Skocz do zawartości
IGNORED

System RCM jak wrażenia.


Lok

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał okazję odsłuchać ten system firmy RCM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak wrażenia. Czy takie kolumny mogą dobrze zagrać. Czy może ktoś słuchał podobnych kolumn i może podzielić się wrażeniami.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Może teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy da się tego systemu odsłuchać w całości.

 

Jak widać z załączonych obrazków te odsłuchy nie odbyły się raczej w RCM :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująca koncepcja - każde ze źródeł ponad 100kzł, a wzmacniacz za 15kzł.

 

Ciekawe jak to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest ich własną produkcją - mogli jego cenę ustalić 10 razy wyższą, wtedy byłaby ok.

Nie ma co robić przytyku za "polski produkt, polska cena".

 

"Zagraniczna płyta, polska cena" płyt w EMPiK-u rozbawia do dzisiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefek mój błąd dziękuje. Stefek a jaka twoja opinia ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Dokładnie tego systemu nie słuchałem.

Znam te pojedyncze urządzenia,co do kolumn to nie pamiętam,

coś mi tam kołacze po głowie,że wiele lat temu będąc w RCMie ich słuchałem,

ale nie pamiętam dokładnie,więc nie będę się wymądrzał :)

 

Nie wiem, czy da się tego systemu odsłuchać w całości.

 

Jak widać z załączonych obrazków te odsłuchy nie odbyły się raczej w RCM :)

 

 

Moim zdaniem w starym RCMie,ale byłem tak dawno,że głowy nie dam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pall55 a może orientujesz się co to za zmiany. Coraz bardziej jestem zainteresowany głośnikami. A może słuchałeś kiedyś takiego systemu głośnikowego ? Dzięki za pomoc.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest domowy system Rogera

Robotę do domu przynosić Fuj! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pall55 a może orientujesz się co to za zmiany. Coraz bardziej jestem zainteresowany głośnikami. A może słuchałeś kiedyś takiego systemu głośnikowego ? Dzięki za pomoc.

Z tego co wiem, Roger miał robione Gaudery na zamówienie - czyli jeden z wyższych modeli (nie pamiętam który - Berlina RC9?), ale nieco zmodyfikowany (przez producenta) by pasował do jego pokoju. Podejrzewam więc, że i zamiast Bonasusa gra już raczej jakiś Vitus. No i zmieniło się pewnie phono - w końcu od tamtego czasu w RCMie powstały jeszcze lepsze niż Sensor Prelude.

Słuchałem systemu, który jest na zdjęciu, tylko raz i było to dawno. Z tego co pamiętam to był duży, dynamiczny dźwięk. Duże wrażenie robił bas, góra mi wydawała się odrobinę krzykliwa, ale nie z kategorii 'nie da się słuchać', tylko 'na mój (subiektywny) gust ciut za agresywnie'. Bardzo dobrze wypadały cięższe kawałki rockowe. Tyle pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem systemu, który jest na zdjęciu, tylko raz i było to dawno. Z tego co pamiętam to był duży, dynamiczny dźwięk. Duże wrażenie robił bas, góra mi wydawała się odrobinę krzykliwa,. Tyle pamiętam.

 

 

Czyli standard wiadro na łeb i do przodu.

A dlaczego nie jest kolega na niebiesko?.................

Jakiś dyskomfort czy wstyd z tego powodu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest ich własną produkcją - mogli jego cenę ustalić 10 razy wyższą, wtedy byłaby ok.

Nie ma co robić przytyku za "polski produkt, polska cena".

 

Wtedy nikt by nie kupił. Gdyby zamiast Bonassus, miał logo VAC lub ARC, to i tak nie mógłby kosztować więcej niż 2-3x więcej. Ale i tak, zakładając nawet na moment, że kosztowałby 45kzł, i tak jego cena byłaby znacząco niższa niż cena źródła.

 

I własnie ten aspekt podejścia do budowy systemu wydał mi się interesujący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wzmacniacz jest ok 3 x tanszy od zrodla cyfrowego i ok 2 x od analogowego, liczac od cen detalicznych.

Wynika to z wyboru kolumn wysokoskutecznych z modulami basowymi , bo wzmak musi napedzic tylko srednice i gore.

Stad podobnie jak w opisywanym zestawie RCM zrodla sa duzo drozsze od wzmocnienia i rowniez od kolumn.

Jak przyjda nowe kolumny to wzmak bedzie od nich ok 4 x tanszy, teraz jest 2 x tanszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To już mamy pewien wzór: jak coś 3x tańsze od cyfrowego i 2x od analogowego to gra lepiej, niż jakby cena była 1x źródło - pod warunkiem, ze w systemie mamy tuby i lampiatora... :)

 

A tak na poważnie, to temat tego jak grają sprzęty warte kilkadziesiąt tyś. nie ma żadnego sensu - przecież każdy z nas wie że choćby szaleć z częściami, dublować zasilanie, kombinować z obudową itp to cena materiałów z jakich zrobione są hi-endowe klocki w większości przypadków zamknęła by się 5-10 tyś. Reszta to pomysł, projekt, reklama - wałkowane to było tysiące razy... Polska manufaktura zrobi sprzęt za X zł, właściciel by wyżyć zarobić musi kwotę Y. W Japoonii po zrobieniu tego samego urządzenia, producent musi zrobić 10 razy Y, bo wszystko jest tam 10 razy droższe, więc marża jest sporo wyższa. To jak na podstawie ceny można wyliczać co z czym zagra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.