Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana kopułek w AA Hyperion


WOJTEK2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , problem jak w temacie.Posiadam AA Hyperion 1 z g. wysokotonowymi Vify z najniższej półki. O tym że soprany w AA Hyperion 1 są delikatnie mówiąc takie sobie wie każdy co miał okazję słuchać w/w kolumn , nawet producent w AA Hyperion 2 zamontował inne ( chyba Peerles) . Jakie wysokotowce można włożyć zamiast wspomnianej Vify żeby przytajmniej trochę polepszyć wysokie tony. Nie zależy mi na dużej efektywności , głośności przetwornika natomiast chciałbym aby głośnik zagrał czysto , delikatnie i ciepło z dużymi możliwościami w górze pasma ale przy tym nie drażniącymi czy przerysowanymi oraz żeby pozwalał zróżnicować wysokie tony na te"mniej i bardziej wysokie" . Na głośniki nie chciałbym wydać więcej niż 600 pln za 2 szt. No i oczywiście pytanie - co przy zaproponowanym głośniku powinienem zmienić w zwrotnicy?

Jeżeli będzie potrzeba mogę rozmontować kolumnę i odrysowac schemat zwrotnicy.

pzdr Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki tam jest midwoofer? Faktycznie Peerless jest lepszy od każdej tekstylnej Vify. Do 600 zł. mieści się też Seas KT25, a nawet KT27, ale nie bardzo się da ''wymyślić" do nich zwrotnice bez wzięcia całości na warsztat. Jak masz możliwość przywiezienia mi tego do Sosnowca mogę Ci to zrobić, mam te głośniki. Ew, mail w "o mnie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>WOJTEK2

Jestem po zabiegu wymiany wysokotonowego w Hyperionach właśnie na Peerlessa.Jest dżwięczniej i

przestrzenniej.

Nigdy nie miałem kontaktu z cordialem głosnikowym, ale czy przypadkiem nie jest on przyczyną braku blasku na wysokich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , cordiale mam podpięte jako głośnikowe(wzmacniacz - kolumna) , przy okazji wymiany głśnika wysokotonowego chcę też wymienić okablowanie wewnętrzne kolumn na Cordiala.

McGywer - dzięki za propozycję - no sam nie wiem , z Krakowa do Sosnowca niby nie jest jakoś strasznie daleko , ale przeraża mnie trochę wizja pakowania skrzynek do auta (chyba się nie będa chciały zmieścić) ala nad tym się jeszcze zastanowimy , spróbuję skontaktowac się z Tobą na priva.

>Leszek B - napisz proszę coś więcej o różnicach w brzmmieniu po zamontowaniu Peerlessa , czy wysokie nie są za ostre? Czy dokonałeś jakiś zmian w zwrotnicy?

Pzdr Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Wojtek ,ja przebywam w Krakowie (Studia) i chętnie za darmo pomogę Ci zrobic nową zwrotkę ,wraz z pomiarami na miejscu. Obgadamy glosniki i wogule ;) . Jak to sie mówi : bedzie fajnie i szałowo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maverick, modyfikować trzeba zawsze po wymianie tweetera na inny. Możliwe też, że sama modyfikacja zwrotnicy bez wymiany tweetera wystarczy. Co konkretnie Ci nie pasuje w dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Gipsy2 - jak mogłem przeoczyć Twój wpis. Jeżeli propozycja jest nadal aktualna - zapraszam !!!!

Wysłałem już wiadomość na priva. Właśnie wróciłem ze Słowacji i przywiozłem dobre piwo.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.