Skocz do zawartości
IGNORED

ciepła sieciówka :) niedroga


robin102

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem, że najlepiej by było do piekarnika włożyć, ale przecież ostygnie za parę minut po wpięciu do sprzętów :)

 

Może coś doradzicie, podpowiecie .

Rozglądam się za sieciówką 2 sztuki do wzmacniacz i do CD. Założenie jest takie, że kable maja być max w cenie 300-400zł od sztuki, raczej używane.Też mogę je sam zrobić, a co najważniejsze mają "grać" ciepło, bez wyostrzenia góry, bez zbytniego podnoszenia szczegółowości przekazu. W temacie basu, niech nic nie psują, nie dodają Boże broń ani trochę.

 

 

 

 

ps.

Pisanie o sieciówka, że grają ten teges dla mnie jest jeszcze słabo akceptowalne, ale napisałem, bo ostatni eksperyment na moich gratach przekonał mnie , że kabel sieciowy jednak wpływ na przekaz ma, albo mi się tak wydaje, ale co tam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to zdecydowanie bardzo dobrze oceniany Wireworld Stratus. To szkoła grania, której szukasz.

 

Tutaj poczytasz jak gra:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam i zgadzam się z tą opinią. Miałem bezpośrednie porównanie z dwoma Nordostami i z czymś jeszcze bardziej egzotycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taki:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem czy ciepły bo nie dotykałem, ale wygląd superaudiofilski więc na pewno lepiej się poczujesz.:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

W grę wchodzi Heavens Gate Red Rocket ale oczywiście z serii z lat 2005+. Zdecydowanie najlepszy wybór w przedziale w tym przedziale cenowym. Alternatywą stare sieciówki van den Hul, dostępne jeszcze taniej. Ale oryginalne. Mainstream one się chyba nazywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to zdecydowanie bardzo dobrze oceniany Wireworld Stratus. To szkoła grania, której szukasz.

 

Tutaj poczytasz jak gra:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam i zgadzam się z tą opinią. Miałem bezpośrednie porównanie z dwoma Nordostami i z czymś jeszcze bardziej egzotycznym.

 

Jaką długość powinien mieć ten Stratus żeby grał tak jak piszą? 1,5 metra wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką długość powinien mieć ten Stratus żeby grał tak jak piszą? 1,5 metra wystarczy?

 

Ja akurat kupiłem 1m, bo był w promocji za 280 zł a dłużej nie potrzebowałem.

Poukładał dźwięk, poprawił analityczność i separację instrumentów. Jak się przełączy ze zwykłego kabelka, to jest faktycznie wrażenie, że jakoś grzecznie i spokojnie i ogólnie mniej efektownie. Po godzinie jednak jak wróci się do zwykłego do dopiero słychać jaki jest bajzel i szczypanie uszu.

Nordosty miały dźwięk bardziej otwarty, jaśniejszy ale przy tym ładnie muzykalny. Dobre kable, ale to były modele za ponad >1000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Wireworlda Aurorę, ale zrobił kompletną kluchę z dźwięku, może z jakimś jasnym i ostrym systemem by się sprawdził. Wypożyczyłem Vovox Initio Power i jest w każdym aspekcie lepszy, selektywny, dynamiczny i bardziej przestrzenny, ale wciąż gładki i łagodny na górze. Nowy 590zł, może gdzieś trafi się używka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wireworld Stratus ma kremową górę, ale mocno dociąża, dopala bas.

W aurorze jest jest go mniej (wyższego basu), ale wokale są nosowe, gorsze niż w stratusie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinie drogi, ja Tobie zaproponuję taką oto propozycję sieciówki: jako przewód kabelek Yarbo SP-8000PW i do tego wtyki Wattgate IEC Wattgate 320i i schuko Wattgate 360i. Już wcześniej chciałem zaproponować takie rozwiązanie lecz wtedy jeszcze nie byłeś przekonany do wpływu zasilania na końcowy efekt odbioru dźwięku.

Koszty będą troszkę wyższe od tych, które podałeś ale nieznacznie, zależnie od długości jaką zamówisz , a masz całkiem nowy kabelek i satysfakcję, że sam go zrobiłeś.

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież o to na forach chodzi aby podbijać koniunkture. O to chodzi jak ktoś napisze ze mu gów... pachnie to znajdzie się tez taki zaraz i to potwierdzi... przecież jak ktoś normalny to, czyta to, może naprawde zgłupieć i zaraz szukać takiego kabelka dla siebie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MusicManiacX, no właśnie zacząłem się zastanawiać czy nie potestować tych ciepłych kabli :)

Muszę kupić jakiś kabel zasilający, ale raczej zależy mi na dobrej jakości wykonania, bo raczej nie zmieni za wiele w odbiorze muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego gościa ,bardzo dobre wykonanie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że kabel sieciowy jednak wpływ na przekaz ma, albo mi się tak wydaje, ale co tam :)

 

wnioskuje po tej wypowiedzi, ze tak naprawde to nie slysyzsz zadnej roznicy (to jest normalne) i mimo wszystko i tak chcesz kupic ladna kolorowa audiofilska sieciowke :))

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no i prosze wtyczki po 10zeta kawalek kabla w kondonie# upss przepraszam...ekranowanym audiofilskim oplocie...

no i ladnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt. High Fidelity

"Wszystkie dźwięki przybliżyły się do centrum, a poszczególne wydarzenia zmniejszyły swoją obecność."

Jak dla mnie to dyskwalifikuje ten twór jako kabel zasilający do systemu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że te przybliżenie dźwięków do centrum tego stratusa to porównanie do kabla pewnie za ok 6 tyś zł (Acrolink Mexcel 7N-PC7100) Przeczytaj test dokładnie jaka była metodologia. Porównuje do kabla za grubą kasę, ale też do zwykłej sieciówki komputera i na koniec jest: "Przejście na niego z kabla dostarczanego z urządzeniami powinno nastąpić w ciągu kilku pierwszych dni do zakupu tych ostatnich."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej chciałem zaproponować takie rozwiązanie lecz wtedy jeszcze nie byłeś przekonany do wpływu zasilania na końcowy efekt odbioru dźwięku.

Przez wiele wiele lat, chyba 30 :D temat sieciówek metodycznie omijałem szerokim łukiem. Teraz jak kumpel z rozpędu zrobił sieciówkę dla siebie i drugą dla mnie 2,2 m na jakimś kablu z ligi popularnego LAP-a ale sporo droższym sprowadzonym z RFN bezpośrednio od producenta., grubszym, bardziej skomplikowanym konstrukcyjnie, z kilkoma ekranami i do poważniejszych zastosowań usłyszałem, że jednak wpływ jest. Malutki, malusi, ale jednak dla mnie słyszalny. Używałem tylko listwy sieciowej TOMANEK, jak podpiąłem tą sieciówkę wykonaną łącznie z wtykami za 78 zł :) to na niskich rejestrach jest bardziej zdyscyplinowana prezentacja, bas jest bardziej krótko prowadzony. Może jest go mniej, może mniej niższego, może krótszy ? Trudno to zdefiniować jednoznacznie, ale jest dla mnie lepiej, ładniej na basie. Na średnicy ciut dźwięczniej w moim odbiorze. Jakby mnie ktoś zapytał w jakiejś skali czy da się określić to tak jak w "O MNIE" mam napisane grało dla mnie do wczoraj na 102, a teraz gra na 104 :)

Po tym eksperymencie za marne 78 zł czyli za nic warto mi się zainteresować już jakąś przemyślaną sieciówką.

Dzięki wszystkim biorącym udział w wątku za rady, jak i żarty :)

 

Alternatywą stare sieciówki van den Hul, dostępne jeszcze taniej. Ale oryginalne. Mainstream one się chyba nazywają.

To jest ciekawa rzecz i bym taki chciał, chociażby z powodu koloru , bo wiadomo kolor rzecz ważna :P ale one drogie jak cholera. Nowy sporo ponad 1200zł, a za tyle kasy to już można inne poważniejsze zmiany w systemie zrobić które bardziej zagrają od kabla :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.