Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzedam komplet: gramofon, phono i wkładka MM.


Piterski

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem, że pomimo sentymentu trzeba się rozstać z moim poprzednim sprzętem i załatać dziurę w budżecie po zeszłorocznych zakupach.

Zastąpiłem go AdFontestem i Sensorem.

 

Sprzęt jest w naprawdę bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Jestem pierwszym właścicielem gramofonu i wkładki a phono nabyłem od mojego bardzo dobrego kolegi tak więc z pewnych rąk. Nic nigdy nie było grzebane, a już na pewno naprawiane. Mogę dać więcej fotek.

 

Gramofon Project 6.1 z elastycznym zawieszeniem na sprężynach i tłumikiem olejowym (jest tu możliwość regulacji).

Obroty 331/3 oraz 45, równe i stabilne sprawdzane na płycie stroboskopowej, nic nie pływa. Zmienia się je po przez przełożenie paska na rolce napędowej.

Silnik osadzony w plincie z płyty MDF, a pasek przenosi obroty na talerzyk pośredni.

Łożysko jest osadzone w dość ciężkiej płycie metalowej izolowanej od plinty na trzech sprężynach i tłumionej specjalnym tłumikiem olejowym.

Jest rysunek w instrukcji mogę zamieścić.

Ramie aluminiowe 9" z możliwością regulacji w tym również azymutu osadzone jest też w tej samej płycie co łożysko talerza.

Taki układ izoluje od wibracji i dlatego nie słychać żadnego przydźwięku od napędu.

Project powielił ten pomysł w droższym modelu tylko zastąpił sprężyny magnesami i dał plintę z akrylu.

Ramię w doskonałym stanie brak objawów jakiegokolwiek zużycia, jak stan fabryczny.

Talerz ma konstrukcje warstwową. Aluminiowa podstawa talerza, wyważona bo są ślady technologiczne tego zabiegu.

Na nim szklana płyta z gumowym izolatorem pod szpindel. Dodatkowo na wierzchu kupiona przed laty mata (nie było jej w wyposażeniu standardowym).

Docisk zakręcany na gwintowanym szpindlu.

Przed rokiem założyłem nowiutki pasek napędowy z logo Projecta bo stary był już sparciały.

 

PA250242.jpg

 

Wkładka Ortofona MM540, po mimo kilku lat nie jest wyeksploatowana, igłę oglądałem pod mikroskopem w powiększeniu x600 i nie zaobserwowałem żadnych niepokojących śladów zużycia. Zawieszenie i jej stan techniczny też oceniam na minimum dobry. Bez żadnych oporów odtwarzam na niej również moje najlepsze płyty.

Przy odbiorze osobistym odpada kwestia kalibracji bo została już wykonana protractorem Clear Audio, ramię można przypiąć na czas transportu zabezpieczeniem (to czerwone widoczne na zdjęciu). Talerz zdemontować i unieruchomić całość trzema specjalnymi śrubami.

Mam też oryginalne opakowanie od igły. Kuferek z aluminium i pleksi.

 

Phono Ri-Audio PH-1 z osobnym zasilaczem. Ma ono wyjścia XLR i RCA, możliwość ustawienia typu wkładki MM lub MC i opcjonalnie filtr subsoniczny (zworki na spodzie urządzenia). Mogę dać więcej fotek.

Posiada ono wyjścia XLR i RCA z wkładką MM540 gra bardzo energetycznie i muzykalnie.

Do kompletu dokładam parę interkonektów będących na wyposażeniu gramofonu.

 

PA240228.jpg

 

 

Za całość chciałbym otrzymać kwotę 1200,= złoty. Odbiór najlepiej osobisty.

Do wysyłki trzeba będzie doliczyć jej koszt. Opakowanie nie będzie fabryczne ale mogę go bezpiecznie zapakować w stanie częściowo zdemontowanym.

Zdejmuje talerz, przeciw wagę i pokrywę (tak jak to było w oryginalnym opakowaniu).

Wszystko trafi osobno do kartonu i będzie poprzekładane wypełniaczem oraz zabezpieczone przed przesuwaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie turbować wjency, moiściewy!:)

 

Kupione!!!

 

 

Piotrze miły, zgodnie z umową - kwotę odbierzesz jutro, a ja gramofon z przyległościami - ?:)

 

Ale ktoś na pewno odbierze!

 

Bardzo Ci dziękuję!

 

Pozdrawiam - Jacek.

 

Ekstra zdjęć nie trzeba. Wystarczyła Twoja szczerość podczas rozmowy przez telefon.

Widać i słychać, że opętany winylowo!:-) Choć - z umiarem:)

 

 

Raz jeszcze Piotrze - dziękuję.

Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie to za 1200 PLN poszło? ;-) gratulacje Jacku :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.