Skocz do zawartości
IGNORED

Czy w KD mogą być różne kolumny


Vinilus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w zestawie 5.1 mogą być różne kolumny? Bo czytałem, iż nie, a często w tematach ludzie piszą, że mają 3 takie i 2 inne. Jeśli może być to jakie kolumny powinny być takie same.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to aby głośniki miały podobne charakterystyki "brzmieniowe". Powinny być tego samego "typu".

Jeśli mają w odpowiednich torach (w ramach zespołu głośnikowego) membrany papierowe i kopułki, to wszystkie. Jeśli mają w jakimś torze (w ramach zespołu głośnikowego) wstęgę, to odpowiednio wszystkie.

Powinny brzmieć podobnie.

Charakterystyki kierunkowe muszą być podobne parami L i P, SL i SP, pamiętając o roli C.

 

W kinie domowym to wszystko jedno ;-) ale na 5.1 słucha się również SACD...

 

Norma THX stawia rygorystyczne warunki np. co do cech propagacyjnych poszczególnych kanałów. Tu nie wystarczą jednakowe "brzmieniowo" głośniki, tu muszą charakteryzować się one również innymi cechami, oczywiście symetrycznymi dla strony L i P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w zestawie 5.1 mogą być różne kolumny? Bo czytałem, iż nie, a często w tematach ludzie piszą, że mają 3 takie i 2 inne. Jeśli może być to jakie kolumny powinny być takie same.

Temat sprawdzony : najlepiej jak są takie same ale wtedy po pewnym czasie jest monotonia, najważniejszy jest głośnik centralny dobrze jest jak prawy i lewy są z podobnej bajki + sub , reszta mniej ważna(tylne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ja natomiast jestem jeszcze innego zdania.

Fronty koniecznie te same (ale to chyba logiczne że nikt nie ma 2 rożnych głośników prawy lewy)

To samo tył

Centralny osobno

Sub osobno

 

Zgadzam się, nie ma wówczas monotonii. A to co często mówią aby była spójność w dźwięku po 2 filmach znika.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadku zakupu 2 zestawów 5.0 żeby mieć "zadnie" takie same jak frontowe...

Argumentacja właścicieli tez do mnie przemawia. Acz sam tak nie mam, także trudno mi ocenić. A jeden film, czy fragment tak przesłuchany to za mało żeby wyrokować opinię, tym bardziej iż cały sprzęt w tych 3 przypadkach to górna półka...

 

Znam tez takich ( w tym niżej podpisany), że frontowymi kolumnami są kolumny stereo, a zestaw 5.0 jest wykorzystywany: centralna - zgodnie z nazwą, fronty - jako tył, "zadnie" jako dodatkowe 2 tylne - w filmach 7.1.

 

Minus tego - wachlowanie kabelkami od frontów. Nie uznaję żadnych obejść, przekaźników, czy innych wynalazków, wolę powachlować kabelkami.

 

Suba - mam jeden choruję na dwa, ale mam czynny opór mojej piękności która kocha ciszę, także tu tylko zazdroszczę posiadaczom 2 subów

 

P.S. Może już się tak do kina nie przykładam, bo rzadziej oglądam, coraz trudniej o pozycję dla której warto uruchamiać ekran i projektor - przejedzenie ??? Być może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba - mam jeden choruję na dwa, ale mam czynny opór mojej piękności która kocha ciszę, także tu tylko zazdroszczę posiadaczom 2 subów

 

Nie ma czego. Wole mieć jeden sub niż nie mieć piękności. Audio to nie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że najlepiej mieć z tej samej serii. Ale moim zdaniem jeśli z jakiego ś powodu się nie da to należy się przyłożyć żeby przynajmniej z przodu L/C/R było z jednej firmy/serii. Przetestowałem to na sobie juz kilkukrotnie i na różnych kolumnach KEF, Canton, Focal, Paradigm i innych i zawsze jak miałem centralny np Cantona z Focalami 836VW to była różnica w charakterystyce tych kolumn i było to słychać na każdym filmie i muzyce nagranej wielokanałowo. Tylne i boczne głośniki to można już sobie trochę pofolgować, ale żeby w skrajność nie popaść z jakimś plastikowym szmelcem. Sam na obecną chwilę mam podłączone na bokach i tyłach Monitor Audio BX/FX a z przodu L/C/R Focal i jest OK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba - mam jeden choruję na dwa, ale mam czynny opór mojej piękności która kocha ciszę

zmienić piękność na taką która uwielbia dźwięki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienić piękność na taką która uwielbia dźwięki :)

 

Wiesz ja już jestem w tym wieku iż cenię komfort, moje śliczne może jest pyskate i ma temperament godny kraju pochodzenia, ale primo jest moje, sekundo jest już w miarę oswojone....

Oswajać nowe - kurde szkoda życia - jakoś się z jednym subem przemęczę.....

 

A reasumując, Vinilus jak widzisz są conajmniej dwie szkoły, zrób tak żeby samu mieć radochę, a jak ktoś Ci się przyczepi powiedz, że tak jest koszernie i rabi z plebanem przyklepali zgodnie....

 

P.S. @studio7 masz rację acz nie do końca. Kwestia doboru, akustyki, a czasami nawet stanu zdrowia.... słuchającego. Także temat rzeka.

A nie duże różnice jest w stanie przykryć amplituner k.d. Oczywiście nie mówię o wynalazkach w cenie 1500 zł. za amplituner jakie obecnie wszędzie królują.... Toto z niczym nie zagra jak powinno.... Ale ofiarom mp3 i smartfonów i muzy z YT wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. @studio7 masz rację acz nie do końca. Kwestia doboru, akustyki, a czasami nawet stanu zdrowia.... słuchającego. Także temat rzeka.

A nie duże różnice jest w stanie przykryć amplituner k.d. Oczywiście nie mówię o wynalazkach w cenie 1500 zł. za amplituner jakie obecnie wszędzie królują.... Toto z niczym nie zagra jak powinno.... Ale ofiarom mp3 i smartfonów i muzy z YT wystarczy.

:D

 

Ja na teraz mam podłączonego ARCAM'a z systemem DIRAC, widać te charakterystyki i różnice pomiędzy nimi - ba nawet widać różnice pomiędzy lewym a prawym głośnikiem. Ale po to właśnie to jest, żeby niwelować te niedogodności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że najlepiej mieć z tej samej serii.

to nie jest takie oczywiste, gotowe serie często mają problem ze słabym centralnym.

 

Przód musi być idealnie spójny więc fronty + central muszą być porządnie zgrane, satelity (boki, tył, góra) mogą być inne ale wszystkie muszą być takie same, tu warto zwrócić uwagę na odleliście od słuchacza. Sub... zależnie od pomieszczenia.

 

mówię o kinie nie muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest takie oczywiste, gotowe serie często mają problem ze słabym centralnym.

 

Jak mówimy o tuzach typu M-Audio czy Kruger&Matz to na pewno tak jest. Szanujące się firmy mają często w sprzedaży dwa rozmiary głośnika centralnego. A znam też ludzi, którzy na tył dają pełnowymiarowe kolumny - takie same jak na froncie. Powiem więcej - są ludzie, którzy kładą frontową wielką kolumnę i robią z niej centralny głośnik !!! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w zestawie 5.1 mogą być różne kolumny? Bo czytałem, iż nie, a często w tematach ludzie piszą, że mają 3 takie i 2 inne. Jeśli może być to jakie kolumny powinny być takie same.

 

Jeżeli w kinie będą grać B&W 800 zasilane końcówkami mocy Mcintosh to powinny być takie same.

Przy cenie kina z kolunami 3 tys zł nie ma co się przejmować tym problemem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej - są ludzie, którzy kładą frontową wielką kolumnę i robią z niej centralny głośnik !!! :D

Znam takich co nie mają centralnego...

 

Boję się Waszych znajomości..............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ja natomiast jestem jeszcze innego zdania.

Fronty koniecznie te same (ale to chyba logiczne że nikt nie ma 2 rożnych głośników prawy lewy)

To samo tył

Centralny osobno

Sub osobno

 

Zgadzam się, nie ma wówczas monotonii. A to co często mówią aby była spójność w dźwięku po 2 filmach znika.

 

Pozdrawiam

Właśnie dziś utwierdziłem się iż najważneijszy z głośników jeśli możemy mówić o ważniejszym lub mniej ważnym jest centralny , zwłaszcza warto się zainteresować najlepszym jaki słyszałem z drugiej ręki MCS1 Thiel, wtedy można tego doświadczyć o czym piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum spotkałem się gdzie ludzie składali cały zestaw z kolumn centralnych bo była wyprzedaż niby to dobrze grało.Fakt centralka w KD jest najważniejsza,przód,tyły mogą być inne ale zaleca się żeby miały taką samą ilość przetworników i pasma przenoszenia żeby to się zgrywało tak podają pisam Av jak czytam w poradnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jeśli system ma być typowo kinowy to rozwiązanie jest spotykane. Widzieliśmy system gdzie kolumnami frontowymi były mniejsze Reference I a centralny to największy z linii. Ten głośnik był wtedy większy niż kolumna podłogowa. Faktycznie grało to cudnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie , nie...

Przesadzacie w tym wątku.

 

KD a również pełnowartościowa muzyka 5.1 (SADC), żeby nie wspomnieć o BD... to nie śmietnik przypadkowych szmelców.

Czy do stereo również można położyć cokolwiek i jakkolwiek?!

No pewnie, że można... tylko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralny nie nadaje się na front a on nie nadaje się na centralny.

 

Tym co to gra i są zadowoleni nigdy wżyciu nie słyszeli normalnego KD nawet z marketu. Centralny nie jest najważniejszy, jest tak samo ważny jak front, wszystko co jest przed widzem musi być SPÓJNE,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie , nie...

Przesadzacie w tym wątku.

 

KD a również pełnowartościowa muzyka 5.1 (SADC), żeby nie wspomnieć o BD... to nie śmietnik przypadkowych szmelców.

Czy do stereo również można położyć cokolwiek i jakkolwiek?!

No pewnie, że można... tylko...

 

 

Średniej klasy system wielokanałowy kosztuje tyle co nowy samochód - kogo stać na takie hobby ?

 

Kolego ludzi w tym kraju nie stać na płyty SACD wielokanałowe a Ty mówisz o parowaniu kolumn :-)

Poniżej 10 000 tys to można złożyć przypadkowy wielokanałowy szmelc więc dobieranie kolumn nie ma najmniejszego sensu.

 

Typowy oraz polskiego kino maniaka audiofila opartego o amplituner kina domowego.

 

Wielki,większy jak największy TV, 16 pierdzących kanałów audio w rożnych kierunkach, cyfra + cyfrowy polsat z podstawowym pakietem na promocji, pendrive z marketu o prędkości dyskietki 3.5 cala i dostęp do pirackich serwerów z muzyką i filmami.

 

Aha i manta z marketu kupiona na promocji która nic nie czyta.

 

Po co przepłacać najważniejsze żeby sąsiad widział z 2 km nasz TV :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.