Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Acoustic Revive


Pygar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Byłych, obecnych i przyszłych użytkowników produktów marki Acoustic Revive.

 

Zapraszam do wymiany wrażeń i doświadczeń z obcowania z urządzeniami, akcesoriami i kablami tej zacnej, japońskiej firmy.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s.

Osoby piszące nie na temat otrzymają w promocji propozycję wycieczki na "wakacje od pisania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem trochę akcesoriów od AR (używam nadal RR-777 i podkładki pod kolce). Jedne są lepsze inne słabsze. Z pewnością intrygująca jest koncepcja zmian jakie wprowadzają te gadżety - wszystko idzie w kierunku większego nasycenia, wyczyszczenia z brudów, uspokojenia i wygładzenia jednak nie kosztem dynamiki. Niektóre pomysły, jak np. pompowana platforma są poronione. Fajne są kable, przynajmniej ze starszej serii (nowej nie znam). I tak największym bajerem jest RR-777 - jak to działa to nikt nie wie, ale już zrobiłem przysłowiowy "opad szczeny" paru znajomym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja u siebie testowałem urządzenie RR-777 i nic nie zauważyłem :( a szkoda bo liczyłem na dużo.

Ale podstawki ( talerze pod kolce ) są rewelacyjne , do tego stopnia że nie wyobrażam sobie słuchania bez nich mimo zmian kolumn :)

Przymierzam się do kupna urządzenia do czyszczenia płyt CD ale to może za pare miesięcy , intrygują mnie też małe kwarcowe koloru czarnego krążki , może za pare lat kto wie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku na dziś :-) kolekcja przedstawia się następująco :

 

Kable:

1x AR Power Reference 1.5PA

3x AR Power Max-10000 1.5 osłona turmalinowa - fiolet

1x AR Power Max-5000 1.0 osłona turmalinowa - fiolet

1x AR RCA-1.0PA

 

Podstawki pod kolce:

1x 1kp. AR SPU8

1x 1kp. AR SPU4

 

Rozdzielacz kabli bi-wire, zamiast zworek głośnikowych:

2x 1kp. AR BWA-4

 

"Zatyczki" do wolnych gniazd sygnałowych i elektrycznych:

2x 1kp. AR SIP-8Q

3x 1kp. AR IP-2Q

1x AR CS-2Q

 

Urządzenia do korygowania wpływu pola elektromagnetycznego i promieniowania ziemskiego:

1x AR RGC-24 PA

1x AR REM-8

 

W miarę możliwości planuję dokupić jeszcze:

+ kable głośnikowe z serii PA, zamiast obecnych ACROTEC-a (dawny Acrolink).

+ listwę zasilania RTP-4 ultimate

+ kilka dodatkowych CS-2Q

+ coś jeszcze :-)

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. W moim systemie połączenie tych wszystkich elementów wyciąga z dźwięku więcej kultury, naturalnych wybrzmień, najgłębszych szczegółów, efektów tła tj. pogłos, odbicia, echo; prawdziwej barwy instrumentów oraz ludzkiego głosu.

W jednym zdaniu uszlachetnia i nobilituje brzmienie całości.

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do czynienia z kilkoma rzeczami AR. Ciekawe produkty...

Zacznę od negatywnych.

RR-888 w ogóle nie podszedł mi do gustu. Owszem, po jego włączeniu "słyszałem inaczej". Ale dźwięk się zmienił w kierunku, który mi nie odpowiadał. Jakieś podstawki pod kolumny z kwarcem też w ogóle nie 'odpaliły'. No i kabel LAN. Niewątpliwie wprowadza zmiany w stosunku do zwykłego LAN (i jest też inny niż np. JCAT). Ale w ogólnym rozrachunku to bez szału (nie to że jest zły. Ale klaty też nie przytyka)

To teraz plusy...

Podstawki pod kolce SPU8 są super. I kable. LINE 1.0X triple C-FM to w swojej cenie rewelacyjny kabel. RCA/XLR 1.0 triple C-FM sporo droższy to jeden z najlepszych IC jakie słyszałem. Między źródłem a pre jest fenomenalnie transparentny i dźwięczny. Bez podbitego basu z czarnym tłem. Szybszy i bardziej rześki od takiego MIT-a Shotgun/Magnum MA. Głośnikowy z tej serii też jest świetny. Podobnie zasilający - Power Standard Triple C-FM. Jak dla mnie to kabel o świetnej relacji ceny do jakości...

 

Ogólny werdykt jest jest bardzo pozytywny. Szczególnie kable są lekko niedoceniane...

Edytowane przez albertini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Co do RR-888, to czytałem, że to nowsza wersja generatora, w której podkręcili moc emitera w porównaniu do najstarszych modeli. Tutaj trzeba popróbować z różnym ustawieniem względem odległości od słuchacza jak i wysokości od podłogi. Przy wyborze konkretnego modelu warto w miarę możliwości zaopatrzyć się w starszy i nowszy egzemplarz (słabszy i mocniejszy) by sprawdzić skalę efektu w danym pomieszczeniu. Do małego salonu może lepiej pasować starszy/słabszy, a do większego nowszy/silniejszy. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest to, że trudno przewidzieć końcowy efekt bez testów na miejscu, ponieważ każdy z Nas inaczej reaguje na efekt emisji częstotliwości 7.83Hz .

 

W wspomnianym wcześniej przeze mnie źródle, autor sprawdzał u siebie wpływ pojedynczych urządzeń jak i efekt po zastosowaniu układu z dwoma. Porównał wpływ dwóch generatorów na raz w parach 2 słabsze vs 1 słabszy + 1 mocniejszy i w jednym wypadku wg. niego było lepiej, a w drugim już ciut "za mocno".

Tyle że tak naprawdę to nic nam nie powie, ponieważ każdy inaczej odbiera wpływ tych urządzeń.

 

Będąc ostatnio na odsłuchu u Sly30 zauważyłem, że w pokoju ma aż 4 generatory AR ale nie zapytałem go o konkretne symbole modeli jakich używa. W jego przypadku użycie takiej ilości urządzeń może być podyktowane wymiarami pomieszczenia odsłuchowego : powierzchnia 56 m2 oraz bardzo wysoki sufit z lekkimi skosami.

 

U osób dysponującymi mniejszym pomieszczeniem takich jak ja :-), przy salonie "zaledwie" 21 m2, zapewne wystarczy 1 lub dwa generatory ... do sprawdzenia :-).

 

Obiecuję, że gdy już sprawdzę, to podzielę się własnymi wrażeniami.

 

P.s. Będąc u Sly30 pomimo włączonych 4 szt. AR RR-??? nie miałem wrażenia dyskomfortu, a wręcz przeciwnie. Pomimo zmęczenia podróżą i późną porą dnia czułem się znakomicie, Pokój sprawiał wrażenie bardzo przytulnego i emanował pozytywną energią. Słuchałem w skupieniu z pełną uwagą, bez efektu "podkręcenia" ani "uśpienia".

W przypadku jego pokoju i mojej osoby nastąpiła pełna synergia i zjednoczenie.

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiele lat temu zakupiłem kilka urządzeń tej marki.

 

Pisałem o swoich doświadczeniach na tym forum ale skoro powstał taki klub to jeszcze raz podzielę się swoimi uwagami.

 

Posiadam następujące urządzenia.

 

Acoustic Revive RR-77 - generator ultraniskich częstotliwości. Umieszczony 1,5 metra nad podłogą pomiędzy dwoma kolumnami. Jedno urządzenie moim zdaniem całkiem wystarczy na 20m2, słuchałem też i w sali 40 metrowej i słyszałem wyraźnie jego wpływ na dźwięk. Kilka obecnych ze mną osób również potwierdziło zmianę w brzmieniu...ta zmiana dotyczyła tak samo systemów kosztujących 50 tyś PLN jak i takich za 200-300 tyś PLN.

 

RGC-24 - podłączony do gniazda RCA w CD i umieszczony pod transportem tego CD

 

RD-3 - demagnetyzer płyt CD. W połączeniu z RIO-5II i RR-77 tworzy swoiste TRIO do ,,ulepszania" dźwięku z płyt;-). Cały proces został opisany na japońskim forum posiadaczy urządzeń tej firmy przez jej właściciela.

Najpierw należy płytę CD położyć na RD-3 i poddać działaniu demagnetyzera. Potem na 20 sekund kładziemy płytę na włączony RR-77 aby na końcu z OBU stron położyć płytę CD na RIO-5II i włączyć przycisk uruchamiający proces jonizowania płyt.

Wszystko to brzmi dość wariacko ale efekt działania tych trzech płyt na płytę CD jest wyraźnie słyszalny. Ja mam wrażenie uzyskania bardziej analogowego dźwięku, przypinającego mi to co można usłyszeć z japońskich płyt XRCD, K2HD, itp...

 

Ceny detaliczne w Polsce tych urządzeń są IMO idiotyczne ale można je czasami kupić z drugiej ręki za -50% tego co życzy sobie polski dystrybutor i wtedy warto poeksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam 3 produkty Acoustic Revive

 

1.Drewniane podkładki na których kładziemy kable głosnikowe - 1 komplet 6 szt, ale przydałby się drugi

do pary.

 

2.RGC 24 o którym sobie przypomniałem czytając watek i wpis Moreno.Czy najlepiej działa z CD ?

 

3.Interkonekty RCA o długości 1,5 m. Symbolu nie ma wypisanego na ic ale gdzieś mam pudełko od niego.

Ciekawie brzmiący inerkonekt z absolutnie czarnym tłem i dobrym basem ale w moim systemie Wille rca 5.0 łączący koncówkę z pre wypadł lepiej z większą przestrzenią.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan,

 

poszukaj tego pudełka, może masz jakąś niższą wersję lub starszą np. zamiast PA możesz mieć F.

Dużo zależy od tego kiedy i gdzie kupowałeś.

Najnowsza TRIPLE C-FM, jest ponoć jeszcze bogatsza w niuanse niż PA.

 

Ja korzystam z faktu wymiany linii produktów na TRIPLE i kompletuję starszą topową PA, ze względu na najkorzystniejszy stosunek jakość/cena na rynku SH.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan,

 

poszukaj tego pudełka, może masz jakąś niższą wersję lub starszą np. zamiast PA możesz mieć F.

Dużo zależy od tego kiedy i gdzie kupowałeś.

Najnowsza TRIPLE C-FM, jest ponoć jeszcze bogatsza w niuanse niż PA.

 

Ja korzystam z faktu wymiany linii produktów na TRIPLE i kompletuję starszą topową PA, ze względu na najkorzystniejszy stosunek jakość/cena na rynku SH.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

To będzie wersja PA , ale dla dokładności jutro poszukam pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobrze napisałem w poście powyżej - czerwone pudełko RCA - 1.5 PA. Czy mógłbyś opisać sygnaturę najnowszych ic -

Triple C - FM w stosunku do PA ?. Moreno, czy próbowałeś ustawić RGC - 24 pod innym urządzeniem ? Czy najlepiej działa

pod CDP ? Pytam gdyż jeszcze nie testowałem tego urządzenia po przeprowadzce i sporo audio klamotów jest spakowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, czy próbowałeś ustawić RGC - 24 pod innym urządzeniem ? Czy najlepiej działa

pod CDP ? Pytam gdyż jeszcze nie testowałem tego urządzenia po przeprowadzce i sporo audio klamotów jest spakowana.

 

Kilka lat temu testowałem rożne jego ustawienia. Przez producenta zalecane jest ustawienie pod trafo ale wiele opinii w necie jak i moich znajomych, którzy mieli styczność z tym akcesorium stwierdziło, że ustawienie pod transportem w CD daje często o wiele więcej efektu.

Testowałem ustawienie pod wzmakiem ale wybrałem to pod CD. Miałem nawet w pewnym momencie dwa RGC - 24 (jeden pod CD a drugi pod wzmakiem) ale wtedy nie czułem poprawy uzasadniającej konieczność zakupu tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu testowałem rożne jego ustawienia. Przez producenta zalecane jest ustawienie pod trafo ale wiele opinii w necie jak i moich znajomych, którzy mieli styczność z tym akcesorium stwierdziło, że ustawienie pod transportem w CD daje często o wiele więcej efektu.

Testowałem ustawienie pod wzmakiem ale wybrałem to pod CD. Miałem nawet w pewnym momencie dwa RGC - 24 (jeden pod CD a drugi pod wzmakiem) ale wtedy nie czułem poprawy uzasadniającej konieczność zakupu tego drugiego.

 

Moreno, dziękuję za dobrą radę.Nie mam jednak uziemienia w transporcie więc gdzie mam włożyć przewód z widełkami zakończony

bananowym wtykiem, czy do jakiegokolwiek wolnego wejścia rca bez względu na przeznaczenie ? ( tak przynajmniej zalecają w instr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, dziękuję za dobrą radę.Nie mam jednak uziemienia w transporcie więc gdzie mam włożyć przewód z widełkami zakończony

bananowym wtykiem, czy do jakiegokolwiek wolnego wejścia rca bez względu na przeznaczenie ? ( tak przynajmniej zalecają w instr)

 

Najlepiej do RCA od coaxiala. Jeśi nie możesz do niego to do dowolnego innego gniazda RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc u Sly30 pomimo włączonych 4 szt. AR RR-??? nie miałem wrażenia dyskomfortu, a wręcz przeciwnie. Pomimo zmęczenia podróżą i późną porą dnia czułem się znakomicie, Pokój sprawiał wrażenie bardzo przytulnego i emanował pozytywną energią. Słuchałem w skupieniu z pełną uwagą, bez efektu "podkręcenia" ani "uśpienia".

W przypadku jego pokoju i mojej osoby nastąpiła pełna synergia i zjednoczenie.

 

U mnie są poprzednie wersje 77 czy 777.

Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem nowsze urządzenie od 777 i nic , chociaż naprawdę wierzyłem że coś się zmieni, może zrobiłem coś nie tak.

Urządzenie podłączyłem do sieci i stało między wzmacniaczem a CD , potem z lewej strony potem z prawej strony tak przez 3 dni i zwróciłem urządzenie zawiedziony do Nautilusa z Krakowa.Wielka szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Ale Panowie jak to działa?co to robi?czy stawianie tego między kolumnami nie zaburza sceny? Na jakiej zasadzie(fizyka) to działa?

 

Ok Schumann rezonator

Edytowane przez Paweł Skurzewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

moreno co konkretnie ten Schumann robi z dźwiękiem,pytam o Twój system.

 

To nie działa na sprzęt a bardziej na człowieka i jego samopoczucie w pokoju. Dla wielu wpływ jest niezauważalny. Takie trochę audio voodoo.

 

A jak to odniesiesz do dźwięku,to jak to wpiąłeś to co się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedyś pisałem ze na Audio-Show widziałem taki Ultra Low Frequency Pulse Generator

 

Kręciłem się kolo tematu ale parę osób przestraszyło mnie ze takie "częstotliwości mogą być szkodliwe dla ludzkiego organizmu"

 

Nie jest to Acoustic Revive’, nie pamiętam teraz firmy ale był to prototyp

było to wpięte bezpośrednio do gniazda zasilającego, po przełączeniu słychać zmianę brzmienia, robiło się głośniej i dynamiczniej.

 

dsc4591rwpzjukl1n.jpg

 

Dodam, produkt z Tajlandii i ze człowiek który prezentował sprzęt nie potrafił wytłumaczyć jak to działa, ze wziął to na probe od znajomego i sam był pod wrażeniem działania.

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciłem się kolo tematu ale parę osób przestraszyło mnie ze takie "częstotliwości mogą być szkodliwe dla ludzkiego organizmu"

 

Chyba raczej jest na odwrót;-)

 

Dokładna wartość fali podstawo­wej, dzisiaj znanej jako fala czy rezonans Schumanna, wynosi 7,8 Hz. Z medycznego punk­tu widzenia jest to tym bardziej interesujące, że 7,8 Hz jest dokładnie częstotliwością pod­wzgórza, jedyną właściwą i dokładnie taką samą dla wszystkich ssaków.

 

Brak tych impulsów może przejawiać się m.in. bólami głowy, dezorientacją, mdłościami, intensywniejszym poceniem, zawrotami głowy, słabą koncentracją, zaburzeniami rytmu serca, zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi, obniżoną sprawnością psychofizyczną, rozregulowaniem rytmów biologicznych (wewnętrznego zegara biologicznego). To właśnie z tego powodu NASA skonstruowała na potrzeby lotów załogowych genera­tory fal Schumanna.

 

Naturalne fale Schumann, czy też rezonanse Schumanna, są krótkimi impulsami, dającymi się rozłożyć na fale podstawowe i harmoniczne. Fale harmoniczne są to drgania będące wielokrotnością drgań podstawowych. Oddziałują one, podobnie jak fale akustyczne, w sposób fizjologiczny. Zobrazuj­my to na przykładzie. Ciąg dźwięków grany na organach Silbermanna cechuje bogactwo drgań har­monicznych i ucho wychwytuje to jako coś wspaniałego. Ten sam dźwięk grany na nowoczesnym instrumencie jest ubogi w fale harmonicz­ne i brak ten odbierany jest przez ucho jako coś prymitywnego. Tak samo reaguje nasz system nerwowy na bogate w fale harmoniczne impulsy elektromagnetyczne fal Schumanna. Indukują one we włóknach nerwowych miniaturowe potencjały, które sumują się przy powtarzaniu w potencjały akcyjne. Gdy impulsy fal Schumanna mają odpowiednią częstotliwość seryjną lub następującą, zgodną z częstotliwością impulsów sterujących systemu nerwowego, np. 7,8 Hz, wówczas aktywnie uczestniczą w pracy cybernetycznego układu regulacji ustroju.

 

moreno co konkretnie ten Schumann robi z dźwiękiem,pytam o Twój system.

 

Trudno to jednoznacznie wytłumaczyć, trzeba to usłyszeć (lub nie jeśli nie jesteśmy na te fale podatni;-)). Generalnie ja miałem wrażenie większej naturalności, swobody dźwięków i lepszej obecności muzyków. Pewien recenzent kiedyś napisał, że to jest tak jakbyśmy siedzieli bliżej nich, w pomieszczeniu w którym grają. Ale po prostu warto pożyczyć zabawkę i samemu spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.