Skocz do zawartości
IGNORED

co uzyc do spotify...


michal535

Rekomendowane odpowiedzi

mysle o zakupie logitech squeezbox duet do słuchania muzyki uzywajac spotify , używane znalazłem za 550 zl

 

czy to dobre urządzenie do spotify ?

 

czy sugerujecie cos innego w tej cenie. odrazu mowie ze urzedzenia za 2-3 tys nie wchodzą w gre i proszę ich nie sugerować

 

podlaczone będzie to do amplitunera dobrej klasy wiec można uzyc jego dac zamiast dac logitecha.

 

 

lub chciałbym uzyc aplikacji spotify na moim androidzie i chciałbym przesylac dźwięk po wifi a nie jestem kumaty w nowych aplikacjach i nowoczesnej technologii a chciałbym aby dźwięk był w miare dobrej jakości...

 

 

dodam jeszcze ze amplituner ma podlaczenie do internetu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twój Arcam AVR600 przyjmuje dane jako DAC przez USB ?

 

Ps. Michał - na ile wykorzystujesz kinowe funkcje ampli ? Może warto wrócić do stereo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam chyba przyjmuje dane jako dac po usb

 

Amplitunera funkcje używam na codzień i jak dla mnie jest on doskonały również do stereo i nigdy nie przeszedl bym na wzmacniacz stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj sie tylko bierz squeezeboxa, bardzo poreczne urzadzonko, software o wiele lepiej dzialajacy niz marantza, nic sie nie wiesza, przyjazny pilot z wyswietlaczem, do dzisiaj zaluje, ze wymienilem na marantza, tym bardziej iz bedziesz go uzywal jako transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez czytalem wiele pozytywnych opinii na temat squeezebox na zagranicznych forach i tym się sugerowalem...

 

Different mozesz rozwinac twoja opcje ?

Terminal i daphile nie mowi mi za wiele

 

Dzis grzebelem z bubleupnp i udalo mi sie podłączyć mojego androida z arcamem i gralo to pliki z mojego telefonu w miare ok ale nie wiem czy da sie uruchomione na androidzie Spotify przekazać na amplituner na bieżąco ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminal - czyli nic innego niż komputer ( może być stary laptop, może być mały 'terminal' - czyli mały PC , może być większy PC ) + Daphile ( jest osobny wątek nawet o tym systemie ) , który możesz uruchomić nawet z Pendrive jako drugi system na danym komputerze. Masz pewność bit-perfect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaprzeglem do spotify moj stary tel (galaxy note2) i na nim mam odpalone spotify. Na drugim telefonie tez mam uruchomiony spotify i sobie tak steruje tym co ma byc grane. Dodatkowy plus jest taki ze uzywam equalizera. Malo audiofilsko ale tez sprzetu za miliony nie mam wiec nie mam wrazenia ze cos trace. Tanio i dziala ;) daj znac jakie wrazenia z logitecha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uda to na początku lutego chyba kupie logitech ale wszystko zależy jak zwykle od funduszy. .

Dam znać jakie będą rezultaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj sie tylko bierz squeezeboxa, bardzo poreczne urzadzonko, software o wiele lepiej dzialajacy niz marantza, nic sie nie wiesza, przyjazny pilot z wyswietlaczem, do dzisiaj zaluje, ze wymienilem na marantza, tym bardziej iz bedziesz go uzywal jako transport.

Jestem właśnie zainteresowany kupnem Marantza (dokładnie NA6005) i mnie to zainteresowało. Mógłbyś nieco rozwinąć co jest wkurzającego w spotify na Marantzach i w czym konkretnie squeezebox jest lepszy / wygodniejszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

software w marantz jest poprostu do d... , po jakims czasie idzie sie do tego przyzwyczaic aczkolwiek po przesiadce ze squeezeboxa na marantza myslalem ze nerwowo nie dam rady. Aczkolwiek spotyfi dziala wyjatkowo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzis grzebelem z bubleupnp i udalo mi sie podłączyć mojego androida z arcamem i gralo to pliki z mojego telefonu w miare ok ale nie wiem czy da sie uruchomione na androidzie Spotify przekazać na amplituner na bieżąco ?

Prawdopodobnie się da pod jednym warunkiem. Telefon musisz miec zrootowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

software w marantz jest poprostu do d... , po jakims czasie idzie sie do tego przyzwyczaic aczkolwiek po przesiadce ze squeezeboxa na marantza myslalem ze nerwowo nie dam rady. Aczkolwiek spotyfi dziala wyjatkowo dobrze.

Nie do końca rozumiem. Sam urządzenia pod spotify jeszcze nie posiadałem, ale jak na razie byłem przekonany, że Marantz (w każdym razie NA6005) działa jako zgodny ze spotify connect, wobec czego powinien się wyświetlić jako dostępne urządzenie na którym można odtwarzać (w opcjach aplikacji spotify). Czyli, krótko mówiąc, że można na tablecie odpalić spotify, z listy urządzeń wybrać streamer Marantza, a później klikać sobie na tablecie (używając oryginalnej aplikacji spotify) co ma lecieć. Czyli nie muszę używać do tego żadnej aplikacji od Marantza. Czyli Marantz tylko "gra", a wszystko inne robię na aplikacji spotify na telefonie, tablecie, komputerze?

 

No chyba że coś wiem "źle" i dałem się zwieść marketingowemu bełkotowi? :x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem. Sam urządzenia pod spotify jeszcze nie posiadałem, ale jak na razie byłem przekonany, że Marantz (w każdym razie NA6005) działa jako zgodny ze spotify connect, wobec czego powinien się wyświetlić jako dostępne urządzenie na którym można odtwarzać (w opcjach aplikacji spotify). Czyli, krótko mówiąc, że można na tablecie odpalić spotify, z listy urządzeń wybrać streamer Marantza, a później klikać sobie na tablecie (używając oryginalnej aplikacji spotify) co ma lecieć. Czyli nie muszę używać do tego żadnej aplikacji od Marantza. Czyli Marantz tylko "gra", a wszystko inne robię na aplikacji spotify na telefonie, tablecie, komputerze?

 

No chyba że coś wiem "źle" i dałem się zwieść marketingowemu bełkotowi? :x

 

Zrozumiałeś bardzo dobrze, jest dokładnie tak jak piszesz nie potrzebna ci żadna aplikacja do Maratza wystarczy wi-fi i wszystko obsługujesz przez Spotify Connect, obsługa jest bardzo prosta ja używam najczęściej ze wzgl. praktycznych tableta Samsunga łączę się przez Android AP a póżniej już tylko z menu Spotify Conect wybieram urządzenie i już mogę korzystać ze Spotify i słuchać ulubionej muzyki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prawdopodobnie się da pod jednym warunkiem. Telefon musisz miec zrootowany.

 

Mozesz rozwinac to zrootowanie ?

Jsk to tozumiec lub jsk zrobić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem, ze spotify dziala wyjatkowo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie się da pod jednym warunkiem. Telefon musisz miec zrootowany.

Właśnie. Dlaczego niby rootowanie miałoby być potrzebne do komunikacji telefon - streamer?

 

Zrozumiałeś bardzo dobrze, jest dokładnie tak jak piszesz nie potrzebna ci żadna aplikacja do Maratza wystarczy wi-fi i wszystko obsługujesz przez Spotify Connect, obsługa jest bardzo prosta ja używam najczęściej ze wzgl. praktycznych tableta Samsunga łączę się przez Android AP a póżniej już tylko z menu Spotify Conect wybieram urządzenie i już mogę korzystać ze Spotify i słuchać ulubionej muzyki :)

No to elegancko, bo właśnie o to mi chodziło, żeby to tak działało. Dzięki za uspokojenie obaw :)

 

Dlatego napisalem, ze spotify dziala wyjatkowo dobrze.

Już wszystko rozumiem. Na szczęście mnie nic innego oprócz spotify i odtwarzania plików flac nie potrzebne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub chciałbym uzyc aplikacji spotify na moim androidzie i chciałbym przesylac dźwięk po wifi a nie jestem kumaty w nowych aplikacjach i nowoczesnej technologii a chciałbym aby dźwięk był w miare dobrej jakości...

 

Na Androida pełna wersja Bubble UpnP, ma więcej niż byś chciał a ograniczeniem będzie Spotify i DAC. Ja mam Andoid Boxa gdzie jest to samo konto i te sam program w wesji pełnej (płaci się raz) jako renderer. Czy amplituner ma wejście cyfrowe lub obsługę sieci?

 

pozdrawiam Filozof71

 

podlaczone będzie to do amplitunera dobrej klasy wiec można uzyc jego dac zamiast dac logitecha.

 

Jeśli dobrej klasy to może mieć możliwość ustawienia konta lub działania w trybie Spotify connect. Np. Onkyo Tx-8050 ma to i ma aplikację do sterowania na Androida więc jest więcej mozliwości.

 

pozdrawiam Filozof71

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner to arcam avr600

Ma on połączenie cyfrowe i obsluge sieci

 

Czy bubbleupnp w wersji platnej przesle na bieżąco muzyke Spotify z aplikacji na androidzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner to arcam avr600

Ma on połączenie cyfrowe i obsluge sieci

 

Czy bubbleupnp w wersji platnej przesle na bieżąco muzyke Spotify z aplikacji na androidzie ?

A czy udalo ci sie odtworzyc muzyke na androidzie i przeslac strumien do AVR jakims dlna/upnp playerem? Czyli player powinien wykryc amplituner jako jakis odbiornik dlna. Jesli tak to mozesz uzyc apke airaudio. Bedzie ona przesylac strumien audio systemowy, czyli wszystko co jest aktualnie odtwarzane. Tylko jak pisalem dla tej apki smartfon musi byc zrootowany. Jak zrobic root musisz sobie wygooglowac dla twojego modelu telefonu. W sieci sa toturiale dla wiekszosci popularnych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,udalo mi się polaczyc androida z amplitunerem i amplituner odtwarzal muzyke z telefonu(bubleopnp)

 

sugestia bluetooth -.mam już zainstalowany i ta opcja mi nie odpwiada

 

co do rootowania wlasnie jestem w trakcie sprawdzania jak to zrobić bo air audio wczoraj zainstalowałem.

tel to Samsung galaxy s2

 

walcze z aplikacja spoticoast ale po wielu probach jest problem z zalogowaniem się na spotify przez ta aplikacje i googlujac problem widze ze nie ja jedyny mam z tym problem a rozwiązania jeszcze nie znalazłem wiec będę walczyl z rootem Samsunga...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamietaj, ze roota robisz na wlasna odpowiedzialnosc.

Jeszcze raz. Amplituner odtwarzal muzyke z telefonu, czy muzyke odtwarzal telefon i streamowal ja do amplitunera, bo to zasadnicza roznica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplituner odtwarzal muzyke która jest przechowywana w telefonie.nie była ona odtwarzana przez telefon tylko amplituner który widzi pliki i odtwarza je i uzywalem do tego aplikacji bubleupnp wersji darmowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wstrzymaj sie z rootem, bo moze ci to nic nie dac. Zainstaluj sobie na fonie jakis dlna player,np allconnect i sprawdz czy ten ze player odnajdzie twoj ampli jako odbiornik. Oczywiscie ampli musi byc przy tym polaczony z ta sama siecia co telefon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubleupnp znalazło mój amplituner lecz sa tylko opcje odtwarzania plikow które sa w telefonie a nie mogę znalesc aplikacji która będzie mogla ,,przenieniesc,, to co gra na bierzaco czyli spotify

 

root tel to raczej ponad moje sily i czytałem ze wiele osob ma problemy bo po instalacji sa rozne problemy..

 

a myslalem o rootcie aby uzyc aplikacje airaudio

 

zaraz sprawdze allconnect o którym piszesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubleupnp znalazło mój amplituner lecz sa tylko opcje odtwarzania plikow które sa w telefonie a nie mogę znalesc aplikacji która będzie mogla ,,przenieniesc,, to co gra na bierzaco czyli spotify

 

root tel to raczej ponad moje sily i czytałem ze wiele osob ma problemy bo po instalacji sa rozne problemy..

 

a myslalem o rootcie aby uzyc aplikacje airaudio

 

zaraz sprawdze allconnect o którym piszesz...

Dalej sie nie dowiedzialem. Odtwarzales pliki telefonem, czy z amplitunera odnalazles plik na telefonie i odtworzyles go amplitunerem?

Wiem ze nie mozesz znalezc, bo nie ma takich aplikacji, ktore dzialaja bez roota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtwarzałem pliki z amplitunera

 

amplituner wyswietlil mi na tv zawartość telefonu i za pomocą menu na tv operując pilotem od amplitunera wybierałem muzyke i ja uruchamiałem

i grala ona przez amplituner na kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miales dostep do plikow z amplitunera a nie streamowales muzyki ze smartfona. W takiej sytuacji root moze ci nic nie dac. Jak pisalem zainstaluj sobie allconnect i sprawdz czy da sie do ampli wyslac steumien audio z telefonu. Dopiero wtedy mozesz sie zastanawiac nad rootem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.