Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw mini do 2.5-3 tys CD Spotify Radio Internetowe NAS WiFi flac


G83l

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Poszukuje kompaktowego zestawu stereo / mini wieży do sypialni ok 13m2. Komplet CD, amplituner i kolumny do ustawienia na szafce rtv 100 na 35 cm. Must have: odtwarzanie flac zgrane z cd (HiRes nie wymagane) oraz mp3 z usb pendrive oraz po sieci z dysku NAS, dostep do radia internetowego i spotify. sterowanie z aplikacji smartfonowej pod androidem. Radio FM. Mile widziany DAB i wejscie cyfrowe optyczne. Polaczenie z siecia domowa przez wifi. Mile widziany BT.

 

Muzyka bedzie sluchana raczej cicho (wieczorem po zasnieciu dzieci) wiec moc nie musi byc wysoka. Gatunki to glownie klasyka rocka i metal. Troche popu i innych.

 

Budzet 2500 - 3000. Tylko fabrycznie nowe urzadzenia.

 

Bardzo mi zalezy na bezproblemowej obsludze - zadnego wieszania sie, dlugiego uruchamiania i niedopracowanej apki. Jakosc dzwieku dla zwyklego zjadacza chleba.

 

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam,

Sławek z Warszawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzysz, ale kupiłem

Marantz M-CR510

i jestem uchachany po pachy. Polecam z czystym sumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchałem Marantza M-CR611 i Denona RCDN-9. Ja bym postawił na Marantza. Ale uważaj na kolumny - większość tańszych przesterowuje wysokie, a zaniedbuje niskie - do Twoich typów muzyki słabo to pasuje (wiem, bo mam tak samo). W każdym razie unikaj na pewno Boston Acoustics A26 (bardzo płaskie z Marantzem, kompletnie bez dynamiki). Dali Zensor 3 dobrze wyceniane w zestawie ale wysokich za dużo, niskich mniej. Posłuchaj z Q Acoustics 3020 (lub poprzednikiem QA2020i) - dla mnie brzmiało zachęcająco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi. W zasadzie wymieniliscie cala moja krotka liste:

yamaha mcr 670 drozsza elektronika wiec zostaja tylko kolumny z zestawu

yamaha mcr 560 tansza elektronika wiec mozna wiecej wydac na kolumny

denon n9

marantz 611

 

Czy sa z nimi jakies problemy funcjonalne? Dlugie uruchamianie, wieszanie

sie, slaba aplikacja na androida, zrywanie wifi itp?

Yamahy i denon maja swoje dedykowane glosniki. Czy warto je wymienic na cos lepszego? Co sie sprawdzi przy raczej cichym / srednio glosnym sluchaniu klasycznego rocka / metalu (wiem ze to brzmi dziwnie ale mam male dzieci i mieszkam w bloku gdzie nikt imprez nie robi).

widzialem w top hifi yamahe 560 z B&W 686 s2. czy takie polaczenie ma sens - te kolumny wygladaja dosc powaznie a sama 560 jest raczej tania. Czy to nie przesada

 

Moj budzet to 3 tys max ale preferowane cos blizej 2,5 wiec marantz 611 + jakies kolumny chyba sie nie zmisci.

 

BTW a zmacie jakis salon w Warszawie gdzie maja te 3 wieze i wybor glosnikow do nich?

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze pioneer x-hm82, lub wersja bez kolumienek xc-hm82, u mnie poprzednik gra ponad 3 lata codziennie kilka godzin dziennie.

Ciekawostka jest ze nie byla potrzebna nigdy zadna aktualizacja firmware

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi. W zasadzie wymieniliscie cala moja krotka liste:

yamaha mcr 670 drozsza elektronika wiec zostaja tylko kolumny z zestawu

yamaha mcr 560 tansza elektronika wiec mozna wiecej wydac na kolumny

denon n9

marantz 611

 

Czy sa z nimi jakies problemy funcjonalne? Dlugie uruchamianie, wieszanie

sie, slaba aplikacja na androida, zrywanie wifi itp?

Yamahy i denon maja swoje dedykowane glosniki. Czy warto je wymienic na cos lepszego? Co sie sprawdzi przy raczej cichym / srednio glosnym sluchaniu klasycznego rocka / metalu (wiem ze to brzmi dziwnie ale mam male dzieci i mieszkam w bloku gdzie nikt imprez nie robi).

widzialem w top hifi yamahe 560 z B&W 686 s2. czy takie polaczenie ma sens - te kolumny wygladaja dosc powaznie a sama 560 jest raczej tania. Czy to nie przesada

 

Moj budzet to 3 tys max ale preferowane cos blizej 2,5 wiec marantz 611 + jakies kolumny chyba sie nie zmisci.

 

BTW a zmacie jakis salon w Warszawie gdzie maja te 3 wieze i wybor glosnikow do nich?

 

Pozdrawiam,

 

Yamaha to dobry wybor. Kolumny graja dosc dobrze... Pomysl tylko o wymianie kabli glosnikowych na lepsze niz fabryczne a dzwiek bedzie Ci sie podobal. Ja w pokoju dziecka uczynilem podobnie i zmiana dzwieku byla zauwazalna. Poza tym jesli kolumny maja otwor basowy z tylu beziesz musial odstawic je od sciany. Moja yamaha ma funkcje dzwieku dookolnego co swietnie sie sprawdza przy sluchaniu roznego rodzaju muzyki. Yamaha 750. Niestety dosc slabo wyglada funkcja radia netowego. Zwroc na to uwage bo czasami trzeba uruchomic tv by wszystko poustawia. Cale menu dotyczace radia netowego zawarte jest w menu ekranowym.

 

Dysk NAS fajnie wspolpracuje ale tez wymaga uruchomienia tv. Airplay to tez wartosciowa funkcja, tylko wymagane jest jabluszko:).

 

Nie wiem czy dab plus ma sens skoro w sieci sa te same stacje nadajace z podobna rozdzielczoscia.... Chyba zbedny wydatek...

 

Yamaha 670 wydaje sie byc lepsza pod kazdym wzgledem... Moze warto pomyslec o niej... Przeciez zawsze mozesz utargowac kilka zlotych. Warto sie targowac... Przynajmniej kabelki glosnikowe bedziesz mogl wymienic za zaoszczedzone pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahy i denon maja swoje dedykowane glosniki. Czy warto je wymienic na cos lepszego?

W przypadku Denona, MUSISZ wymienić głośniki bo te orgo to porażka... na szczęscie sprzedają też samą elektronikę.

Co sie sprawdzi przy raczej cichym / srednio glosnym sluchaniu klasycznego rocka / metalu (wiem ze to brzmi dziwnie ale mam male dzieci i mieszkam w bloku gdzie nikt imprez nie robi).

To jak najbardziej ma sens. Ja dodatkowo zainwestowałem w dobre słuchawki.

widzialem w top hifi yamahe 560 z B&W 686 s2. czy takie polaczenie ma sens - te kolumny wygladaja dosc powaznie a sama 560 jest raczej tania. Czy to nie przesada

Nie bierz tych kolumn - są bardzo dobre, ale do ich przepchnięcia trzeba poważnego sprzęta. Byłem świadkiem jak 2x80W ampli Yamahy nie dało rady tylko nieco większym 685, a to przecież znacznie mniejsza moc... I są drogie. To już bym wolał Monitor Audio Bronze 1.

Moj budzet to 3 tys max ale preferowane cos blizej 2,5 wiec marantz 611 + jakies kolumny chyba sie nie zmisci.

To weź starszą wersję MCR610, która różni się praktycznie tylko Bluetoothem. Do tego znajdziesz z przeceny poprzednią wersję Q Acoustics 2020i - są teraz naprawdę w super cenach, ale szybko znikają. Dla mnie Marantz odsłuchowo jest warty więcej niż Denon. Ten komplet da się wyhaczyć poniżej 3 tysi (negocjuj). Denona RCDN-9 da się z tymi kolumnami kupić za 2,5. A to są IMHO znacznie lepsze kolumienki niż np. Zensor 1...

Alternatywą dla MCR611/610 jest MCR511, który nie ma CD oraz mniej fizycznych łączy, ma te same łącza internetowe/sieciowe/spotify/airplay etc i jest tańszy...

BTW a zmacie jakis salon w Warszawie gdzie maja te 3 wieze i wybor glosnikow do nich?

Marantza i Denona mieli jeszcze niedawno od ręki do odsłuchania w Salonie Marantz na Poznańskiej, ale nie mieli QA2020i (nie trzeba się umawiać). Możesz spróbować w Salonie Denon w Złotych Tarasach, ale tam nie ma sali odsłuchowej sensu stricte. MCR610 poekspozycyjnego mają w Planecie Dżwięku na Tarczyńskiej w interesującej cenie i mają spory wybór głośników (np. Klipsch, może Monitor Audio Bronze 1 albo poprzednik BX), mają dobrą salkę odsłuchową (trzeba się umawiać). Mają też QA2020... W zestawie powinieneś dać radę cenowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że w tej kategorii Marantz zdecydowanie, to obiektywnie najlepszy z producentów... ma też największe doświadczenie w "sieciowym micro"

 

Miałbym tylko mały dylemat który model.. Chociaż jak MCR610 jest za 2200pln, to dylematu nie ma (szkoda że nie ma Spotify Connecta)

 

Do tego faktycznie QA2020 i za 3000zł jest wypas ;)

 

Denon Ceol RCDN9 to prawie to samo urządzenie,, tylko dzwiękowo 1 liga niżej, (A cena podobna)

Starszy RCDN8 absolutnie nie bo sie lubił zepsuć... każdy ;)

 

Tej Yamahy testować nie miałem okazji ale biorąc pod uwage fakt że ostatni dobry "Pianocraft" to była "640tka" 7 lat temu, a wszystko później to nieudane rupiecie to bym sie bał zaryzykować... i jak widzę ten wyświetlacz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Dziekuje za wszystkie opinie. Musze wyprobowac marantza 610/611 z tym QA.

Jakies sugestie co do sklepu w Wawie? Jest na forum ktos z tzw. branzy z dobra oferta?

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Nie chcę zakładać nowego tematu, podczepię się pod ten chociaż to już prawie 2 lata...

 

Chcialbym kupić na urodziny dla ojca mini zestaw. Wymagania:

 

1. SPOTIFY

2. DAB

3. ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

 

Cała reszta, nice to have... Idealnie jakby była wersja srebrna / biała. Budżet 2,5 - 3,5K max. Nie chce tego podłączać pod TV.

Przeglądając sklepy znalazłem:

 

1. Marantz Melody Media MCR611 - 2200pln bez głośników

2. Pioneer XC-HM86D - 2200pln bez głośników, wbudowane CD

3. Onkyo CS-N765 - 2400pln - z kolumnami i cd

4. Pioneer NC-50DAB z CD - 2800pln - bez kolumn ale z cd

5. Onkyo - R-N855 - 2500pln - bez kolumn i cd

6. Yamaha MCR-N670D - 2850pln - z kolumnami i cd.

 

Jeżeli zestawy są bez kolumn, w pierwszej kolejności chcę się skoncentrować na elektronice a dopiero później na doborze kolumn.

I jako to ma być dla starszego Pana - obsługa (spotify) musi być jak najłatwiejsza....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Naim Muso QB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupić na urodziny dla ojca mini zestaw. Wymagania:

 

1. SPOTIFY

2. DAB

3. ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Yamaha WXA 50??

Miałem streamer wxc50 sterowanie łatwe.

 

Nie ma Dab co prawda ale posiada radio internetowe i tysiące stacji ze świata.

A tego radia w Dab ile jest/będzie??

Czytałem że bida,heh

 

Teraz pacze ze w Pl po 2400zeta a u m mnie w uk za £350 wyrwiesz,do tego kolumny Pylon i masz spoko zestaw dla taty,sam bym celował aby wydać jak najmniej ze względu że"taty" wiosen mają sporo na karku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.