Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  46 członków

Gryphon Klub
IGNORED

GRYPHON Club


rafsyl

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś Callisto -zacny piecyk.Ciekaw jestem jak się brzmieniowo ma Atilla do Callisto ?

W Callisto był dziwny objaw ,jak wzmacniacz się nagrzał to było słychać jakby strzelanie i naprężenia na cienkiej aluminiowej pokrywie obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Tabu Pre I końcówkę Tabu 2100, został mi po nich tylko firmowy breloczek i wspomnienia;-)

Pre było takie sobie - miało wysoki poziom szumów własnych i dźwięk bez fajerwerków, ale końcówka była świetna i trochę żałuję, że musiałem sprzedać.....

A Antileon ciągle gdzieś mi chodzi po głowie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Antileon ciągle gdzieś mi chodzi po głowie.....

Masz mocny łeb, Antek sporo waży:))

 

Callisto

Miałem Callisto2100/2200/Adagio

Z serii Callisto, sugeruje skupić uwagę na dobrze utrzymanym s/h modelu 2200.

W mojej ocenie, wydaje się ciekawszy, bogatszy na średnicy, bardziej wypełniony, zachowując przy tym charakter starszego brata 2100 tj, dobry wgląd w micro/ macro informacje.

Spora, poukładana scena, dobrze rozciągnięta w szerz i głąb.

Kontrowersje wzbudza "temperatura" tych zintegrowanych wzmacniaczy.

To rodzaj reprodukcji nie dla każdego, a ściślej dla mniejszości preferującej szeroko pojmowaną(!) naturalność przekazu.

-------------------------------------------

Sugeruje rozwagę i skrupulatność w doborze reszty toru.

Prefer. XLR i firmowe zestawienie. Odradzam srebro zarówno IC/AC

Jeśli budżet pozwala, imho, lepiej skupić się na Antileonie.

 

Życzę klubowiczom dobrych zakupów i zestawień,

M,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Tabu Pre I końcówkę Tabu 2100, został mi po nich tylko firmowy breloczek i wspomnienia;-)

Pre było takie sobie - miało wysoki poziom szumów własnych i dźwięk bez fajerwerków, ale końcówka była świetna i trochę żałuję, że musiałem sprzedać.....

A Antileon ciągle gdzieś mi chodzi po głowie.....

Witaj

Też właśnie kiedyś miałem końcówkę Tabu 2100+cd Wadia 850 +Thiel cs2.2 okablowanie van de hul grało wyśmienicie ale chciało się zmian, do dziś żałuje szukam podobnego grania Atilla ma coś z tej końcówki .Antileon chodził mi po głowie ale cena + pre które musiał bym kupić bo mam jeszcze gramofon a gdzieś trzeba go podłączyć

pozdr

R,

 

Piano

Szukałem Callisto 2200 i już prawie kupiłem ale byłem w Angli i z kolegą odwiedziłem angielskiego audiofila który posiadał Callisto 2200 ,2100 Antileon-a coś tam jeszcze i Atille, z trzy zestawy głośników w tym takie jak ja Sonus Faber Auditor M .Zestawił je z Atilla cd Audio Aero La Fontaine okablowanie MIT jakie model dokładnie nie pamiętam coś Evo no w każdym razie cholernie drogie chyba nawet droższe od Audio Aero , a jak grało trudno wyrazić słowami było cudownie to granie tak mnie zafascynowało że po powrocie pojechałem do TOP HIFI i kupiłem Atille którą słuchałem z trzy miesiące wcześniej w wymienionym sklepie i powiem szczerze że nigdy bym tego wzmacniacza nie kupił .Myślę że zestawię podobną konfigurację no może podobnie grającą

pozdr

R,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dopisuje sie do klubu z Atilla. Reszta toru bedzie zmieniana, bo grala z innym wzmacniaczem.

Z Rafalem jestem juz w kontakcie i mysle, ze oboje wymienimy sie cennymi uwagami jak dobrac reszte do kompletu.

Sama Atilla jest przyzwoitym wzmacniaczem na dlugie lata. Potrzebuje dobre 30 minut wygrzania a potem juz mozna sie delektowac dzwiekiem.

Pozdr

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodził mi po głowie

witam w klubie osobników o "mocnym łbie";-)

do dziś żałuje

i żałujących po odsprzedaży...

grało wyśmienicie ale chciało się zmian

bo stan niestety patologiczny;-)

Czasami to mam wrażenie, że ta choroba nie jest zdrowa;-)

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego kto im robi ich kable to nie wiem. U mnie IC z DAC-a do preampa to srebro ale soczyste i gęste, nietypowe jak na srebro. Ale już zasilanie jest na miedzi. To barwny i gęsto grający DAC i wszystko zależy czego potrzeba w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atille, z trzy zestawy głośników w tym takie jak ja Sonus Faber Auditor M .Zestawił je z Atilla cd Audio Aero La Fontaine okablowanie MIT jakie model dokładnie nie pamiętam coś Evo no w każdym razie cholernie drogie chyba nawet droższe od Audio Aero , a jak grało trudno wyrazić słowami było cudownie

Ciekawe...może Atilla jest lepszy od Diablo?...ja słuchałem SF Auditor M z DIABLO i grało słabo. A innym razem Diablo grał z SF Guarneri Evolution i znów było słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo imho, ze stajni Gryphona kupuje się w niższym budżecie Tabu, a nieco wyższym Callisto 2200 lub w jeszcze wyższym Antileona z naciskiem na tego ostatniego.

Encore z s/h - mocny, ale ma raczej słabą estymę. Colosseum i Mephisto - nie miałem doświadczeń w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wlasciciel Atilli mysle, ze nie nalezy oceniac tego wzmacniacza w kategoriach absolutnego Hi-Endu, tylko jako przyzwoita integre do 20kPLN. Ja kupilem ten wzmacniacz jako lepszy zamiennik Creeka Destiny i okazalo sie, ze mozna, wrecz trzeba isc dalej aby zrobic fajny krok do przodu. Wzmacniacz ten porownywalem z Devialetem, ktoryms Moonem, Naimami, Musicalami itp... na moich glosnikach jak i innych. Wybor padl na Atille bo spodobala mi sie srednica, wciagajaca, neutralna, szybkosc wzmacniacza, dynamika. Lubie szybkie granie, bez zamulania i plumkania ale tez z muzykalnoscia. Pare miesiacy temu porownywalem krotko Atolla 400 z Atilla na glosnikach Equilibrium Ceramic i... Atilla grala zblizonym dzwiekiem do Atolla. Przyznam, ze w tamtej konfiguracji Atoll gral ciut lagodniej, dla mnie chyba lepiej ale glosniki byly juz bardzo dynamiczne, szybkie itp... wiec jak to wielokrotnie ludzie mowia, gra system a nie tylko jeden komponent. Ponadto, bedac na ostatnich targach audio w Monachium mozna bylo uslyszec, ze firma Gryphon jest nastawiona na granie dynamiczne, rzeklbym koncertowe a nie plumkanie przed snem. Takze jest to kwestia gustu czy sie podoba czy nie.

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez Undziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryphon Atilla to świetny wzmak - miałem 2 tygodnie u siebie w systemie.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Callisto -zacny piecyk.Ciekaw jestem jak się brzmieniowo ma Atilla do Callisto ?

W Callisto był dziwny objaw ,jak wzmacniacz się nagrzał to było słychać

jakby strzelanie i naprężenia na cienkiej aluminiowej pokrywie obudowy.

To nie strzelanie, tylko kolejne dołączanie się końcówek mocy, około 30-45

minut słychać co jakieś 5-8 minut elektroniczne cykniecia, jak już się rozgrzeje na 100 % zupełna cisza.

Pozdrawiam

 

 

Ciekawe...może Atilla jest lepszy od Diablo?...ja słuchałem SF Auditor M z DIABLO i grało słabo. A innym razem Diablo grał z SF Guarneri Evolution i znów było słabo.

Mam Auditory M podłączone do Callisto 2200 i jest super. Celuloza z dosyć ostro zdecydowanym wzmacniaczem u mnie dało znakomite efekty.

Pozdrawiam

Edytowane przez Robert_56545
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam panowie pytanie, posiadam Callisto 2200 czy że względu na wiek wzmacniacza nie powinienem go oddać na wymianę części elementów? Czy taki wiek to jeszcze nie rzutuje na prace wzmacniacza?

Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

P.S. Ewentualnie napiszcie o jakimś dobrym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Auditory M podłączone do Callisto 2200 i jest super. Celuloza z dosyć ostro zdecydowanym wzmacniaczem u mnie dało znakomite efekty.

Pozdrawiam

 

Coś o tym wiem (papier + neutralny, dynamiczny wzmak) i zgadzam się, że takie połączenie jest b. dobre. Trochę trzeba się namęczyć z dopasowaniem wzmaka do Auditor M ale jak się uda to radość jest na buziaku...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsztystich . Tez jestem posiadaczem Gryphona Callisto 2200 oraz Gryphon CDP 1 kolumienki Elac 510 Mój wzmacniacz tez tak strzela na poczatku jak sie zaczyna nagrzewac jestem jego posadaczem około 5 lat nic jak dotad nie wymieniałem i z tego co sie orietuje poprzedni własciciel tez nie narazie bym do serwisu nie oodawał Robercie jezeli kondensatory sa w dobrej kondicji i cała reszta szkoda zachodu serwisu niestety zadnego nieznam no moze poza jednym niby dobrze robi facet ale strasznei długo trzyma po kika miesiecy a nawet do 2 lat tak ze szkoda zachodu miesci sie on w katowicach . Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje porownywac Atille z najwiekszymi integrami Moona (600 i 700). Bardzo dobrze wypadl Gryphon, a zapamietalem go szczegolnie z dobrego energetycznego basu i dociążonej, oleistej srednicy. Świetny sprzęt, szczególnie moim zdaniem zagra dobrze z kolumnami, które mają osuszony środek, gdzie trzeba trochę dopalić średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.