Skocz do zawartości
IGNORED

inwestycja w monitory: Harbeth P3ESR vs. Diapason Karis II vs. KEF LS50.... a moze cos innego?


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

alternatywą dla LS50

 

Alternatywą dla LS50 jeśli mamy poruszać się w klimacie kef jest tylko i wyłącznie R300. Każda inna kolumna to już zupełnie inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz budowę wszystkich 3 kolumn zanim będziesz ferować bzdurny wniosek

 

Bez sensu wypowiedź i nie odnosi się do tematu mojej wypowiedzi. Nie pisałem o żadnej budowie bo kolumn o podobnej budowie znajdziesz setki. Pisałem o klimacie czyli charakterze brzmienia jaki proponuje kef. Jeśli komuś podoba się takie brzmienie ale chce np. więcej basu, mniej środka itp. to szuka brzmienia w podobnej charakterystyce. Jak człowiek nie napisze jak krowa na rowie to już jest problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu to jest Twoja wypowiedz o konkurencji dwoch kolumn zupełnie innej budowy

Nowe Technicsy su c700 to bezpośrednia konkurencja LS50 z uwagi na ten sam typ głośnika współosiowego a r300 to trójdrózna konstrukcja

Oprócz samej budowy LS50 i SC-C700 są bardzo zbliżone brzmieniem

R300 to inna bajka wiec moze nie wprowadzaj ludzi w błąd

 

kolumn o podobnej budowie znajdziesz setki.

 

podaj chociaz 5 przykładów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz samej budowy LS50 i SC-C700 są bardzo zbliżone brzmieniem

 

Tego nie wiem.

 

R300 to inna bajka wiec moze nie wprowadzaj ludzi w błąd

 

Inna bajka tylko pod względem konstrukcyjnym. Ale brzmieniowo (i piszę tu tylko o charakterystyce, kolorze brzmienia kefa, która jest jedyna w swoim rodzaju) są bardzo zbliżone. Wiem bo kilka tygodni miałem oba modele u siebie. I właśnie z uwagi na to charakterystyczne brzmienie kefa nie zdecydowałem się na zakup kolumn tej firmy. A to że jeden model to trzy drogi jest większy, ma lepsze czy gorsze pasmo przenoszenia itp. to mnie zupełnie nie obchodzi. Nie oto mi chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Ja kiedys sluchalem PMC TB2i z Naimem i to zagralo calkiem przyjemnie, fakt byla to muzyka klubowa i rock ale to polaczenie mi sie podobalo wiec zawsze mozesz wziac to pod uwage.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kontrastowałem Perle z Proac Studio 118 oraz Xavian 250 i Perla wypadła najgorzej. Xn 250 zdecydowanie najlepiej. Proac 118 nie schodzą tak nisko ale przejrzystości i przestrzeni im nie brakuje. Słuchałem również Karisy, które brzmieniowo są naprawdę fajne, ale to w moim odczuciu monitory do muzyki klasycznej, a nie do jakiś mocnych uderzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przysłuchać się Xavianom XN 250. Rewelacyjne brzmienie aż miło się słucha. Co do Karisów to brzmią naprawdę fajnie, ale do tego uważam już musi być lepsza elektronika a poza tym za 10 tyś...można mieć coś lepszego. Jak dla mnie Karisy odpadają nie ze względu na brzmienie, ale cenę i wielkość membrany, która przy muzyce elektronicznej i większej mocy po prostu jest za słaba. Nie chodzi nawet o robienie dyskoteki w domu, ale jak najdzie człowieka chęć na większego kopa to wolę mieć monitory o które nie będę się obawiał, że mi membrana wyskoczy:)

 

Słuchałem Diapasony w salonie na 24 metrach i nie uwazam że były za słabe a repertuar muzyka elektroniczna ,swietna kolumna jakbym miał tyle kasy co kosztują brałbym je.....

a sprawdzał ktos może Xaviany Perle?

alternatywą dla LS50 są nowe Technicsy - szerszy opis w temacie Elberotha

....i nie mając takowej kupiłem xavian Perła z moim wzmakiem bardzo dobrze sie komponuje mam je obecnie piąty dzień wygrzewanie trwa

spokojne muzykalne brzmienie

miałem możliwość posłuchania 250 różnica na korzyść 250 lecz mój pokój nie byłby za dobrym miejsce pod względem ustawienia 250 ni cena nie adekwatna do róznicy między perla a 250

miałem okazje jeszcze posłucha Tannoy Precision bodajże 6.1

ale w tym przypadku jak nazwa mówi były za precyzyjne dla mnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz samej budowy LS50 i SC-C700 są bardzo zbliżone brzmieniem

 

Tylko ogólnym charakterem. KEFy maja lepszą górę, są bardziej dynamiczne, bas schodzi niżej, dźwięk się lepiej odrywa od kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.