Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór zestawu do 300zł


Lock

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem używanych głośników aktywnych (2.1 lub 2.0) lub zestawu wzmacniacz + monitory w budżecie 300zł.

 

Źródłem dźwięku będzie laptop, karta najpierw zintegrowana, później prawdopodobnie jakaś karta USB w przedziale ~100zł. Jestem stosunkowo mobilny, więc zestaw być może co jakiś czas będzie przenoszony i używany w różnych pomieszczeniach/lokacjach. Nie wiem czy jest sens podawać parametru pokojów. Powiedzmy 17m2 do (rzadko) 35m2.

 

Zastosowanie: muzyka (każda oprócz metalu, disco polo i hip hopu), filmy, czasem może jakaś gra.

 

 

Po jakimś czasie przeszukiwań opinii w internecie, ustaliłem dwie poniższe opcje jako potencjalnie najlepsze:

 

 

►►► Microlab FC-530 (wersja bez „U”)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to system 2.1, ale z opinii i recenzji dostępnych w internecie (nie mylić z recenzjami FC-530U) wnioskować można, że jest to jeden z najlepszych wyborów (jeśli nie najlepszy) w tej kwocie.

Udało mi się znaleźć go lokalnie za 240zł.

 

Ma on swój własny zewnętrzny wzmacniacz. Tweetery w satelitach to co prawda atrapy, ale jeżeli dźwięk okazałby się niewystarczający (a z pełnych zachwytu opinii n/t jakości dźwięku specjalnie to nie wynika), to za pomocą bardzo drobnego zabiegu DIY można zastąpić je faktycznymi Tweeterami (np. Alphard ETP 105T, jak proponuje jeden ich modyfikator z forum elektrody).

 

Plusem tego zestawu jest cena i potencjalna jakość dźwięku, ale nie wiem czy jest ona lepsza od opcji nr 2 opisanej poniżej.

 

 

►►►Modecom MC-SHF56

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to zestaw 2.0 (aktywny), recenzje zbiera nie gorsze od powyższych, a po lekturze takiej recenzji jak ta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) trudno oprzeć się entuzjazmowi.

 

Plusem tego zestawu jest większa poręczność (2 elementy, zamiast 4).

Cena za nowy zestaw to ~305zł

 

 

 

Forumowiczów chciałbym zapytać o to który z powyższych modeli ma większe szanse okazać się lepszym zakupem.

 

Opcji wzmacniacz + głośniki w kwocie ~300zł nie skomponowałem, ponieważ zupełnie się na tym nie znam. Jeżeli ktoś mógłby doradzić mi taki (używany), który dawałby lepsze efekty od powyższych, to chętnie go uwzględnię.

 

Dziękuję za uwagę i wyrozumiałość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Miałem kiedyś wspomniane przez Ciebie microlaby FC-530 i do pewnego czasu byłem zadowolony ale po około pół roku zmieniłem satelity a jeszcze za jakiś czas cały zestaw ;). W oryginalnych satelitach głośniki wysokotonowe to atrapy. Jeszcze w dodatku przy przekroczeniu pewnej głośności zaczynają "pierdzieć". Sub całkiem niezły ale bez szału.

 

Jeżeli mógłbyś nieco dołożyć to przyzwoitym wyborem będą Edifier R1600Tiii i na pewno zostaną na dłużej. Znajomy za namową ostatnio kupił takie głośniczki i jest bardzo zadowolony. Nie ma ich co porównywać do plastikowych creativów czy logitechów. Jeżeli masz gdzieś koło siebie sklep mp3store lub inny posiadający te głośniki to polecam się tam wybrać i samemu posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem używanych głośników aktywnych (2.1 lub 2.0) lub zestawu wzmacniacz + monitory w budżecie 300zł.

 

Źródłem dźwięku będzie laptop, karta najpierw zintegrowana, później prawdopodobnie jakaś karta USB w przedziale ~100zł. Jestem stosunkowo mobilny, więc zestaw być może co jakiś czas będzie przenoszony i używany w różnych pomieszczeniach/lokacjach. Nie wiem czy jest sens podawać parametru pokojów. Powiedzmy 17m2 do (rzadko) 35m2.

 

Zastosowanie: muzyka (każda oprócz metalu, disco polo i hip hopu), filmy, czasem może jakaś gra.

 

 

Po jakimś czasie przeszukiwań opinii w internecie, ustaliłem dwie poniższe opcje jako potencjalnie najlepsze:

 

 

►►► Microlab FC-530 (wersja bez „U”)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to system 2.1, ale z opinii i recenzji dostępnych w internecie (nie mylić z recenzjami FC-530U) wnioskować można, że jest to jeden z najlepszych wyborów (jeśli nie najlepszy) w tej kwocie.

Udało mi się znaleźć go lokalnie za 240zł.

 

Ma on swój własny zewnętrzny wzmacniacz. Tweetery w satelitach to co prawda atrapy, ale jeżeli dźwięk okazałby się niewystarczający (a z pełnych zachwytu opinii n/t jakości dźwięku specjalnie to nie wynika), to za pomocą bardzo drobnego zabiegu DIY można zastąpić je faktycznymi Tweeterami (np. Alphard ETP 105T, jak proponuje jeden ich modyfikator z forum elektrody).

 

Plusem tego zestawu jest cena i potencjalna jakość dźwięku, ale nie wiem czy jest ona lepsza od opcji nr 2 opisanej poniżej.

 

 

►►►Modecom MC-SHF56

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to zestaw 2.0 (aktywny), recenzje zbiera nie gorsze od powyższych, a po lekturze takiej recenzji jak ta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) trudno oprzeć się entuzjazmowi.

 

Plusem tego zestawu jest większa poręczność (2 elementy, zamiast 4).

Cena za nowy zestaw to ~305zł

 

 

 

Forumowiczów chciałbym zapytać o to który z powyższych modeli ma większe szanse okazać się lepszym zakupem.

 

Opcji wzmacniacz + głośniki w kwocie ~300zł nie skomponowałem, ponieważ zupełnie się na tym nie znam. Jeżeli ktoś mógłby doradzić mi taki (używany), który dawałby lepsze efekty od powyższych, to chętnie go uwzględnię.

 

Dziękuję za uwagę i wyrozumiałość.

Bardziej mobilne beda QSB Soundscience i maja juz wbudowana porzadna karte dzwiekowa (przetwornik A/C). A cena tylko ok. 100 zl! No i zasilane wylacznie z USB wiec idealnie do laptopa. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.