Jump to content
foetus

Kolumny WIGG ART

Recommended Posts

Według autora recenzji kolumny grają za szybko, fortepian za krótko wybrzmiewa. To poważny zarzut. Chcę je kupić, ale z takim felerem...

sam autor, czyli stempur wkleil link do testu i pisze, ze dobre kolumny.

Tak :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

I jakie wrażenia takie szczere...?

Jest szansa by zagrały z lampą 300b?

Edited by slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Witajcie, właśnie zakupiłem wigg art enzo, czekam na kuriera. Mój pokój to 25m2 prawie kwadrat, słucham bluesa, jazzu, rocka, symfoników. Jaki polecacie wzmacniacz do tych kolumn? Myslalem nad Haiku Sol II i atoll 200signature

Odezwij się do Audio-on - oni świetnie znają te kolumny. Wg mnie z Sol II to nie gra -za szczupły dźwięk. 

Idą lampy...

Kupiłem je w audio-on właśnie i u nich referencyjnie grał z haiku sol II właśnie 😉

Jak jesteś ich klientem to na pewno bez problemu wypożyczą Ci Sol-a II. Nie słyszałem tych kolumn. Miałem u siebie Sol-II i nie odebrałem go jako szczupłego na basie. Kontrola na basie bardzo dobra, całościowo równo grający wzmacniacz. 

Oczywiście pożyczą, ale pytam czy coś poza haiku warto posłuchać i do haiku porównać?

Widzę , że Enzo mają dość wysoką skuteczność więc możesz też spróbować lampy. Oprócz Haiku sprawdź Cayina A55TP. Coś mi się kojarzy , że ktoś ma takie połączenie. Tylko nie pamiętam czy na forum. Dobre opinie zbierają też wzmacniacze Line Magnetic. Zadzwoń może też do Premium Sound. Mają te kolumny i szeroką gamę wzmacniaczy. Powinni coś doradzić i wypożyczyć. 

U mnie grają z Cayin CS88a, słuchałem również z CS55a, Ayon Scorpio, Octave V40.
IMHO Cayin CS88a, Ayon Scorpio, Octave V40 to prawie takie same grane, gładkie ale z ciut wolnym basem, przy cs55a zbyt jaskrawa góra.

A czy któryś z tych pieców ma autobias? Trochę się boje ustawiania, nigdy nie miałem lamp

Te wzmacniacze nie mają autobiasu, procedura ustawiania jest banalna, zwłaszcza w cayin i octave.

Pytanie co to znaczy banalna? Ja jestem zupełnie nietechniczny. Do tego trzeba mieć jakieś mierniki, narzędzia?

3 godziny temu, arturpj napisał:

Pytanie co to znaczy banalna? Ja jestem zupełnie nietechniczny. Do tego trzeba mieć jakieś mierniki, narzędzia?

W Cayinach i octave wystarczy tylko mały śrubokręt, co do ayona to nie pamiętam, pasowało by zerknąć do instrukcji.

2 godziny temu, arturpj napisał:

Ok ale tam jest jakiś miernik który pokaże ile mam kręcić i kiedy?

Tak jest "mernik"  wbudowany w Cayin CS-55A, CS-88A, CS-845A

"Lampa nie umiera nigdy"

5 godzin temu, arturpj napisał:

Ok ale tam jest jakiś miernik który pokaże ile mam kręcić i kiedy?

W octave jest to wskazywane na diodach.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.