Skocz do zawartości
IGNORED

Wireworld Gold Starlight 7 AES/EBU digital, czy coś innego?


americano

Rekomendowane odpowiedzi

Belden ma o bardzo niskiej pojemności kable w swojej ofercie ale sama pojemność nie przekłada się w prosty sposób na dźwięk.

W kablach cyfrowych tak. W analogowych RCA już się może przekładać. Przynajmniej na ten poprawny dźwięk. :)

Belden 1800F to 13 pf/ft. Belden 1694A 16,2 pf/ft. Belden 1505F to 17pf/ft.

Te kable Beldena można też stosowac jako analogowe. Pierwszy XLR, dwa ostatnie jako RCA.

Co ważne oprócz pojemności w kablach analogowych, mają też bdb ekranowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kablach cyfrowych tak

Czyli kusisz że by zrobić taki srebrny kabel o tak małej pojemności w porządnym albo bardzo porządnym ekranie?

 

Jest pytanie kto za to zapłaci bo to wcale nie będzie tanie no i jaki rynek :)

 

Belden 1800F to 13 pf/ft

 

Jeszcze małe sprostowanie Belden 1800F to 43pF na metr stopa (ft) to nie to samo tak że ostrożnie z tym czytaniem i porównywaniem danych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAD colossus grał i to jak. Chodziły jakieś domysły co do PAD-ów niektórych, ale nie sprawdzone i raczej insynuacje. Co za różnica zresztą. Miałem oryginalnym colossusem wymienione kable w monoblokach lampowych, takie niebieskie i dość sztywne. W IC było to zanużone w jakimś oleju co było widać pod światło jak bąbelek się przesuwał.

 

W kablach cyfrowych tak. W analogowych RCA już się może przekładać. Przynajmniej na ten poprawny dźwięk. :)

Belden 1800F to 13 pf/ft. Belden 1694A 16,2 pf/ft. Belden 1505F to 17pf/ft.

Te kable Beldena można też stosowac jako analogowe. Pierwszy XLR, dwa ostatnie jako RCA.

Co ważne oprócz pojemności w kablach analogowych, mają też bdb ekranowanie.

Z tą pojemnością to masz sporo racji, zauważyłem, że kable o wyższej pojemności ścinają najwyższą górę. Wireworld nie podaje pojemności ale ten helix musi mieć bardzo niską bo góra jest rewelacyjna, do samego końca, szpila i to czysta.

 

Czyli kusisz że by zrobić taki srebrny kabel o tak małej pojemności w porządnym albo bardzo porządnym ekranie?

A co do ekranu to sprawa jest niejednoznaczna. Zbyt mocne ekranowanie spowalnia i zmula. Myślę, że w cyfrówkach i analitycznych sieciówkach trzeba uważać z ekranowaniem. Tak mi się wydaje na ten moment mego rozwoju ;-)

 

Jest pytanie kto za to zapłaci bo to wcale nie będzie tanie no i jaki rynek :)

Rafaell, a jakie znasz najlepsze wtyki XLR dobre do AES/EBU dostępne dla hobbystów? Jaki to koszt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ekranu to sprawa jest niejednoznaczna. Zbyt mocne ekranowanie spowalnia i zmula. Myślę, że w cyfrówkach i analitycznych sieciówkach trzeba uważać z ekranowaniem. Tak mi się wydaje na ten moment mego rozwoju ;-)

 

Tak ale dochodzą inne problemy jak ekran jest słaby lub go brak.

 

Z tą pojemnością to masz sporo racji, zauważyłem, że kable o wyższej pojemności ścinają najwyższą górę. Wireworld nie podaje pojemności ale ten helix musi mieć bardzo niską bo góra jest rewelacyjna, do samego końca, szpila i to czysta.

 

No i tu też to nie takie oczywiste bo co ze środkiem pasma przy takiej szpili na górze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wireworld nie podaje pojemności ale ten helix musi mieć bardzo niską bo góra jest rewelacyjna, do samego końca, szpila i to czysta.

 

Generalnie unikałbym firm, które nie podają parametrów swoich kabli. Wszystkie poważne firmy produkujące, a nie tylko konfekcjonujące kable zawsze to robią.

Robią to też te "powazne" z sektora audio, które zlecają zazwyczaj tylko firmowy nadruk na gotowych produktach światowych potentatów kabli elektrycznych, stąd znają też ich parametry. :)

Pozostali unikają pomiarów jak ognia! :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kabli cyfrowych warto zwrócić uwagę na konstrukcje Tima Sommovigo i jego topowych konstrukcji Stereovox/Stereolab

 

 

...

a jakie znasz najlepsze wtyki XLR dobre do AES/EBU dostępne dla hobbystów? Jaki to koszt?

 

może Xhadow ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rafaell, a jakie znasz najlepsze wtyki XLR dobre do AES/EBU dostępne dla hobbystów? Jaki to koszt?

 

Widzisz jest problem z dobrymi XLR ami, trzeba by było poszukać coś w vintage a tam to koszt ok 80-90$ Uczciwe wtyki XLR obecnie robione to coś pod 400$ trzeba by było zapłacić.

 

Taki topowy DCS ładuje do siebie Neutrika, wiele innych topowych firm robi podobnie ??? :) W tym moim ASE/EBU też dałem ale już musiałem na dzień dobry je przerobić żeby to w ogóle grało dla tego następne wtyki będę sobie sam robił.

 

Generalnie unikałbym firm, które nie podają parametrów swoich kabli. Wszystkie poważne firmy produkujące, a nie tylko konfekcjonujące kable zawsze to robią.

 

No to od tej chwili jestem po jasnej stronie mocy bo pierwszy raz opublikowałem pojemność swoich kabli! Unikałem tego jak mogłem :)

 

może Xhadow ?

 

To już porządniejsza robota, americano możesz już śmiało skręcać z tym Beldenem ;)

 

Kabel 3,54$ wtyczki 320$ i patrzący z boku pokiwają głową z politowaniem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie we wtykach do transmisji cyfrowej chodzi o to, żeby i one, podobnie jak kable trzymały się przede wszystkim jak najbliżej specyfikacji i standardu, miały b.dobre ekranowanie i zachowały jak najszersze pasmo. 110 ohm AES/EBU i 75 ohm RCA/ BNC: - Te ostatnie najlepsze robi Canare. Mają nawet patent na zaciskanie, bo lut może tu namieszać. Z najbardziej sprawdzonych, dość tanich XLR - chyba te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Generalnie we wtykach do transmisji cyfrowej chodzi o to, żeby i one, podobnie jak kable trzymały się przede wszystkim jak najbliżej specyfikacji i standardu, miały b.dobre ekranowanie i zachowały jak najszersze pasmo. 110 ohm AES/EBU i 75 ohm RCA/ BNC: - Te ostatnie najlepsze robi Canare. Mają nawet patent na zaciskanie, bo lut może tu namieszać. Z najbardziej sprawdzonych, dość tanich XLR - chyba te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na marginesie warto zauważyć, że każdy kabel RCA i XLR (nawet zrobiony z kabla od lampki za 50 gr) będzie transmitował bez problemu sygnał cyfrowy.

Widać jakie tu jest pole do manewru dla "producentów" i naciągania na ew. dźwiękowe różnice.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność 86pF mierzona na Rohde&Schwarz w mojej byłej robocie tak że raczej uczciwie.

 

Byłbym zapomniał pojemność była mierzona już na dłuższym niż 1metr gotowym kablu razem z wtykami a to nie jest takie oczywiste że w innych aplikacjach tak będzie :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu też to nie takie oczywiste bo co ze środkiem pasma przy takiej szpili na górze :)

środek jest, szpilka to tylko rozciągnięcie w górę... Naprawdę super są te wireworldy, nic mnie nie obchodzi, że nie podają parametrów. Mam na tyle jeszcze dobry słuch i system, że po 5 sekundach wiem 70% o brzmieniu kabla, a po 30 min. 95%. Co do tej średnicy, to w cyfrze srebro (przy udanej budowie) dopełnia i lepiej doświetla środek.

Trochę mi się nie chce kombinować DIY skoro już za 379 zł można mieć świetny wireworld starlight 7 AES/EBU 0.5m, a Gold Starlight 7 za 1500 zł maks. I wtyki niebylejakie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie warto zauważyć, że każdy kabel RCA i XLR (nawet zrobiony z kabla od lampki za 50 gr) będzie transmitował bez problemu sygnał cyfrowy.

Transmitował tak ale jak transmitował :)

 

Co do tej średnicy, to w cyfrze srebro (przy udanej budowie) dopełnia i lepiej doświetla środek.

 

 

Doświetla tak ale z wypełnieniem to już jest problem!

 

Trochę mi się nie chce kombinować DIY skoro już za 379 zł można mieć świetny wireworld starlight 7 AES/EBU 0.5m, a Gold Starlight 7 za 1500 zł maks. I wtyki niebylejakie mają.

 

No cóż przecież było widać na samym początku ze kupisz Wireworld Gold Starlight ale chciałeś się tylko upewnić ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmitował tak ale jak transmitował :)

 

 

Hi-endowo, czyli wg własnych upodobań i wyobrażeń! :)

 

Americano, jak jesteś z W-wy to podjedź jednak może. Dam Ci tego Beldena 1800F na próbę. Mam też całe pudło innych kabli Beldena, o których mówiłem wyżej, ale bez końcówek.

Sam używam aktualnie tylko AES/EBU i XLR.

Przynajmniej dowiesz się co wnoszą od siebie inne, audiofilskie kabelki, jak modulują brzmienie i czy warto za to wątpliwe rzeźbienie płacić tyle pieniędzy. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wiem czy kupię ten, narazie to faworyt, Twój (Rafaella) bym chętnie posłuchał, poza tym XLO, nie jestem przekonany czy warto brać Cardas Clear na odsłuch no i tego Albedo za 310 EUR zachwalanego przez p. Grzegorza. Jeszcze padały w tym wątku nieznane mi kable, muszę poszukać i poczytać coś. Aczkolwiek nieukrywam, że wolę jak jest możliwość posłuchania. Okazuje się, po mojej dzisiejszej wizycie w pewnym sklepie, że z kablami AES/EBU wcale nie jest tak różowo. Myślałem że wypożyczę dziś kilka a tu dupa. Na zamówienie i to wiąże się z kupnem. Podobno sprzedał się 1 kabel AES/EBU w ubiegłym roku i kupić go człowiek do jakiegoś studia nagraniowego.

 

Hi-endowo, czyli wg własnych upodobań i wyobrażeń! :)

 

Americano, jak jesteś z W-wy to podjedź jednak może. Dam Ci tego Beldena 1800F na próbę. Mam też całe pudło innych kabli Beldena, o których mówiłem wyżej, ale bez końcówek.

Sam używam aktualnie tylko AES/EBU i XLR.

Przynajmniej dowiesz się co wnoszą od siebie inne, audiofilskie kabelki, jak modulują brzmienie i czy warto za to wątpliwe rzeźbienie płacić tyle pieniędzy. :)

 

To kurna piszcie w swoich "o mnie" z jakiego miasta jesteście. Oczywiście, że chętnie pożyczę, nie mam żadnych uprzedzeń, raczej lenistwo w konieczności odsyłania, pakowania itd. Ostatnio odsyłałem "znakomitą" cyfrówkę, a faktycznie żenującą. Nie będę jednak robić antyreklamy uczciwym ludziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to wątek który przerodził się w dyskusję o dobrych, solidnych i normalnych kablach ze źródła, a nie od "pośredników". :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to wątek który przerodził się w dyskusję o dobrych, solidnych i normalnych kablach ze źródła, a nie od "pośredników". :)

 

Dziekuję.........i jeszcze tanich-prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję.........i jeszcze tanich-prawda?

 

To jakaś wrodzona wada kabli jest?

Nie ma to jak założyć dwie puszki pełne "niczego" na kabel za kilka USD/m i sprzedać go za 300, 3000, a co tam, - nawet 30 000. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak założyć dwie puszki pełne "niczego" na kabel za kilka USD/m i sprzedać go za 300, 3000, a co tam, - nawet 30 000. :)

 

 

Przecież wystarczy pojechać do Castoramy kupić jakiś pierwszy lepszy drut ze szpuli a następnie w Biedronce mielonkę w puszce , połączyć obie rzeczy przy pomocy sznurka i hurtem sprzedawać po 30.000 pln.

Skoro to tak banalnie proste to zastanawiam się dlaczego jeszcze nikt z naszego forum nie poszedł w kierunku zarobienia kupy szmalu praktycznie bez wysiłku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ty Jarek nic nie kupujesz tylko pożyczasz i wymieniasz.

 

Kup coś w końcu;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś wrodzona wada kabli jest?

Nie ma to jak założyć dwie puszki pełne "niczego" na kabel za kilka USD/m i sprzedać go za 300, 3000, a co tam, - nawet 30 000. :)

 

Tu mowimy o kablach digital,więc puszka jest zbędna........zarówno jak Twoja ocena wartości-nawet w USD.

 

PS.

ŻADNEJ PUSZCE NIE PRZEPUSZCZE...czy takie jest Twoje motto)?

 

Najlepszy jest kabel taki jeden,

nazywa się po prostu Beleden

 

Jest tani ładny i przewodzi

Mieć go nikomu nie szkodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wystarczy pojechać do Castoramy kupić jakiś pierwszy lepszy drut ze szpuli a następnie w Biedronce mielonkę w puszce....

 

Efekt przemielenia dźwięku powinien być rzeczywiście zbliżony. :)))

 

ŻADNEJ PUSZCE NIE PRZEPUSZCZE...

 

... zwyczajnie nie lubię mielonek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie "puszków" na cyfrówce nie ma, znaczy słabe sa? Rafaell czy Ty mógłbyś takie kable z puszkami zrobic? Byłby droższe? :0

 

Tak robię takie zasilanie aktywne zarówno do RCA jak i sieciówek tak że do cyfrówek bardzo wskazane, zbieraj kasę i zamawiaj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

W większości kabli znajduje się albo Belden, albo Mitsubishi albo Neotech;-) Baza jest zbliżona, reszta polega na odpowiedniej konfekcji, znalezieniu optymalnej geometrii, właściwej izolacji, itp. Czyli płaci się de facto nie za surowiec, ale za całe know-how jak z tego zrobić jak najlepszy produkt finalny. I tu się pojawia pole dla rozmaitych hochsztaplerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, najlepsze są kable srebrne przędzone przez pająka i tkane przez jedwabnika ;)

 

Tylko wytłumacz to pająkowi jak i jedwabnikowi żeby się za jego robotę wzięli ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.