

Oczywiście, że karta jak najbardziej zadziała na Windows 10 ! Rewelacyjny stosunek jakość / cena. Na Windows 10 działa nawet lepiej niż na XP oraz Windows 7... Działa włącznie z 64 bitowymi systemami.

 

Jakość brzmienia wg mnie - rewelacyjna. W cenie do 300 złotych nie dostaniesz bardziej funkcjonalnej karty, z tyloma wejściami i wyjściami.

 

Niestety, wiele osób wypowiadających się tutaj jej nawet na oczy nie widziało, więc jak zwykle na forum - wyrażają opinie wyssane z palca... Jest to poniekąd tradycja tutaj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że karta jak najbardziej zadziała na Windows 10 ! Rewelacyjny stosunek jakość / cena. Na Windows 10 działa nawet lepiej niż na XP oraz Windows 7... Działa włącznie z 64 bitowymi systemami.

 

Jakość brzmienia wg mnie - rewelacyjna. W cenie do 300 złotych nie dostaniesz bardziej funkcjonalnej karty, z tyloma wejściami i wyjściami.

 

Niestety, wiele osób wypowiadających się tutaj jej nawet na oczy nie widziało, więc jak zwykle na forum - wyrażają opinie wyssane z palca... Jest to poniekąd tradycja tutaj :)

 

dzięki Tribunal :)

 

Dziś doszła do mnie Juli@ kupiona za 200zł.. ;) gra.. bardzo dobrze, już ze 4 godziny nie odchodzę od wzmacniacza, róznica w stosunku do sb, to detaliczność przede wszystkim, ogólnie dzwięk nabrał też przestrzenności. i chyba bas się poprawił :)

 

ale mam problem z ASIO, lookniesz? ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.