Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawkowe czy podlogowe?


mer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przymierzam sie do zmiany kolumn,nawet nie w tym problem ,że narzekam na te co mam.Chodzi mianowicie o klumny podłogowe (posiadam podstawki) Prosze o poradę,czy warto zmienic podstawkowe na podlogowe?Wiem że najlepiej by było posłuchac,ale nie w tym rzecz.Klasa grania będzie ta sama (odpowiada mi takie granie),nie szukam czegos o klase wyżej.Ale chodzi mi o zmiane podstawek,na podlogowe,bo jesli niskie rejestry zagrają lepiej,to czego nie zmienic? To jeden problem.Drugi to metraż pokoju,akurat mam 17 metrów* czy nie za duzo bedzie na podłogowe? Nie chciałbym aby basu bylo ponad miare.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę aby przejść z podłogówki na monitor....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę aby przejść z podłogówki na monitor....

DLACZEGO? Nie mówie ,że to złe rozwiązanie,tylko pytam ? Dlaczego?Czasem dochodze do wniosku,że to poszukiwania są bardziej filozoficzne .No zawsze szukamy tego czego nie mamy.Biedny ,zawszeszuka bogactwa ,masz monitory -chcesz podłogowe.Nie masz kobiety? Pragniesz aby pojawiła sie w twoim życiu,idziesz ulicą a oczy Ci wychodzą z orbit na widok przecietnej laski itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe to nasze "audio hobby" nie lubi stagnacji :)

znaleźć dobre monitory to idealna sprawa... widziałeś kiedyś w studio podłogówki? a czy my nie dążymy do najlepszego możliwie odsłuchu tak jak realizatorzy dźwięku???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szkoda że mieszkasz tak daleko ode mnie,moglibyśmy podmienić sprzet i zobaczylibyśmy...ale z tego co widze,moj sprzet to taka wyższa półka budzetowa ,a u Ciebie klasa średnia.Pewnie sie rozgladasz za podstawkami,ciekawe jakie masz typy? Pewnie jakis Harbeth,albo Dynaudio Focus 160,albo z Xavian-a,ewetyalnie cos z ATC...ciekawe czego słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ATC i nie ma powrotu, to fatalne dla mnie kolumny, Xaviany słuchałem (XN250) - porażka totalna, zauroczyły mnie Diapason Karis, rok temu zbyt krótko posłuchałem Harbeth P3ESR i teraz się nad nimi zastanawiam

 

Słucham róznych gatunków, od rocka poprzez jazz na muzyce filmowej kończąc...zbyt traumatycznym przeżyciem byłoby ograniczanie się do jednego, dwóch stylów muzycznych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie monitor bardziej czaruje przestrzennością i stereofonią niż podłogówka. Ja niedobór niskich częstotliwości dla niektórych moich płytek wspomogłem subem REL t5. Wiem, że miłośnicy stereo są przeciwni takiemu rozwiązaniu ale mi to odpowiada. Może warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor praktyczniejszy, można podwiesić :))) A tak na poważnie to podstawką można wyregulować wysokość średnio-wysokich na wysokość uszu. W podłogówce ni ma tego rarytasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor praktyczniejszy, można podwiesić :))) A tak na poważnie to podstawką można wyregulować wysokość średnio-wysokich na wysokość uszu. W podłogówce ni ma tego rarytasu

Wzywyz zawsze mozna nabyc droga kupna super ekstra wypasione granitowe podstawy 100 krotnie przewyzszajace waga kolumny i dzieki temu uzyskac super extra fantastycznie stabilny dzwiek w klasie hajend ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyższych lotów, a masz pomysł jak obniżyć podłogówkę.

Tylko nie pisz że, odejmując ów pomnik :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o poradę,czy warto zmienic podstawkowe na podlogowe?

Jak słuchasz z większej odległości to tak. Z dużej kolumny, z dużym niskotonowcem łatwiej też uzyskać niższe zejście na basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach ten slogan: "niższe zejście na basie" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach ten slogan: "niższe zejście na basie" :)

No to niech będzie "szersze pasmo przenoszenia" (od strony basu/w kierunku niskich częstotliwości)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyższych lotów, a masz pomysł jak obniżyć podłogówkę.

Tylko nie pisz że, odejmując ów pomnik :-)))

Nieeee - trzeba wykopac dol i zalac betonem b20 ;) ustabilizuje kolumne na poziomie hajend ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybór podłogówka/podstawka jest implikowany przez metraż pomieszczenia w którym grają. Ponieważ mam pokój 19,5 m2 więc zdecydowałem, że zmieniam podłogowe na podstawki. W tej chwili po wielodniowych testach świąteczno-noworocznych stawiam na 25SE, choć chce jeszcze usłyszeć w swym systemie C1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego co się lubi. Ja u siebie miałem już kilka przyzwoitych podstawek (micro utopia be, helicon 300) i brakowało mi ''masy'' w przekazie. Niby bas z podstawek jest ale po podlączeniu podłogówek słychać go lepiej jak i niższą średnicę. I nie chodzi o zalanie basem pokoju oczywiście:) Pokój 18m2. Na dzień dzisiejszy nie planuję powrotu na podstawek, choć chętnie sprawdzę jakieś ciekawe typy. Baza ''odsluchowa'' to 2,5 m na 2,7m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybór podłogówka/podstawka jest implikowany przez metraż pomieszczenia w którym grają. Ponieważ mam pokój 19,5 m2 więc zdecydowałem, że zmieniam podłogowe na podstawki. W tej chwili po wielodniowych testach świąteczno-noworocznych stawiam na 25SE, choć chce jeszcze usłyszeć w swym systemie C1.

Te monitory to wysoka półka. Czy Twój h160 poradzi sobie z nimi w 100%?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę aby przejść z podłogówki na monitor....

To może mieć sens przy wybranych monitorach. Wiele z nich ma ewidentne braki. Np. Dali Ikon 1 góra całkiem fajna, bas średni, środek odchudzony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie monitor bardziej czaruje przestrzennością i stereofonią niż podłogówka.

Żeby daleko nie szukać polskie kolumienki podłogowe Phoebe dają namacalną, przestrzenną prezentację. W mniejszych pomieszczeniach można oczywiście lepiej na poziomie monitorów np. SF Minima, ale cena x2. Małych tańszych monitorów przerobiłem kilka Celestion, Xavian XN125, Dali Ikon, Dali Menuet, Tannoy z serii Signature. W wypadku każdej z nich zawsze czegoś brakowało, albo średnica zamglona, albo kiepska góra, albo kiepski dół itd. Kuriozalnie najbardziej zrównoważony dźwięk udało mi się uzyskać z najtańszych Celestion. Góra nie była aż tak wyszukana jak w droższych propozycjach, ale generalnie monitorki grały dobrze wypełnionym zrównoważonym dźwiękiem.

 

Po tych zabawach dałem sobie spokój z monitorami i myślę że to była dobra decyzja. Krótko mówiąc jeśli już monitory to z wyższej półki tzn. na poziomie SF Minima.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie ostatnio zauważyłem pewnie fakty w kwestii monitor vs podłogówka.

 

1. W tej samej cenie mamy zazwyczaj wyższy model podstawki a co za tym idzie większość parametrów, jak barwa, scena, itd jest na +

2. Do mniejszego pomieszczenia cieszę się, że wybrałem podstawki - o wiele łatwiej je ustawić, jest o wiele mniej buczącego basu do ogarniania panelami akustycznymi.

3. Podłogówki mają zazwyczaj ciekawszy bas, generalnie skala dźwięku jest większa.

 

W praktyce przy tym samym budżecie największym czynnikiem będzie wg mnie kubatura pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce przy tym samym budżecie największym czynnikiem będzie wg mnie kubatura pomieszczenia.

Kubatura ,rodzaj słuchanej muzyki no i jak głośno lubimy jej słuchać.....

... i z jakiej odległości (czyli w sumie jak głośno będzie musiała kolumna grać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.