Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze prawdziwe kino domowe = masa pytań


Golic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie zdaję sobie sprawę iż podobnych tematów jest tutaj sporo, ale mimo wszystko zdecydowałem się założyć nowy temat. Chciałbym zainwestować w kino domowe ale na rynku jest tyle modeli amplitunerów i głośników 5.1 iż centralnie nie mam pojęcia nawet od czego zacząć. Zacznę od siebie:

 

1. Kino domowe będzie wyłącznie pod filmy oraz gry (muzyka będzie w postaci sporadycznie włączonego seta przy sprzątaniu :) ). Pod kino podpięte będzie PS4, Xbox one, PC z kartą dźwiękową Asus Xonar DG, 46' TV oraz projektor (modele chyba niepotrzebne?). W przyszłości najprawdopodobniej również jakiś odtwarzacz Blu-Ray.

 

2. Powierzchnia jak na M-3 dosyć spora, pomieszczenie około 35 m2, wykorzystane będzie ok 23-25 m2 (rozstaw głośników)

 

3. Przedział cenowy w który celuję to 4000-5000 (rozbite po połowie)

 

I teraz pytania:

 

1. Dolby Atmos - czy ta technologia jest rzeczywiście warta zachodu? Z tego co widzę nie ma problemu z doborem amplituner + głośniki, wszystko rozchodzi się o fundusze. Jednym z tańszych jest zestaw Onkyo HT-S7705. Czy to dobry zestaw? Montowanie głośników na suficie raczej odpada, zostają te zestawy z montowanym dodatkowym głośnikiem na froncie lub powyższy zestaw.

 

W teori w internecie są zestawienia płyt BD które wykorzystują tą technologię a jak jest w praktyce? Czy to jest jakiś punkt przemawiający za kupnem danego filmu? Jak wygląda sytuacja z takim Netflixem? To chyba jedyna TV w którą bym zainwestował.

 

2. Kolumny czy zwykłe głośniki 5.1? Aktualnie używam Logitech Z-5500 5.1 więc myślę iż każda zmiana będzie bardzo zauważalna przeze mnie.

 

3. Aktualnie dźwięk leci przez dołączony do głośników miniamplituner przez wejście cyfrowe Coax (konsole) oraz zwykłe "czincze" (PC). Rozumiem że możliwa jest przesiadka na HDMI? Tylko wtedy nie bardzo wiem jak miałbym podłączyć 3-4 źródła dźwięku pod jeden amplituner + obraz na TV.

 

4. Marki i konkretne zestawy - tutaj byłbym wdzięczny za podanie konkretnych modeli i to co za nimi przemawia. Nie chce się rozdrabniać w szczegółach dlatego dobry byłby amplituner z możliwością podpięcia jak największej ilości sprzętu, sporą mocą - (50-70W na taką przestrzeń chyba powinno wystarczyć), wszystkimi możliwymi dekoderami. Lepsze zestawy czy dobierane osobno?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Tomasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zestaw ten Onkyo HT-S7705 jest w konfiguracji 5.1 a subwofer jak na Twój metraż jest cienki. Nawet bardzo. Myślę, że te pieniądze co masz do wydania nie starczą na zakup wszystkiego za jednym zamachem. Na samego suba musisz wydać gdzieś z połowę coby to grało w miarę dobrze. A dwa tysie co najmniej. No i niby fronty dają jakieś dwa dodatkowe kanały jeśli dochodzi do głosu Atmos ale czy warto. Zresztą to Ty kupujesz. Ja wolałbym wydać wiecej na nieco lepszy amplituner 5-7.1 z wcześniejszej serii niż na taki z Atmosem.

 

Jednym z tańszych jest zestaw Onkyo HT-S7705. Czy to dobry zestaw?

 

to od Ciebie zależy czy Tobie wystarczy.

 

Najtańszym sposobem można właśnie dzięki temu zestawowi zbudować sobie kino d.

 

Jedz do sklepu posłuchać. I to na jakichś fragmentach fimów, najlepiej akcji gdzie zobaczysz/usłyszysz jak pracuje sub. Poproś też jeśli mają o podłączenie Velodyne po odsłuchaniu tego zestawu a jeśli tam nie mają to jedz tam gdzie mają (Velodyne Impact10 lub 12 to właśnie granice 2 tys zł bo Velodyne EQ-MAX(nowsza seria) 10 czy 12 to ok 3-4 tys ) żeby posłuchać :) o czym "mówię" wtedy zobaczysz na czym Ci zależy, czy starczy ten z zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Pierwsze kino to faktycznie masa pytań i jeszcze więcej niewiadomych co do tego jakie pytania zadać. Dlatego jak kolega wyzej wspomniał dobrze by było jakbyś odwiedził jakiś sklep czy salon. Skąd jesteś? Może my bedziemy mogli pomóc. Doradzamy na miejscu łącznie z konfiguracją sprzetu i doborem.

 

A teraz pytania.

1. Dolby Atmos - czy ta technologia jest rzeczywiście warta zachodu?

Przy tej kwocie zostawił bym sobie na nią otwarte drzwi, ale nie bawił się na razie w konfigurację głośnikową. Zwłaszcza że mówiśz ze sufitowe odpadają.

 

Jak wygląda sytuacja z takim Netflixem? To chyba jedyna TV w którą bym zainwestował.

Nie słyszałem aby nadawali z ATMOSEM na niektórych płytach BlueRay jest taka ścieżka ale jest tego nie wiele.

 

2. Kolumny czy zwykłe głośniki 5.1

Jeśli faktycznie muzyki będziesz używał tylko do sprzątania to faktycznie można by iść w mniejsze systemy głośnikowe, przy koncertach będzie jednak niewielka strata.

 

3. Aktualnie dźwięk leci przez dołączony do głośników miniamplituner przez wejście cyfrowe Coax (konsole) oraz zwykłe "czincze" (PC). Rozumiem że możliwa jest przesiadka na HDMI? Tylko wtedy nie bardzo wiem jak miałbym podłączyć 3-4 źródła dźwięku pod jeden amplituner + obraz na TV.

Wybór padł by na amplituner który ma przy najmniej 4 wejscia HDMI i 2 wyjscia. W Twoim przypadku. TV + Projektor. Do tego zostawienie możliwości podłączenia przez klasyczne analogi, coaxiale o optyki.

 

3. Przedział cenowy w który celuję to 4000-5000 (rozbite po połowie)

 

W tym budżecie jako amplituner polecał bym Onkyo 646 lub Yamahę 779

Subwoofer Jamo J12 lub Klipsch R12 SW

Jako kolumny Heco Victa set, Quadral Quintas 6500 ( to z tych modeli podłogowych)

Lub Dali Zensor 1 + Zensor Pico jako taki mniejszy kompaktowy system

 

Mozna by iść też w coś w stylu Canton Movie czy Tannoy SFX jednak tutaj sety są dostępne razem z subami. A jesli zależy Ci na dobrym kinowym dzwięku do wspomniane wyzej są po prostu lepsze. I przy tej klasie sprzetu jest spadek na średnich tonach przez co koncerty nie są odwzorowane tak wiernie.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci ten Atmos (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i inne True Hd jak chcesz słuchać na jakiś plastikowych głośnikach- bo ciężko to nazwać kolumnami.

To co zaproponowałeś HT-S7705 to zestaw typowy w mały pokój i do filmów usłyszysz tam najwyżej efekt kinowy z tyłu głowy. Bo o jakimś dobrym uderzeniu, dynamice, dobrym odwzorowaniu dźwięków, instrumentów, czy słuchaniu muzyki zapomnij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym wydać wiecej na nieco lepszy amplituner 5-7.1 z wcześniejszej serii niż na taki z Atmosem.

 

Dzięki za odpowiedź, podasz może jakiś przykład?

 

Najtańszym sposobem można właśnie dzięki temu zestawowi zbudować sobie kino d.

 

Tak początkowo myślałem, powiem szczerze że mógłbym ewentualnie najpierw zakupić amplituner a brakującą część gotówki na 5.1 dołożyć później i kupić coś lepszego.

 

Poproś też jeśli mają o podłączenie Velodyne po odsłuchaniu tego zestawu a jeśli tam nie mają to jedz tam gdzie mają (Velodyne Impact10 lub 12 to właśnie granice 2 tys zł bo Velodyne EQ-MAX(nowsza seria) 10 czy 12 to ok 3-4 tys ) żeby posłuchać :)

 

Ok przemyślę to, jeszcze raz dzięki za pomoc.

 

Skąd jesteś?

 

Łódź. Więc myślę że na pewno jakiś sklep się znajdzie. :)

 

Przy tej kwocie zostawił bym sobie na nią otwarte drzwi, ale nie bawił się na razie w konfigurację głośnikową. Zwłaszcza że mówiśz ze sufitowe odpadają.

 

Czyli kupić amplituner mający Dolby Atmos oraz głośniki do których można w później dołączyć 2 dodatkowe dające sygnał do góry? Montaż na suficie odpada na 90%, wydałem już majątek (patrząc na moje zdolności finansowe) na remont i nie chcę się zwyczajnie bawić w parunastometrowe kucie ścian razy dwa żeby mieć dwa głośniki nad głową...

 

przy koncertach będzie jednak niewielka strata.

 

Tu nic nie stracę, bo zwyczajnie nie oglądam koncertów. 95% użytkowania sprzętu to filmy, gry. Pozostałe 5% to TV i muzyka.

 

Wybór padł by na amplituner który ma przy najmniej 4 wejscia HDMI i 2 wyjscia. W Twoim przypadku. TV + Projektor. Do tego zostawienie możliwości podłączenia przez klasyczne analogi, coaxiale o optyki.

 

No lepiej bym tego nie ujął. :) 4-5 wejść HDMI plus TV i projektor. Komputer ma coax i analogi więc można zejść z jednym HDMI, aczkolwiek HDMI też mam przy karcie i domyślam się że na pewno jest możliwość transferu dźwięku. Ale to szczegóły.

 

W związku z tym że zaproponowany został mi zestaw zapytam ogólnie - czy podbicie puli do wydania o te dodatkowe 1000-1500 rzeczywiście da różnicę? Domyślam się że górnej granicy nie ma jeśli chodzi o sprzęt audio ale mimo wszystko byłbym wdzięczny za jakąś sensowną odpowiedź. :)

 

I ostatnie pytanie laika - czy dobry amplituner + karta dźwiękowa wykorzystująca większość standardów audio (True HD, DTS itp) z automatu pozwoli mi na emulację i obsługę dźwięku hardwarowo? Do tej pory by wymusić 5.1, DTS, DD itp. musiałem bawić się programami emulowaniem softwarowym itp., jak to wygląć będzie po podpięciu amplitunera pod PC coaxem?

 

Dzięki jeszcze raz za pomoc, byłbym wdzięczny za odp. no i jakiś łódzki adres.

 

Tomasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.