Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sieciowe i listwa do systemu za 6,5 tys. zł (używanego)? Czy to ma sens?


Tomasz2015

Rekomendowane odpowiedzi

Umówmy się, że kabla HDMI za 400zł raczej bym nie kupił. Co nie oznacza, że nie ma różnic między tańszymi i droższymi.

Ale Koledzy jak widzę są kablosceptykami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo. Czytają te bzdury inni.

 

A co zrobisz ?? Będziesz na siłę polemizował.

 

Rozumiem zmiany w kablach analogowych. Ale cyfrowe lub zasilające to już ostre odjechanie.

 

Umówmy się, że kabla HDMI za 400zł raczej bym nie kupił. Co nie oznacza, że nie ma różnic między tańszymi i droższymi.

Ale Koledzy jak widzę są kablosceptykami :)

 

Nie jestem kablosceptykiem. Ale są granice normalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie posty to idiotyzm.

Z ciekawości, na czym słuchasz że nie ma znaczenia sieciówka?:-)

Miałeś znacznie droższe i lepsze sieciówki niż za 5-10zł? :)

 

Tak, to idiotyzm nie wnoszący nic w brzmienie. Rozwijanie tego wątku po raz kolejny jedynie będzie tak z jednej jak i z drugiej strony niepotrzebnie robić zamieszanie.

Nikt ze słyszacych kable zasilajace NIGDY nie chciał w żadnym wątku podjąć się ślepego testu, kiedy trzeba było wyłozyć 1000$ na stół jako zakład. A sam propnowałem kilka razy taki zakład.

Przy czym wcześniej wszyscy słyszeli, potem jakoś niekoniecznie.

Kolejnym bzdurnym argumentem jest "a za ile masz system"…ja mam za więcej niż myslisz…i kupiłem sobie przewody zasilające bo ładnie wygląda porządna żyła z tyłu, nie czarny byle drut (coikolwiek to znaczy)

Płaci się dla włąsnych fanaberii i przyjemnosci posiadania ładnie konfekcjowanego przewodu. Temat słyszenia kabli to bzdura.

Zajmuje się zawodowo akustyką mn. wielkich sal (np. sal kinowych) i w życiu nikt nie pcha się w "cudowne kable" zasilające czy przewody głosnikowe za setki $/metr. Bzdura wyssana z palca.

Przewód ma być solidny, ma mieć porządnie przygotowane wykończenie w postaci solidnego wtyku z jednej i drugiej strony.

Na rynku jest wiele produktów segmentu audio Premium czy wyżej, które albo mają przewód na stałe, albo mają gniazda, do których nie da się kupic "audiofilskiego" kabla sieciowego.

Przykład - AZUR 851W. Zapytaj prywatnie jak jakiegoś znasz i masz dojście inzyniera w firmie produkującej sprzęt audio (Cambridge, Cyrus, Arcam, NAD) jaki proponuja przewód zasilający…

Usmiechną się pod nosem i powiedzą "solidny, dobrze wykończony".

Reszta to mity.

 

Na tym naszym Audio Forum byli już tacy fantaści, co to kupowali deski "audiofliskie" i stawiali je na nie TV. Jednemu takiemu jak sam pisał…poprawiła się czerń i nasycenie barw.

Idiotyzmy nie mają czasem umiaru, ale taki świat.

Teraz już nie setki godzin w doborze podzespołów elektronicznych by sprzęt zagrał odrobinę lepiej i mozna go oznaczyć np. seria 2.

Teraz wystarczy kupić…przewód zasilający lub deskę z Castoramy…byle miały ceny odpowiednio wysokie. I już zagra lepiej. O ile…o niebo! Tylko trzeba słyszeć, miec dobry sprzęt, odpowiednio "rozdzielczy" itd.

Nie wspomne o czym wszyscy Koledzy wiedzą, że takiemu to i żona się trafiła, co to w kuchni jak gotuje obiad od pierwszego brzmienia słyszy róznicę w gęstości, nasyceniu i ogólnej poprawie całego sprzętu. Warto wspomnieć, że po zakupie bardzo dobrego przewodu zasilajacego za min. 1K szybciej rosną słoneczniki. A jak ktoś nie ma słoneczników - jego sprawa!

 

Jest granica ceny poza którą kończy sie przyjemność zdrowego posiadania czegoś "dobrego", a zaczyna idiotyzm w czystej postaci.

Winni tego stanu rzeczy są ludzie pokroju Pacuły, którzy swoją działalnością na rynku audio więcej popsuli niż wnieśli dobrego.

 

A za takimi znachorami idzie reszta nawiedzonych "nietoperzy", którzy słyszą różnicę po wpięciu metra drutu w gniazdko.

 

Ponieważ listwy Legrand znalazłem w pobliskim sklepie OBI to z ciekawości i ze względu na niską ich cenę postanowiłem zainwestować 37,99zł w wersję sześciogniazdową, bez zbędnych bajerów takich jak wyłącznik. Wcześniej na stronie internetowej potwierdziłem info, że listwa w środku jest zbudowana z miedzi. Do środka nie zaglądałem, natomiast z nadruku na kablu zasilającym wynika, że składa się z dwóch żył 1,5mm2 każda.

 

DSC_0763_zpsg94k3pod.jpg

 

Na razie podłączyłem ją do telewizora, żeby się przez tydzień wygrzała. Już odnoszę wrażenie, że obraz jest jakby jaśniejszy.

Ciekawe czy w przypadku audio też zauważę różnicę (w porównaniu do listwy "no name")? Opis wrażeń za tydzień.

 

Zdecydowanie zwróciłbym też uwagę, czy po wpięciu w 2 i 3 gniazdo nie dochodzi do jakby zwiększenia ciepła wydzielanego przez grzejniki u sąsiadki ;)

Chodzą słuchy, że po dojściu do stanu "nirvany kablowej" i stwierdzaniu publicznym o rozjaśnieniu obrazu telewizora nastepuje całkowite zaćmienie umysłu.

;)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ze słyszacych kable zasilajace NIGDY nie chciał w żadnym wątku podjąć się ślepego testu, kiedy trzeba było wyłozyć 1000$ na stół jako zakład. A sam propnowałem kilka razy taki zakład.

A znasz przypadek, gdzie ktokolwiek przeszedł ślepy test?

Nie sądzę, bo ślepych testów jeszcze nikt nie przeszedł one też zresztą mają swoje wady wpisane w metodologię, wiec pierdolenie o ślepych testach jest taką samą bzdurą jaką okraszacie wpływ kabli zasilających, głośnikowych i jakichkolwiek na brzmienie.

Poza tym trza wiedzieć na jakie aspekty brzmienia zwracać uwagę, by wyłapać różnice jak ktoś nie ma o tym pojęcia to później pisze takie bzdury.

Nie pier**l waść, bo jeśli twierdzisz że nie ma różnicy między zwykłym kablem od producenta sprzętu , a porządną sieciówką to zacznij zbierać znaczki pocztowe, może bedzie większy porzytek.

 

 

Zajmuje się zawodowo akustyką mn. wielkich sal (np. sal kinowych) i w życiu nikt nie pcha się w "cudowne kable" zasilające czy przewody głosnikowe za setki $/metr. Bzdura wyssana z palca

A co to ma wspólnego z Hifi stereo o Hiendzie nie wspomnę do kina idę na produkcje filmową, a nie posłuchać muzyki skoro twierdzisz, że te dwie rzeczy można ze sobą porównać, to nie mam więcej pytań.

Wolę adaptację akustyczną w pokoju odsłuchowym niż w jakimś kinie.

 

Bez odbioru p...u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sir.jax czy uważasz, że podłączenie listwy może sprawić zmiany w obrazie TV ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez odbioru p...u.

 

Mam nadzieje, że nie jest to tekst ad personam i dla spokoju wolę się nie domyślać, że mam rację.

 

Tak, ślepe testy mają swoje wady. Ale mają jedną niezaprzeczalną zaletę. Wszyscy ci słyszący "tak oczywiste różnice" nagle nie słyszą.

Chętnie przyjadę do takiego "nietoperza" i zmierzę się z jego cudownymi zdolnościami odróznienia brzmienia po tym jak zmieni się przewód zasilający…

 

Strasznie Waść nerwowy jestes, a wystarczy udowodnić swoje nadprzyrodzone zdolności. Chętnie wyłoże "tyś" zielonych na stół i lecimy z materiałem. Twój sprzęt, Twoja muzyka, ja przywiozę jedynie przewód zasilający i opaskę na oczy.

 

W temacie akustyki, proponuję przeczytać raz jeszcze mój wpis. Wyraźnie napisałem "między innymi sale kinowe".

Wybacz, Forum w sieci nie jest miejscem do opisywania swojego życia i "zasług", to nie CV i staranie się o zlecenie w Filharmonii Śląskiej.

 

Wpis mój jak widze Kolegę bardzo rozdrażnił. Na ukojenie nerwów zapraszam do w/w Filharmonii na "dźwiekowy domek emocji".

Muzyczna terapia bardzo pomaga w ukojeniu nerwów, już dzieci o tym wiedzą…przy okazji może będzie okazja face to face porozmawiać o akustyce, wpływie miedzi kabla zasilającego na barwę brzmienia uzyskiwanego z kolumn głosnikowych a i także monitorów podstawkowych.

Możemy podyskutować o deskach do prasowania i innych lakierowanych cudach pod TV.

Tak zastaniawiam się co mam podłozyć pod swój blisko 100" ekran by uzyskać "lepszość" od standardu przewidzianego przez producenta. Po co więc układy, lata pracy specjalistów mn. w DarbeeVision…skoro wystarczy domorosły specjalista od desek i czerń staje się fantastyczna…a kolory zyskują na realności.

niestety, ale to wszystko brzmi jak idiotyzm - bo jest idiotyzmem w czystej postaci!

Ale awsze warto się uczyć, tym razem stolarki podkładanej pod TV. Lub zamiast układu od chłopaków z DarbeeVision…"lepszejszy" HDMI za kilka stówek więcej. a to, że sygnał "idzie" cyfrowy i ma swoje prawa nie do przeskoczenia "kogo to interelelelele". Deska + drogi HDMI i inzynierowie z DVInc. idą na zieloną trawkę!

 

By jednak rozładować napięcie Kolegi podpowiem, że mój sceptycyzm dotyczy kabli zasilających i wszelkiej materii "cudownych" podkładek i desek.

W temacie przewodów od wzmacniacza do kolumn uważam, że przewód ma pewien wpływ na uzyskiwane brzmienie/barwę. Ale to już oczywista "oczywistość" i "specjaliści od kabli" wiedzą jaka jest róznica pomiedzy zasilaniem do wzmacniacza, sygnałem - prądem płynącym do głosnika, a jeszcze czym innym jest sygnał cyfrowy w przewodzie HDMI.

Nie łapię tylko jaki prąd płynie w desce pod TV...

 

Bez złośliwości i ad personam ataków

MrArkowski z pozdrowieniami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zmiany w kablach analogowych. Ale cyfrowe lub zasilające to już ostre odjechanie.

U mnie większe zmiany wprowadza zmiana sieciówki, i co jestem "kosmitą"???

i nie spotkałem osoby, która by tego u mnie nie usłyszała;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie większe zmiany wprowadza zmiana sieciówki, i co jestem "kosmitą"???

i nie spotkałem osoby, która by tego u mnie nie usłyszała;-)

 

Broń boże kosmitą. Bardzo chętnie sam bym usłyszał te zmiany. Niestety jeszcze nie było mi dane .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to, że sygnał "idzie" cyfrowy i ma swoje prawa nie do przeskoczenia

Sygnał cyfrowy to nie tylko "0" i "1",

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.

"Na co dzień nie oglądamy jednak sygnałów testowych, lecz programy telewizyjne nadawane przez satelity, dostarczane przez sieci kablowe oraz filmy na DVD i Blu-rayu. Każde źródło obrazu zachowuje się inaczej, w różnej rozdzielczości są też audycje emitowane przez stacje telewizyjne. Wrzucanie wszystkich tych elementów do jednego worka jest głupotą, a nie zapominajmy o zjawisku jittera, nękającym wszelkie transmisje cyfrowe. Mówiąc w skrócie: polega ono na przesunięciu czasowym strumienia zer i jedynek, w efekcie którego sygnał „1” będzie trwał dłużej lub krócej niż „0”. Innymi słowy: dojdzie to samo, ale nie tak samo. Swoje trzy grosze dokłada jeszcze elektroniczny smog spowijający nasze mieszkania i mający destruktywny wpływ na transmisję sygnałów, cyfrowych w szczególności."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie sam bym usłyszał te zmiany. Niestety jeszcze nie było mi dane ....

Zapraszam....

I żeby nie było, też w wielu systemach, w tym własnych nie było to takie jasne i łatwe, a niektóre sieciówki nie wprowadzały żadnych zmian, a teraz wprowadzają;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam....

I żeby nie było, też w wielu systemach, w tym własnych nie było to takie jasne i łatwe, a niektóre sieciówki nie wprowadzały żadnych zmian, a teraz wprowadzają;-)

 

Jesteś za za daleko już sprawdziłem :) Szukam kogoś z Pomorskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz czym objawiają się zakłócenia sygnału cyfrowego ?

A czytałeś cytat?

Masz jak byk napisane o zjawisku jittera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. czym. Czy jest to przerwa, szum, zniekształcenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. czym. Czy jest to przerwa, szum, zniekształcenia ?

Nie wiem, poczytaj sobie co ma do powiedzenia michelangelo w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mylą zakłócenie soniczne z zakłóceniem cyfrowym?…Matko!

I jak tutaj brac na poważnie wszelkie rozmowy łącznie z sensowną wymianą argumentów.

 

Stąd zamiast kupic dobrej klasy przystawkę z układem dla przykładu od DarbeeVision Inc. ludzie inwestuja tysiące w kable HDMI lub w deski z drewna. I co gorsze porównują to do zakłóceń sonicznych w klasycznym sygnale toru analogowego.

 

Przykre to wszystko, bo niektórzy wypowiadający się sprawiają wrażenie świadomych swych wypowiedzi oraz ludzi mających duże pojęcie w podejmowanym temacie. :(

Smutność nastała w okolicy, że tak napiszę ;)

 

 

Może więc warto oddzielić niektórym w ich głowach świat cyfrowy i zachodzące w nim zjawiska jak utrata sygnału, powstające w ten sposób zniekszałcenie w odbiorze informacji…a co za tym idzie np. "maskowanie" tych niedoskonałości metodami cyfrowymi…od sygnału toru analogowego, gdzie pewne zjawiską mają ogromny wpływ na wartość soniczną, a pewne zjawiska pomimo faktu, że ich nie ma lub jeśli nawet mogłyby mieć, to ich wpływ odbywa się w zakresie całkowicie niesłyszalnym dla ludzkiego ucha.

 

Całkowicie bez złośliwości mam pytanie.

Jak to jest, że swiat audiofilii wmawia wszystkim jaki to standard BT AptX jest świetny. Coraz to nowe urządzenia powstają w świecie audio cieszące się wysokimi notami i ocenami w brzmieniu…Nawet klasa Premium HiFi nie wybrzydza i posiłkuje się tym standardem przesyłu, kiedy jego ograniczenia mają już i to ogromny wpływ na brzmienie. Tego niektórzy nie słyszą lub nie chcą słyszec bo ich "audiofilski DAC to ma, a jak ma to jest to i mus to być audiofislkie".

Ale słyszą zmianę kabla zasilającego, który tylko przepuszcza prąd przed wszelkimi obróbkami, zmianami i obliczeniami zachodzącymi w układach audio i jego realny wpływ na brzmienie nawet w najdoskonalszych pomiarach wynosi absolutne ZERO!

To nie złośliwość, tylko pytanie jak to jest, jednego już nie słyszą - a powinni…a tam gdzie coś nie istnieje, słychać i to jak!

 

Idiotyzm bo logicznie myśląc, ludzie powinni miec zdolność rozróżniania czystości miedzi oraz jakość oplotu izolacji tylko w ramach sonicznego badania polegającego na przesłaniu prądu przed "obróbką" przez ten materiał.

Czy nie brzmi to jak omamy pijanego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mylą zakłócenie soniczne z zakłóceniem cyfrowym?…Matko!

I jak tutaj brac na poważnie wszelkie rozmowy łącznie z sensowną wymianą argumentów.

 

Stąd zamiast kupic dobrej klasy przystawkę z układem dla przykładu od DarbeeVision Inc. ludzie inwestuja tysiące w kable HDMI. I co gorsze porównują to do zakłóceń sonicznych w klasycznym sygnale toru analogowego.

 

Przykre to wszystko, bo niektórzy wypowiadający się sprawiają wrażenie świadomych swych wypowiedzi oraz ludzi mających duże pojęcie w podejmowanym temacie. :(

Smutność nastała w okolicy, że tak napiszę ;)

 

A kto tu pomylił ? :)

 

Ostatnio widziałem test LANowych kabli audiofilskich :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mylą zakłócenie soniczne z zakłóceniem cyfrowym?…Matko!

I jak tutaj brac na poważnie wszelkie rozmowy łącznie z sensowną wymianą argumentów.

 

Stąd zamiast kupic dobrej klasy przystawkę z układem dla przykładu od DarbeeVision Inc. ludzie inwestuja tysiące w kable HDMI lub w deski z drewna. I co gorsze porównują to do zakłóceń sonicznych w klasycznym sygnale toru analogowego.

 

Przykre to wszystko, bo niektórzy wypowiadający się sprawiają wrażenie świadomych swych wypowiedzi oraz ludzi mających duże pojęcie w podejmowanym temacie. :(

Smutność nastała w okolicy, że tak napiszę ;)

 

 

Może więc warto oddzielić niektórym w ich głowach świat cyfrowy i zachodzące w nim zjawiska jak utrata sygnału, powstające w ten sposób zniekszałcenie w odbiorze informacji…a co za tym idzie np. "maskowanie" tych niedoskonałości metodami cyfrowymi…od sygnału toru analogowego, gdzie pewne zjawiską mają ogromny wpływ na wartość soniczną, a pewne zjawiska pomimo faktu, że ich nie ma mogłyby mieć, to ich wpływ odbywa się w zakresie całkowicie niesłyszalnym dla ludzkiego ucha.

 

Całkowicie bez złośliwości mam pytanie.

Jak to jest, że swiat audiofilii wmawia wszystkim jaki to standard BT AptX jest świetny. Coraz to nowe urządzenia powstają w świecie audio cieszące się wysokimi notami i ocenami w brzmieniu…Nawet klasa Premium HiFi nie wybrzydza i posiłkuje się tym standardem przesyłu, kiedy jego ograniczenia mają już i to ogromny wpływ na brzmienie. Tego niektórzy nie słyszą lub nie chcą słyszec bo ich "audiofilski DAC to ma, a jak ma to jest to i mus to być audiofislkie".

Ale słyszą zmianę kabla zasilającego, który tylko przepuszcza prąd przed wszelkimi obróbkami, zmianami i obliczeniami zachodzącymi w układach audio i jego realny wpływ na brzmienie nawet w najdoskonalszych pomiarach wynosi absolutne ZERO!

To nie złośliwość, tylko pytanie jak to jest, jednego już nie słyszą - a powinni…a tam gdzie coś nie istnieje, słychać i to jak!

A czytał drugi z wpisów michelangelo z linku jaki podałem?

Taki Neel złożony z 7 żyłowego przewodu posiada też pojemność jak każdy kabel jeden większą inny mniejszą, działa więc jak filtr (kondensator).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie większe zmiany wprowadza zmiana sieciówki, i co jestem "kosmitą"???

Nie. Idiotą.

niestety, ale to wszystko brzmi jak idiotyzm - bo jest idiotyzmem w czystej postaci!

Ja też, jak widać.

Niektórym, to łatwo przychodzi obrażanie innych. Tylko dla tego, że sami czegoś nie doświadczyli.

W duchy też nie wierzą. A jak ducha zobaczą, to mają pełne portki. Przecież duchów nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W duchy też nie wierzą. A jak ducha zobaczą, to mają pełne portki. Przecież duchów nie ma.

Znam takich i tu pewno też ich pełno, którzy wierzą w jakiegoś boga*

A nie słyszeli i nie widzieli :D :D :D

 

*-celowo z małej litery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Idiotą.

 

Ja też, jak widać.

Niektórym, to łatwo przychodzi obrażanie innych. Tylko dla tego, że sami czegoś nie doświadczyli.

W duchy też nie wierzą. A jak ducha zobaczą, to mają pełne portki. Przecież duchów nie ma.

 

Nigdzie nie wyraziłem się ad personam w taki sposób.

Tematem jest mozliwość, a raczej zdolność zauważenia zmian sonicznych po zmianie przewodu zasilającego w sprzęcie audio.

 

Pytam więc jakim cudem słyszycie zmiany, skoro sam sprzęt audio dokonuje tak drastycznych zmian w sekcji zasilania, że jakiekolwiek "przed" zmiany nie mają wiekszego sensu?

 

Świetnie ujął to Kolega hey: "ak to jest że wystarczy wam oczy zamknąć i już pada na słuch?"

 

Nie trzeba kończyć "Polibudy" by wiedzieć, że sprzęt audio sam w sobie dokonuje tak drastycznych zmian w zasilaniu i zmianie prądu, że róznica soniczna w słyszalnym zakresie dla ludzkiego ucha wynikająca ze zmiany przewodu z oplotem niebieskim na czerwony jest równa ZERO.

Nie mówiąc o tym, że 99% kabli produkowanych jest z tego samego materiału od tych samych dostawców miedzi. Różnice wynikają zazwyczaj w konfekcjonowaniu i sposobie opowiadania bajek.

Udowodniono to swego czasu w trakcie audio show, gdzie wetknięto zwykły wieszak a ludziska i tak slinili się "jak to gra".

Oczywiscie daleki jestem od takich az drastycznych porównań, ale nie dajmy się zwariować.

Nikt na świecie nie posiada słuchu zdolnego do wychwycenia zmian na poziomie róznic w zniekształceniu/zanieczyszczeniu płynącego prądu przed sprzetem audio na poziomie zniekształceń wynoszących 0.001%!

 

Znam takich i tu pewno też ich pełno, którzy wierzą w jakiegoś boga*

A nie słyszeli i nie widzieli :D :D :D

 

*-celowo z małej litery

 

 

 

Kolego jak widzę nie masz nawet pojęcia czym jest wiara, a czym stan faktyczny.

Wiara zgodnie z zasadą chrześcijańskich nauk jest przeświadczeniem jako oczywiste rzeczy, których nie widzimy, a nawet nie doświadczamy. To stan umysłu i naszego przekonania o rzeczach niematerialnych i niewymiernych.

 

My nie piszemy o wierze, a o faktach. Wiary nie da się udowodnić. Wiara to przyjmowanie, nie posiadanie własnych dowodów na to, że się wierzy lub istnieje Bóg (pomijam wszelkie przyjmowane przez wierzących twierdzenia na istnienie Boga).

 

Natomiast Ty nie piszesz, że w coś wierzysz? Nie, Ty piszesz, że to słyszysz i jest to PEWNIK. więc załóż się i udowodnij to, skoro to jest takie oczywiste I PEWNE.

jeśli rozróżniam białe i czarne, oraz zieleń brązu…to bez względu na wszystko, na kwotę zakładu, kartkę papieru czy inne wymogi - zawsze podejmę się testu na rozróznianie kolorów. nawet z zasłoniętymi uszami.

Ty potrzebujesz do testu świadomości kiedy jest wpięty, a kiedy nie kabel by usłyszeć różnicę.

To Szanowny Kolego z całym szacunkiem do Ciebie - nie jest nic innego, jak tylko gadanie bzdur.

Do słyszenia oczu nie potrzebujesz, więc test prosty i jasny. Siadasz tam, gdzie zawsze. słuchasz tego co zawsze. Na sprzęcie, który znasz. Nawet pokój nie zmienia się. Jedyną zmienna jaka zachodzi to zmiana przewodu zasilającego. Zmiana kiedy ty tego nie wiesz i nie widzisz.

ale skoro słyszysz zmiany wynikające ze zmiany przewodu zasilającego to oczy Ci nie są potrzebne.Test trwac będzie c.a. 8 minut. na stole do zyskania 1000 $ i sława. Albo strata dobrego imienia i 1000$ mniej na koncie.

Takie trudne? Ja wchodzę w każdy test, nawet ten z rozpoznawaniem kolorów, nawet z zasłoniętymi uszami.

Brzmienie słyszysz, uszy zostawimy odkryte…jaki problem?

 

Zapomniałem…słyszenie kabli zasilających to wiara, przekonanie o rzeczach nie mających realnych wpływów na to, co przyjmujemy za oczywiste, że tak jest. i TAK - TO JEST WIARA.

Więc może warto napisać, że wierzysz w cudowne działanie kabla zasilającego, ale niestety nie jesteś w stanie tego udowodnić. To będzie wiara, a nikt nie ma prawa wystawiac cudzej wiary na próbę.

Wiara w kable, też dobre…dlaczego nie! Każdy ma prawo wierzyć jak chce i co chce. Tylko nie piszcie, że to oczywiste i nie twórzcie z tego twierdzeń, jako praw istniejących.

 

Mnie jakoś wiara w mityczność świętego kabla omija w zyciu. A instalowałem już po odsłuchach przewody warte kilkaset $ za metr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc o tym, że 99% kabli produkowanych jest z tego samego materiału od tych samych dostawców miedzi. Różnice wynikają zazwyczaj w konfekcjonowaniu i sposobie opowiadania bajek.

Udowodniono to swego czasu w trakcie audio show, gdzie wetknięto zwykły wieszak a ludziska i tak slinili się "jak to gra".

Oczywiscie daleki jestem od takich az drastycznych porównań, ale nie dajmy się zwariować.

Nikt na świecie nie posiada słuchu zdolnego do wychwycenia zmian na poziomie róznic w zniekształceniu/zanieczyszczeniu płynącego prądu przed sprzetem audio na poziomie zniekształceń wynoszących 0.001%!

 

Różnice wynikają też z zastosowanej geometrii, przekroju, zastosowanego dielektryka, wtyków i materiału z jakiego są wykonane elementy przewodzące.

Rozumiem, że jak kiedyś miałem na tapecie Shunyatę Diamondback vs Neel 7 ES Gold vs Vincent Power Cable, a później jeszcze Enerr Blue, czy Symbol Hybrid i na koniec Ansae Manik to róznice miedzy nimi to tylko omamy psychiczne tak?

Czyli to co wprowadzały i zmiany jakie z nich wynikały to "magiczna" auto sugestia ? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt na świecie nie posiada słuchu zdolnego do wychwycenia zmian na poziomie róznic w zniekształceniu/zanieczyszczeniu płynącego prądu przed sprzetem audio na poziomie zniekształceń wynoszących 0.001%!

 

Podobnie jest ze zniekształceniami wzmacniacza nawet do 5% ! O tym mało kto pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słyszenia oczu nie potrzebujesz, więc test prosty i jasny. Siadasz tam, gdzie zawsze. słuchasz tego co zawsze. Na sprzęcie, który znasz. Nawet pokój nie zmienia się. Jedyną zmienna jaka zachodzi to zmiana przewodu zasilającego. Zmiana kiedy ty tego nie wiesz i nie widzisz.

Kolego nie myśl, że nie mam świadomości iż w ślepym teście bym poległ, bo pewno by tak było.

Może pokusiłbym się tylko wtedy gdy wybrałbym konkretny utwór i dwa konkretne wybrane przeze mnie przewody, ale tak jak mówię może, bo nie mam 100% pewności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.