Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sieciowe i listwa do systemu za 6,5 tys. zł (używanego)? Czy to ma sens?


Tomasz2015

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Lepsza listwa i sieciowki? Ciekawe że nikt nie poleca bardziej sensownych akcesoriów typu sieciowe enacomy Harmonixa które są filtrami. Chociażby przetestować. Są to bardziej sensowne rzeczy niż 2 m drogiego kabla który nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sprzęt i jakich kabli zasilających używasz?

Czy - jeśli używasz najprostszych sieciówek za 10zł - używałeś jakichś znacznie droższych?

Jaki masz sprzęt i jakich kabli zasilających używasz?

Czy - jeśli używasz najprostszych sieciówek za 10zł - używałeś jakichś znacznie droższych?

 

Ciągnę prąd z gniazdka .... za 1000 zł to można kupić na prawdę fajny wzmacniacz ..ale nie listwę :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim pytaniu nie krytykowałem sensu kabli sieciowych czy listwy dobrej...ale w TYM systemie to przesada ( nawet jeśli jako nowy kosztował 15tys ).

 

To takie dość a priori założenie:) Polecałbym autorowi wątku spróbować kabli, pożyczyć, posłuchać samemu.

I nie ma znaczenia czy to system za 7kzł czy za 2kzł, wpływ na każdym poziomie może być znaczący.

Tylko w przypadku bardzo tanich, lepiej najpierw budować lepszy system, potem kable.

Ale 7k można bardzo rozsądnie wydać, na docelowy system dla wielu budżetowców (zwłaszcza składając z rynku wtórnego) i tu już zasilające lepsze wiele dadzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnę prąd z gniazdka .... za 1000 zł to można kupić na prawdę fajny wzmacniacz ..ale nie listwę :)))))

 

Ale jednak wydać te 250zł za sieciówkę, tylko do wzmacniacza, nawet przy systemie za 2-3k zł, może być bardzo rozsądnie wydanymi pieniędzmi. Za 1000 to już do wszystkich sprzętów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie nawet 100 zł na sieciowke to idiotyzm.

 

Takie posty to idiotyzm.

Z ciekawości, na czym słuchasz że nie ma znaczenia sieciówka?:-)

Miałeś znacznie droższe i lepsze sieciówki niż za 5-10zł? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem ze 3 lata temu Furutecha 314 z dobrymi wtykami (nie chce mi się czołgać i patrzeć jakie:p) wyszło mi wtedy koło 250-300zł przy kabelku koło 60cm.

Czy mógłbyś skonkretyzować z jakimi wtykami i gdzie zamawiałeś swojego Furutecha 314Ag, że zmieściłeś się w kwocie 250-300zł za kabel 0,5m? Najpierw bym oczywiście przetestował kable ale jeżeli poprawa dźwięku byłaby wyraźna to mógłbym się nad tą opcją poważnie zastanowić (przynajmniej dla wzmacniacza).

 

Ciekawe też byłoby porównanie listwy Legrand (nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia jej wnętrza) z listwą Taga Pf-1000.

 

Chyba odsłuchy ww. sprzętów byłyby najlepszym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 1-2 tys zł lepiej na akustykę wydać, nie sądzisz Ricardozamora ? 'elektronika bywa fascynująca; lecz to akustyka w audio ekscytuje najbardziej'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega musi sam przekonać się że droższe listwy i kable nic nie dają. Jeśli oczywiście porowna

Dają, dają. A jaki problem wypożyczyć i się przekonać.

Może jeszcze dzisiaj założę wątek w którym zaproponuję test IC, głośnikowych i zasilającego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnę prąd z gniazdka .... za 1000 zł to można kupić na prawdę fajny wzmacniacz ..ale nie listwę :)))))

Prawda, naprawdę dobre listwy są znacznie droższe;-)

 

Z niedrogich a sensownych polecam SunLeiste..

 

Wydanie nawet 100 zł na sieciowke to idiotyzm

Chyba muszę to zapamiętać;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1000 zł to można kupić na prawdę fajny wzmacniacz ..ale nie listwę

To fakt za tysiąc złotych to można jedynie na rynku wtórnym zobaczyć, może się uda trafić dobrą listwę :)

do 1tys trudno o dobrą listwę wystarczy wypożyczyć Enerra Power Point żeby zobaczyć o co w tym chodzi.

Listwa Legranda to w tym wypadku jakieś nieporozumienie, ktoś kto proponuje takie coś chyba nie miał do czynienia z dobrą listwą o kondycjonerach nie wspomnę.

Trzeba pamietać, że listwa w audio nie ma być tylko rozgałęźnikiem, ale ma filtrować zakłócenia z sieci oraz z urządzeń do niej samej wpiętych czyli audio, dziwne ? No tak dla kogoś kto proponuje plastikową listwę do audio pewno tak.

Jakoś wszyscy tu zapominają, że jakość brzmienia w bardzo dużym stopniu zależy od zasilania i od akustyki, kto tego nie rozumie niech zacznie zbierać znaczki, a audio zostawi w spokoju.

Żąglowanie zaś klockami za tysiąc, czy wiecej złotych nic nie wniesie do brzmienia i jego jakości w marnych warunkach akustycznych i z marnym zasilaniem, to błędne koło ktoś kto to przerabiał doskonale o tym wie i nie trzeba mu mówić rzeczy oczywistych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś skonkretyzować z jakimi wtykami i gdzie zamawiałeś swojego Furutecha 314Ag, że zmieściłeś się w kwocie 250-300zł za kabel 0,5m? Najpierw bym oczywiście przetestował kable ale jeżeli poprawa dźwięku byłaby wyraźna to mógłbym się nad tą opcją poważnie zastanowić (przynajmniej dla wzmacniacza).

Z tym skracaniem długości bym nie przesadzał.

W sumie gdyby wydać 300 zł za "klamoty" i później samemu sobie robić to wolałbym na rynku wtórnym zobaczyć do 3 stó lub deko więcej mozna dostać np. Neela 7ES Gold miałem 1m i za tyle sprzedałem, można też trafić Vincenta Power Audio jego pierwsza wersja bardzo fajny kabelek miałem kiedyś pożyczony w tej cenie do 3 stów będzie trudno o coś "lepszego".

 

Jak już chcesz sie zabierać za robienie kabelków warto posiadać praskę do zarabiania tulejek na gołe żyły przewodu z właściwej strony spiąć ekran z żyłą ochronną do tego zaopatrzyć się w jakiś oplot na kabel etc.

 

Taki układ to groszowa sprawa, resztę płaci się za sam znaczek audiofilski, ale widać naiwnych ciągle nie brakuje. Poza tym wzmacniacze są nie wrażliwe na zakłócenia z sieci.

Z tym znaczkiem to fakt jak w każdej dziedzinie życia natomiast co do wzmacniaczy to co? uważasz że nie są czułe na zasilanie, czyli na wzmaki nie ma prawa wpływać jakość i budowa kabla, listwy czy kondycjonera?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Dają, dają. A jaki problem wypożyczyć i się przekonać.

 

Miałem shunyate viper oraz enacom Harmonixa wersje limited na kablu Harmonixa. Po dłuższym słuchaniu i porównaniach , żadnych zmian. Wiem wiem mam budzetowke i nie słychać :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podejście, to rozumiem. Wypożyczyłeś, posłuchałeś i wiesz czy warto, czy nie. A nie tak, jak niektórzy, co to nie próbowali a z góry wiedzą lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt za tysiąc złotych to można jedynie na rynku wtórnym zobaczyć, może się uda trafić dobrą listwę :)

do 1tys trudno o dobrą listwę wystarczy wypożyczyć Enerra Power Point żeby zobaczyć o co w tym chodzi.

Listwa Legranda to w tym wypadku jakieś nieporozumienie, ktoś kto proponuje takie coś chyba nie miał do czynienia z dobrą listwą o kondycjonerach nie wspomnę.

Trzeba pamietać, że listwa w audio nie ma być tylko rozgałęźnikiem, ale ma filtrować zakłócenia z sieci oraz z urządzeń do niej samej wpiętych czyli audio, dziwne ? No tak dla kogoś kto proponuje plastikową listwę do audio pewno tak.

Jakoś wszyscy tu zapominają, że jakość brzmienia w bardzo dużym stopniu zależy od zasilania i od akustyki, kto tego nie rozumie niech zacznie zbierać znaczki, a audio zostawi w spokoju.

Żąglowanie zaś klockami za tysiąc, czy wiecej złotych nic nie wniesie do brzmienia i jego jakości w marnych warunkach akustycznych i z marnym zasilaniem, to błędne koło ktoś kto to przerabiał doskonale o tym wie i nie trzeba mu mówić rzeczy oczywistych.

To fakt za tysiąc złotych to można jedynie na rynku wtórnym zobaczyć, może się uda trafić dobrą listwę :)

do 1tys trudno o dobrą listwę wystarczy wypożyczyć Enerra Power Point żeby zobaczyć o co w tym chodzi.

Listwa Legranda to w tym wypadku jakieś nieporozumienie, ktoś kto proponuje takie coś chyba nie miał do czynienia z dobrą listwą o kondycjonerach nie wspomnę.

Trzeba pamietać, że listwa w audio nie ma być tylko rozgałęźnikiem, ale ma filtrować zakłócenia z sieci oraz z urządzeń do niej samej wpiętych czyli audio, dziwne ? No tak dla kogoś kto proponuje plastikową listwę do audio pewno tak.

Jakoś wszyscy tu zapominają, że jakość brzmienia w bardzo dużym stopniu zależy od zasilania i od akustyki, kto tego nie rozumie niech zacznie zbierać znaczki, a audio zostawi w spokoju.

Żąglowanie zaś klockami za tysiąc, czy wiecej złotych nic nie wniesie do brzmienia i jego jakości w marnych warunkach akustycznych i z marnym zasilaniem, to błędne koło ktoś kto to przerabiał doskonale o tym wie i nie trzeba mu mówić rzeczy oczywistych.

 

Zgadzam się z Tobą, tyle tylko, że ja neguję sens wydatkowania takich kwot na listwę..ale to moja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem shunyate viper oraz enacom Harmonixa wersje limited na kablu Harmonixa. Po dłuższym słuchaniu i porównaniach , żadnych zmian. Wiem wiem mam budzetowke i nie słychać :))))

Na jakiej muzyce, na jakie aspekty zwracałeś uwagę np. wybrzmienia blach, stopa perkusji, gitara basowa, kontrabas etc.???

Jakie ustawienie kolumn, jaka akustyka czy wogóle jakaś etc. za wiele pytań?

Ale każdej z tych zmiennych trza sie trzymać bo od tego zależy, czy w ogóle jesteś w stanie usłyszeć różnicę lub czy potrafisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podejście, to rozumiem. Wypożyczyłeś, posłuchałeś i wiesz czy warto, czy nie. A nie tak, jak niektórzy, co to nie próbowali a z góry wiedzą lepiej.

 

Bo jest wiele osób, które z góry wiedzą, że kable nie grają i to tylko voodoo itp. i nie mając doświadczenia ani osłuchania pozują na znawców i kable z góry be..

To są często osoby, co zaczynają przygodę z audio albo są nawet i dłużej w audio, ale mają słaby/średni sprzęt i leczą tak kompleksy.

 

Czy mógłbyś skonkretyzować z jakimi wtykami i gdzie zamawiałeś swojego Furutecha 314Ag, że zmieściłeś się w kwocie 250-300zł za kabel 0,5m? Najpierw bym oczywiście przetestował kable ale jeżeli poprawa dźwięku byłaby wyraźna to mógłbym się nad tą opcją poważnie zastanowić (przynajmniej dla wzmacniacza).

 

Ciekawe też byłoby porównanie listwy Legrand (nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia jej wnętrza) z listwą Taga Pf-1000.

 

Chyba odsłuchy ww. sprzętów byłyby najlepszym rozwiązaniem.

 

OK potem sprawdzę. Ale do sprzedawcy raczej na pewno nie dotrę, to było kilka lat temu, człowiek, który na allegro sprzedawał kable, sam robił ze szpuli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....czyli na wzmaki nie ma prawa wpływać jakość i budowa kabla, listwy czy kondycjonera?

 

Można zbudować taki kabel, listwę, a zwlaszcza kondycjoner które "wpłyną" jakoś na większość urządzeń, zwłaszcza tych mniej poprawnie, czy wręcz kuriozalnie zbudowanych, co na rynku audiofilskim jest dość częste, bo i same urządzenia sa budowane tak, aby powodować różnice, a nie obiektywną jakość i poprawność dźwięku.

 

Na Twoim miejscu rozebrałbym kilka z cytowanych przez Ciebie propozycji. Może coś zauważysz.

Rozumiem też, że ktoś może szukać zmiany, a nie porawy brzmienia.

 

 

Listwa Legrand pokonała u mnie najdroższe gniaza i listwy "audiofilskie". Wszelkie kondycjonery odpadły już sporo wcześniej. Podobnie jak b. drogie- najdroższe kable.

Wszystkie one, jakoś mniej lub bardziej zmieniały brzmie. Wszystkie znacznie je pogarszały!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem wątek Zapraszam do testowania. Głośnikowy, interkonekt i zasilający.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Osobiście polecam (bez względu na cenę) niezwykle solidnie wykonane podstawowe listwy Legrand

Ponieważ listwy Legrand znalazłem w pobliskim sklepie OBI to z ciekawości i ze względu na niską ich cenę postanowiłem zainwestować 37,99zł w wersję sześciogniazdową, bez zbędnych bajerów takich jak wyłącznik. Wcześniej na stronie internetowej potwierdziłem info, że listwa w środku jest zbudowana z miedzi. Do środka nie zaglądałem, natomiast z nadruku na kablu zasilającym wynika, że składa się z dwóch żył 1,5mm2 każda.

 

DSC_0763_zpsg94k3pod.jpg

 

Na razie podłączyłem ją do telewizora, żeby się przez tydzień wygrzała. Już odnoszę wrażenie, że obraz jest jakby jaśniejszy.

Ciekawe czy w przypadku audio też zauważę różnicę (w porównaniu do listwy "no name")? Opis wrażeń za tydzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie podłączyłem ją do telewizora, żeby się przez tydzień wygrzała. Już odnoszę wrażenie, że obraz jest jakby jaśniejszy.

 

Jest niedziela, godziny popołudniowe. Nie sadzę, że pisałeś tego posta nawalony lub po jakimś dopalaczu. Może się mylę.

 

Jeżeli napisałeś to na trzeźwo to brak mi słów....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem sobie swoją listwę zapewne w skali audiofilskości dużo wyżej od tej z OBI ale telewizor działa jak działał. A nie przepraszam, odblokowały mi się kanały erotyczne ... moc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkowicie świadomy tego co napisałem. Z resztą kiedyś podobne opinie o pozytywnym wpływie na obraz czytałem o tym kablu HDMI:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w porównaniu z marketowymi za 30zł - podobno obraz jest bardziej soczysty. Akurat kabli HDMI nie testowałem ale jak widać też mogą wpływać na jakość tego co widać na ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.