Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny WIGG ART


foetus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem rozpocząć wątek użytkowników kolumn WIGG ART. Posiadam je od jakiegoś czasu a dokładnie model Enzo na przetwornikach Seas'a. U mnie grają w konfiguracji z ONKYO 7090 + CD Pioneer pd 705, niedługo zagości u mnie również wzmacniacz lampowy Felix na lampach kt 88. Kolumny przekonały mnie w 100% od samego początku. Długo nie zastanawiałem się nad zakupem. Moim zdaniem posiadają bardzo angażujące brzmienie. Wizytówką tych kolumn to świetna stereofonia i bas. Dźwięk jest swobodnie i przyjemnie oderwany od kolumn, na pewno nie męczący. To wysokiej próby brzmienie w całym pasmie. Jakość wykonania też stoi na wysokim poziomie. Chętnych zachęcam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat kolumn WIGG ART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewien ze lampa je wysteruje? Nie maja bardzo przyjaznej lampom charakterystki...

Ile mocy ma ten felix? 4ohmy i 90db nie napawa optymizmem dla malej lampki

 

Edit na stronce felixa wzmak na kt88 ma 2x8w moim zdaniem za malo

Edytowane przez biniek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używają Seasa to będzie to granie nie męczące ale angażujące.

Do lampy świetny wybór.

Dokładnie takie są, nie faworyzują żadnego pasma. Miałem okazję posłuchać ich z lampą TRI na EL34 i wyszło fajne połączenie, spokojne przestrzenne granie, ale miejscami potrafią zejść z basem jak trzeba. Dla mnie świetny wybór, no i producent krajowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem niedawno monitorów AXEL i brzmienie mocne, poukładane. Mocny bas i łagodna góra, ale środek wycofany i mało detali w górze. Kontrastowałem z Proac 118. Monitory nie są złe. Dobrze wykonane i mają mięcho. Nie wprowadzają w moim odczuciu bałaganu i miło się słucha. Zdecydowanie do pomieszczeń większych niż 15m2.

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

mamy te kolumny w ofercie od około pół roku i są świetne. Osobiście wolę model Arvil, który w całości wykonany jest ze sklejki i charakteryzuje się bardziej neutralnym brzmieniem,

ale zarówno Arvil, jak i Enzo to w swoich cenach hiciory!!!

Jakość wykonania obudowy, grubość ścianek(w Arvil wszystkie są ze sklejki), jakość forniru i przede wszystkim brzmienie, to w tych cenach mega wypas. Konkurencja może się ugryźć, szczególnie duże marki. :)

Świetna, polska produkcja. Oby tak dalej. Polecamy i zapraszamy na odsłuchy

 

12509719_1105904296094738_3630304242576157706_n.jpg?oh=dd1f6c9041c2002c67e061392fb4846a&oe=573F4010&__gda__=1466511985_bf0bb6405529501d586440f32d34e8b7

 

Wątek chyba warto przenieść do zakładki Kluby.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie są, nie faworyzują żadnego pasma. Miałem okazję posłuchać ich z lampą TRI na EL34 i wyszło fajne połączenie, spokojne przestrzenne granie, ale miejscami potrafią zejść z basem jak trzeba. Dla mnie świetny wybór, no i producent krajowy.

 

 

Mam tą lampę Tri na el34.

 

Tych kolumn nie sluchalem ale z pewnego rzetelnego źródła wiem, że grają naturalnie i przestrzennie, muzykalnie, czyli tak, jak powinny.

 

Przy onkyo zapewne nie pokazują na co je stać.

 

Jaki masz budżet na wzmacniacz?

 

Witam,

 

mamy te kolumny w ofercie od około pół roku i są świetne. Osobiście wolę model Arvil, który w całości wykonany jest ze sklejki i charakteryzuje się bardziej neutralnym brzmieniem,

ale zarówno Arvil, jak i Enzo to w swoich cenach hiciory!!!

Jakość wykonania obudowy, grubość ścianek(w Arvil wszystkie są ze sklejki), jakość forniru i przede wszystkim brzmienie, to w tych cenach mega wypas. Konkurencja może się ugryźć, szczególnie duże marki. :)

Świetna, polska produkcja. Oby tak dalej. Polecamy i zapraszamy na odsłuchy

 

12509719_1105904296094738_3630304242576157706_n.jpg?oh=dd1f6c9041c2002c67e061392fb4846a&oe=573F4010&__gda__=1466511985_bf0bb6405529501d586440f32d34e8b7

 

Wątek chyba warto przenieść do zakładki Kluby.

 

Ciekawy jestem Twojej opinii w wypadku porównania Avril, euphony 50 i neos :)

 

Naskrob coś proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą lampę Tri na el34.

 

Tych kolumn nie sluchalem ale z pewnego rzetelnego źródła wiem, że grają naturalnie i przestrzennie, muzykalnie, czyli tak, jak powinny.

 

Przy onkyo zapewne nie pokazują na co je stać.

 

Jaki masz budżet na wzmacniacz?

 

 

 

Ciekawy jestem Twojej opinii w wypadku porównania Avril, euphony 50 i neos :)

 

Naskrob coś proszę :)

 

Ciężki temat... :)

 

Dużo zależy od wzmaka i pomieszczenia. Przez pryzmat budżetu, Neosy są najdroższe i mają chyba najmniej zróżnicowany bas, Arvile najlepszą górę i wygląd, oraz wkład materiałowy, Euphony są ponad dwa tysiaki tańsze od Arvil i trzy od Neos, ale mają świetną stereofonię i rozdzielczy, spory jak na takie maluchy, mięsisty bas. Za to góra w Arvil jest chyba najbardziej nasycona i różnorodna, barwna, świetnie kreują też przestrzeń. Wszystkie trzy genialnie grają z lampą. Arvil ostatnio słuchałem z dwa razy od nich tańszym Fezz Audio Silver Luna i było bardzo dobrze. Świetnie też pasuje Cayin A55-TP. Fantastycznie się zgrywają z Audia Flight Three S i z Abyssound ASA-1600. To kolumny ze sporym potencjałem, nie trzeba przy nich oszczędzać na elektronice, bo grają drożej niż kosztują.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciężki temat... :)

 

Dużo zależy od wzmaka i pomieszczenia. Przez pryzmat budżetu, Neosy są najdroższe i mają chyba najmniej zróżnicowany bas, Arvile najlepszą górę i wygląd, oraz wkład materiałowy, Euphony są ponad dwa tysiaki tańsze od Arvil i trzy od Neos, ale mają świetną stereofonię i rozdzielczy, spory jak na takie maluchy, mięsisty bas. Za to góra w Arvil jest chyba najbardziej nasycona i różnorodna, barwna, świetnie kreują też przestrzeń. Wszystkie trzy genialnie grają z lampą. Arvil ostatnio słuchałem z dwa razy od nich tańszym Fezz Audio Silver Luna i było bardzo dobrze. Świetnie też pasuje Cayin A55-TP. Fantastycznie się zgrywają z Audia Flight Three S i z Abyssound ASA-1600. To kolumny ze sporym potencjałem, nie trzeba przy nich oszczędzać na elektronice, bo grają drożej niż kosztują.

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Wszystko zależy co to za lampa, jakiej jakości wzmak. Najlepiej ją zapakuj i przyjedź do nas na odsłuch. Nie ma tu jasnych recept.

A kolumny grają każdy rodzaj muzyki, nie wydaje mi się, aby były do jakiegoś szczególnie predystynowane. Bardziej zależy to od pomieszczenia.

Na pewno też w ciężkim roku, czy metalu lepiej poradzą sobie Enzo, bo mają masywniejszy bas i są łatwiejsze dla lamp.

 

12771971_976056529153745_2723621961182541599_o.jpg

 

 

Ostatnio zrobiliśmy polski wtorek. Wypasione źródło w postaci Mytek Manhattan i do tego Fezz Silver Luna + Enzo Wigg Art. Całość na okablowaniu Albedo i Vein Audio.

Genialny zestaw. A bas w Enzo nabrał takiej kultury i sprężystości, do tego rozdzielczość, jakiej po lampie EL34 nigdy bym się nie spodziewał.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

W dniu dzisiejszym dzięki uprzejmości Audio-ON z Czechowic Dziedzic miałem okazję zapoznać się z brzmieniem kolumn ENZO. Po pierwsze dobrze zgrywają się z Baltlabem tworząc niezwykle kulturalny, wyrafinowany przekaz nie faworyzujący żadnego pasma. Na uwagę zasługuje także dobra spójność, plastyczność połączona z brakiem jakiejkolwiek agresji czy ostrości. Reasumując, bardzo fajna propozycja, teraz jestem ciekawy jak zabrzmi ARVIL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości salonu Premium Sound z Gdańska miałem możliwość odsłuchu kolumn Wigg Art Arvil. Gratuluję audiofilom z Wybrzeża dostępu do tak profesjonalnego podejścia do klienta jaką prezentuje ten salon :)

Wracając do Arvili podłączone były do wzmacniacza Musical Fidelity M5Si, źródłem był OPPO / TIDAL.

Jestem zaskoczony zwłaszcza jakością wysokich tonów, moim zdaniem pod tym względem są to najlepsze kolumny do 15 kzł jakie słyszałem w życiu. Generalnie są bardzo neutralne i detaliczne, wyraźnie lepsze od Enzo. Bas jest równy, żadnych podbić. Średnica bardzo neutralna, bez podbarwień. Góra czysta, bardzo detaliczna i otwarta. Zwolennicy czarującej średnicy, podbitego basu czy ogólnie ciepłego brzmienia nie będą zachwyceni, pozostali powinni tych kolumn koniecznie posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Wczoraj miałem niewątpliwą przyjemność testowania WiggArtów Arvil oraz Enzo.

O ile Enzo dość szybko odpiąłem (nie moja charakterystyka grania, ale też klasę niżej od Rhea, Lagune, czy Zephyr) o tyle Arvil to już baaardzo ciekawa kolumna.

 

Kolumny z odpowiednim piecem są niezwykle szybkie, bas nawet na niższych poziomach głosnosci jest odpowiednio zaznaczony i stopniowany, góra ładna ze świetnym wybrzmiewaniem talerzy. Graliśmy na Haiku Sol II, ze źródłem jako kompakt Abrahamsena, wymiennie z gramofoenm Dual Golden 1 + Ortofon OM30 + Pre Haiku Sol MM. Granie naprawdę dobre, wysokiej próby... ale do czasu... do wpięcia zamiast pre Sol MM pre lampowego Haiku Ganymede.

 

Co potrafi Haiku Sol2 z Ganymede i moim gramofonem (wcale nie jakiejsc wysokiej klasy) miałem już przyjemność posłuchać z Rhea - było obłędnie. Ale to co stało się z Arvilami... Scena, szybkosc, bębny. MISTRZ.Po raz kolejny wychodzi ile znaczy każdy pojedynczy element toru. Granie inne niż Rhea, klasowo bardzo podobne, ale ten rozmiar w 20mkw po prostu bryluje.

Kolumny zacne, granie napawdę mocno audiofilskie w takim połączeniu

Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

no ok, czyli juz wiemy ze z oferty Wigg Art to Arvil najlepsze.

 

Dzięki uprzejmości salonu Premium Sound z Gdańska miałem możliwość odsłuchu kolumn Wigg Art Arvil. Gratuluję audiofilom z Wybrzeża dostępu do tak profesjonalnego podejścia do klienta jaką prezentuje ten salon :)

Wracając do Arvili podłączone były do wzmacniacza Musical Fidelity M5Si, źródłem był OPPO / TIDAL.

Jestem zaskoczony zwłaszcza jakością wysokich tonów, moim zdaniem pod tym względem są to najlepsze kolumny do 15 kzł jakie słyszałem w życiu. Generalnie są bardzo neutralne i detaliczne, wyraźnie lepsze od Enzo. Bas jest równy, żadnych podbić. Średnica bardzo neutralna, bez podbarwień. Góra czysta, bardzo detaliczna i otwarta. Zwolennicy czarującej średnicy, podbitego basu czy ogólnie ciepłego brzmienia nie będą zachwyceni, pozostali powinni tych kolumn koniecznie posłuchać.

 

 

Skoro Arvil nie ma:

-czarujacej srednicy

-podbitego basu

-cieplego brzmienia

 

to ktore kolumny do 10k za pare z polskich produkcji takie sa?

Rhea? BMN S3? czy cos innego moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest okazja do przeczytania testu Wigg Art Enzo w specjalnej wersji Premium I. Moim zdaniem bardzo ciekawe kolumny o dużej skali brzmienia

http://wstereo.pl/test-wigg-art-enzo-premium-i-rozmach-i-przejrzystosc/

 

Ciekawe brzmienie a jakośc wykonania naprawdę robi wrażenie

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.