Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki cd do systemu Denon, Philips, Pylon


archive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu śledzę różne wątki i opinie.

Posiadam Wzmacniacz Denon PMA 735, Cd Denon DCD 735R, zamiennie Cd Philips CD 753, którego nabyłem celem porównania brzmienia, kolumny Pylon Audio Pearl Monitor. Kable głośnikowe 2 x 2,5 Freitag Cable, IC Klotz La Granche Y107. Obecnie poszukuję CD w używce, który trochę wyostrzy wysokie tony (np. talerze w perkusji) oraz polepszy scenę. Budżet.... max 1200 zł. Muzyka różnorodna bez metalu i techno.

Szukałem już na popularnych serwisach aukcyjnych ofert ale ciekaw jestem waszych typów.

Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nabyłem niedawno celem porównania Philipsa 753 czyli najwyższy swego czasu model, klon Marantza CD5000. Gra pełniejszą średnicą, ale przyznam że czegos mi w tym brzmieniu brakuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wzmak ma solidną górę, może kolumny to ograniczają? Inna rzecz że cdki Denona z kolei też nie grzesza bogatą górą, może to tak ma być aby się zgrywaly ze wzmakami. Ale fakt, mnie również w odtwarzaczach Denona najbardziej brakuje góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak byś porównał słuchawkami:

wy CD

wy wzmacniacza - ważne porównanie,

a później barwa wydobywająca się z głośników ?

"Hund ist begraben" może zupełnie gdzie indziej ;-)

kompletną wiedzę można uzyskać podłączając na chwilę kolumny

krótkimi kablami solid 0,5 mm nawet 1m i porównując z dotychczasową barwą.

To nic nie kosztuje - no, może 5 zeta i już wiemy więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak : kiedy pisalem pierwszy post kolumny byly nie wygrzane. Obecnie jest ok. Brakuje przestrzeni w szerz i w glab. Dlatego mysle o rotelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zacznij od najważniejszego elementu , sprzedaj te Pylon pearl i kup kolumny renomowanej firmy np. Canton Dali itp. Jak dozbierasz na Hiend to z polskich warto pomyśleć o Hz16 lub Akkus, ale powoli, musisz sam zauważyć różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od najważniejszego elementu , sprzedaj te Pylon pearl i kup kolumny renomowanej firmy np. Canton Dali itp. Jak dozbierasz na Hiend to z polskich warto pomyśleć o Hz16 lub Akkus, ale powoli, musisz sam zauważyć różnice.

 

Słuchałeś tych kolumn czy powtarzasz przeczytane opinie? Powiem tak. Słuchałem w sklepie Dynaudio i byłem nimi zachwycony. Po przewiezieniu do domu to co usłyszałem nie nadawało się do słuchania. Poza tym nie wszystko złoto co się świeci. Słuchałem np. sprzetu za grube dzisiątki tysięcy zł i mnie po prostu niczym nie zachwycił.

 

Przede wszystkim wymień kable głośnikowe i interconnect bo dobre to one nie są.

 

Ponawiam pytanie z góry : słuchałeś CZEGOKOLWIEK na tych kablach że tak pewnie stawiasz osąd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable wymień usłyszysz jeszcze lepsza jakość Interkonekt na Queda qunex 2 minimum Miałem tego klotza i był tragiczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kolumny to ograniczają?

Potem jeszcze z trzy odoby powtarzały to samo.

Słuchałem paru Pylonów , ale seria pearl delikatnie mówiąc nie porywa. Inne serie P są faktycznie bardziej godne uwagi.

W ich cenie, czy raptem 200zł więcej, można wybrać wiele lepszych monitorów i będzie to jak zdjęcie koca z tych PP.

Zgadzam się więc, że kupowanie do nich cd za 1,2k , by coś poprawić było nieporozumieniem.

Nawet odsłuchując w salonie monitory, jak zapytałem o te z tematu, sprzedawca powiedział " nie traćmy czasu" i miał jak się potem okazało rację;)

Szkoda że w swoim temacie i problemie byłeś nieco arogancki i chyba szukałeś poklasku dla swojego pomysłu, niż szukałeś porady, ale w końcu znalazłeś enigmatyczny model Onkyo ;) No ale jak sam napisałeś znasz nawet sprzęt za kilkadziesiąt tys. więc porady kolegów z forum nic nie znaczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem jeszcze z trzy odoby powtarzały to samo.

Słuchałem paru Pylonów , ale seria pearl delikatnie mówiąc nie porywa. Inne serie P są faktycznie bardziej godne uwagi.

W ich cenie, czy raptem 200zł więcej, można wybrać wiele lepszych monitorów i będzie to jak zdjęcie koca z tych PP.

Zgadzam się więc, że kupowanie do nich cd za 1,2k , by coś poprawić było nieporozumieniem.

Nawet odsłuchując w salonie monitory, jak zapytałem o te z tematu, sprzedawca powiedział " nie traćmy czasu" i miał jak się potem okazało rację;)

Szkoda że w swoim temacie i problemie byłeś nieco arogancki i chyba szukałeś poklasku dla swojego pomysłu, niż szukałeś porady, ale w końcu znalazłeś enigmatyczny model Onkyo ;) No ale jak sam napisałeś znasz nawet sprzęt za kilkadziesiąt tys. więc porady kolegów z forum nic nie znaczą.

 

Kupiłem nowe kolumny i teraz będę je sprzedawał.... pomysł chyba od czapy. Zanim je kupiłem słuchałem kilku kompletów.

Klotz nie jest jedynym IC który posiadam, więc mam porównanie.

Jeśli sprzedawca jest uprzedzony do określonego produktu to wielka szkoda, bo to co jemu nie odpowiada niekoniecznie musi być słuszną drogą.

Arogancki....nie wiem gdzie to wyczytałeś kolego.

Co do sprzętu za kilkadziesiąt tys. - napisałem słyszałem a nie znam ( co w domyśle dla mnie znaczy - miałem w domu na teście, słuchałem przez kilka dni co najmniej itp.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable wymień usłyszysz jeszcze lepsza jakość Interkonekt na Queda qunex 2 minimum Miałem tego klotza i był tragiczny

I tu już z sensem zwłaszcza jeśli chodzi o kable głośnikowe. Zastanawiam się nad Melodiką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal szukasz dynamicznego CD z ładną górą, to zerknij na tego CD Blocka, którego akurat sprzedaję w zestawie ze wzmacniaczem. Ten CD to porządny kawał sprzętu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal szukasz dynamicznego CD z ładną górą, to zerknij na tego CD Blocka, którego akurat sprzedaję w zestawie ze wzmacniaczem. Ten CD to porządny kawał sprzętu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziękuję ale już znalazłem sprzęt grający tak jak chciałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.