Skocz do zawartości
IGNORED

Wireworld Gold Starlight 7 AES/EBU digital, czy coś innego?


americano

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując wątek, propozycje które padły dotychczas:

 

1. Wireworld Gold Starlight 7,

2. Belden 1800F

3. DH Labs Silver Sonic D-110

4. Cello Strings 5

5. Harmonix HS-102

6. Siltech Golden Ridge

7. Kimber Select KS-2120

8. Kabel Rafaella AES/EBU

9. Albedo AES/EBU za 310 EUR

10. XLO UP4b

11. Oyaide AR-910

12. Cardas Clear

13. ZenSati #3 digital

14. Vovox texture

 

przy czym 1, 9, 10, 12, 14 - to moje pomysły. Już jest z czego wybierać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco komentarza:

3. DH Labs D-110. Bardzo interesujący kabel. Tani $90/m gotowca z wtykami, ciekawa budowa- srebrzanka, teflon, wygląda solidnie, dobre recenzje, w skrócie: porównywalny do kilkukrotnie droższych (motyw częsty w recenzjach ;-) z odrobiną ciepła ale nie gubiący detalu i wybrzmień. Teraz kwestia gdzie go znaleźć w PL. Czy może kupić wypasione wtyki cost-no-object i metr ze szpuli... Na razie temat otwarty.

 

4. Cello Strings 5

Raczej nie do zdobycia do odsłuchu, polowanie na rynku wtórnym tylko, raczej odpada.

 

5. Harmonix HS-102. Fajnie wygląda, żółty, koszulki z napisem pod kolor, drogi. Wygląda na manufakturę sr**-end w stylu NBS, cena wywindowana (ze 4 tysie za metr). Co w środku siedzi, może ten DL Labs D-110 ze szpuli...

 

6. Kto pożyczy Siltecha do odsłuchu? :-) Boję się zbyt podkreślonej średnicy kosztem "czystej szpili". Siltech-a bardziej widzę jako analogowe RCA, ale to tylko intuicja.

 

7. Kimber Select KS-2120

No jest szansa, że zbliży się do Wireworld Gold Starlight 7. Ale drogi jest, raczej odpada, chyba, że second hand. Trzeba by posłuchać. Cienko to widzę...

 

8. Rafaell, wysyłaj :-)

 

10. XLO UP-4B jest o tyle niebezpieczny, że jak zagra dobrze, to skończy się na S3-4b, no chyba, że przyjdzie opamiętanie ;-)

 

11. Oyaide AR-910 - ciekawy! 72pF/m, wygląda bardzo obiecująco. Muszę poczytać coś więcej, ile kosztuje?

 

12. Cardas Clear

mogę wypożyczyć do odsłuchu za 56 zł / dzień, tylko czy warto? Może pomóżcie, od czego jest to forum do kurki... Czy będzie szybki i transparentny czy raczej gładko powolny? Wtyki ma na pewno świetne.

 

13. ZenSati #3 digital

Niewiadoma. Wygląda na skośnooką manufakturę z abstrakcyjną ceną detaliczną, ale jak chodzą po tysiaku na alledrogo...

 

14. Vovox texture.

Topowy model firmy, raczej cena w normie. Już najniższe modele vovoxa mają świetne opinie. Bez ekranu (Rafaell, krytykuj!).

Coś czuję przez majtki, że może być to czarny koń. Za wcześnie jednak. Może uda się wypożyczyć, czekam na info od dealera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz wene chlopie,ze Ci sie chce tak pisac:)

Próbuję dokonać dobrego wyboru, dobrze, że nie mam takich "ogromnych" dylematów np. z kolumnami jak niektórzy. Kabelki to czysta przyjemność, szlif ostateczny :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po pierwszych odsłuchach dwóch kabli AES/EBU polecanych przez globtrotera1... Pierwszy to tajemniczy kabel w czarnej koszulce, nie wiem co to jest... Drugi do "sławny" belden 1800F (pozycja nr 2 na liście).

Na razie nie będę się rozpisywać tylko przy okazji podziękuję globtroterowi1 za wczorajszą gościnę i kilkugodzinny odsłuch jego systemu. Miało być krócej, ale wiadomo jak to jest... Niedługo posłucham kabelka Rafaella, ciekaw jestem jak wypadnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, z tym, że metodologia jest taka, że wszystkie kable porównuję A/B do mojego obecnego kabla RCA za 240 zł tj. wireworld starlight 7.

Wybiorę ten, który da możliwie największą poprawę. Zdaję sobie sprawę z tego, że metodologia ta jest niedoskonała, ale jedynie tak mogę bezpośrednio z pilota w NAD m51 zmieniać źródło z coaxial na AES/EBU, ponieważ nie mam dwóch wejść AES/EBU w DAC-u.

Często różnice między kablami cyfrowymi są tak małe, że konieczność wypinania kabla A i wpinania kabla B jest dużą przeszkodą w obiektywnym wychwyceniu różnicy.

W ślepym teście można polec z kretesem.

Z dotychczasowych prób myślę, że już rozpoznaję nieźle wpływ samej zmiany formatu z coaxial na AES/EBU. Ten drugi daje efekt lekkiego "napompowania", powiększa i poszerza się scena, jest więcej powietrza wokół instrumentów, taka aura otaczająca głosy czy dzwięki jest po prostu bardziej obszerna, jest też większa swoboda i lepsze oddanie kontrastów dynamicznym. Natomiast różnice między samymi kablami dotyczą przede wszystkim czystości, rozdzielczości i precyzji a także rozciągnięcia pasma (co wpływa na równowagę tonalną).

Docelowo chcę połączyć te 2 aspekty tj. wybrać kabel który najlepiej odda zalety formatu AES/EBU będąc przy tym czystym i rozdzielczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda... z chęcią bym posłuchał dobrego srebra, ale ostatecznie ww gold starlight 7 to też srebro i geometria do cyfry "niebelejaka" IMO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wątek, propozycje które padły dotychczas:

 

1. Wireworld Gold Starlight 7,

2. Belden 1800F

3. DH Labs Silver Sonic D-110

4. Cello Strings 5

5. Harmonix HS-102

6. Siltech Golden Ridge

7. Kimber Select KS-2120

8. Kabel Rafaella AES/EBU

9. Albedo AES/EBU za 310 EUR

10. XLO UP4b

11. Oyaide AR-910

12. Cardas Clear

13. ZenSati #3 digital

14. Vovox texture

 

przy czym 1, 9, 10, 12, 14 - to moje pomysły. Już jest z czego wybierać...

Dodałbym jeszcze zu audio ash Mk2. I stereovoxa vx2. Oba wyśmienite. Osobiście używam starlight Gold 5 ale jeśli tamte można znaleźć w wersji AES /EBU to biorę od razu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bym polecil sprawdzić po wszystkim:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

mamałyga - nie czytaj, bo ci zwieracze puszczą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o 2. belden 1800F... Jest to bardzo dobry kabel, jest rozdzielczy, szybki i dość czysty, scena jest szeroka i głęboka. Równowaga jest bardzo dobra, można powiedzieć taki studyjny neutral. Z minusów (w stosunku do ww starlight 7) to nieco gorsza czytejność wyższej średnicy co skutkuje też tym, że plany w głąb są słabiej rozróżnialne (aura wokół instrumentów jest bardziej na szerokość a słabiej na głębokość). Jest to niewielka różnica i nie na każdym materiale wychwytywalna. W sumie kabel bardzo dobry 8/10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano proponuję do tej listy wrzucić ceny, dał byś radę?

 

 

1. Wireworld Gold Starlight 7

2. Belden 1800F

3. DH Labs Silver Sonic D-110

4. Cello Strings 5

5. Harmonix HS-102

6. Siltech Golden Ridge

7. Kimber Select KS-2120

8. Rafaell's Cable AES/EBU 1mb. 112 EUR 122$

9. Albedo AES/EBU 1mb? 310 EUR 336$

10. XLO UP4b

11. Oyaide AR-910

12. Cardas Clear

13. ZenSati #3 digital

14. Vovox texture

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wireworld Gold Starlight 7 1mb 2000 zł

2. Belden 1800F

3. DH Labs Silver Sonic D-110 1mb 75-90 USD

4. Cello Strings 5

5. Harmonix HS-102

6. Siltech Golden Ridge

7. Kimber Select KS-2120

8. Rafaell's Cable AES/EBU 1mb 112 EUR 122$

9. Albedo AES/EBU 1mb 310 EUR 336$

10. XLO UP4b 1mb 700 zł

11. Oyaide AR-910

12. Cardas Clear 1mb 2500 zł

13. ZenSati #3 digital

14. Vovox texture

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam.

Beleden 1800F: max. 20 zł/mb. + przesyłka + wtyki (+ ew. przesyłka) i ew. koszty lutowania... ok. 100 PLN.

Dla estetów cena znacznie rośnie; - dodatkowy szlauch, puszka, filtry, różowa osłona, albo okulary... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam.

Beleden 1800F: max. 20 zł/mb. + przesyłka + wtyki (+ ew. przesyłka) i ew. koszty lutowania... ok. 100 PLN.

Dla estetów cena znacznie rośnie; - dodatkowy szlauch, puszka, filtry, różowa osłona, albo okulary... :)

 

Czyli Beldenowa wersja minimum 50EUR wersja z bardzo dobrymi elementami 400EUR obie dłubane w domu lub u znajomego i gotowa wersja z ekstra know how zamówiona u experta jakieś 800EUR.

 

Na pewno tak samo nie będą grały! :)

 

Którą wersję dostarczyłeś Americano? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wyżej, koszt Beldena 1800 F w wersji z wtykami Neutrika lutownymi przez człowieka, który całe życie to robi :) oraz kosztami ew. przesyłek to ok. 100 zł. (20 Euro).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael, czy twoje kabelki tylko za dolce:)?

Swoją drogą, polecam, bo niezle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kabli z importu dla tego dla ułatwienia przeliczyłem te 500PLN :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem po odsłuchu kabla Rafaella. No cóż... Powiem tak. Myślę, że jest to dobry kabel, ma detal i scenę, reprezentuje on już taki poziom, że mówimy o niuansach ledwie dostrzegalnych. Miałem niezły problem w ocenie tego kabla. Zgasiłem światło (ach żar lampek) i po kilku wcześniejszych płytach i 1.5g wygrzewaniu (choć nie wierzę w wygrzewanie kabli) zarzuciłem muzykę średniowieczną Ludus Danielis. I tu zauważyłem. W 3 utworze jest śpiew w uderzenia w dzwonek. Struktura wybrzmień tego dzwonka odrobinę różni pomiędzy wireworld a Rafaells cable, na ww bardziej słychać mosiądz w wybrzmieniach, natomiast w Rafaells cable ten dzwonek idzie nieco w lżejszy metal, tak jakby dodać 10% aluminium to stopu. Wydało mi się to dziwne, przełączałem co jedno uderzenie w dzwonek raz na jeden kabel raz na drugi. Hmmm... Myślę jednak, że bliżej prawdy jest ww. Zaciekawiony tym zjawiskiem przełączyłem AES/EBU na beldena. I tu belden zagrał podobnie do ww. - prawie identycznie, nie miałem tego wrażenia domieszki aluminium... Na ten moment bardziej czuję beldena, kurczę niezły jest rzeczywiście. Zastanawiam się czy warto ładować kasę w kabel cyfrowy. Ale jeszcze nie sprawdzałem tylu kabli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stereovoxa albo Gold eclipse

poszukam stereovoxa, natomiast Gold Eclipse nie chcę, miałem kiedyś interkonekty i myślę, że kiedyś ww robił badziewie, teraz to kompletnie inna firma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.