Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z OPA Burson Supreme V5


dfx5

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Po wymianie OPA 1612 w DAC'u LKS AUDIO MH-DA003 na BURSON SUPREME V5 i na włączonym przez kilka dni DAC'u, niestety nastąpiła niemiła niespodziana. Jeden z nich zaczął wysyłać trzaski do kolumny!! Po wymianie znowu to samo po 4 dniach!!. Teraz nie był DAC włączony na stałe. Spalił się jeden z nich po około 8 godz. grania.

Co może być przyczyną? Oficjalnie są zamiennikami OPA1612. Zasilanie Supreme v5 w DAC'u to pomiędzy V+ i V- 29,85V

 

Poza tym ,że same problemy do dźwięk na nich jest SUPER!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Po wymianie OPA 1612 w DAC'u LKS AUDIO MH-DA003 na BURSON SUPREME V5 i na włączonym przez kilka dni DAC'u, niestety nastąpiła niemiła niespodziana. Jeden z nich zaczął wysyłać trzaski do kolumny!! Po wymianie znowu to samo po 4 dniach!!. Teraz nie był DAC włączony na stałe. Spalił się jeden z nich po około 8 godz. grania.

Co może być przyczyną? Oficjalnie są zamiennikami OPA1612. Zasilanie Supreme v5 w DAC'u to pomiędzy V+ i V- 29,85V

 

Poza tym ,że same problemy do dźwięk na nich jest SUPER!!!

 

Zmartwiłeś mnie tą wiadomością. Mam je od kilku dni zamiast OPA164 o potwierdzam, że na inne już nie zamienię, ale jeśli ulegną uszkodzeniu to będzie bolało. Zakres ich napięcia zasilania to min. +/- 3,5V, max. +/- 15V.

Ja ma to maksymalne i na razie jest OK! U ciebie wychodzi po 14,9V względem masy na sztukę, czyli poprawnie. U mnie (chyba zbiegiem okoliczności) po ich montażu rozjechał się prąd katody w stopniu wejściowym wzmaka i wystąpiło "świerszczenie" w prawym kanale, ale to raczej wina kiepskiej PR-ki. Po ponownej regulacji jest czyściutko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o LKS'ie czy innym DAC'u?

 

Faktycznie źle to opisałem, bo pominąłem, że mam Bursony V5 we wzmaku słuchawkowym forumowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zmierz napięcie zasilania u Ciebie dla OPA Supreme V5. U mnie jest to około 14.9V. Nie jestem pewien ,że to problem napięcia. Dziwne gdyby to był duży pech. Gdzie kupowałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zmierz napięcie zasilania u Ciebie dla OPA Supreme V5. U mnie jest to około 14.9V. Nie jestem pewien ,że to problem napięcia. Dziwne gdyby to był duży pech. Gdzie kupowałeś?

 

U mnie w tej chwili to 15,01V lewy kanał i 15,02V prawy. Kupiłem je w dc components.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się wzbudzają, dajcie sprzęt komuś z oscyloskopem, niech przemierzy, może kawałek kondensatora trzeba dorzucić gdzieniegdzie.

 

Spojrzałem na datasheety, są 4x szybsze od OPA164 (pasmo 10 vs 46MHz), SR 20 vs 36 V/us

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się wzbudzają, dajcie sprzęt komuś z oscyloskopem, niech przemierzy, może kawałek kondensatora trzeba dorzucić gdzieniegdzie.

 

Spojrzałem na datasheety, są 4x szybsze od OPA164 (pasmo 10 vs 46MHz), SR 20 vs 36 V/us

Napisz dokładniej co trzeba by dokładnie zrobić. Tu coś piszą o zmianie kondensatorów , ale nie z powodu uszkodzenia tylko jako ulepszenie. Co myślisz o tym ,że powód spalenia to wysokie zasilanie OPA- jakieś 14,9 V?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektronikiem. Fachowcy lepiej poradzą.

Żeby sprawdzić czy się nie wzbudza trzeba zobaczyć na oscyloskopie wyjście z niego, czy nie pojawiają się oscylacje na wysokich częstotliwościach. Miernikiem ani karta muzyczną nie sprawdzisz.

Jeśli ten opamp pracuje na +/-15V to zasilanie nie powinno być problemem. Chociaż pewnie lepiej byłoby trochę voltów zgubić, widzę że parametry w datasheecie podają przy 12V.

Bez schematu to w internecie raczej nikt ci nie poradzi. Musisz się do elektronika diyowca udać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem informację od sprzedawcy ,że Supreme V5 nie nadają się do pracy w stopniu I/V i zostaną mi zwrócone pieniądze.

Proszę doradźcie za jakimi dobrej klasy OPA się rozglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem informację od sprzedawcy ,że Supreme V5 nie nadają się do pracy w stopniu I/V

 

Jeżeli tak, to jakim cudem pracują w Cayinie HA3:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie jestem elektronikiem i nie kumam tego za bardzo, ale dlaczego tam działa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak, to jakim cudem pracują w Cayinie HA3:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie jestem elektronikiem i nie kumam tego za bardzo, ale dlaczego tam działa?

Mnie bardzo zależy by grały w LKS'ie w stopniu I/V. Dobrze by ktoś znalazł przyczynę. Jeżeli ktoś w tym może pomóc to czekam na propozycję.

W linku który podałeś piszę, że ideał OP AMP'ów jest tylko jeden, ale nie piszą nic konkretnego o nim. Jeżeli ktoś wie co to jest to proszę o informację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem informację od sprzedawcy ,że Supreme V5 nie nadają się do pracy w stopniu I/V i zostaną mi zwrócone pieniądze.

Proszę doradźcie za jakimi dobrej klasy OPA się rozglądać.

Nie rozumiem.

Grać muszą, może tylko nie przepięknie.

Chociaż po się robi takie układy, żeby miały wszystkie najlepsze cechy różnych opampów.

Bo jeżeli jakiś OPAmp może zastąpić te Supreme, to po co tyle zachodu i wydawania pieniędzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem informację od sprzedawcy ,że Supreme V5 nie nadają się do pracy w stopniu I/V i zostaną mi zwrócone pieniądze.

Proszę doradźcie za jakimi dobrej klasy OPA się rozglądać.

 

czy wyjaśnił to w jakiś sposób czemu się nie nadają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak, to jakim cudem pracują w Cayinie HA3:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie jestem elektronikiem i nie kumam tego za bardzo, ale dlaczego tam działa?

 

Widać już nie działa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Całe zamieszanie wynika z tego, że Burson V5 (jak i wiele podobnych opa dyskretnych) nie nadaje się do sekcji I/U, gdzie nie ma gaina. Może być wtedy niestabilny, a i nie wiadomo czy LKS pod obciążeniem nic nie świruje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać już nie działa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Całe zamieszanie wynika z tego, że Burson V5 (jak i wiele podobnych opa dyskretnych) nie nadaje się do sekcji I/U, gdzie nie ma gaina. Może być wtedy niestabilny, a i nie wiadomo czy LKS pod obciążeniem nic nie świruje.

 

"Odpukać w niemalowane drewno", w moim wzmaku słuchawkowym grają po kilka godzin dziennie i jest świetnie. Są ciepłe, nie wiem czy to normalne, ale nie parzą. Oby tak dalej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że się grzeją jest całkowicie normalny.

 

Z drugiej strony w w/w HA-3 nie jest powiedziane, że problem stanowiły opampy, trzeba to zaznaczyć. Co się stało może uda się dowiedzieć, gdy ktoś podejmie się naprawy, ale było tu grzebane coś więcej, niż sama zmiana opków.

 

Mi ten LSK cały czas śmierdzi, czy coś tam się nie dzieje złego czasem. Sprzęt nie wzbudza mojego zaufania, zdecydowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmak może być dobry do porównań opamp-ów i do tego dobrze się broni w zestawieniu z innymi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można by w przyszłości go sklonować. Recenzje ma dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lycany u siebie, faktycznie świetna sprawa. Poza samą platformą testową opampów jest to też zwyczajnie bardzo dobry wzmacniacz. Natomiast można się zdziwić co do niektórych opampów, bo Lycan jest tak zbudowany, że jeśli opampowi cokolwiek doskwiera to on to pokaże (w sumie to jego przeznaczenie, ale warto o tym pamiętać), choć w innych wzmacniaczach teoretycznie wszystkie będzie ok. Kwestia podejrzewam zabezpieczeń, filtrowania i wysokiego gaina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lycany u siebie

 

Prywatnie, czy w sprzedaży?

 

jeśli opampowi cokolwiek doskwiera

 

Chodzi o różnice w brzmieniu czy jakiekolwiek usterki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i tak, chociaż ściągałem pierwszą partię dopiero i w zasadzie wziąłem dla znajomych tylko kilka sztuk, chyba jest 1 jeszcze wolna przed kolejnym zamówieniem.

 

Chodzi o wariacje elektryczne, wzbudzanie się, szumy, cuda. Doskonale pokazuje jakie opampy są faktycznie porządne i stabilne. Znajomy 'opampiarz', który Lycana kupił wyłapał tak podróbki niektórych opków, które miał w swoich zbiorach. Wyłapał oraz też porównał oryginał z podróbką tam, gdzie był tego świadom i zakupił podróbki dla testu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.