Skocz do zawartości
IGNORED

Pokrowce na sprzęt audio


Varrol

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie każdy z was ma ten problem - sprzęt się kurzy - nie dość, że w domu/mieszkaniu wszystko się kurzy, to jeszcze wszelka elektronika przyciąga kurz. Poza tym kwestią wyglądu, to kurz leci do środka i brudzi lasery, potencjometry, przełączniki itp.

 

Co dziwne - szukam po necie od jakiegoś czasu pokrowców - i nie ma - niby budowa banalna a nikt tego nie produkuje. Owszem są z grubego materiału, ale raczej brzydkie i raczej przeznaczone do transportu.

 

Pokrowce można zamówić wg wzoru - można też zrobić bardziej uniwersalne (z elastycznego materiału). Planuję takowe zamówić - i może ktoś by był zainteresowany - wiadomo, że im więcej sztuk, tym cena niższa?

Póki co próbuję się dogadać z producentami pokrowców co do formy, materiału i kosztów. Jeżeli na forum będzie zainteresowanie to napiszę o postępach.

 

Zakładam, że pokrowce mają być czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy nie wyobrażam sobie żebym na tv, wzmacniacz, czy CD zakładał pokrowiec i zdejmował go tylko jak odtwarzam muzykę, oglądam tv...

 

---- można obejrzeć zabytki ???

 

---- niestety, pani hrabiny w tej chwili nie ma............

 

 

;P

Poza tym takie hermetyczne środowisko jest chyba bardziej szkodliwe, niż normalne stanie na półce. No chyba, że ktoś mieszka w fabryce amfy ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł z pokrowcami. Kolor czarny będzie najlepszy. Na pewno uniwersalny.

Te "lepszejsze" klocki mają pokrowce futrzaki już w cenie sprzęciorów : )

Pokrowce futrzaki MAJĄ JEDEN PROBLEM.

Są za bardzo dopasowane do spawarek, i za cholerę nie da się założyć futrzaka. Oczywiście da się założyć futrzaka, ale ile trzeba się napracować przy takim futrzaku. Jedna osoba może mieć spore problemy, szczególnie przy dużych wagach spawarek.

Pokrowce futrzaki sprawdzą się głównie do przemieszczania na odsłuch do kolegi, lub do drugiego mieszkania.

Bardzo przydatne przy osiedlach. Lepiej niech nie widzą sąsiady co wnosi taki meloman do bloku, bo zaraz będzie...

Wiadomo o co chodzi... : )

Kolumny też powinny być osłonięte futrzakiem, szczególnie !!!!!!! a jak nie ma futrzaka, folią czarną stretch obwinąć.

Na pewno futrzaki powinny być grube, i wytrzymałe. Z drugiej strony muszą być mięciutkie, i dobrze trzymać się łap.

 

: )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne - szukam po necie od jakiegoś czasu pokrowców

Zakładam, że pokrowce mają być czarne.

Od dawna używam pokrowców na kolumny. Pomierzyłem z lekkim zapasem, wybrałem średniej grubości delikatny materiał, który się specjalnie nie gniecie, zleciłem do uszycia w zwykłym zakładzie krawieckim. Pomysł się sprawdził.

 

Na sprzęt nie używam (mam zamknięty stolik-szafkę robiony według mojego projektu na zamówienie). Tu nic się nie kurzy.

 

Co do koloru odradzam czarny. Najmniejszy pyłek widać. Sam mam pokrowce ciemnoszare. Sprawdzają się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy nie wyobrażam sobie żebym na tv, wzmacniacz, czy CD zakładał pokrowiec i zdejmował go tylko jak odtwarzam muzykę, oglądam tv...

---- można obejrzeć zabytki ???

---- niestety, pani hrabiny w tej chwili nie ma............

;P

Poza tym takie hermetyczne środowisko jest chyba bardziej szkodliwe, niż normalne stanie na półce. No chyba, że ktoś mieszka w fabryce amfy ;P

 

Hehe :) - problem polega na tym, że ostatnio używam sprzętu (jakkolwiek by to nie zabrzmiało) góra raz na tydzień, a w najbliższej przyszłości będzie pewnie jeszcze gorzej. Zresztą używam głównie DAC + pre + końcówka, a reszta - zwłaszcza magnetofon tylko kurz zbiera. Fakt, że klocki stoją na stoliku sprawy nie ułatwia, bo ciężko rękę wsadzić i wytrzeć.

 

Przy pokrowcach materiałowych to nie będzie hermetyczne.

 

Od dawna używam pokrowców na kolumny. Pomierzyłem z lekkim zapasem, wybrałem średniej grubości delikatny materiał, który się specjalnie nie gniecie, zleciłem do uszycia w zwykłym zakładzie krawieckim. Pomysł się sprawdził.

 

Na sprzęt nie używam (mam zamknięty stolik-szafkę robiony według mojego projektu na zamówienie). Tu nic się nie kurzy.

 

Co do koloru odradzam czarny. Najmniejszy pyłek widać. Sam mam pokrowce ciemnoszare. Sprawdzają się idealnie.

 

Słuszna uwaga - muszę przemyśleć kwestię materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz hermetycznie? Ostatnio wpadam do znajomego, patrzę a tu wszystkie klocki poowijane streczem łączne z kolumnami. Pytam. Coś Ty narobił? A on na to ze i tak nie słucha to po co ma sie kurzyć. I tak stoją sprzęty juz miesiąc. Hyhyhyh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł z pokrowcami. Kolor czarny będzie najlepszy. Na pewno uniwersalny.

Te "lepszejsze" klocki mają pokrowce futrzaki już w cenie sprzęciorów : )

Pokrowce futrzaki MAJĄ JEDEN PROBLEM.

Są za bardzo dopasowane do spawarek, i za cholerę nie da się założyć futrzaka. Oczywiście da się założyć futrzaka, ale ile trzeba się napracować przy takim futrzaku. Jedna osoba może mieć spore problemy, szczególnie przy dużych wagach spawarek.

Pokrowce futrzaki sprawdzą się głównie do przemieszczania na odsłuch do kolegi, lub do drugiego mieszkania.

Bardzo przydatne przy osiedlach. Lepiej niech nie widzą sąsiady co wnosi taki meloman do bloku, bo zaraz będzie...

Wiadomo o co chodzi... : )

Kolumny też powinny być osłonięte futrzakiem, szczególnie !!!!!!! a jak nie ma futrzaka, folią czarną stretch obwinąć.

Na pewno futrzaki powinny być grube, i wytrzymałe. Z drugiej strony muszą być mięciutkie, i dobrze trzymać się łap.

 

 

Zgadzam się w 100% z DIY Hi-END.Futrzak będzie najlepszy.Tylko Futrzak !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem/napisze tylko,tylko tyle że w dupach się Wam poprzewracało.

Dla mnie pomysł poroniony i tyle,aczkolwiek szanuje Wasze dewiacje :)

Z tymi dupami, jeśli masz na myśli samego siebie, to w pełni się zgadzam.

 

Założenie pokrowców na kolumny trwa chwilę, dzięki czemu wyglądają jak nowe. Oczywiście można je przecierać szmatką, odkurzać najlepiej codziennie itd. Jak ktoś ma dużo wolnego czasu i cały poświęca na odświeżanie ołtarzyka to oczywiście o żadnych pokrowcach nie może być mowy. Okurzanie ołtarzyka to nie dewiacja tylko rytuał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A piloty zapakować w woreczek foliowy, i obowiązkowo fotel który służy do odsłuchu przezroczysty foliowy pokrowiec.

 

Rozumie pokrowce do przenoszenia ale ażebym musiał zapinać na nowo kable i pieprzyć się z pokrowcem, to nie jest normalne.

jak komuś się bardzo kurzy to najlepszym sposobem jest częściej sprzątać.

 

Mały kompresor i przedmuchanie raz na jakiś czas to sprawdzona metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dupami, jeśli masz na myśli samego siebie, to w pełni się zgadzam.

 

Wiesz,całkiem normalny to nie jestem,bo kto z nas jest :) Głosów nie słyszę jeszcze,sieciówek,podkładek itp też nie

A w dupach się poprzewracało bo nie macie większych problemów i zmartwień chyba.

 

 

Okurzanie ołtarzyka to nie dewiacja tylko rytuał. ;)

Miałem na myśli te pokrowce a ołtarzyka ze sprzętu nie zrobiłem i nie zrobię bo cenię parę rzeczy wyżej od sprzętu audio czy samochodu

 

 

A piloty zapakować w woreczek foliowy, i obowiązkowo fotel który służy do odsłuchu przezroczysty foliowy pokrowiec.

 

 

Dokładnie :) najlepiej zostawcie sprzęt w kartonach,wytnij jeden z drugim dziurę na kable i jazda

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A piloty zapakować w woreczek foliowy, i obowiązkowo fotel który służy do odsłuchu przezroczysty foliowy pokrowiec.

 

Rozumie pokrowce do przenoszenia ale ażebym musiał zapinać na nowo kable i pieprzyć się z pokrowcem, to nie jest normalne.

jak komuś się bardzo kurzy to najlepszym sposobem jest częściej sprzątać.

 

Mały kompresor i przedmuchanie raz na jakiś czas to sprawdzona metoda.

 

Czemu zapinać na nowo kable? Właśnie cały pomysł polega na tym, żeby tego nie trzeba było robić.

 

Widzę, że problem jest bardziej mentalny niż praktyczny - że zakładanie pokrowców stanowi jakieś uchybienie. Mi też się to nie podoba, ale z praktycznego punktu widzenia jest jak najbardziej sensowne - po prostu oszczędza czas potrzebny na odkurzanie - a mi osobiście czasu ciągle brakuje. A i samego sprzątania w domu jest wystarczająco dużo, żeby jeszcze sobie dokładać. No chyba, że żony ogarniają 100% porządków.

 

To trochę tak jak zakładanie pokrowca na przednią szybę samochodu w zimie - można albo zakładać albo skrobać lód co jakiś czas :)

 

Kompresor to chyba do przedmuchania wnętrza, a nie zdmuchiwania kurzu z obudowy na pokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zakupiłem pokrowce przeciwko kurzowi do drukarek. Sprawują się bardzo dobrze, zwłaszcza że pale w kominku. Wykonane są z flizeliny. Taki materiał można kupić za grosze i samemu zrobić.

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor to chyba do przedmuchania wnętrza, a nie zdmuchiwania kurzu z obudowy na pokój?

 

dokładnie tak. z filtrem osuszającym wydmuchiwane powietrze.

 

jeśli chodzi o długie nie używanie sprzętu to o.k. ale u mnie gra właściwie kilka godz. dziennie do południa żona wieczorem ja.

 

z ciekawości zrób jakiś szkic jak by to miało wyglądać.

 

dbać o sprzęt za ciężko zarobione pieniądze; fajnie, tylko z umiarem jak zresztą ze wszystkim. Te wszystkie zabawki są w końcu dla Nas a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że problem jest bardziej mentalny niż praktyczny

Widzę że ostro na Ciebie wsiedli. ;)

 

To jest jak najbardziej problem praktyczny i nijak się ma co cytowanych przez innych sieciówek, czy podkładek. Chroni kolumny przed kurzem (kopułki, bass-reflex), ale również przed słońcem, a poza tym oszczędza czas.

Miałem na myśli te pokrowce a ołtarzyka ze sprzętu nie zrobiłem i nie zrobię bo cenię parę rzeczy wyżej od sprzętu audio czy samochodu.

I bardzo słusznie, musisz być jednak konsekwentny. ;)

 

Jak następnym razem będziesz kupował sprzęt to nie szukaj egzemplarzy w stanie igła. Muszą być na nim widoczne "normalne ślady użytkowania" w postaci:

- kurzu zalegającego wewnątrz kolumn,

- odbarwień słonecznych na nich,

- piloty muszą być permanetnie obmacane, ze startymi napisami, rysami itd.

 

Krótko mówiąc im większy syf, tym wartość przedmiotu większa. To jest normalne. ;)

 

Na koniec przykład z innej dziedziny. Mam samochód który ma 15 lat. Jak jakiś klient się o tym dowiaduje, to widzę rozdziawioną buzię i tekst; eee... przecież to niemożliwe...

 

Jak kto dba, tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No więc z pokrowcami mi się póki co nie udało - firmy albo chcą po kilkadziesiąt zł za sztukę pokrowca materiałowego, albo w ogóle nie są zainteresowane realizacją do 10sztuk. Pozostaje znajoma krawcowa :)

 

Ale znalazłem alternatywę - i wygląda to tak:

post-11903-0-23044600-1459691544_thumb.jpg

 

Zwykłe serwetki bankietowe 50x50 w kolorze ciemno-szarym, lekko satynowym. Może szału wyglądem nie robi, ale mam spokój - sprzętu nie włączałem od dwóch miesięcy - teraz co najwyżej mam czasem chwilę, żeby na słuchawkach posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.