Skocz do zawartości
IGNORED

Podłogówki czy monitory?


Adiii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W końcu zmieniam kino. Nabyłem Onkyo 646. Zbieram się teraz do wymiany głośników i mam dylemat jak w temacie. Jaka jest różnica w dźwięku tych dwóch rodzai kolumn? Co mają jedne a czego nie mają drugie?

Czy monitory z subwooferem zagrają tak dobrze jak duże kolumny podłogowe?

 

Głównie oglądam filmy ale czasem też lubię posłuchać muzyki, powiedzmy 70% do 30%.

Mam salon 35m2, ale z otwartą kuchnią, otwartym korytarzem i schodami to już ponad 50m2.

Co wybrać?

 

Do tej pory oglądałem filmy w 5.0 w niewielkim salonie i bass z frontów wystarczał. Teraz chciałbym subwoofer bo czuję niedosyt. Zastanawiam się czy potrzebne mi wtedy duże kolumny podłogowe czy wystarczą dobre monitory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Monitory z subwooferem sa dobre do kina a kolumny podlogowe do muzyki w stereo.

Jezeli Twoim priorytetem sa filmy to dobre monitory i sub moze Cie "zadowoli" ale jak muzyka jest dla Ciebie rownie wazna to podlogowki :). Sub to dodatek - mozesz miec oczywiscie podlowowki + sub (i suba uzywac tylko do filmow) - oczywiscie tutaj klania sie wyzszy kosz zestawu. Ja osobiscie mialem monitory z subem prze kilka ladynch lat (i bylo dobrze), jednak przez przypadek posluchalem podlogowek (tego pasma ktore uslyszalem brakowalo mi cale zycie). Teraz mam podlogowki ktore graja same w stereo i dodatkowo sub uaktywnia sie tylko podczas 5.1 (koncerty/filmy) i to jest rozwiazanie (moim zdaniem) idealne (oczywscie centralny i efektowe to monitory).

 

Jezeli do tej pory ogladales w 5.0 i bylo ok to jak dasz do tego suba - to bedzie jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

masz bardzo duży salon, tak więc zastosowanie monitorów i nawet mocnego subwoofera nie do końca będzie dobrym pomysłem. Nie chodzi tu już tylko o bas, ale także o niższe-średnie częstotliwości, za które odpowiadają kolumny. Subwoofer poradzi sobie z najniższym basem do powiedzmy 100Hz, natomiast w konfiguracji z monitorkami zabraknie dociążenia, wyższego basu. Tak więc zdecydowanie proponuję kolumny wolnostojące, natomiast jeśli lubisz dobre, dynamiczne efekty kinowe, subwoofer będzie także niezbędny.

Podaj proszę w jakim budżecie możemy szukać kolumn, czy na początek tylko dwie kolumny przednie, czy cały zestaw. Opisz proszę, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W końcu zmieniam kino. Nabyłem Onkyo 646. Zbieram się teraz do wymiany głośników i mam dylemat jak w temacie. Jaka jest różnica w dźwięku tych dwóch rodzai kolumn? Co mają jedne a czego nie mają drugie?

Czy monitory z subwooferem zagrają tak dobrze jak duże kolumny podłogowe?

Głównie oglądam filmy ale czasem też lubię posłuchać muzyki, powiedzmy 70% do 30%.

Mam salon 35m2, ale z otwartą kuchnią, otwartym korytarzem i schodami to już ponad 50m2.

Co wybrać?

Do tej pory oglądałem filmy w 5.0 w niewielkim salonie i bass z frontów wystarczał. Teraz chciałbym subwoofer bo czuję niedosyt. Zastanawiam się czy potrzebne mi wtedy duże kolumny podłogowe czy wystarczą dobre monitory?

Bardzo dużo zależy od tego w jakich kwotach się poruszamy.Sumując koszt monitorów+suba może się okazać że w tej cenie możemy już kupić bardzo dobre podłogówki które przy dobrym piecu będą grały wystarczająco dobrze w całym paśmie i w zupełności zaspokoją Twoje wymagania.

 

Witaj.

Monitory z subwooferem sa dobre do kina a kolumny podlogowe do muzyki w stereo.

Jezeli Twoim priorytetem sa filmy to dobre monitory i sub moze Cie "zadowoli" ale jak muzyka jest dla Ciebie rownie wazna to podlogowki :). Sub to dodatek - mozesz miec oczywiscie podlowowki + sub (i suba uzywac tylko do filmow) - oczywiscie tutaj klania sie wyzszy kosz zestawu. Ja osobiscie mialem monitory z subem prze kilka ladynch lat (i bylo dobrze), jednak przez przypadek posluchalem podlogowek (tego pasma ktore uslyszalem brakowalo mi cale zycie). Teraz mam podlogowki ktore graja same w stereo i dodatkowo sub uaktywnia sie tylko podczas 5.1 (koncerty/filmy) i to jest rozwiazanie (moim zdaniem) idealne (oczywscie centralny i efektowe to monitory).

Jezeli do tej pory ogladales w 5.0 i bylo ok to jak dasz do tego suba - to bedzie jeszcze lepiej.

W stereo za napędzanie gx-ów odpowiada tylko 751R ??Jakie wrażenia dźwiękowe??Ja w swoim połączeniu z h80 mam niedosyt w wysterowaniu 200-setek, brakuję mi wypełnienia,dociążenia i ataku głównie w dolnych rejestrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stereo za napędzanie gx-ów odpowiada tylko 751R ??Jakie wrażenia dźwiękowe??Ja w swoim połączeniu z h80 mam niedosyt w wysterowaniu 200-setek, brakuję mi wypełnienia,dociążenia i ataku głównie w dolnych rejestrach.

 

tak, tylko 751R, ale ja mam pokoj 20m2. Wszystko zalez od tego gdzie aktualnie siedze, wiadomo ze siedzac blisko nie poczujesz basu, dopiero oddalajac sie od kolumny zaczyna byc slychac fajny miesisty basik - u mnie 751R w muzyce robi tylko za prymitywny wzmacniacz - DACiem jest Bluray Oppo BDP95. Rodzaj muzyki tez jest wazny (rozna muzyka - rozne natezenie basu)

 

a moze masz je za blisko sciany? Tylny bass reflex rzadzi sie wlasnymi prawami - moze poprzestawiaj je trosze (u mnie sa okolo 40cm od sciany)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalez od tego gdzie aktualnie siedze, wiadomo ze siedzac blisko nie poczujesz basu, dopiero oddalajac sie od kolumny zaczyna byc slychac fajny miesisty basik

Z tym do końca się nie zgodzę, jeśli nie dopisze się do tego małego wyjaśnienia. Ja siedzę przy biurku z komputerem i lewa kolumna stoi w odległości 0,5 m ode mnie, prawa ok 3m. Oczywiście balans ustawiony bardziej na prawą, bo wiadomo, tak blisko umiejscowiona lewa kompletnie zagłuszała by prawą. Kiedy trochę się odsunę, bas słabnie. Sprawdza się to z tzw siatką basu, którą wyjaśnił Pan z "Reduktora szumu" w jednym ze swoich odcinków. Ja się tym nie sugerowałem, tylko, kiedy to obejrzałem, zrozumiałem dlaczego tak u mnie się działo. Podsumowując, nie tylko odległość od kolumn odgrywa rolę na poprawę słyszalności basu ale i nasza pozycja względem kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna zasada działania jest następująca: sporo jest podłogówek dedykowanych do dużych pomieszczeń, które zagrają też w małych, ale bardzo niewiele jest monitorów dedykowanych do małych pomieszczeń, które by zagrały w dużych. Stąd lepiej iść w stronę kolumn podłogowych, lub dużych, 3-drożnych lub 2.5-drożnych monitorów np

http://sklep.rms.pl/polk-audio-lsim703-lsim-703-audiofilskie-kolumny-podstawkowe-2szt

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-65-sm65-kolumny-stereo-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

masz bardzo duży salon, tak więc zastosowanie monitorów i nawet mocnego subwoofera nie do końca będzie dobrym pomysłem. Nie chodzi tu już tylko o bas, ale także o niższe-średnie częstotliwości, za które odpowiadają kolumny. Subwoofer poradzi sobie z najniższym basem do powiedzmy 100Hz, natomiast w konfiguracji z monitorkami zabraknie dociążenia, wyższego basu. Tak więc zdecydowanie proponuję kolumny wolnostojące, natomiast jeśli lubisz dobre, dynamiczne efekty kinowe, subwoofer będzie także niezbędny.

Podaj proszę w jakim budżecie możemy szukać kolumn, czy na początek tylko dwie kolumny przednie, czy cały zestaw. Opisz proszę, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz.

 

Na początku wymieniłbym same fronty, budżet na nie to około 2000zł. Wiem, że nie to wiele ale tak musi zostać.

Centralny też by się przydało wymienić, bo nie jestem zadowolony z dialogów, może nawet bardziej niż obecnych podłogówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze masz je za blisko sciany? Tylny bass reflex rzadzi sie wlasnymi prawami - moze poprzestawiaj je trosze (u mnie sa okolo 40cm od sciany)

Raczej nie tędy droga,miejsca i powietrza do grania mają zagospodarowane,od tylnej 60cm a od bocznej 120cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie tędy droga,miejsca i powietrza do grania mają zagospodarowane,od tylnej 60cm a od bocznej 120cm.

 

u mnie tez jest czasem za duzo basu a czasem za malo... kwestia danego utworu, ale zawsze zakladam ze "tak ma byc" bo ciut za duzo jest np na Beyonce a ciut za malo (jesli mozna to tak w ogoel napisac) przy 4 porar roku vivaldiego (ale w sumie to chyba tak ma byc)

 

Z tym do końca się nie zgodzę

 

spoko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jest czasem za duzo basu a czasem za malo... kwestia danego utworu, ale zawsze zakladam ze "tak ma byc" bo ciut za duzo jest np na Beyonce a ciut za malo (jesli mozna to tak w ogoel napisac) przy 4 porar roku vivaldiego (ale w sumie to chyba tak ma byc)

Z Beyonce przyznam całkowita rację,bas jest przeogromny.Odsłuchując jej kawałki to pewnych momentach mam wrażenie że h80 leje tym basem nie mając siły go skontrolować.U innych wykonawców tego nie stwierdzam ponieważ słucham dużo muzyki instrumentalnej,rockowej a tam w stopach,kontrabasach nie ma takich niskich zejść.Żeby wyjaśnić swoje pytania będę w przyszłości musiał wypożyczyć bardziej mocarne piece i wtedy się przekonam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 37

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.