Skocz do zawartości
IGNORED

obsługa tunera Onkyo Integra T-4850


PrzemoZG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Audiofilskie Grono

To mój 1 post - do tej pory ograniczałem się do czytania. Mam pytanko do sznownych Panów, ale po koleji.

 

Małżonka zażądała dokupienia do zestawu audio tunera. Do tej pory uważałem, że można obejść się bez tunera, ale skoro "druga połowa" ma takie życzenie ;-)

Pod wpływem lektury niektórych postów postanowiłem poszukać jakiegoś ciekawszego ale używanego modelu no i jakoś tak kupiłem tytułowe Onkyo Integra T-4850. Oczywiście jak to w Polsce instrukcji nie stwierdzono. ;-)

Pobawiłem się nim i jestem całkiem zadowolony, ale mam jedno pytanko/problem:

Tuner ma w pamięci w wszystkich klasach A-H stacje pewnie jeszcze z Niemiec. Czyli podtrzymanie pamięci pewnie jakaś bateryjka. Jak wykasować stacje i zapisać nowe.

 

Doszedłem do takiego stanu:

Wybieram manualnie stację, wciskam przycisk "memory" następnie np. "class A" i to działało jak było jeszcze miejsce. Teraz widzę już tylko napis "full".

 

Spotkał się już ktoś z tym modelem tunera? Jak wyczyścić pamięć? Wyjściem jest pewnie wyjęcie baterii podtrzymania, ale coś mi się nie chce wierzyć, że producent wymyślił taki numer. Może dysponuje ktoś instrukcją/danymi tego modelu?

[obrazekLUKASZ-201176_1.jpg] [obrazekLUKASZ-201176_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4591-100002060 1170261003_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterii tam nie ma.Kasowanie pamięci prawdopodobnie poprzez jednoczesne wduszenie i przytrzymanie dwóch klawiszy, ale których ,nie pamietam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem z tym wciskaniem naraz 2 przycisków, ale nic nie wychodziło. Może przez weekend coś wymyślę. Pomimo wszystko dzięki za radę.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klawisze opisane jako class A-H mają jedynie pomóc zorganizowac / sklasyfikowac wcześniej zapamiętane stacje , np : class A - stacje z muzyką rockową , B - klasyka , C - pop, D - news itd

 

Proponuję więc najpierw zaprogramować polskie stacje w miejsce niemieckich.

Najpierw podłączyć antenę ,wzmacniacz i głosniki. Włączyć power.

Znaleźć żądaną stację (ręcznie lub automatycznie - scan) , potem nadusić memory i w ciągu kilku sekund nacisnąc klawisz z numerem pod którym ta stacja ma zostac zaprogramowana - jeśli wcześniej pod tym numerem coś było to teraz zawartośc powinna zostac wykasowana . Ten cykl powtarzać aż zaprogramowania wszystkich ulubionych stacji.

Teraz można przystąpić do klasyfikacji stacji. Nadusić klawisz ze stacją zaprogramowną np pod 1 , wcisnąc memory - na displayu powinien się pokazać symbol "--" tam gdzie normalnie ścieci się literka (A-H) i w ciągu kilku sekund nacisnąć klawisz klasy A-H aby sklasyfikować daną stację . Jeśli jakaś inna stacja była sklasyfikowana w danym miejscu to i tak nowe ustawienie kasuje stare.

 

Powyższe w/g instrukcji do Onkyo T-4650 którego kiedyś miałem przyjemnośc posiadac. Mogę podesłać ci tą instrukcję mailem ( j.niemiecki) jak podasz adres.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że zamilkłem, ale wyjechałem na weekend.

 

Za przesłanie instrukcji będę wdzięczny - mój adres: [email protected]

Co prawda inny model, ale może coś pomoże.

 

Po wciśnięciu "memory" nie reaguje na wciskanie numerów do programowania stacji "0...9", reaguje własnie tylko na "class A...H". "SCAN" powoduje właśnie automatyczne odsłuchiwanie zaprogramowanych stacji.

 

Pozdrawiam i dzięki za wskazówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odswiezam post,gdyz wlasnie jestem w posiadaniu tego tunerka i nie moge wykasowac starych stacji,aby zapamietac nowych na ich miejsce.Sciagnalem jakas instrukcje po niemiecku,ale niewiele z niej wyczytuje.Moge ja podeslac ,komus, kto bylby w stanie przetlumaczyc i podpowiedziec.

Z gory dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> manyzg

Prześlij mi tę instrukcję na adres w "o mnie", to spróbuję jakoś pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kasowanie zapisanych stacji.

Wybrać stację, która ma zostać skasowana (patrz "Przywoływanie zapisanych stacji"). Następnie wcisnąć przycisk DIRECT z równocześnie przytrzymanym przyciskiem MEMORY. Nowa stacja może zostać teraz zapisana pod zwolnionym właśnie miejscem w pamięci."

 

P.S. Proszę się nie śmiać z koślawości tego tłumaczenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nedj wielkie dzieki,to dziala:)) a juz zdazylem wypic 2 zlociste napoje probujac rozgrysc:)) Jeszcze raz dziekuje

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> manyzg

Nie ma za co. Cieszę się, że mogłem pomóc.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taki tunerek mozna dac 200-250zł. tak ostatnio chodzily na allegro. a przy okazji-doskonały model. jeden z najwyższych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Katalogi onkyo .Tak przy okazji jakby kto chciał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

--> nowy40

 

Witam,

 

proszę napisać na czym polega problem i o który tuner chodzi. 4850? Może będę mógł pomóc.

Instrukcji w tym momencie nie posiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> nowy 40

 

OK, chyba damy radę.

 

1. Po wybraniu zapamiętanej stacji której mamy nadać nazwę, na wyświetlaczu pojawia się jej częstotliwość.

Należy wcisnąć DISPLAY, wówczas częstotl. znika, a pojawia się migający na pierwszej pozycji kursor.

 

2. W ciągu 5 sekund klawiszami UP lub DOWN należy rozpocząć wybieranie pożądanej litery/znaku.

 

3. Po znalezieniu właściwego znaku wcisnąć CHARACTER - kursor przeskakuje do kolejnego pola. Również tym klawiszem uzyskuje się _spację_.

Zaprogramować max wszystkie 5 znaków w analogiczny sposób, nacisjając CHARACTER również po ostatnim znaku.

Nadana w ten sposób nazwa zastąpi wyświetlaną dotąd po wybraniu danej stacji częstotliwość.

Naciskając DISPLAY można powrócić do wyświetlania częstotl. zamiast nazwy.

 

Skasowanie wszystkich wprowadzonych liter dla danej stacji: przytrzymując wciśnięty CHARACTER, wcisnąć DISPLAY.

 

Nie mam tego modelu tunera, więc sam nie mogę sprawdzić, ale powinno działać.

Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Serwus,

 

wyjdzie na to, że udzielam się na forum raz na rok, i na ogół dotyczy to kwestii tunerów Onkyo ;-)

Nadal nie mam instrukcji do T-4850 ale podejrzewam, że programowanie stacji odbywa się bardzo podobnie jak w innych modelach:

- po znalezieniu wybranej częstotliwości należy po prostu nacisnąć MEMORY a potem w niedługim odstępie czasu - klawisz wybranej kategorii (A-H).

Stacja zostanie zapamiętana na kolejnym NAJNIŻSZYM WOLNYM NUMERZE w danej kategorii. Nie ma możliwości bezpośredniego wyboru kolejnego numeru.

 

Powinno funkcjonować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

to ja odświeżę kotleta ;-) właśnie rozglądam się za tunerkiem i zastanawiam się nad integra 4650 a 4850.Który będzie lepszy???Który będzie bardziej pasował do wzmacniacza 8870???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość

(Konto usunięte)

Trochę odgrzeję temacik dotyczący "obsługa tunera Onkyo Integra T-4850". Przedstawię jak się programuje stacje włącznie z kasowaniem starych ale w T-4970.

Kasowanie stary stacji:

wybieramy grupę stacji (CLASS A, B,C, D, E lub F) w jakiej chcemy skasować poszczególnie zaprogramowane rozgłośnie,

zakładamy, że chcemy skasować kanał 8 z "x" stacją, wciskamy na klawiaturze nr 8 i wciskamy MEMORY następnie wciskamy DIRECT/DELETE potem wciskamy CHRACTER i znowu DIRECT/DELETE na koniec wciskamy MEMORY i zaraz po tym ( jedno po drugim) CABLE.

Programowanie nowych stacji:

Zakładając że mamy wyczyszczone wszystkie grupy przechodzimy do "CLASS A", znajdujemy częstotliwość jaką chcemy mieć zaprogramowaną, wciskamy MEMORY a następnie CLASS A i w tym momencie zapisze nam tą stację w pierwszym wolnym miejscu, czyli pod nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.