Skocz do zawartości
IGNORED

Filtr górnoprzepustowy - wyjaśnienie instrukcji


Piotr_57832

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś przełożyć na chłopski język kawałek instrukcji Marantza. Jak zmieni się dźwięk w poszczególnych ustawieniach?:

 

Regulacja charakterystyki częstotliwościowej.

Płaski dźwięk (ustawienie domyślne) : Charakterystyka jest płaska.

Odpowiedź1 : Filtr górnoprzepustowy 60 Hz z nachyleniem –12 dB/

oktawę.

Odpowiedź2 : Filtr górnoprzepustowy 100 Hz z nachyleniem –12 dB/

oktawę.

Odpowiedź3 : Filtr górnoprzepustowy 60 Hz z nachyleniem –12 dB/

oktawę. Dodatkowo podbicie pasma 400 Hz o 3 dB.

Odpowiedź4 : Filtr górnoprzepustowy 100 Hz z nachyleniem –12 dB/

oktawę. Dodatkowo podbicie pasma 400 Hz o 3 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Niech ktoś mnie poprawi jeśli źle myślę. Powiedzmy biorąc pod uwagę 4 przypadek - oznacza, że ten filtr wycina całe pasmo od 1 do 100 Hz (czyli chyba niski bas) obniżając jego głośność o 12 dB a do pasmo 400 Hz (czyli ten "wysoki?" bas) wzmacnia o 3 dB.

Czyli ogólnie ten filtr wycina wszystko co pod nim a zostawia to co nad?

 

Pytałem się, bo po kupnie amplitunera bass z kolumn był jakiś dziwny ot puknięcia. Jeśli tunel bass reflex jest strojony w moich kolumnach na 46 Hz a w urządzeniu był włączony filtr bodajże 1 lub 2 to wycinał mi najważniejsze pasmo w basie. Teraz po ustawieniu na "płaski dźwięk" czuję wreszcie, że tunel dmucha powietrzem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra ... Czy kolega wie co to jest czytanie ze zrozumieniem ? jesli nie to ogolic pachy i ... a następnie do podstawówki !!! ad.1 skoro filtr górnoprzepustowy to chyba jasne,ze przepuszcza częstotliwosci wyzsze ... a skoro jest podane 60hz to oznacza ,ze powyzej tego bedzie słychac dzwięk ... innymi słowy obetnie ci bas ... masakra ... :x o podbiciu czterystu hercy juz nie wspomnę ... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale dopiero wróciłem z niemiec :x swoją drogą to ciekaw jestem dlaczego mi system nie pokazał Twojej wypowiedzi z godziny 16:55 bowiem sam sobie odpowiedziałes na zadane pytanie :) i gdybym ją widział nie musiałbym pisać :) a tym samym się wymądrzać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.