Skocz do zawartości
IGNORED

Vifa vs Morel


kamilolow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy może ktoś słuchał obu wysokotonowców, jak waszym zdaniem wypada pierścieniowa vifa xt 25 vs Morel CAT 298. Poprzednio grałem na vifie mam zamiar kupić głośniki na owym morelu i pytanie także brzmi czy będzie to krok w którąś stronę. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz posłuchać, bo najważniejsza jest aplikacja. To ona decyduje o brzmieniu.

Obydwoma głośnikami bawiłem się i mogę powiedzieć, że obydwa nie lubią niskich podziałów, chociaż z pomiarów wychodzi, że mogą grać od 2kHz. W tej części pasma po prostu zniekształcają.

Jeżeli chodzi o brzmienie, to Vifa jest bardziej sucha, szczegółowa, ale dla mnie ten dźwięk jest jednowymiarowy. Niektórzy taki dźwięk nazywają neutralnym. Morel stoi po drugiej stronie. Dobrze zaaplikowany gra po słodkiej stronie, z dużą przestrzenią, fajnie buduje plany. Nie jest mistrzem precyzji, ale d źwięków jest zaskakująco dużo. Szczegóły pojawiają się raczej w przestrzeni, tworzy je powietrze między instrumentami. Nie są podawane na twarz.

Ja taki dźwięk lubię i dla mnie jest to jedna z lepszych tanich wysokotonówek.

Oczywiście co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.