Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz stereo do sypialni 15m2 (Mildton 80 lub Koda AV998)


Krzysztof Biały

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Przede wszystkim witam, od jakiegoś czasu czytam wątki z forum, ale bez rejestracji.

Przechodząc do rzeczy, będę zobowiązany za radę.

Postanowiłem w sypialni ok 15m2 zastąpić brzęczącą miniwieżę Philipsa czymś co daje przyjemność ze słuchania. Ponieważ nie wiem czy wiem czy pójdę za ciosem, na początek chciałbym pójść budżetowo, wykorzystując to co gdzieś mi w domu i na strychu zalega.

Dysponuję:

* starymi kolumnami Mildton 80, które grały ze starą Diorą (WS442, deck szuflada itp). Kiedyś wydawało mi się to szczytem możliwości, z zaskoczeniem wyczytałem że to nie jest aż taki dramat nawet współcześnie

* nadmiarowym playerem DVD Panasonic S75 (kiedyś kupowałem go min. dlatego że był opisywany jako całkiem poprawny player CD)

Pomyślałem by do tego kupic jakiś używany wzmacniacz + tuner (zależy mi na radiu). Czy to m sens i co byście proponowali, zakładając że chciałbym na wzmacniacz wydać ok 500 pln.

Co do kolumn, alternatywnie w innym pokoju mam zestaw KD z kolumnami Koda AV998 i ampli Yamaha RX-V640RDS. Mógłbym rozważyć użycie tych kolumn i dokupienie czegość w ich miejsce do filmów, jeżeli Mildtony to kiepski kierunek.

Słucham różnej muzyki, ale z przewagą artrocka, metalu - ogólnie lubię czysty dźwięk gitary i klimaty z audycji Tomasza Beksińskiego:)

 

Wypisałem sobie z różnych wątków kilka propozycji:

 

Yamaha A-520/500/720

Pioneer A-450R/550R

NAD 3020 (chociaż chyba wolałbym coś przyjemniejszego również dla oka :))

Denon PMA-520/720

Onkyo Integra 8250

 

Napaliłem się początkowo na jaki wzmacniacz z lat 70, ale podawane w starych wątkach ceny odjechały, chyba nie ja jeden się zachwyciłem ich wyglądem i obietnicą brzmienia.

 

Podsumowując:

1. scenariusz Mildtony + wzmacniacz to ok opcja na początek czy zostawić je na strychu? Jaki wzmacniacz do tego?

2. czy Koda 998 zagrają lepiej czy gorzej niż Mildtony? W KD z ampli Yamahy to dla mnie gra zbyt... basowo. Do filmów jest ok, ale muzyka nie bardzo brzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty dźwięk gitary to Yamaha A-720. Z Mildtonami zagra ok, ale ta Yamaha zasługuje na lepsze kolumny. Gdybym miał opisać - czysty dźwięk, leciutko zaokrąglony, góra delikatna. Gra średnicą i basem. Mam go, to polecam, reszty nie znam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.