Jump to content
IGNORED

Vifa vs Morel

kamilolow

Recommended Posts

Witam! Czy może ktoś słuchał obu wysokotonowców, jak waszym zdaniem wypada pierścieniowa vifa xt 25 vs Morel CAT 298. Poprzednio grałem na vifie mam zamiar kupić głośniki na owym morelu i pytanie także brzmi czy będzie to krok w którąś stronę. Pozdrawiam

Musisz posłuchać, bo najważniejsza jest aplikacja. To ona decyduje o brzmieniu.

Obydwoma głośnikami bawiłem się i mogę powiedzieć, że obydwa nie lubią niskich podziałów, chociaż z pomiarów wychodzi, że mogą grać od 2kHz. W tej części pasma po prostu zniekształcają.

Jeżeli chodzi o brzmienie, to Vifa jest bardziej sucha, szczegółowa, ale dla mnie ten dźwięk jest jednowymiarowy. Niektórzy taki dźwięk nazywają neutralnym. Morel stoi po drugiej stronie. Dobrze zaaplikowany gra po słodkiej stronie, z dużą przestrzenią, fajnie buduje plany. Nie jest mistrzem precyzji, ale d źwięków jest zaskakująco dużo. Szczegóły pojawiają się raczej w przestrzeni, tworzy je powietrze między instrumentami. Nie są podawane na twarz.

Ja taki dźwięk lubię i dla mnie jest to jedna z lepszych tanich wysokotonówek.

Oczywiście co kto lubi.

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.