Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny WIGG ART


foetus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Jak jesteś ich klientem to na pewno bez problemu wypożyczą Ci Sol-a II. Nie słyszałem tych kolumn. Miałem u siebie Sol-II i nie odebrałem go jako szczupłego na basie. Kontrola na basie bardzo dobra, całościowo równo grający wzmacniacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że Enzo mają dość wysoką skuteczność więc możesz też spróbować lampy. Oprócz Haiku sprawdź Cayina A55TP. Coś mi się kojarzy , że ktoś ma takie połączenie. Tylko nie pamiętam czy na forum. Dobre opinie zbierają też wzmacniacze Line Magnetic. Zadzwoń może też do Premium Sound. Mają te kolumny i szeroką gamę wzmacniaczy. Powinni coś doradzić i wypożyczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, arturpj napisał:

Pytanie co to znaczy banalna? Ja jestem zupełnie nietechniczny. Do tego trzeba mieć jakieś mierniki, narzędzia?

W Cayinach i octave wystarczy tylko mały śrubokręt, co do ayona to nie pamiętam, pasowało by zerknąć do instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Coś wydaje mi się, że Wiggartowców to coś mało mamy na forum. Więc skrobnę co nieco od siebie.

Kolumny Enzo były dla mnie strzałem w 10. Wprawdzie słuchałem też kilku kolumn lepszych ( czyt droższych), ale te leżą mi bardziej. Chyba głównie za sprawą basu. Tamte miały go jednak mniej.Tu jest szybki, całkiem głęboki, i masywny. Nic się nie ciągnie, nie muli. Do elektroniki w sam raz. Zasila je Nad C372. Z lepszym wzmacniaczem to pewnie dopiero będzie się działo. Średnica kojarzy mi się jako śmietankowa, gładka. wysokie dobrze zaznaczone, bez wyostrzeń. Przyznam się, że trochę brakuje mi iskierek, ale to pewnie przez wzmacniacz. Może niedługo uda mi się pożyczyć Atolla In200, wtedy będę wiedział trochę więcej o ich możliwościach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Do Enzo polecam wzmacniacz Shanling A3.2. Świetnie się to razem spisuje.

 

 

W ramach pobudzenia trochę tego klubu, muszę się pochwalić, że już w przyszłym tygodniu będzie można u nas posłuchać najnowszych konstrukcji tej zacnej manufaktury, modelu Artis.

2139762060_WiggArtArtis.thumb.jpg.ece57eb573f96fa83941071f25790e8f.jpg 1227313113_WiggArtArtis(2).thumb.jpg.ea15f775b4c24caf85d24bd4f6abe14e.jpg 1236184509_WiggArtArtis(1).thumb.jpg.cea3aa62b643a4603e410ad6eac69fde.jpg

To kolumny o skuteczności 92db i łagodnym przebiegu impedancji, dedykowane do współpracy ze wzmacniaczami lampowymi przede wszystkim Single Ended. Idealnie zgrywają się z lampami 300B, 845, 805 itp.

Więcej można poczytać na naszej stronie TUTAJ.

Zapraszamy do lektury i na odsłuchy do nas.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jakiś czas temu udało mi się zrobić małe porównanie kilku wzmacniaczy. Żadna wysoka półka.

Mój Nad C372. Granie dość potężne, ale trochę przydymione. Ładna scena, bas sprężysty. 

Pioneer SC LX81. Po wielu latach słuchania Nada ilość wszelkich cykaczy, szelestów mnie wręcz oszołomiła. Potrzeba było kilku godzin na adaptację słuchu, żebym się przyzwyczaił. No i ten bas. Głęboki, szybki, ładnie fakturowany. Dla mnie pierwsza klasa. Minusem jest scena i jej rozbudowanie. Wszystko jest podane w jednej linii, brakuje głębi. Sytuację poprawił zewnętrzny dac.  Rozciągnął ją trochę w głąb, ale bez rewelacji. Do klubowej elektroniki w zupełności wystarczy. Nad był tu lepszy. 

Atoll Am200. Dzięki uprzejmości kolegi miałem u siebie na kilka dni powyższego Atolla. Grał z moim dacem, który ma również funkcję preampu pasywnego. W tym zestawieniu mógłbym określić go jako grającego bardzo miodowo, wręcz kleiście. Dla mnie za słodko. Bas niestety był najmniej rozdzielczy, zdarzało mu się czasem pobuczeć. Cała reszta była już na wyższym poziomie niż powyższych wzmacniaczy. Głęboka scena, z wyraźnym rozmieszczeniem instrumentów. Zdecydowanie najlepszy efekt 3d. Pioneer według mnie był bardziej neutralny. 

Skończyło się na tym, że Pioneer zakupiony jako amplituner do kina pogonił Nada do szafy. Miałem wymieniać wzmacniacz na coś lepszego, ale na razie w ogóle nie odczuwam potrzeby zmiany. 

 

Edytowane przez Seb1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Widzę, że niedługo z klubu zrobi się blog, ale co mi tam.

Ostatnio udało mi się posłuchać trochę klasy D, i hybrydy.

Na początku na warsztat poszły końcówki na Hypex Ncore 252 od Audiophonics oraz Icepower 1200 as2. Sterowane były za pomocą pasywki kablem xlr.

Były one dość podobne do siebie. Bardzo dobra rozdzielczość, bez dosładzania, czy innych polepszaczy. Dodatkowo świetna rytmika, można nazwać je obydwie jako wulkany energii. Były też małe różnice. Icepower jest bardziej liniowy, wszystko jest trzymane równo, żadne pasmo nie wychodzi przed szereg. Gra też dość szeroko, potrafi umiejscowić źródła dźwięków poza kolumnami. Hypex natomiast gra węższą sceną, podkreśla, jak dla mnie, wokale. Wypycha je w stronę słuchacza, przez co miałem wrażenie lekkiej ich dominacji. 

Następnie podłączony został Haiku Bright. Właściciel na początku poinformował mnie, że jest on dopiero w połowie okresu wygrzewania. Po uruchomieniu, od razu można było usłyszeć różnicę względem powyższej pary. D-klasowce można porównać do szalejącej młodzieży na Enduro, ten natomiast zachowywał się jak wytworny gentlemen. Wszystko było podane z pewną gracją, ale nie spowolnione. Może tracił trochę na precyzji względem Icepowera, ale wgląd w nagrania był bardzo dobry. Niestety słuchałem go tylko około godzinę. Dźwięk w tym czasie ewoluował, od trochę matowego w stronę precyzji i wypełnienia. Mam nadzieję, że po pełnym wygrzaniu dane mi będzie posłuchać go jeszcze raz.

20220202_105120.jpg

20220202_105227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.