Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do ciężkiego grania.


Czama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy i zielony w temacie. Przymierzam się do zakupu zestawu stereo i liczę na Waszą pomoc. Mam do wykorzystania 3000 - 3500 zł. Pokój w którym będzie sprzęt ma wymiary 4 na 4,5 m2. Słucham ciężkiej muzyki Rammstein, Acid Drinkers, Obituary itp. oraz rzadziej spokojniejszego rocka (np. Strachy Na Lachy, itp.). W związku z tym, że mój pokój jest nie za wielki początkowo myślałem o Yamaha Pianocraft MCR-N670, ale wyczytałem na forach że to nie jest za bardzo zestaw do mojej muzyki. Teraz siedzę od tygodnia na necie i przetrząsam fora, ale mam już taki mętlik że sam nie wiem na co się zdecydować.

Ogólnie rzecz biorąc myślę kupić wzmacniacz, odtwarzacz cd i kolumny, coś w stylu: Yamaha A-S301 + Yamaha CD-S300 + Magnat Quantum 673.

Proszę o jakieś wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha, to wcale nie taki zły wybór. Potrzeba ją jeszcze wyposażyć w dobrej jakości subwoofer i będzie wszystko, to co potrzebujesz. Proponuję odsłuchać w konfiguracji z subwooferem i myślę, że dźwięk cie zadowoli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na monitory Magnat Quantum 673 grają całkiem dynamicznie. Nie słyszałem ich w konfiguracji z Yamahą, ale pewnie będzie to granie bardziej skrajami pasm. W cenie tej Yamahy masz Nad-a 326. Odsłuchaj. Moim zdaniem zagra lepiej. Możesz też rozważyć nie za duże podłogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli słuchasz mocniejsze gatunki muzyczne, sugerowałbym przemyśleć temat zastosowania kolumn podłogowych. Nawet najmocniejsze, najbardziej dynamiczne kolumny podstawkowe maja swoje ograniczenia w basie, dociążeniu dźwięku.

Na pewno wybór elektroniki Yamaha jest jak najbardziej optymalny, warto natomiast rozważyć zaproponowany powyżej NAD C326 BEE (http://q21.pl/nad-c326-bee.html) oraz wzmacniacz Onkyo A-9355 (http://q21.pl/onkyo-a-9355.html) z odtwarzaczem DX-7355 (http://q21.pl/onkyo-dx-7355.html).

W kwestii kolumn zaproponowałbym polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25 (http://q21.pl/pylon-audio-pearl-25.html), natomiast jeśli koniecznie konstrukcja podstawkowe, to Melodika BL20 (http://q21.pl/melodika-bl20.html) oraz Pylon Audio Pearl Monitor (http://q21.pl/pylon-audio-pearl-monitor.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Cambridge Audio Azur 351A i do tego Magnaty 673 nie spisały by się lepiej niż NAD C326BEE?

 

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Klipsch a do nich wybór reszty jest już prostszy; mają wysoką skuteczność;

charakter też raczej właśnie do takiej muzyki. Np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo większe - co kto lubi, a są w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Klipsch RB 41 II? Czy miedzy nimi jest spora różnica? Nie rozumie zależności, model wyższy 51 jest tańszy a mocniejszy.

 

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w suba nie szedł, chyba, że będzie to coś naprawdę z wysokiej półki. Co z tego, że jest bas. W ciężkiej muzie ma być walnięcie stopą a nie zabuczenie, które nie nadąży za resztą.

Jak na podłogówki nie ma miejsca, to jakieś większe monitory.

 

Wziąłbym pod uwagę Paradigm Monitor 3 z którejś wersji.

 

Do tego jakiś wzmak gęsty na średnicy. Inaczej będzie jazgot i gitary nie będą miały wypełnienia. Dlatego Q21 radzi NADa. CA jest analityczne, ale płaskie i do ciężkiej muzyki niezbyt się nadaje.

 

Rotel to też dobry kierunek, z tym, że myślę o np. 980BX, nowych nie znam.

 

Roksan Caspian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Właśnie o to chodzi, że nie wszyscy. Po prostu staram się nazbierać jak najwięcej opinii ludzi, którzy w tym siedzą. Każdą propozycję analizuję uważnie, ale chcę ograniczyć zakres propozycji zanim udam się w teren posłuchać. Jeszcze raz dzięki za każdą opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do Q21.

Z racji kupna nowego mieszkania i salonu ok 25 m2 rozglądam się za nowym, dużym sprzętem audio.

Do tej pory przerobiłem masę sprzętu, gównie starszego (Rotele, Tannoye itd) i od kilku lat stanęło u mnie na micro Denonie M-39. Grało to w niewielkim pomieszczeniu a dźwięk mnie wielce satysfakcjonował, ponieważ był spójny i niemęczący.

Teraz planuje wstawić u siebie w salonie Pylony 25 wraz ze wzmacniaczem Yamaha A-S 501. Jednak waham się jeszcze pomiędzy Denonem Pma 720 AE.

Żeby uzyskać podobną ciepłą barwę co w micro Dm-39 rozum podpowiada mi dokupic do tych Pylonów wzmak Denona.

Serce zaś Yamahę i żeby w końcu spróbować nowej, szybszej szkoły grania. Za Yamaha przemawia również wejście optyczne pod konsolę.

Czy pomiędzy tymi dwoma wzmacniaczami różnica będzie naprawdę duża?

Wiem, że to dwie przeciwstawne szkoły grania, ciemna i jasna.

Czy Yamaszka wraz z Pylonami nie zagra zbyt wysoko i dokuczliwie dla moich rozleniwionych ciepłymi dźwiękami uszu? :)

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź. Ogólnie przed zakupem rozważam jeszcze odsłuch u was w Pabianicach ale wcześniej mimo wszystko chciałbym zasięgnąć języka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej gra Marantz PM5005 gra duzo lepiej od Denona PMA720AE. Sluchalem jednego i drugiego z Magnatami Quantum 673. I Marantz bije Denona. Yamahy nie sluchalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej gra Marantz PM5005 gra duzo lepiej od Denona PMA720AE. Sluchalem jednego i drugiego z Magnatami Quantum 673. I Marantz bije Denona. Yamahy nie sluchalem.

Co to znaczy wg ciebie gra lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon byl jak by przytlumiony w stosunki do marantza. Takie mialem odczucie gdy je porównywalem. Jak bys puscil piosenke z CD a MP3.

To przytlumienie to klasyczne brzmienie Denona. Ludzie specjalnie kupuja wzmaki Denka, zeby gralo to cieplo i przyjaznie dla ucha.

Nie rozpatruje sie tego w kategoriach lepsze- gorsze tylko inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie brzmienie Denona bylo inne od Marantza. Nie mam wyrobionego sluchu, ani doswiadczenia w odsluchach wielu wzmacniaczy. Ale widocznie moje ucho woli bardziej wyrazne dzwieki. Mialem wrazenie jak bym slyszal tylko polowe tego co powinienem. W przyszlym tygodniu bede odsluchiwal Marantza PM5005 Denona PMA720AE i CA Azur 351A. I mam nadzieje ze wkoncu cos dobiore do Magnatow 673 do moich 23 m2. Chociarz wstepnie Denona juz odrzucilem. Ale nie mialem wtedy kompletu plyt do odsluchu. Tym razem mam wiec sprawdze to konkretnie pod hard rock, blues i hip hop. Mötorhead Bad Magic, Everlast, Apollo Brown.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cieplym brzmienie jak u Denona sprawa jest taka, ze on nie odcina niczego. Wysokie tony sa nieco wygaszone ale dalej sa. Zaleta takiego rozwiazania jest fakt, ze takiego zestawu sluchac mozna godzinami bez zmeczenia. Tzw angielska szkola.

Nie odrzucalbym Denona jeszcze. Jesli bedziesz mial mozliwosc odsluchu zrob tak: ze w denonie podkrec galki odpowiedzialne za wysokie tony czyli treble do takiego poziomu zeby zagral tak samo rozdzielczo jak inne wzmaki. Gdy juz bedzie grac wysokimi na tyle glosno zeby porownac, bedziesz mial odpowiedz, ktory wzmak przetwarza z lepsza jakoscia wysokie tony.

Taki juz urok Denkow ze w zestawieniu z innymi wsmakami wydaja sie tracic. W rzeczywistosci ich brzmienie jest bardzo lagodne i wyrownane co na dluzsza metę owocuje duzo przyjemniejszym w odbiorze dzwiekiem.

To jak podkrecanie ostrosci w tv. Mozna zwiekszysc ostrosc, obraz wydaje sie lepszy ale to nie jest juz mile w odbiorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.