Skocz do zawartości
IGNORED

czysty wzmacniacz słuchawkowy


pq

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

mam pytanie w zasadzie nie audiofilskie, ale może pomożecie. Czy moglibyście polecić dobrej klasy wzmacniacz słuchawkowy, który byłby perfekcyjnie neutralny? Żeby nie grał ciepło czy zimno, nie domalowywał parzystych czy nieparzystych harmonicznych (jak również co trzeciej :-) ), że prostokąt na wejściu dawał prostokąt na wyjściu. I żeby szum był co najmniej -90 dB. Współpraca ze słuchawkami 120-300 ohm. Aha, w grę wchodzi tylko sprzęt nowy, w miarę łatwo dostępny. Tzn nie życzę sobie czekania 6 miesięcy na realizację zamówienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepowych nie słuchałem ale myślę, że twoje oczekiwania spełniałby wzmak darkula. Jest sporo jego użytkowników na forum więc może oni coś doradzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiadomo że też robię słuchawkowce,ale ja nie o tym.

Czysty wzmak słuchawkowy?

To raczej tylko w pełni zbalansowany i nie lampowy.

I wykonany na elementach scalonych czy ogólnie biorąc dyskretnych.

Proponuję wzmak Stożka ,kolegi z naszego Lukarowego forum.

Ja robię tylko na indywidualne zamówienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

>darkul, co za szarmancja - przecież Ty też robisz "czyste" wzmacniacze ?

>pq, nie mnie osądzać, czy mój wzmacniacz jest "czysty" ale akurat jednego mam "wolnego", więc jeżeli byłbyś zainetresowany odsłuchem to wal na priva. Nie trzeba czekać pół roku :-))))) Ale ma wadę - potrzebuje źródła z wyjściami symetrycznymi, niestety.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608

Przecież pisałeś ostatnio, że zawieszasz działalność do marca - dobrze Cię zrozumiałem?

To co - manufakturka ruszy jednak?

Jakieś modyfikacje? Ulepszenia? Wersja Forum608 v.2? :)

A dla kolegi - Extreme "Clean" Edition?

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Ok. Skoro pojawił się taki wątek to i ja się podepnę. Znajomy dysponujący pokojem o oszałamiającej powierzchni niecałych 8m^2 po kilkuletniej walce z ustawieniem głośników (przegranej) zdecydował się na zakup słuchawek i wzmaka do nich. Na razie faworyzuje nauszniki Sennheisera HD580 i 600-ki natomiast jest kompletnie zielony w zmakach. NAtomiast pozytywem jest to, że chciałby wspomóc finansowo krajowego producenta. No i w tym momencie dochodzimy do sedna, czyli gdzie można w jednym miejscu posłuchać produktów Darkula i Piotrka608. Do posłuchania jeszcze zostanie Sound Project i Scorpion.

Z tego co się orientuję (i może się mylę) to najtańszy jest Sound Project i na razie to jest jego największą zaletą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja próbuję namówić p. Czyżewskiego na wzmaka słuchawkowego i muszę przyznać, że trafiam na podatny grunt :) Wtedy oferta rodzimych słuchawkowców byłaby już naprawdę pokaźna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozeznamym człowiekiem w w.w. temacie jest Grzegorz M. ze sklepu DEMO w Gorz.Wlkp.

Osobiśćie często biore pod uwage jego zdanie bo ma duże doświadczenie porównawcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muju

Tak! To ten od Nazca i Argusa. Fajny gość i fajny sprzęt. Tylko strasznie zawalony robotą :( W związku z tym chęci może mieć, gorzej z czasem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>drakuul,

fajny sprzet???

sluchales tego??

jezeli ten wzmak sluchawkowy mialby zagrac tak "dobrze" jak Nazca to daruj sobie starania:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stożek, dziękuję. niestety nie dysponuję takim źródłem. zresztą celem wątku nie jest znalezienie słuchadła dla siebie (jak będę szukał, to oczywiście wspomnę na Ciebie... o ile będę miał szansę na kompatybilne źródło) tylko urządzenia które w celach powiedzmy naukowych przekaże bardzo wiernie i bez szumów sygnał na słuchawki. Więc tutaj liczy się bardziej pomiar, nie odsłuch. Źródłem będzie zapewne wysokiej klasy karta dźwiękowa, więc pewnie dało by się kupić z wyjściem symetrycznym.

 

No i niestety nie wiem, czy z pewnych przyczyn osoba wykorzystująca to (bo ja tylko współpracuje) nie będzie potrzebowała czegoś pochodzącego z seryjnej produkcji - aby ewentualnie można było szybko kupić więcej. Jeszcze raz więc dziekuję stożku i Piotrek608, ale z waszych niewątpliwie wspaniałych dzieł tym razem chyba nie skorzystam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.