Skocz do zawartości
IGNORED

inwestycja w monitory: Harbeth P3ESR vs. Diapason Karis II vs. KEF LS50.... a moze cos innego?


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie drodzy forumowicze...

zapytam o monitory jak w tytule wątku....w które z powyższych byście zainwestowali dla możliwie najlepszego dźwięku?

 

p.s. (pomijam wielkosc pokoju, akustykę, wzmacniacze, cd itp)

 

z góry dzięuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Wiem jak graja diapasony ale znam harberth p3 i ls50

To dwa inne światy grania - harberth grają muzykalnie słodko na średnicy potrafią czarować , sa średnia szczegółowe i maja scenę dobra , bas nie jest mocna strona tych kolumn jak wszytkie harberthy ale poznać z lebenem 300 wspaniałe sie zgrywają

Znowu ls50 to szybkie szczegółowe granie z dobrym basem przestrzenią ale średnica wycofana i brak jak dla mnie ich odciążenia -masy dzwieku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak ,ze jedne są be a drugie dobre. To właśnie wszystko zależy czego słuchasz, jaki masz pokój itp.. jeden lubi to drugi tamto. Jedne będą świetne do Trance, a drugie do klasyki. Niestety, ale operując takim budżetem należało by najpierw poznać różne szkoły brzmienia i określić swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy Harbeth a kef LS50 jest przepaść na korzyść Harbethów. W skrócie : Harbethy dają dźwięk szlachetny, wyważony, cieszą niuanse w pełnym zakresie tonów, co słychać szczególnie w muzyce klasycznej, ale też w rocku. Bas jest prawdziwy, nieprawdą jest jest jest go za mało albo, że nie schodzi zbyt nisko. Kefy dają dźwięk dość prostacki, bez szczegółów!!! (zupełnie nie zgadzam się ze szwagrem), za to z podbitym basem, takie łubu-dubu dobre do kina domowego ew. do muzyki jazgotliwej, albo dla osób z uszkodzeniem aparatu słuchowego. Diapasonów nie znam. Sam posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może podpowiedź... miałyby powyższe monitory zagrać ze wzmacniaczem klasy D (Ice power)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzi już dostałeś, musisz posłuchać, na swoim sprzęcie i w swoim pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oczywiste, że odsłucham ale jaka jest Wasza ewentualnie sugestia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jest prawdziwy, nieprawdą jest jest jest go za mało albo, że nie schodzi zbyt nisko.

Kiedy w przypadku kolumn ktoś mówi, że z basem słabo, a inny że nie, to w ten czas sięgam po pomiary:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I co? Biorąc poprawkę na o 1dB źle naznaczony średni SPL, to mamy marne 66 Hz @-3dB, ~51Hz@-6dB i podbity minimalnie, ale nie pomijalnie bas, bo o 3 dB, ze szczytem tego podbicia przy 130-140Hz. Także bas wcale nie jest taki super prawdziwy (podbicie).

 

Kefy dają dźwięk dość prostacki, bez szczegółów!!! (zupełnie nie zgadzam się ze szwagrem), za to z podbitym basem, takie łubu-dubu dobre do kina domowego ew. do muzyki jazgotliwej,

Bas w KEF jest podbity, ale nie aż tak tragicznie jak to opisujesz (jakieś 3,5dB, ale podbicie w szerszym zakresie niż w Harbeth). Na tle Harbeth, KEF'y schodzą niżej (to dobrze) i podbicie mają w szerszym paśmie (to gorzej) - stąd jest go dużo więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych herbatników, natomiast gdybym miał celować w kolumny z poziomu Diapasonów, to o kefach nawet bym nie pomyślał.

 

Dlaczego właściwie porownujesz ls50 i Karisy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kefów nie znam

Harbethy i Diapasony to zupełnie inne szkoły grania. Włoskie kolumny to kwintesencja soczystości, wypełnienia i muzykalności ale absolutnie bez utraty szczegółowości i przejrzystości. Spory bas i duża skala dźwięku jak na minimonitorki. Niemal nie ustępowały w porównaniu moim Totem Model 1. Matomiast zupełnia zjawiskowa jest przestrzenność tych kolumn, to jest absolutnie referencyjny poziom. Tu masz duży test tych kolumn:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Herbatniki to z kolei szkoła brytyjska, bardziej powściągliwa. Nie znam ich aż tak dobrze, ale kilkakrotne zetknięcie się z nimi pozwala na wysnucie wniosku, że ze wzmakiem cyfrowym może być lepiej z Diapasonami. Harbethy mają mniejszy bas, są też odrobinę mniej soczyste. Balans tonalny podniesiony bardziej w górę i więcej góry. Tu dwa testy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diapasony słuchałem i fajnie to one brzmią jak nie zamierzasz mocniej podkręcać - no i nie za tą cenę. Mały głośniczek ma tendencję to pierdzenia gdy dać mu więcej mocy, co w przypadku moich preferencji muzycznych spowodowałoby wyskoczenie z obudowy. KEF słuchałem, nie przypadły mi do gustu. Jeżeli kolega szuka fajnego dźwięku to może PROAC D2 lub Studio 118. Mam te drugie i jestem zachwycony ich uporządkowaniem i łatwością znikania w pomieszczeniu. D2 mają większą scenę i bas ale w pomieszczeniu 15m2 jak dla mnie nieco za duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

zapytam, czy rzeczywiście Diapason Karis nie może grać głośno bo brumi ??

jakie są Wasze opinie w tym temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam, czy rzeczywiście Diapason Karis nie może grać głośno bo brumi ??

jakie są Wasze opinie w tym temacie?

 

Bardzo głośno nie mogą grać natomiast Ja ich słuchałem w 50m2 z sufitem na 3,6 m na tyle głośno, że w domu tak nigdy nie słucham. Czyli skoro w 50m2 graly głośno bez problemu, to w mniejszych pomieszczeniach starcza z jeszcze większym zapasem. Tu chodzi o bardzo głośne słuchanie. Najlepiej po prostu zadzwoń do dystrybucji, udziela Ci wyczerpujących informacji na temat tych kolumn i tego co dokładnie jest w środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo głośno nie mogą grać natomiast Ja ich słuchałem w 50m2 z sufitem na 3,6 m na tyle głośno, że w domu tak nigdy nie słucham. Czyli skoro w 50m2 graly głośno bez problemu, to w mniejszych pomieszczeniach starcza z jeszcze większym zapasem. Tu chodzi o bardzo głośne słuchanie. Najlepiej po prostu zadzwoń do dystrybucji, udziela Ci wyczerpujących informacji na temat tych kolumn i tego co dokładnie jest w środku.

 

mi tylko chodzi o to, kiedy dokładnie,przy jakiej głośności są te niepokojące objawy (brumienie) - jeśli tak jest to wielka szkoda, to są drogie kolumny(10 tys zł) i taka wtopa

 

ps. słuchałem tych kolumn, ale nie wiedziałem i nie słyszałem ze brumią... poza tym super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tylko chodzi o to, kiedy dokładnie,przy jakiej głośności są te niepokojące objawy (brumienie) - jeśli tak jest to wielka szkoda, to są drogie kolumny(10 tys zł) i taka wtopa

 

ps. słuchałem tych kolumn, ale nie wiedziałem i nie słyszałem ze brumią... poza tym super

Skad w ogole info, ze brumia?

 

to nie sa po prostu kolumny do urządzania prywatek. Natomiast ja sam dużo ciszej słucham niż Karisy w stanie są zagrać.

 

jeśli tak jest to wielka szkoda, to są drogie kolumny(10 tys zł) i taka wtopa

 

To nie jest wtopa, tylko kompromis. Nie maja zwrotnicy aby zgranie fazowe dalo mozliwosc wygenerowania zjawiskowej sceny. Kosztem maksymalnego poziomu glosnosci, jaki jest dla tych paczek bezpieczny.

 

Jeśli szukasz kolumn, która mają być słyszalne kilka bloków dalej, to raczej nie ten kierunek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad w ogole info, ze brumia?

 

to nie sa po prostu kolumny do urządzania prywatek. Natomiast ja sam dużo ciszej słucham niż Karisy w stanie są zagrać.

 

To nie jest wtopa, tylko kompromis. Nie maja zwrotnicy aby zgranie fazowe dalo mozliwosc wygenerowania zjawiskowej sceny. Kosztem maksymalnego poziomu glosnosci, jaki jest dla tych paczek bezpieczny.

 

Jeśli szukasz kolumn, która mają być słyszalne kilka bloków dalej, to raczej nie ten kierunek :)

 

nie chce dyskoteki, bez jaj...szukam wrafinowanych,specyficznych właściwych kolumienek monitorków dla naima...Karisy byłyby ok do Naima? Karisy są uniwersalne jeśli chodzi o repertuar?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie chce dyskoteki, bez jaj...szukam wrafinowanych,specyficznych właściwych kolumienek monitorków dla naima...Karisy byłyby ok do Naima? Karisy są uniwersalne jeśli chodzi o repertuar?

Wciąż nie kupiłeś nic ? Dalej szukasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie kupiłeś nic ? Dalej szukasz ?

 

permanentnie szukam:)

aż znajdę ideał:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie chce dyskoteki, bez jaj...szukam wrafinowanych,specyficznych właściwych kolumienek monitorków dla naima...Karisy byłyby ok do Naima? Karisy są uniwersalne jeśli chodzi o repertuar?

 

Karisy są uniwersalne ale co do połączenia z Naimem to byłbym ostrożny. Naim to nie jest naturalne granie. Jak w q21 połączyli Naima na majówce do Diapasonów, to nic dobrego z tego nie wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karisy są uniwersalne ale co do połączenia z Naimem to byłbym ostrożny. Naim to nie jest naturalne granie. Jak w q21 połączyli Naima na majówce do Diapasonów, to nic dobrego z tego nie wyszło.

 

i to jest bardzo cenna uwaga! wielkie dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz nie znaleść jeśli będzie zaduzo myślała , musisz iść na kompromisy zawsze w tej cenie

Ja bym ci radził dynaudio 160 lub harberthy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podobają ci się LS50 to posluchaj maganty quantum 1003s (ta sama cena) i sam zdecydujesz, do ostrego grania super kolumna, szybka, dynamiczna z niezłą barwą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przysłuchać się Xavianom XN 250. Rewelacyjne brzmienie aż miło się słucha. Co do Karisów to brzmią naprawdę fajnie, ale do tego uważam już musi być lepsza elektronika a poza tym za 10 tyś...można mieć coś lepszego. Jak dla mnie Karisy odpadają nie ze względu na brzmienie, ale cenę i wielkość membrany, która przy muzyce elektronicznej i większej mocy po prostu jest za słaba. Nie chodzi nawet o robienie dyskoteki w domu, ale jak najdzie człowieka chęć na większego kopa to wolę mieć monitory o które nie będę się obawiał, że mi membrana wyskoczy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że mi membrana wyskoczy:)

 

Daleko chyba nie wyskoczy:) Ale zgadzam się z twoim zdaniem. Patrząc na wielkość głośnika można mieć obawy zwłaszcza, że zakres przenoszenia dołu też nie imponuje. Co prawda nie miałem styczności z tym produktem (może ktoś z okolic Poznania chciałby się pochwalić ich brzmieniem). Zastanawia mnie tylko czy w specyfikacji podano wielkość głośnika czy samej membrany bo czasem różnie to jest podawane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.