Skocz do zawartości
IGNORED

Zadowoleni ze swoich systemów ?


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam z ciekawości. Generalnie zaobserwowałem zasadę, że ilośc wydanej kasy na sprzet ma się nijak do frajdy jaką dany system przynosi. Czasami można wydać grosze, a być w 7 niebie. Miałem kiedyś taki zestaw - MF A1 mk III (aka kaloryfer) + Micromega Stage 5. Grało bosko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

bo to dobre klocki były i już. Teraz już takich nie robią ;-) plastiki Panie same jakieś ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zadowolony z mojego systemu, miło sie slucha muzyki, chociaz apetyt na jeszcze lepszy zestaw nigdy nie maleje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będziemy czuć ten dreszczyk podniecenia, gdy kupimy coś nowego, ja np. uwielbiam wypakowywanie z pudełka nowego pachnącego sprzęcicha :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem :)

 

 

A poważnie , to chciałoby się czegoś lepszego, ale to nie znaczy że to co mam mi nie wystarcza... od biedy ujdzie ;-)

 

No i kiedyś było gorzej ;)

 

Ale i tak mały upgrade jest w planach (jak dobrze pójdzie to do końca roku :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrednie tendencyjne pytanie :o)) ( mając min. na uwadze AudioShow). Nawiasem mówiąc, udało mi się namówić moją kobietę na wycieczkę do stolicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

moja Małżowinka próbowała mi na Audio szoła wepchnąć naszego 2-letniego Klona, ale sprzedam Go na cały dzień dziadkom a po imprezie zabiorę Żonke na jakieś papuńku i kino. A co! W końcu sama zasugerowała wymianę kolumn a teraz zaczyna jęczeć, że wzmak nie ma oilota a by sie przydał, więc muszę o nia dbać. Taka żona dla audiofila to skarb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Frantz moze to jakis podstep? lol

>Elberoth a sam moze napisz, planujesz zakup jednego z lepszych w swiecie pre, zalozmy ze masz wszystkei elementy takie wlasnie jedne z lepszych. oczywiscie zmiana kolumn Cie pewnie czeka. ale co dalej? pozostaje chyba tylko i wylacznie kwestia znudzenia sie danym systemem i chec jakichs dalszych kombinacji :) nie bedzie raczej mowy o jakichs niedociagnieciach brzmieniowych, ale o zmianie charakteru brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że w miarę zainteresowania tematem i budowy systemu, dociera do nas , że można słuchać lepiej, tylko drożęj a tyle akurat nie mamy. Więc kupujemy na co nas stać , słuchamy w miarę obcowania z systemem coraz lepiej oznajemy jego słabe strony. W świadomości cały czas tkwi świadomość , że za odpowiednio większe środki można lepeij i tak to sie napędza. Granicąjest nasz rozsąek, silna wola :) , możliwości finansowe. Z czasem zmieniają się gusta, poszerza repertuar, wymuszając dostosowanie systemu do aktualnych potrzeb.

 

Starość też nie radość, sluch ulega przecież degradacji, musi więc miećwpływ na to jak odbieramy dany system itd.

 

No i wreszcie różnorodność kolcków, wszystkiego nie jesteśmy w stanie przesłuchć, więc nie raz zdarzy się odkryć perełkę, o kórej istnieniu nie mieliśmy pojęcia, a to włąsnie to ulotne coś czego nam brakowało :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

pitdog - żaden podstęp. Na jej prośbę właśnie zamówiłem u Sebaxa płyty z czarnego granitu pod kolumny - "bo tak będzie lepiej wyglądało i Klon nie będzie jeździł z nimi po pokoju"( to są Jej słowa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zadowolony z mojego systemu, co nie znaczy że nigdy nie będzie zmian, przecież bez przerwy go upgraduję. Najbliższą zmianą będą nowe obudowy do kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ddla mnie to jest kwestia poziomu akceptacji. Największe zmiany w systemie miały zawsze miejsce w sytuacjach zwiazanych z dużymi zmianami w życiu - przeprowadzki, pojawienie się dziecka, zaskok na forum:) Generalnie nie mogę powiedzieć żebym nie był zadowolony, no może z wyjątkiem toru analogowego, ale tam jestem po prostu za świerzy i jeszcze sobie muszę to i owo przytrzeć. Mama nadzieję że nie potrwa to długo. A poprawić można sobie często bardzo niewielkim kosztem - musi się tylko chcieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem zadowolony ze swojego systemu ALE - zawsze można by coś polepszyć ... taka choroba :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej jest się zadowolonym jak coś nowego jest :-) A potem z czasem coraz mniej.... coraz gorzej gra coś co wczesniej tak dobrze grało :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tez powinnem się podpisać pod postem na tem zadowolenia, jak każdy zadowolony z zestawu i tak planuje jego zmien, ale to w późniejszych planach, miałem przez ost 6 mc 4 wzmaki 3 cd i 2 tunery , nawet trafilo sie kilka dvd , ale to straszny nie wypał i zostaje przy poczciwym cd stereo, jest git,jak będzie później sie okaże , Pozdrawiam odrazu wszystkich już zadowolonych i tych przyszłych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam swój zestawik od wczoraj i cały czas żyję w euforii z tego powodu. Ciekawe za ile zacznę kręcić nosem i postanowię, że czas najwyższy na zmiany... ;) Oby nie za szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż mam swój budżetowy system, i w początkowej fazie byłem bardzo zadowolony, jednak niestety szybko mi przeszło, mimo, że cały czas dostarcza mi dużo przyjemności, to czuję jego ogromne niedostatki i przekłamania jakie się wkradają. Ale cóż młody byłem, niedoświadczony i kupiłem co kupiłem. Teraz buduję klony Proac 2.5 i Gainclona, mam nadzieję że się polepszy, na jak długo tego nie wiem, okropna to choroba :-) Źródełko też bym zmienił (może Arcam) :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli co jakiś czas czegoś w systemie nie zmienię, to tak jakbym przestał się rozwijać i rozwijać swój system.

Trafnie to ujął wyżej PMD, nie potrafiłbym lepiej.

Odpowiedź na pytanie tytułowe w "o mnie";)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No i wreszcie różnorodność kolcków, wszystkiego nie jesteśmy w stanie przesłuchać, więc nie raz zdarzy się odkryć perełkę, o kórej istnieniu nie mieliśmy pojęcia, a to właśnie to ulotne coś czego nam brakowało :)."

 

I w poszukiwaniu tego czegoś, dźwięku idealnego (czyt.: najbardziej mi odpowiadajacego), dla samej frajdy szukania, odkrywania i znalezienia, jeżdżę na ASy ;)

 

Zupełnie jak z grzybobraniem czy wędkowaniem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli co jakiś czas czegoś w systemie nie zmienię, to tak jakbym przestał się rozwijać i rozwijać swój system"

swiete slowa, caly cymes w temacie, podobnie jak z prawda niedawno wypowiedziana w temacie kabli sieciowych, podobnie genialne i proste.

A zadowolenie z systemu? To tak jakby powiedziec jestem szczesliwy... i jutro stracic prace ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29 napisał,

 

"Jeśli co jakiś czas czegoś w systemie nie zmienię, to tak jakbym przestał się rozwijać i rozwijać swój system "

 

a ja chciałbym kiedyś osiągnąć taki stan - tzn żeby nie czuć potrzeby apgrejdowania systemu, wymiany klocków, itp. Zamiast tego ciągłego "niepokoju" (co by tu zrobić, aby było lepiej), wymieniania kabelków i klocków, bardzo chciałbym dojść do takiego systemu, który jest "rozsądny" cenowo -wiem, zaraz posypią się pytania, co to znaczy rozsądny, więc odpowiem tak - wg mnie do 5-6 kpln za wzmak/zrodło, i max do 10kpln za kolumny, kabelki ...... niech każdy wpisze jak/ile uważa ;-) - i żeby ten system - wcale nie idealny - był tak dobrany pod moje oczekiwania, aby zamiast dalej wymieniać klocki, wydawać ta kasę na płyty..... tyle jest pięknej muzyki, i obysmy mieli czas jej wysłuchać

 

Wolałbym się "rozwijać" właśnie w ten sposób ....... a nie ciągle gonić króliczka ;-)

 

ad tytułowego pytania - na "ten moment" obecny system daje mi sporo frajdy, dużo, naprawdę dużo można poprawić poprzez z pozoru mało istotne zmiany w ustawieniu kolumn...... czy adaptację pokoju odsłuchowego...... zdaję sobie sprawę z ograniczeń mojego systemu, co nie przeszkadza mi z przyjemnością słuchać wielu płyt, ale zauważyłem, że dużo większym problemem jest wygospodarowanie czasu na słuchanie.

Niestety, po powrocie z pracy po 12-13h, ja przeważnie czuję się tak, że zmęczenie w zasadzie wyklucza jakikolwiek "zaangażowany" odsłuch.... były kiedyś wątki o tym...

No i realizacja wielu płyt...... osobny temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIEKAWY TEMAT - SAM KIEDYŚ MIAŁEM TAKI DYLEMAT - KONIEC KOŃCÓW WSZYSTKO SPRZEDAŁEM I UDERZYŁEM parafr. Audio z 97 chyba " Wyprawa do krainy triody"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie w mojego systemu jestem bardzo zadowolony.Ilekroć wracam do domciu po różnego typu odsłuchach siadam sobie w moim foteliku,włączam sprzęcik,zapuszczam jakiś kompakcik i tak mi się podoba muzyka płynąca z moich kolumienek,że sam się zastanawiam czego ja jeszcze szukam! :O)A ostatnio plącze mi się po głowie :O)wymiana wzmacniacza i TT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.