Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast plazmy Panasonic G20 42" ?


Vonda

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą na coś wiekszego, 50" - 55"

Ze względu na wielkość 3d nie jest mi potrzebne, podobnie jak 4k, smart-tv też nie jest nie zbędny (nie mam w miejscu tego tv pociągnięcie sieci, choć jeśli byłoby warto to mogę to jeszcze zrobić)

 

Szukam tv z najlepszą możliwie jakością obrazu, bez zbędnych bajerów do oglądania filmów głównie.

Oglądam w warunkach całkowitego zaciemnienia (braku światła zewnętrznego), choć ściany są jasne.

 

Pytanie czy jestem w stanie kupić tv o nie gorszym kontraście, przynajmniej porównywalnej czerni ? Wiem, że Panasonic z serii G20 nie był szczytem możliwości, nie ma tak dobrej czerni jak pozniejsze modele ale powiedzmy, że ten poziom byłby wystarczający ... czy jestem w stanie kupić coś nowego o nie gorszej jakości ?

 

Co do budżetu, to jako, że nie ma być to główny wyświetlacz (planuję projektor w innym pomieszczeniu) najchętniej nie przekraczającym powiedzmy 6,5 tys. Ale przede wszystkim nie chciałbym stracić na jakości, gdyby tak miało być to zostawię jak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak:http://www.hdtv.com.pl/forum/thomson/120937-thomson-55ua9806-czyli-swiat-w-zupelnie-nowych-kolorach-quantum-dot-czyli-kropki-kwantowe-w-roli-glownej-test-otwarty.html#post1188571

Ktoś ma ? Ktoś widział ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Dalej szedł bym w Panasonica obecnie jedne z najlepszych obrazów na rynku. 55 model CS 630 dostaniesz za mniej. Ewentualnie możesz iść w serie 7 która jest po prostu 4K.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Dalej szedł bym w Panasonica obecnie jedne z najlepszych obrazów na rynku. 55 model CS 630 dostaniesz za mniej. Ewentualnie możesz iść w serie 7 która jest po prostu 4K.

 

Pozdrawiam

 

Jak z kontrastem i czernią ? Jak porównanie z w/w Thomsonem z "kropką kwantową" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zamiast plazmy Panasonic G20 42" ? - inna plazma, zapewne koledzy będą rekomendować LCD i kto wie może się skusisz a wtedy Bóg jeden wie czy bedziesz pomstował czy nie, moim zdaniem będziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chcesz kupić nowy TV?

Nie mam porównania niestety do tego Thomsona. na tle konkurencji Sony, Samsung, LG z tego pułapu cenowego wypada bardzo dobrze,

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

...potarguj się bo model warty Twojego zainteresowania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, ale mam duże opory przed zakupem używanego tv.

Zdecydowanie preferuję nowe egzemplarze...

 

(Kupiłem wiele lat temu kineskopowego Philipsa, topowy model z ekspozycji i po pół roku padł kineskop... na szczęście na gwarancji wymienili i gra szczęśliwie jeszcze u rodziny do dzisiaj ale "uraz" został :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, ale mam duże opory przed zakupem używanego tv.

Zdecydowanie preferuję nowe egzemplarze...

 

(Kupiłem wiele lat temu kineskopowego Philipsa, topowy model z ekspozycji i po pół roku padł kineskop... na szczęście na gwarancji wymienili i gra szczęśliwie jeszcze u rodziny do dzisiaj ale "uraz" został :)

... no właśnie, z ekspozycji... :)

Tylko dałem propozycje... chociaż ja wolałbym takie st60 z "domu" niż nowego lcd... Napisz do gościa i niech Ci poda ilość przepracowanych godzin... i wszystko będzie jasne...oczywiście ryzyko istnieje tylko pod względem zepsucia, ale ryzyko masz takze przy kupnie lcd tylko natury innej, czyli clouding, nierównomierne podświetlenie matrycy itd.itp. ;) i Ty jako posiadacz plazmy raczej tego nie przełkniesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, ale mam duże opory przed zakupem używanego tv.

Zdecydowanie preferuję nowe egzemplarze...

chyba że nowy OLED, braciszek kupił dwa tygodnie temu na allegro za 1000 zł słynna plazmę Pioneera Kuro PDP4280XD - ale mu zazdroszczę :(

 

(Kupiłem wiele lat temu kineskopowego Philipsa, topowy model z ekspozycji i po pół roku padł kineskop... na szczęście na gwarancji wymienili i gra szczęśliwie jeszcze u rodziny do dzisiaj ale "uraz" został :)

te kineskopy były awaryjne, maska się wyginała i różne cuda - precz z urazem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

koło 3,5 pln kosztuje 55 cali LG 4k, uważam , że to rozsądny wybór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło 3,5 pln kosztuje 55 cali LG 4k, uważam , że to rozsądny wybór

Jakiś konkretny model ?

Jakoś mi się nie chce wierzyc, że w tej cenie będzie miał choćby porównywalny kontrast i czerń ... Zwłaszcza, że tu jest pewnie ujęta "dopłata" za - mało istotne w tej chwili - 4K.

 

 

Ps. Na pewno czytałeś moje pytanie = pierwszy post ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Moim zdaniem nie ma dziś na rynku wybitnych TV, jest taki okres już nie led ale na pewno nie oled.

Warto się zastanowić czy wchodząc w drogie modele dostajemy naprawdę lepszy obraz i czy nie lepiej zamiast 6kpln wydać 3,5 a resztę odłożyć na następny tv (może dopracowany i za rozsądniejsze pieniądze oled), który może warto będzie kupić za 5 lat.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 55, 3,4 kpln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 60 cali 5kpln

 

patrząc na to co jest dziś na rynku to więcej kasy wydawać nie warto, chyba że chcesz iść w większe przekątne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tanie LCD TV świecą kiepsko ...

Jak kupować LCD to tylko topowy.

 

Choćby: Samsung 48JS8500.

 

Niestety kosztuje sporo jak na 48 cali ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma dziś na rynku wybitnych TV, jest taki okres już nie led ale na pewno nie oled.

Warto się zastanowić czy wchodząc w drogie modele dostajemy naprawdę lepszy obraz i czy nie lepiej zamiast 6kpln wydać 3,5 a resztę odłożyć na następny tv (może dopracowany i za rozsądniejsze pieniądze oled), który może warto będzie kupić za 5 lat.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 55, 3,4 kpln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 60 cali 5kpln

 

patrząc na to co jest dziś na rynku to więcej kasy wydawać nie warto, chyba że chcesz iść w większe przekątne.

 

Ale w takim wypadku nie ma sensu żebym zmieniał, jeśli miał by być gorszy a tylko większy ... i czemu się upierasz przy 4k, zwłaszcza jeśli miałby być tylko "na chwilę" ?

 

Niestety tanie LCD TV świecą kiepsko ...

Jak kupować LCD to tylko topowy.

 

Choćby: Samsung 48JS8500.

 

Niestety kosztuje sporo jak na 48 cali ...

Zakrzywiony ekran, dla mnie odpada, może przy 120" i więcej ;) to ew. można by rozważać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ale w takim wypadku nie ma sensu żebym zmieniał, jeśli miał by być gorszy a tylko większy ... i czemu się upierasz przy 4k, zwłaszcza jeśli miałby być tylko "na chwilę" ?

 

 

 

Coś źle zrozumiałeś , gdzie ja się na cokolwiek upieram ?

Co do 4k , to od kilku lat w FHD led nie było żadnego postępu w wyświetlanym obrazie , dokładano tylko funkcje multimedialne.

4k wymusiło zastosowanie nowych matryc i procków (mam nadzieję, że lepsze).

Linie FHD to wyłącznie linie niższe od 4k więc i nadzieja że 4 k lepsze.

Nie zagwarantuję ci że obraz z leda spodoba ci się bardziej od posiadanej plazmy.

Jak chciałeś lepszą i większą plazmę to spóźniłeś się o rok czy 2.

Chcesz teraz i plazmowo to kupuj oleda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupisz OLEDa to broń boże nie oglądaj statycznych obrazów ! Tylko filmy bez żadnego znaczka !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

...potarguj się bo model warty Twojego zainteresowania....

Nowe kosztowały 3600. ZA 2 letni 4000 uważam ze przesada. Nawet jak za plazme.

 

A jak kupisz OLEDa to broń boże nie oglądaj statycznych obrazów ! Tylko filmy bez żadnego znaczka !

 

Potwierdzam, potrafi się nieźle wypalić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe kosztowały 3600. ZA 2 letni 4000 uważam ze przesada.

Nie patrz ile kosztował tylko co teraz można za te 4tysie nowego dostac....a można dostać mnóstwo niepotrzebnych bajerów tylko nie dobrą jakość obrazu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się poważnie zastanawiać nad rezygnacją z planowanej zmiany ... kusił poważnie mnie ten Thomson, nie widziałem, ale z testów wynikało, że jakość obrazu co najmniej dobra ... A jako bonus dobre wykonanie, dobry (jak na płaski tv) dźwięk, i wyposażenie ... Ale nie na tyle żeby jechać po niego 400 km albo dopłacać 2tys.

Szkoda ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 letnia plazma ST60 za 4k, no cóż. Kupiłem sporo taniej nowego 50" ST60. Olałbym taką "promocję".

Z LCD mogę polecić Samsunga H6400. To jest model z końca 2014 roku i w super cenie. Za wersję 55" zapłaciłem ledwie 3300 z transportem. Za tegorocznego Samsunga o podobnych parametrach musiałbyś sporo dopłacić. Oczywiście to tv dla rodziny, ja mam dalej ST60. Ten Samsung odbiera naprawdę fajnie i jeśli chodzi o podstawowe parametry nie ustępuje ST60 (choć diabeł tkwi w szczegółach). Być może trafił się taki dobry egzemplarz, ale cloudingu praktycznie brak. Czerń - super, po zjechaniu podświetleniem na akceptowalny poziom, aby nie waliło po oczach - czyli dla mnie to jest ok 15-20% (w tym modelu) - czerń jest o dziwo bardzo bliska czerni z ST60 :) Jeśli oglądasz w nocy to będziesz bardzo zadowolony.

Oczywiście już pod lekkim kątem obraz stopniowo delikatnie traci swój kontrast i blaknie, jaśnieje - ale jeśli oglądasz mniej więcej na wprost to kontrast rewelacja. Płynność i efekt teatru można dokładnie wyregulować (nie to co w Panasonicu), ostrość obrazu także świetna, brak przycięć itd. Sporo opcji ustawień. Jedyne co jest odczuwalnie gorsze to taka "plastyczność" obrazu, obraz na plaźmie jest po prostu przyjemniejszy w odbiorze. Ale to jest coś co zauważasz po dłuższym użytkowaniu. Za to kontrast i płynność zostawią w tyle G20. Rozważałem także model Sony 755C, ale ostatecznie stanęło na Samsungu - wyraźnie tańszy i podobne, świetne parametry kontrastu w pomiarach, inaczej skłaniałbym się ku Sony. Jeśli masz większy budżet, możesz pomyśleć o jeszcze wyższych modelach (jak ma być dobra czerń to tylko na matrycach VA, nie IPS), choć nie wiem czy jest sens - zamiast tego wolałbym chyba zwiększyć jak najbardziej przekątną, jakość jest zupełnie wystarczająca aby cieszyć się dobrym obrazem. Jeśli rozważasz inne marki niż Samsung i Sony, to zwróć uwagę na możliwość dokładnego wyregulowania płynności ruchu, to jest bardzo denerwujące jeśli jest słaba regulacja a nie lubisz efektu teatru. Tak mają np Philipsy, szkoda trochę ambight.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wy na poważnie czy sobie ze mnie jaja robicie - 55" lcd za 3tys. i ma mieć lepszą czerń i kontrast niż moja ledwie 6 (?) letnia plazma ;-) ?

A na poważnie - są jakieś wiarygodne, niezależne testy potwierdzające Wasze opinie ? ... bo jak przeglądnąłem opinie na ceneo to głównie, że "ładny i smart" co mnie akurat najmniej obchodzi ;-))

 

edit: coś jest ... czytam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wy na poważnie czy sobie ze mnie jaja robicie - 55" lcd za 3tys. i ma mieć lepszą czerń i kontrast niż moja ledwie 6 (?) letnia plazma ;-) ?

Ależ oczywiście piszą najprawdziwszą prawdę o czerni (jak jest wyłączony), raczej zapytaj czy nie "zjada" poziomów czerni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli g20 ma podobną czerń do g10 którą miałem przez chwilę,to samsung wypadnie bardzo dobrze jeśli chodzi o czerń i płynność i ostrość..resztę w aspekcie obrazu może ci czegoś brakować{telewizja,czasem blado,kąty) z drugiej strony będzię jakiś powiew świeżości jeśli chodzi o filmy z dysku lub bluray i tu raczej zdecydowanie samsung odskoczy od g20..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poziom czerni nie jest spektakularny ale inne aspekty są w porządku.

Jak chcesz mieć extra obraz bez kompromisów to kup sobie TV z serii XXJS8500/9000/9500.

 

Na pewno będziesz zadowolony ale lżejszy o sporą gotówkę. Przekątna 65 cali daje już namiastkę kina. Spokojnie da się oglądać filmy z zaangażowaniem znanym z projekcji kinowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wy na poważnie czy sobie ze mnie jaja robicie - 55" lcd za 3tys. i ma mieć lepszą czerń i kontrast niż moja ledwie 6 (?) letnia plazma ;-) ?

 

Nie robią.....jeżeli ma być to TV na tzw. przeczekanie (zanim nowe technologie stanieją i "okrzepną") lub jako kolejny TV to jest doskonały bo tani wybór.

Testów tego TV też nie przeczytałeś uważnie, bo jest tam za jakość obrazu, kolory (kontrast i czerń - cytat; "pogrom na tej półce cenowej") i jego płynność chwalony a jego cena wynosiła wtedy prawie 4200(!). Jeżeli trafisz na TV z matrycą AUO ta czerń potwierdzona w testach (przeczytasz też o tym w temacie pod pierwszym linkiem który cytowałeś) jest jeszcze lepsza. Tą matrycę mają wszystkie 60 lub 65 calowe, nie pamiętam niestety który model dokładnie.....a to blisko Twojego budżetu.

Ciekawym i bardzo przydatnym "bajerem" jest drugi żyroskopowy pilot i bynajmniej nie dlatego że dzięki niemu można sterować tym TV głosem. :)))

 

Problem widzę w tym że tych TV w sklepach ciężko uświadczyć....można trafić nową serię j6200 nieznacznie droższą a oferująca mniej (brak 3D i tego pilota)....w sklepach internetowych chyba jeszcze powinien być dostępny.

 

Ależ oczywiście piszą najprawdziwszą prawdę o czerni (jak jest wyłączony), raczej zapytaj czy nie "zjada" poziomów czerni.

 

Znam ten TV....czerń niestety delikatnie świeci. ;(

W LCD zwłaszcza w tej klasie cenowej cudów niestety niema, ale można tego doświadczyć (zauważyć) w całkowitej ciemności.....wystarczy trochę zewnętrznego światła (najlepiej za TV) a czerń ramki zlewa się z tym co mamy na ekranie....mamy same korzyści: złudzenie prawdziwej czerni, lepiej się ogląda i zdrowsze to dla naszych oczu. ;)

 

Co do reszty w pełni zgadzam się z kilkoma wcześniejszymi wypowiedziami....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Testów tego TV też nie przeczytałeś uważnie, bo jest tam za jakość obrazu, kolory (kontrast i czerń - cytat; "pogrom na tej półce cenowej")

Zauważ, że odnosiłem się wyłącznie do opini na Ceneo, testy znalazłem później i dodałem linki do postu z informacją, że "czytam"

Ok, wierzę, że ten tv jest dobry w swojej cenie, ale jak słusznie zwróciłeś uwagę większość pozytywów odnosi się do matrycy AUO której ponoć już w sprzedawanych obecnie egzemplarzach się nie świadczy ...

Co raz bardzie żałuję, że przegapilem tego Thomsona, w cenie ok. 4 tys. był bezkonkurencyjny ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thompsona?

 

Nie bierz aż tak dosłownie mojego zarzutu.....ja też później jak już post poszedł doczytałem że jesteś w trakcie poznawania tego co pod linkiem jest podane. ;)

 

Testowany TV (pierwszy link) był na matrycy Samsunga w związku z tym pozytywy o których mówiłem dotyczą wszystkich TV tej serii. A ten którego mam okazję poznawać i o którym sie wypowiadam też nie ma matrycy AU Optronics.

 

Jeszcze opinia testującego o tym TV wersji 65 cali bo wcześniej miałem wątpliwości czy to o czym piszę dotyczyło 60 czy 65 cali;

 

"Niezrównaną zaletą matrycy AUO jest kontrast! W 55" modelu byłem pod wrażeniem wyniku 4500:1 po kalibracji. Tutaj 4500:1 udało się wyciągnąć już przy ustawieniach fabrycznych! Specjalna kalibracja kanałów RGB pozwoliła podnieść tą wartość aż do 6000:1. Słownie: sześć tysięcy do jednego! To zdecydowanie najlepszy wynik jaki udało się odnotować w tym roku. Od tego telewizora dało się poczuć w nocy już lekką "plazmowość"..... Tak czy inaczej Samsung 65" H6400 jest jednym z najlepszych telewizorów do oglądania filmów w warunkach kinowych. Niezrównany kontrast na prawdę robi pogrom!

 

 

Tenże sam Marcin Koper w innym miejscu w tym temacie pisze że osiągi tych TV na innych matrycach (Samsung, rzędu 4000;1) bez kalibracji cieszą się porównywalnym wynikiem do plazmy G10 (4100;1), więc przy innych matrycach też nie ma tragedii. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.