Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo TX-NR 646 - jakie głośniki do pokoju 3/4


Daniel_61079

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim, amplituner już zakupiony i podłączony pod stare głośniki sharpa, panasonic i kina domowego. Mix wszystkiego ale o dziwo wszystko fajnie gra. Są to małe głośniki, jak ze starych wież Hi-Fi, które później podłączyłem pod wzmacniacz, a teraz Amplituner. Nie omieszkam, że bym chciał wymienić na jakościowo coś lepszego powoli oraz zakupić suba. Kwestia tego, że pokój mam dość mały, miejsca nie za dużo i muszę zostać przy monitorach. Kusił mnie zestaw AVANTO 5.0 ale miejsce, miejsce.... Chyba, że połowę rzeczy wyrzucę z pokoju :P Co byście doradzili w rożnych przedziałach cenowych. Ogólnie trzymam się tego, ze warto wyłożyć raz, a porządnie. Byle z głową. Chcę skompletować coś pod 7.1 tak jak teraz mam. btw. może ktoś się orientuje. Jak podłączyć głośniki dolby atmos pod ten amplituner w układzie 7.1. Pod wejście ZONE ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, podaj proszę więcej informacji. Przede wszystkim jak duże jest Twoje pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie systemu (filmy, muzyka, koncerty, gry), jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie oraz w jakim budżecie możemy poruszać się.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój mam 3 na 4 metry więc naprawdę nie duży. Wszystko jest tak na styk zrobione( meble, biurko, łóżko). Kolumny mam rozstawione na meblach (centralny i dwa przednie mocniejsze), jeden na podłodze, dwa rozstawione na parapecie i jeden na biurku. Nie chciałem nic wieszać jak na razie. Ustawione są podręcznikowo z małymi odchyłami. Co do wykorzystania systemu - największy nacisk kładę na muzykę i film. W dalszym planie będzie granie i reszta. Co do słuchania muzyki to trudno mi się określić, ponieważ słucham tego co ma ręce i nogi :P Po ciężkie brzmienie, muzykę elektroniczną, aż po muzykę poważną. Bardzo lubię wyłapywać, nawet te najdrobniejsze niuanse w muzyce. Zwłaszcza tej ostatniej. Chcę aby grało czysto, klarownie, nie dominował za bardzo bass aby głowy nie urywał przy muzyce oraz nie zabrakło dynamiki. Jeśli chodzi o film i gry to co innego. Ciężko wskazać mi złoty środek. Czytałem od Indiana Line Tesla 260 ale zdania są podzielone co do ich brzmienia. Czyli głośniki podłączyć muszę razem z tylnymi? Dobrze rozumiem? Co do funkcji ZONE. Da się jakoś ominać aby działały razem w jednym systemie i współgrały z już podłączonymi? Muszę instrukcję obsługi wycyganiać i studiować ją na nowo, ah ;d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Tak, będziesz miał wtedy 5.1.2. Możesz zamiast sufitowych podłączyć tylne boczne i mieć normalne 7.1. Co do drugiej strefy to jeszcze nie podłączałem u siebie, bo nie mam tylu kolumn ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się jedynie czy nie spalę końcówki mocy podłączając po dwie kolumny na jedno wejście. Mam podłączone na tył, w układzie 7.1 dwa głośniki 170 W o impedancji 6 Ohm. Jeszcze mam dwa głośniki po 70 W o impedancji 4 Ohm od tego zestawu z kina domowego. Położył bym je za łóżkiem( dosłownie), ponieważ nie mam jak je postawić, a nie chce na razie wieszać. Bym spróbował na zasadzie odbijania dźwięku, ponieważ sufit ma 2,2 m wysokości. Nie wysoki, a możliwości akustyczne są. Nie wiem jak to by się sprawdziło ale chcę spróbować. Wyszło by wtedy 7.1.2? hahaha. Kombinuje ale chcę sprawdzić możliwości i na co się przygotować. Zapomniałem nadmienić, że pieniądze jak bym chciał wydać na głośniki to 3,5 tys. Sub osobno liczę. Pytanie jaki warto na taki metraż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz ile pieniazkow posiadasz... czego glownie sluchasz i czy to ma byc strikto kino czy tez moze stereo albo jedno i drugie... ale kto by tu nie pisal o i kierowal na jakis zestaw jedz i posluchaj sam... w koncu kazdy ma rozne preferencje odsluchowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem przecież wyżej czego słucham, jaka kwota do wydania,itp. hahaha. Szukam zestawu 5.0 lub 7.0. Liczę tylko na podpowiedzi, w które zestawy bardziej celować, a na sam koniec odsłuch pozostanie i faktyczny zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kombinować też z iloscią kolumn bo zamiast fajnych efektów surround będzie jeden "hałas".

 

posłuchaj Kolegi, możesz osiągnąć odwrotny skutek z za dużą ilością kolumn. Jak będziesz tak podłączał kolumny to zaraz będziesz miał do kupienia i amplituner. Pomyśl o dobrym 5.1 zamiast 7.1.

 

Sub osobno liczę. Pytanie jaki warto na taki metraż?

 

warto wydać nawet 2 a nawet 4 tys zł wg mnie , żeby mieć dobre efekty ale czy wg Ciebie?, Np Velodyne Impact 10(nie całe 2tys) lub EQ-MAX10 (ok 3,5 tys), Definitive Technology Pro Sub 1000(ok 2,3 tys). Pewnie ktoś podrzuci coś jeszcze. Warto, tylko czy Ty będziesz skłonny je wydać.

 

Jeśli zestaw ma być oparty na monitorach to na fronty proponuję nieco większe w stosunku do surroundów. Zobacz Dali Zensor i Zensor 3 na front a Zensor 1 lub Pico na tyły a na środek centralny z serii Zensor i to zmieści się w budżecie, tańszą propozycją są monitory Magnat Quantum 673 i tu musiałyby być chyba wszystkie takie same bo nie znalazłem z tej serii mniejszych monitorów, żeby były na tyły, popatrz tez na Tannoy Merkury V1 i chyba też wszystkie musiałyby być takie same Centralny jest z serii V. Byłoby nie całe 3 tys tak jak u Magnata, Monitor Audio BX2 i BX1 na tyły, Taga Harmony Platinum B-40 i S-40 na tyły, w budżecie , z centralnymi oczywiście,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmyślam nad Canton GLE 436, a Monitor Audio BX2, Magnat Quantum 673, które podałeś, a Pylon Audio Pearl Monitor. Czytam opinii ludzi ale tego jest dużo i każdy ma swoje preferencje oraz gusta. Słuchając muzyki chcę wyłapać każdy szczegół na nowych głośnikach. Tak człowiekowi oczy się otwierają gdy posłucha muzyki na słuchawkach. Posiadam już chyba stare One custom pro, które zakupiłem kilka lat temu. Wciąż potrafią zachwycić ale już powoli odbiegają od segmentu cenowego co teraz oferują w podobnej cenie. Dzwoniłem do sklepu Audio czy by była możliwość sprowadzenia i odsłuchu owych głośników. Zobaczą ale nic nie obiecują. Tak pozostaje mi jedynie wypad do Wrocławia i tam szukać możliwości odsłuchu. Adek45 osobiście, które byś polecił z tych wymienionych? Jeśli chodzi o suba. Wybór padł na EQ-MAX10 :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

JA bym obstawiał Quantum 673. Jakość/cena wypadają rewelacyjnie. Najlepiej by było jakbyś się przekonał na własne uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha, przepraszam. Nauczony jestem na wielu forach do tego, że jak już coś się komuś doradzi. To zapomina się o człowieku ;D Głośniki na przyszły tydzień zakupie dopiero. Tak poniedziałek, wtorek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tutaj tak to nie działa. Dzielimy się wrażeniami, spostrzeżeniami, plusami i minusami ( bo takie też uchwycisz)

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak się delektuje to znaczy że mu odpowiada:) Chociaż tyle.

Dobrze by było jednak gdyby wrócił ucieszony jak skowronek i napisał coś wiecej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, proszę o cierpliwość jeszcze. Nie zapomniałem o Was, hahaha. Aktualnie głośniki były ciężko dostępne i nie mogłem ich nabyć. Mimo zapewnień sklepu i to ile razy. Ręce opadają. Zamówione już są. Niby jutro mają dojechać ale dopiero w środę będę miał czas aby je odebrać. Później już kwestia ich wygrzewania <3 <3 Od razu po kable skocze jeszcze do nich i po kabel do suba. Jeśli chodzi o sub - wybrałem Magnat Quantum 6725A. Coś większego i potężniejszego nie miało by miejsca w moim małym pokoju, a szkoda. Dobry wybór? :P Jeśli zda egzamin. Zostawię go.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że już "katujesz" uszy domowników i sąsiadów :))

 

To czekamy. Spokojnie. Nie spiesz się a z tym wygrzaniem to jest tak , że to nie o wygrzanie chodzi a o przyzwyczajenie się uszu do brzmienia tych kolumn hihi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam i przepraszam, że post pod postem. Nie odpisywałem wcześniej z powodu braku laptopa - wylądował w serwisie :D jaki kabel kupić do tego suba? Może ktoś będzie się orientować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czort wie jakie on ma wejścia z tyłu suba, w necie nie ma tyłu tego suba, przynajmniej nie mogę znależć. Ale jeśli posiada RCA (czincze) LINE IN L i R (biały i czerwone) to możesz kupić pojedynczy RCA-RCA i wpiąć go , jeśli kupisz pojedyncze RCA-RCA w jedno z tych wejść

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i zacznij od ok 50 zł i wiadomo od odpowiadającej Ci długości lub kabel typu Y (RCA-2xRCA), koniec kabla z jedną końcówką wpinasz w wyjście w amplitunerze dla suba a drugi koniec kabla z dwoma końcówkami we wspomniane LINE IN L i R w subie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w zależności od długości, tu nie oszczędzaj, nie kupuj za 15-20 zł.

 

Sub ten może mieć też jedno wejście LFE wtedy w grę wchodzi wiadomo tylko RCA-RCA.

 

Magnat ma głośniki o wysokiej skuteczności w swoich konstrukcjach więc można się spodziewać, że i taki jest w tym subie więc spokojnie wystarczy pojedyncze RCA-RCA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały sprzęt odebrany. Takiego banana na twarzy, taki zaciesz miałem na twarzy, że głowa mała <3 <3 <3 <3 <3 Miłość, miłość ludzie, hahahha. Teraz schodzę na ziemię. Zestaw podłączę zapewne dzisiaj nocą lub jutro w późnych godzinach. Na werdykt odsłuchowy. Taki konkrety myślę, że z tydzień będziecie musieli zaczekać. O zdjęcia również się pokuszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ----TYŁ SUBA----Pytanie jak podłączyć suba teraz. Znajomy polecał mi kablem głośnikowym, ponieważ głośnością będzie sterować amplituner. Nie będę musiał kręcić potencjometrami z tyłu. To prawda czy herezje? Które rozwiązanie lepsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a u nas od ręki Quantumy dostępne :) Sub też dobry. Ma chinchowe wejście z tyłu wiec bez problemu podłączysz.

 

W takim razie czekamy na recenzję :)

 

TYŁ SUBA----Pytanie jak podłączyć suba teraz. Znajomy polecał mi kablem głośnikowym, ponieważ głośnością będzie sterować amplituner. Nie będę musiał kręcić potencjometrami z tyłu. To prawda czy herezje? Które rozwiązanie lepsze?

 

Herezje, bo gniazdo chinchowe w amplitunerze także reguluje głośność suba. Pogłaśniając pogłaśniasz także i suba. Wejście głośnikowe jest dla użytkowników korzystających z wzmacniaczy które tego wyjścia po prostu nie mają.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odczucia? Grają strasznie te kolumny, serio, serio. Naprawdę już lepiej i bardziej detalicznie grają moje stare Philipsy. Może to kwestia ustawienia kolumn oraz wygrzewania ich ale na razie śmiać mnie się chce. Kolejna kwestia to wrażenie charczenia jednej z kolumn. Odtwarzam muzykę z pendrive na którym posiadam utwory z FLAC. Kopa na pewno mają, ponieważ na 5 stopniu głośności podłoga już się trzęsie. Gdzie przy reszcie dopiero 14 poziom dawał radość z odsłuchu.

 

Pytanie kolejne - czy te małe głośniki odpowiedzialne za wysokie tony powinny wydawać świerszczenie. Nawet przy 0 głośności? Zmieniłem gniazdo w jednym głośniku i świergot równy jest dla dwóch. Już nie ma trzeszczenia. Może to wina kabli?

 

 

Edit: przetarłem kabel co zakupiłem i był tylko pokrywany miedzią. Stary kabel, cieńszy, który jest 100% miedziany nie dawał efektu świersczenia tego małego głośnika ale ten słabiej gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obawy, że głośniki były już u kogoś w użytku i po prostu zamiast je wygrzać. Sprawdził co potrafią i rzucił na głęboką wodę. Dlaczego tak podejrzewam? Opakowanie po głośnikach było lekko zużyte(może podczas transportu) oraz taśma widać, że zrywana kilka razy i naklejana nowa. Ktoś musiał już wcześniej do nich zajrzeć. Same kolumny są w wzorowym stanie i były zapakowane jak by wyszły z fabryki. Chyba, że ktoś postarał się naprawdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.