Jump to content
IGNORED

Co myślicie o marce VINCENT ?

Neonix
 Share

Recommended Posts

Rozważam przyjrzeć się dokładnie wzmacniaczowi Vincent SV-500 i jakiemuś CD spod tej samej marki.

I ewentualnie potem zakupić.

Co myślicie o tym modelu, marce?

Jakieś doświadczenie i mini recenzja wskazana ;)

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Witam, miałem SV-400 bardzo pożądany wzmacniacz, gra szczegółowo i dynamicznie, u mnie grał z kef ls50 super połączenie ale zachciało mi się zmian i zmieniłem ale nie wiem czy na lepszy. Z sv-400 byłem bardzo zadowolony i nabywca też jest bardzo zadowolony.

Pozdrawiam,

Z naszego doświadczenia to bardzo dobre urządzenia. Przede wszystkim są świetne wycenione, w swoim budżecie naprawdę wyróżniają się jakością dźwięku. Poza tym pod względem awaryjności także nie ma problemów, jeśli urządzenie fabrycznie jest sprawne, to rzadko zdarza się uszkodzenie w czasie użytkowania, chociaż zawsze jest gwarancja. Co do brzmienia, to szczególnie ciekawe są hybrydy lampowe, które łączą plastyczność, dobre wypełnienie, świetny środek pasma z dynamiką, swobodą.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, mamy pełny asortyment urządzeń Vincent w salonie, dostępny od ręki.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

To są wzmacniacze hybrydowe, lampy są zastosowane tylko w sekcji przedwzmacniacza, nie są to lampy mocy, tak więc ten czas na rozgrzanie jest znacznie krótszy. Teoretycznie wzmacniacz gra dobrze już po 1-2 minutach, natomiast dla wprawnych słuchaczy pełną jakość urządzenie uzyskuje po kilkunastu minutach od włączenia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Do kopaczmopa

Miło, że jako posiadacz sprzętu marki Vincent potrafisz uczciwie napisać, że z cedekami Vicka są "przeboje", branża sprzedająca Vincenta oczywiście milczy...

Z każdym z kim rozmawiałem o cedeku Vicka włącznie z branżą wiedział o wyjątkowo dużej awaryjności Vicka cd 400 ale byłem zapewniany, iż nowe partie mają już ich defekt (bardzo dobrze branży znany) wyeliminowany a jak się potem okazało sprowadzony od dystrybutora egzemplarz dalej miał ten sam defekt co poprzednie partie, więc zasłanianie się gwarancją jest .....

A&K SR25+OPPO PM3+AUNE E1 ///QUTEST///SUPERNAIT3///ATC7///

Vincent to nazwa na Europę chińskiej ShengYa. Tu adres do źródła i lepszych cen.

Wzmacniacze -

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CD-ki -

Hidden Content

• 1 year later...
  • 3 years later...

"Niemiecką markę Vincent Audio stworzył w 1995 roku Uwe Bartel, współwłaściciel Sintron Vertriebs z Iffezheim, firmy dystrybuującej i produkującej sprzęt hi-fi. Recepta na sukces była prosta: bardzo dobry dźwięk w przystępnej cenie.
Aby osiągnąć ten cel, nadzorowany przez Bartela dział badawczo-rozwojowy zajął się konstruowaniem urządzeń, natomiast ich wykonanie zlecano w Chinach. Dziś to codzienność, jednak blisko trzy dekady temu niewiele europejskich firm decydowało się na taki krok.
Największym wyzwaniem dla Bartela była zmiana mentalności lokalnych przedsiębiorców na bardziej „zachodnią”. Zamiast więc kopać się z koniem, zorganizował za Wielkim Murem własny zakład. Pracująca w nim załoga tworzy obecnie doświadczoną i zgraną ekipę, więc – poza ceną – urządzenia Vincenta praktycznie nie różnią się od niemieckich."

W dniu 11.01.2016 o 16:27, dlmtb napisał:

Vincent to nazwa na Europę chińskiej ShengYa. Tu adres do źródła i lepszych cen.

Wzmacniacze -

Hidden Content

CD-ki -

Hidden Content

No nie dokładnie. Różnice są w budowie na zewnątrz (wyjścia z tyłu) i wewnątrz, w lampach i parametrach. Chińczyki robią dla Vincenta i Taga Harmony. Ale modele chińskie są jednak inne.

Ja kupilem w tamtym tygodniu SV 236mk i powiem Wam ze dzwiek bardzo dobry, mocny, swobodny i dobrze poukladany. Potezna moc i ladny wyglad, ale jest jeden problem, szumi tak ze slychac z miejsca odsluchowego. Kupilem juz nowe lampy bo to moze byc przyczyna szumu, ale jak po wymianie lamp nic sie nie zmieni to pojedzie do serwisu. Szum jest taki sam caly czas, niezaleznie od polozenia pokretla glosnosci i nie ma znaczenia czy sa podpiete jakies zrodla czy nie. Czytalem juz o kilku takich przypadkach wiec problem nie jest odosobniony.

1 godzinę temu, BlueDot napisał:

Ja kupilem w tamtym tygodniu SV 236mk i powiem Wam ze dzwiek bardzo dobry, mocny, swobodny i dobrze poukladany. Potezna moc i ladny wyglad, ale jest jeden problem, szumi tak ze slychac z miejsca odsluchowego. Kupilem juz nowe lampy bo to moze byc przyczyna szumu, ale jak po wymianie lamp nic sie nie zmieni to pojedzie do serwisu. Szum jest taki sam caly czas, niezaleznie od polozenia pokretla glosnosci i nie ma znaczenia czy sa podpiete jakies zrodla czy nie. Czytalem juz o kilku takich przypadkach wiec problem nie jest odosobniony.

Mialem, zachlysnąłem się, sprzedałem. 

Fajne wzmaki gowniane wykonanie. Lepsze elementy w pre i masz mega wypas. 

3 godziny temu, BlueDot napisał:

Szum jest taki sam caly czas, niezaleznie od polozenia pokretla glosnosci i nie ma znaczenia czy sa podpiete jakies zrodla czy nie. Czytalem juz o kilku takich przypadkach wiec problem nie jest odosobniony.

Miałem tak w 227mk w nowym i wymiana na lampy ze starej produkcji pomogły.

Na serwis nie licz,bo rozmowa bardzo miła,ale efekt żaden.

43 minuty temu, szczypior88 napisał:

Tak. Chinole mają problem głównie z kondensatorami. Nie potrafią ich robić i koniec kropka. 

Słuchałem 236mk z kondensatorami Mundorf Supreme w pre. 

Miazga. Dosłownie. 

Co robić Shengya to Shengya i nie ważne czy nazwie się Vincent czy inny sto raz na raz dla tego lepiej kupić to u chińczyka za połowę ceny i wtedy poprawiać.

Edited by dlmtb

Pełna zgoda,tylko jak szum słychać z 2 metrów to chyba nie wada konstrukcji.

Po wymianie lamp, szum słychać po przystawieniu ucha do głośnika.

W ramach eksperymentu podłączyłem do tych samych kolumn pm6006,atoll 100 i Onkyo 8150 -pm6006 szumiał nawet deczko głośniej,a pozostałe nieco mniej.

Ja mam Vincenta wzmacniacz słuchawkowy. Spalił się transformator. Jak  panowie w Toroidzie zobaczyli to Chińskie dzieło to się załamali. Zrobili swoje po swojemy, zapłaciłem 170zł i jestem kontent, mam prawdziwy polski transformator i już przyjemniej się słucha. Teraz zostaje wymienić wszystkie kondensatory, opampy i lampy i bedzie niezły wzmacniacz słuchawkowy.

Mam też inną drogę- kupić prawdziwy wzmacniacz słuchawkowy.

którą drogę wybrać ?