Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy zestaw stereo zamiast Pianocrafta


marboch

Rekomendowane odpowiedzi

Po 5ciu latach przyszedl czas zamiany mojej wysluzonej Yamahy Pianocraft na cos lepszego. Pierwotnie planowalem zamiane tylko glosnikow na lepsze, kupilem polecane niemal wszedzie B&W 685 S2 ale szybko oddalem - wokal w ich wykonaniu byl bardzo wycofany, wysokie tony faktycznie lepsze, o wiele bardziej detaliczne ale co ciekawe niemalze brak basu w porownaniu do standardowych monitorkow. Wpadlem wiec na pomysl wymiany calego zestawu na cos, co w zalozeniu da mi duza poprawe w jakosci dzwieku w kazdym aspekcie. Jako wzmacniacz wstepnie upatrzylem sobie H80 Hegla, ale na polke nie zmiesci mi sie nic szerszego niz 40 cm co automatycznie kasuje 95% dostepnych wzmacniaczy na rynku - musi wiec byc to wzmacniacz mini.

 

Znalazlem wiec cos w ofercie firmy Rega - Brio-R - czy bedzie on faktycznie duzo lepszy niz Pianocraft 840? Jako kolumny zona wstepnie zgodzila sie na B&W CM1 S2 (musza byc biale i koniecznie zolte membrany :/ wiec tylko to sie lapie) ew. model CM5 S2, ale tez pasuje wg niej Dali Opticon 2.

 

Ktore kolumny powinny sie wiec zgrac lepiej z Brio-R (chyba ze istnieje inny mini wzmacniacz ktory bedzie lepszy?) B&W CM1, CM5 czy Opticon 2? Pomieszczenie okolo 12 m2, niestety wysoki sufit, ale generalnie dobrze wytlumione. Zalezy mi na srodku pasma bo slucham glownie wokali kobiecych i jazzu oraz lubie detaliczna, niedominujaca gore, na basie az tak bardzo mi nie zalezy bo z malych monitorow cudow i tak nie ma co sie spodziewac (chyba). Budzet laczny to okolo 10tys PLN (wzmacniacz + kolumny).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wzmacniacze w mini opakowaniu robi Naim oraz Cyrus. Co do głośników w białym kolorze to jeszcze zwróciłbym uwagę na KEF ls50 lecz niestety głośnik w tym przypadku jest niebieski.

Te konstrukcje w porównaniu do Pianocrafta to inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mogły być używki (nowe nie mieszczą się w budżecie), gorąco polecam F160 są w białym kolorze.

Środek jest genialny, a bas też Cię zaskoczy. Posłuchaj koniecznie. A wzmacniacz idealny biorąc pod uwagę wymiary to Heed. bardzo muzykalny i mieści się w budżecie. F160 możnaby zastąpić X18 i zmieścisz się z nowymi w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można kupować zestaw stereo za 10 tys i żeby głównym kryterium wyboru nie była jakość dźwięku tylko kolor membran :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dynaudio Focus 160, Atoll IN100 SE, Bluesound Node 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można kupować zestaw stereo za 10 tys i żeby głównym kryterium wyboru nie była jakość dźwięku tylko kolor membran :)

Jakies 10 lat temu tez bym tego nie rozumial ;]

Dziekuje za podane propozycje, nie dodalem, ze nie mieszkam w PL, tu gdzie jestem wybor jest baardzo ograniczony i przykladowo Heed czy monitory Dynaudio X18 nie sa dostepne, czy X14 beda duzo gorsze ale jednak lepsze od Opticon 2 czy CM5?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Piszesz, że masz 12 m2 więc z dynaudio moim zdaniem wybór jest oczywisty i ... zostają tylko i wyłącznie excite x 14, w "większe" dynie ja na Twoim miejscu absolutnie bym nie szedł!. Do nowych Excite x 18 trzeba będzie już szukać bardzo wydajnego pieca i "duszenie" ich w 12 m 2 jest złym pomysłem. X 14 zagrają Ci super już z Regą Brio - r i taki system do Twojego pokoju bardzo Ci polecam!. A co do wzmacniacza Heed Obelisk to osobiście niedługo wypożyczę tego "małego czarodzieja" i sprawdzę jak zagra z excite x 14.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies 10 lat temu tez bym tego nie rozumial ;]

Staż niema nic do rzeczy, jak dopuszczasz do takich sytuacji potem będzie tylko gorzej.

Żona wybiera ci kolumny, wiertarkę, auto bo tylko ona zarabia, chyba nie... czy ty żonie wybierasz kolor szminki, bluzki, garnków, pewnie nie. Wybierz ty, a żonie puść potem ulubioną piosenkę;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli szukasz klasycznego wzmacniacza stereofonicznego, do Twojego salonu i preferencji muzycznych zdecydowanie pozostałbym przy Rega Brio-R. To bardzo muzykalny wzmacniacz, którego charakterystyka idealnie pasuje do Twoich wymagań. W kwestii kolumn B&W niestety nie zaoferuje Ci dobrego środka pasma, wypełnienia dźwięku, podobnie jak to było w konfiguracji z PianoCraft. Moim zdaniem zdecydowanie najlepszą opcją będą monitory Kef LS50 (http://q21.pl/kef-ls50.html). To konfiguracja bardzo często wybierana po odsluchach.

Jako alternatywa do Kef pod względem brzmieniowym warto rozważyć zestaw Tannoy Revolution XT6 (http://q21.pl/tannoy-revolution-xt-6.html), jednak względy estetyczne w tym przypadku mogą nie być zaakceptowane przez Twoją żonę.

 

W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Szczerze masz budżet, wiedze co chcesz a dajesz się oszołomić wielkością i wyglądem....

Sprzęt za 10 000 a półka za ile?

Na prawdę przemyśl od podstaw swoje ograniczenia.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za porady, nie pozostalo mi chyba nic innego niz pozyczyc kolumny Excite X14 do odsluchow (zastanawialem sie wczesniej nad Fokusami 160 ale czytalem, ze trudne w napedzeniu stad je odrzucilem), jako wzmacniacz zostane chyba przy modelu Rega Brio-R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac excite x 14 i rege brio r dostaniesz naprawde kapitalne granie za jeszcze w miare "ludzkie" pieniadze. Te zestawienie jest bardzo, bardzo fajne i idealne do Twojego pokoju!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...u mnie Rega brio -r gra z Castlne knight2,jest bardzo fajnie i przyjemnie.Nie wymagające kolumny do takiego sprzetu....ale tez jestem ciekawy jak to zagra z dynaudio Excity X 14.Fajnie jakbys mieszkał niedaleko mnie,moglibyśmy sprawdzić i posłuchać przy lampce wina.

p.s tez miałem Pianocrafta,wiec wiem o czym mówie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Rega jest świetna. Słyszałem ją z podstawkowymi Castle (model sprzed dobrych kilku lat) i grało to bardzo przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie jak ta Rega ma sie do wzmacniacza Hegel H80? tego drugiego znam a roznica w cenie (u mnie) jest niewielka a dostaje sie dodatkowo jeszcze DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... z tym DACiem w HEGEL to faktycznie jest to,tylko dodatek.Nie wiem jaka jest jakość tego przetwornika i żeby było jasne nie słuchałem,ale jak patrze na oferte Regi,to sam DAC kosztuje tyle co sam wzmacniacz,wiec chyba o czymś to świadczy.Prawda?Fajnym rozwiazaniem jest urządzenie wszystko w jednym,DAC+odtwarzacz sieciowy+streamowanie muzyki z smartfona+odtwarzanie muzyki z komputera/ NAS /USB+20000 radiowych stacji internetowych+Spotify , przykład taki CAMBRIDGE AUDIO STREAM MAGIC 6 i masz wszystko.Ale jest jeden minus tego rozwiązania-cena.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>No wlasnie , podobno h80 jest obecnie wyprzedawany i tylko u nas cena jak zwykle wywindowana maksymalnie a co do h80 to faktycznie wszyscy jego posiadacze go sobie chwala. Za ile mozesz miec nowke h80???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H80 moge miec za rownowartosc 4700 PLN podczas gdy Brio-R za rownowartosc 3300. Roznica jest wiec nieco mniejsza niz polowa ceny Brio-R a dostaje sie wg niektorych calkiem dobry (relatywnie) DAC. Ja raczej preferuje muzykalnosc nad detale, z takimi np. Beyerdynamikami T90 wytrzymalem na uszach tylko 5 minut - takiego ataku detali jak w przypadku tych sluchawek to jeszcze nie slyszalem, ale meczylo to strasznie przy dluzszych odsluchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jet cena a nie jak u nas, ze jak cos ma dobra prase, reklame to walimy ceny z kosmosu....Nie dane mi bylo sluchac tego h80 i nie wiem jak on zagra w 12 m 2 bo o to ze zgra sie z excite x 14 mozesz byc spokojny. Chodzi mi o to czy przy h80 dzwiek uda sie "zmiescic" w malym pokoju... Czy nie zrobi sie jedna wielka, zupa dzwieku, ze bedzie za nachalnie, natarczywie zwlaszcza na srodku/na wokalach. Ja mam cos takiego wlasnie z nad c 356 a jak mialem wypozyczona rege to tego nie bylo, moglem sluchac glosno i nie bylo tego "ryczenia" na twarz wokalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź spokojny jeśli chodzi o kubaturę pomieszczenia. Jak zmieniłem H80 na H160 to stwierdziłem, że gdybym budował drugi system, mniejszy, kameralny np. do sypialni to stanąłby tam właśnie H80. Oczywiście potwierdzam, że z tymi Dynkami zagra wyśmienicie, gdyż seria X jest bardziej przyjazna i mniej prądolubna od pozostałych serii Dynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za Wasze opinie, pozostaje wiec sprawdzic - w przyszlym miesiacu kupie kolumny a pozniej pozycze Rege i Hegla do odsluchow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, a dlaczego wogole wymieniles Rege na NADa? Niedostatek mocy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wymienilem nad-a. Sprawdzam u siebie piecyki do 4.000zl -5.000 zl i szukam najlepszego dla mnie. Nad c 356 robi z excite 14 co chce, super dociaza je na basie, jest soczyscie i slabej jakosci plyty w takim polaczeniu graja calkiem przyjemnie. Jednak jest jedna/ doslownie jedna wada jak dla mnie, mam maly pokoik 11m2 a nad c 356 gra baardzo obszernie, zwlaszcza wokalami, podaje je na "gebe" co mi sie nie podoba. On gra zywo ale nie potrafi zagrac subtelnie, spokojnie, juz taka jego natura heh. Przy redze bylo bardzo wyraziscie, nic nie ryczalo, zagluszalo ale.... przy gorszej jakosci nagraniach bylo dla mnie za chudo, za malo soczyscie.... Z dwojga zlego w malym pokoju wybralbym jednak rege, bo nigdy nic nie zagluszalo sluchania, moglem robic glosniej i ciagle bylo wyraziscie a nad-a ciagle sciszam i sciszam i ... g.wno to daje. Takze nad gra bardzo muzykalnie ale za obszernie tymi wokalami, za mocno je podaje i to meczy w malym pomieszczeniu. To oczywiscie subiektywna opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dynaudio Excite X14 juz w domu. Graja pieknie, az tak dobry dzwiek z tak malych kolumienek - jestem dosc zaskoczony a dopiero sie "docieraja". Jak dla mnie sa w kazdym aspekcie lepsze niz 685 S2 - pasmo jest rowniejsze, bas lepiej zroznicowany, dobrze wypelnione srednie tony (tu roznica jest najwieksza w porownaniu do B&W), gora detaliczna, dobrze polaczona z reszta pasma, nie dominuje ale niesie duzo informacji, bardzo przyjemna i niemeczaca. Scena budowana jest w linii kolumn nieco za i nieco przed ich plaszczyne (B&W budowalo scene bardziej od sluchacza, jakby wglab za kolumnami). Kolumny sa bardzo muzykalne, soczyste, nie tak suche jak B&W 685S2. Na razie polaczone sa ze wmacniaczem od Pianocrafta 840, wiec zakladam, ze przy wymianie na Rega Brio-R czy H80 Hegla bedzie tylko lepiej. Jestem bardziej niz zadowolony, kolumny prezentuja sie bardzo dobrze, jakosc wykonania na wysokim poziomie (wydaje sie, ze lepiej niz 685S2).

W przyszlym miesiacu porownam wzmacniacze takze postaram sie tez opisac wrazenia.

Dziekuje za przekonanie mnie do Dynaudio zamiast B&W - wlasnie slucham Richarda Bona - noga sama lupie o parkiet ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...do@ marboch :bedziesz zadowolony jeszcze bardziej,tez wymienialem kolumny i tez byłem zadowolony ,ale po wymianie wzmacniacza na REGE,odrazu pojawił sie banan na mojej twarzy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Maly update, jedzie do mnie Hegel H80, jak dojedzie opisze swoje wrazenia w porownaniu do Rega Brio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.