Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo (3000-3500 zł) Rock


bart87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kompletnie nie znam się na sprzęcie stereo, dlatego chciałbym sięgnąć rady przed odsłuchem i zakupem zestawu stereo i liczę na pomoc forumowiczów.

Moje założenia są takie:

- metraż pomieszczenia odsłuchowego: 18 m2

- słucham przede wszystkim rocka (Led Zeppelin, Deep Purple), bluesa (Clapton), ale także metalu (Metallica) czy rocka prog. (Pink Floyd)

- możliwości finansowe: 3 000 zł – 3 500 zł

 

- kupowany zestaw to:

- 1 wariant: kolumny podstawkowe + wzmacniacz + odtwarzacz CD/DVD

- 2 wariant: kolumny podstawkowe + amplituner stereo + odtwarzacz CD/DVD

 

- kolumny + wzmacniacz stereo / amplituner stereo ma być nowy

- odtwarzacz CD/DVD może być używany (na początku, jako źródło dźwięku będzie służył laptop, potem odtwarzacz)

 

- zależy mi na:

- możliwości podłączenia pod zestaw stereo TV (sporadycznie do oglądania filmów oraz koncertów)

- być może w przyszłości wyposażenia zestawu w subwoofer.

 

Czytałem o kolumnach Castle Knight 2 – zbierają dobre opinie i prezentują dobry stosunek jakość/cena. Pytania czy do rocka się nadają? I nie wiem jaką elektronikę z nimi zastosować (NAD? Cambridge Audio?)

Będę wdzięczny za każde opinię i pomoc w doborze sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ! Ja mogę się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Słucham różnej muzyki ale akurat Deep Purple i Pink Floyd ( dark side of the moon męczę od 2 miesięcy) to jedni z moich ulubieńców i częstych gości w akustycznej przestrzeni. Grałem na Onkyo a9050 i Tannoy dc6tSE i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że takiej muzy można na tym słuchać z ogromem radości. Ogólnie sprzedałem a9050 bo chcę kupić coś nowszego i bardziej rozbudowanego a może i fajniejszego brzmieniowo, ale to bardzo dobry wzmak i nie drogi.

 

Co do Tannoy'i to z tym zestawem się już dobrze osłuchałem i dynamiki, grubego brzmienia a zarazem TANNOYOWO- ciepłego brzmienia nie brakuje - świetnie się ono sprawdza przy takiej muzie. (co do ciepłego - tannoyowego-użytkownicy wiedzą o co mi chodzi). Nie brakowało mi czystości w górze, mocnego środka (który przydaje się w rocku) i klarownego basu. Bardzo mi się podobało jak brzmiały bębny na tych Tannoyach, stopa nie była zmulona, tylko z fajnym "punchem". Nie wiem jak się to ma do Twoich propozycji, także nie porównuję, mogę polecić ONKYO I TANNOYA, bo to miałem na pokładzie. Dark side of the moon to świetnie zrealizowana płyta- weź ją do sklepu i posłuchaj sobie. Obnaży wiele niedoskonałości systemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz z wyjściem na sub, wejściem optycznym Dolby dla TV / DVD, wbudowanym DAC i mocą 80W / kanał. Do tego firmowe monitory

http://sklep.rms.pl/bezprzewodowy-zestaw-stereo-polk-audio-rti-a1-rtia1-kolumny-podstawkowe-surround-polk-audio-omni-a1-bezprzewodowy-wzmacniacz-wi-fi-dts-play-fi

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz z wyjściem na sub, wejściem optycznym Dolby dla TV / DVD, wbudowanym DAC i mocą 80W / kanał. Do tego firmowe monitory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grę wchodzi jedynie klasyczny wzmacniacz + odtwarzacz CD.

W/w propozycja jest bezpłciowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark side of the moon to świetnie zrealizowana płyta- weź ją do sklepu i posłuchaj sobie. Obnaży wiele niedoskonałości systemów

A może tak Atomic Heart Mother? ;-) Wiadomo DSOTM - jest bardzo instrumentalnym albumem. Tak na poważnie to jednak preferuję bardziej mocniejsze i cięższe brzmienie. To musi być zestaw, w którym "When The Levee Breaks" Led Zeppelin zabrzmi mocno, ale powabnie, bez za nadto krzyczących, ostrych wstawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Biorąc pod uwagę Twoje preferencję i założony budżet skierował bym założenia na:

- Yamaha RN500 - jeśli szukasz uniwersalnej jednostki napędowej z nowymi technologiami

- NAD 326BEE - jeśli zależy Ci na dynamice i dobrej jakości dźwięku.

 

Z kolumn, jeśli koniecznie muszą być podstawkowe to Dali Zensor 3 lub nowe Tannoy Mercury 7.2.

Do 18m można by jeszcze pomyśleć o małych kolumnach podłogowych. W obecnej chwili mamy świetną cenę na Elac FS 77.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Biorąc pod uwagę Twoje preferencję i założony budżet skierował bym założenia na:

- Yamaha RN500 - jeśli szukasz uniwersalnej jednostki napędowej z nowymi technologiami

- NAD 326BEE - jeśli zależy Ci na dynamice i dobrej jakości dźwięku.

 

Z kolumn, jeśli koniecznie muszą być podstawkowe to Dali Zensor 3 lub nowe Tannoy Mercury 7.2.

Do 18m można by jeszcze pomyśleć o małych kolumnach podłogowych. W obecnej chwili mamy świetną cenę na Elac FS 77.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

 

Witam ponownie. Co myślicie o połączeniu NADA C356BEE (lub tańszego C326BEE) z kolumnami Monitor Audio silver 2 lub AudioAcademy Phoebe III lub Definitive Technology Studio Monitor 55 SM55. Czy takie połączone są prawidłowe do klasycznego rocka, bluesa? Chodzi mi o to by wysokie dźwięki nie były ostre, nie "kuły" w uszy, średnie dźwięki by eksponowały wokal, scenę, spectrum instrumentalne, a bass z kolei by nie był punktowy, lecz raczej dynamiczny, płynny, klimatyczny - ale też żeby nie górował nad całością przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Pierwsza sprawa to czy myślisz o podstawkach czy podłogowych. Z Tych wymienionych Audio Academy najlepiej sprostają oczekiwaniom bo jako jedyne są podłogówkami gdzie poczujesz stope na 18 m.

 

Wiec to pierwsze pytanie?

 

Monitor Audio Silver 2 bym pominął ze względu na wysoką cenę. A rozglądał się za podłogówkami.

W tej cenie dostaniesz już Tannoy 7.4 Heco Music Style czy Elac FS 77.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Pierwsza sprawa to czy myślisz o podstawkach czy podłogowych. Z Tych wymienionych Audio Academy najlepiej sprostają oczekiwaniom bo jako jedyne są podłogówkami gdzie poczujesz stope na 18 m.

 

Wiec to pierwsze pytanie?

 

Monitor Audio Silver 2 bym pominął ze względu na wysoką cenę. A rozglądał się za podłogówkami.

W tej cenie dostaniesz już Tannoy 7.4 Heco Music Style czy Elac FS 77.

 

Pozdrawiam

 

Czytałem dużo o Elacach - w zasadzie w sam raz pasują do muzyki rockowej. Nie drażnią ucha na wysokich tonach przy dłuższym słuchaniu. Czy polecisz używane kolumny tej marki do 2000 zł max. O ile wiem potrzebuję też wydajnego wzmacniacza. Niektórzy użytkownicy forów AV komponują je z yamahą (wydaje mi się że będzie to grało zbyt detalicznie i ostro "na górze" a zależy mi na dobrym bassie - stąd połączenie NAD + Elac, choć nie wiem czy dobrym kierunku zmierzam).

 

Pokój odsłuchowy będzie miał 16 m2 (4mx4m) (ale jest w nim sporo mebli, kanapa, dywan, zasłony itp. - dźwięk będzie raczej pochłaniany niż odbijany) , ale zależy mi na tym by za parę lat (3-4 lat - o ile dożyją - a zależy mi na sprzęcie na 5-6 lat a potem zmiana na inne) była możliwość przeniesienia kolumn do większego pokoju 20-25m2. Także w grę wchodzą duże monitory lub małe kolumny podłogowe.

 

Może jakieś sugestie od forumowiczów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polecisz używane kolumny tej marki do 2000 zł max

Dołoż nieco naprawde nie duzo i będziesz miał nowe FS 77.

 

Można Elaci śmiało łączyć z Yamhą są to kolumny które nigdy nie grają nadmiernie ekspresyjnie gorą. To połączenie równierz jest jak najbardziej bezpieczne.

 

FS 77 nadadza sie i do 16 i do 25 metrow.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.