Skocz do zawartości
IGNORED

Ciekawe kolumny z "górskiej półki"... :-)


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Przykra sprawa ale nie do końca to takie proste!

 

konstrukcja TL musi być bardzo przemyślana , moim zdaniem to jedna z trudniejszych aplikacji w konstruowaniu!

Nic nie jest proste w audio. Sama koncepcja TL zła nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Nie wiem jak Schweikerty ale bas z np. TDL-i Monitor Compact był wzorcowy, z brytyjskich IPL-i także. BW Nautilus ma także linię transmisyjną i basu się nikt tam nie czepia. Potrzebny jest na pewno wydajny wzmacniacz a nie bździdło.

Nautilus ma linię transmisyjną.?..coś się " pomylało" ?

 

 

Zaletą dobrej linii transmisyjnej jest właśnie jakość basu. O jakim watowatym basie piszesz ?

Takim jak z obudowy TL ...gorszy jest tylko z membramy biernej...:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważałbym z bezgranicznym ufaniem opisom pana von Schweikerta na temat jego kolumn. Jeśli chodzi np. o model VR-5SE to...

 

Generalnie opisy i dane producentów zazwyczaj "trochę" odstają od rzeczywistości. :-)

Tu natomiast drukowany przykład pomiarów modelu o którym ja konkretnie pisałem. VR4SR:

(strojenie portu: 28 Hz, 2,4 Ohm przy 90 Hz i 3,3 przy 11kHz itd...

Bez naprawdę mocnego i wydajnego wzmacniacza będzie słychać tak jak pisał Raffael.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nautilus ma linię transmisyjną.?..coś się " pomylało" ?

 

Fakt, to nie jest TL. Raczej obudowa zamknięta. Zapomniałem.

Nie zmienia to faktu że słyszałem dobre realizacje linii transmisyjnej i bas był fantastyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim jak z obudowy TL ...gorszy jest tylko z membramy biernej...:)))

 

Taka to jest obiegowa opinia wynikająca z większości nie udanych konstrukcji na rynku :(

 

Bez naprawdę mocnego i wydajnego wzmacniacza będzie słychać tak jak pisał Raffael.

 

Czyli stare topowe Accu A60 niestety Twoim zdaniem na basie nie podołało, coś w tym może być. Te najnowsze Accu co ma Sly już nie powinno mieć tego problemu ale jak widać na górze u Sly lampa tak że dalej nie wiem co do tych kolumn ;)

 

Fakt, to nie jest TL. Raczej obudowa zamknięta. Zapomniałem.

 

Raczej zamknięta stratna.

 

Nie zmienia to faktu że słyszałem dobre realizacje linii transmisyjnej i bas był fantastyczny.

 

Problemy w TL to uzyskanie szybkiej odpowiedzi impulsowej i uniknięcie długiego opuźnienia które słychać jako powoli narastający sygnał.

Jak wiemy ten pierwszy problem jest rozwiązywalny ale za nim ciągnie się ten drugi wychodzący z opóżnieniem z linii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Taka to jest obiegowa opinia wynikająca z większości nie udanych konstrukcji na rynku :(

 

 

 

Czyli stare topowe Accu A60 niestety Twoim zdaniem na basie nie podołało, coś w tym może być. Te najnowsze Accu co ma Sly już nie powinno mieć tego problemu ale jak widać na górze u Sly lampa tak że dalej nie wiem co do tych kolumn ;)

 

 

 

Raczej zamknięta stratna.

 

 

 

Problemy w TL to uzyskanie szybkiej odpowiedzi impulsowej i uniknięcie długiego opuźnienia które słychać jako powoli narastający sygnał.

Jak wiemy ten pierwszy problem jest rozwiązywalny ale za nim ciągnie się ten drugi wychodzący z opóżnieniem z linii.

No właśnie masz dwa basy ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wyświetl postUżytkownik jello dnia 08.02.2016 - 01:03 napisał

Zaletą dobrej linii transmisyjnej jest właśnie jakość basu. O jakim watowatym basie piszesz ?

Takim jak z obudowy TL ...gorszy jest tylko z membramy biernej...:)))

Chociaż co do membrany biernej się raczej zgadzam, widocznie nie słuchałeś jeszcze kolumn z dobrze zrobioną TL.

Oczywiście, tak jak każdą konstrukcja, również TL można schrzanić. Można nawet powiedzieć że ponad połowa konstrukcji TL które słyszałem, nie są według mnie zaprojektowane optymalnie.

Typowo są to naprz. klasyczne konstrukcje Quadral (Titan,Vulkan...), ze swoim ociężałym, zbyt wolnym i słabo kontrolowanym basem. I te mają jednak sporo zwolenników, szczególnie w Niemczech :)

Są ale TL kolumny w których jest bas dosłownie zapierający dech w piersiach. Szybki, kontrolowany, głęboki aż susboniczny.

Najlepszy jaki można sobie wymarzyć.

I to bez dodatkowej korekcji, podbicia dolnego basu equalizerem czy DSP procesorem. Tak na marginesie, taki sztuczny zabieg zwykle jedną rzecz poprawi i trzy inne popsuje. Osobiście dopalacze subbasu nie lubie.

Idealnie zrobniona TL konstrukcja się ale zawsze łątwo obroni i osiąga naturalny, niewspomagany subbas nawet do 16Hz.

Taki mają naprzykład słynne brytyjskie monitory IMF Studio Monitor, TDL Monitor lub TDL Reference Standard.TL. To prawdopodobnie najlepsze, referencyjne TL konstrukcje jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Dopiero po zapoznaniu się z takimi można się o TL rozsądnie wypowiadać.

 

No właśnie masz dwa basy ;)))

...niestety kolejna nieprawda. może nie jesteś tego świadom, mi się jednak wydaje że w sprawach TL chyba błądzisz i nie tak naprawdę wiesz o czym piszesz. jakie masz TL kolumny na myśli? konkretnie proszę! sam jestem ciekaw, które kolumny TL są aż tak kiepskie że potrafią zagrać "double bass"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester,

 

A co myslisz o Gryphon Pendragon?

Wyglada ,ze to najwyzsza liga, dzwiekowo i cenowo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się tematem ale nie słyszałem ich. Nie mam zdania. W Manachium gdy byłem to akurat mieli zamknięty pokaz dla prasy. Poźniej nie były włączone i sobie odpusciłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się tematem ale nie słyszałem ich. Nie mam zdania. W Manachium gdy byłem to akurat mieli zamknięty pokaz dla prasy. Poźniej nie były włączone i sobie odpusciłem.

Zawsze to Europa i od nas rzut beretem:)

Moze sie przejedziesz?

Przypasuje do Kalliope:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalliope dziś jest, a jutro może być inny jeśli zagra jeszcze lepiej.Na dziś nic lepiej nie zagrało ale to kwestia czasu. Tym się nie będę kierował. Prezes Audio Klanu miał mnie umówić w Ry na odsłuch tych Pendragonów ale chyba mnie olał. Ja też więcej nie naciskałem.Może będą w Monachium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśląc o topowych kolumnach robionych na zamówienie nie powinienem tak z definicji odrzucać opcji tubowej. Być może jest to też kierunek, który należy rozważyć, tym bardziej, że szyte na miarę mogłyby mieć jeszcze więcej zalet tub i mniej ich wad. Byłaby to ironia losu gdybym skończył na zestawach tubowych. Wiadomo, że ich wielkim fanem nie jestem choć zawsze pisałem, iż Acapella fajnie grały... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audio nigdy nie należy mówić...nigdy. U ciebie te AA grały dobrze mimo, że tuby to nie jest moja bajka. Ale szyjąc na miarę można stworzyć własną bajkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że przeoczyłem podczas urlopu ciekawy watek (tytuł do kitu - nie wiadomo o co chodzi).

 

Ile kosztują te Duki w wersji aktywnej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł to wariacja na temat górnej półki. Ale nie może wszystko być z górnej półki.... :-) Z górskiej to też ze szczytów. Duki 150 000...€

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to dopiero teraz widzę, że napisałeś górskiej a nie górnej. Myślałem, że to kolejny wątek o niczym, jakich wiele na AS.

 

Wiele osób widząc taki mało konkretny tytuł daruje sobie lekturę. Dlatego IMO warto precyzyjnie pisac czego watek dotyczy. Pomaga to później także w wyszukiwaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś też może małych?

Ja słuchałem jakoś we wrześniu małych Sopr. Może niewygrzane, może nie odpowiednie komponenty, może taki mój gust - nie podeszło mi jakoś. Ale miało coś w sobie z kultury grania.

Zapewne wymagają atencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś małych Utopii? Czy może też Tobie nie podeszły?

Bez sarkazmu proszę:) Po dzisiejszym krótkim odsłuchu chyba muszę zrzucić moje małe rozczarowanie Soprami na karb niewygrzania lub innych czynników o czym już wspominałem. Małych Utopii nie słuchałem. Dziś udało się przez parę minut posłuchać Scala Utopia na Statementach i grało świetnie dla mnie. Szczęśliwy ten, kto posiada wyższe modele:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało się przez parę minut posłuchać Scala Utopia na Statementach i grało świetnie dla mnie. Szczęśliwy ten, kto posiada wyższe modele:)

 

;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sarkazmu proszę:)

 

Nie nie, absolutnie nie było w tym złośliwości. Chodziło mi bardziej o to, czy może nie podchodzi Ci ogólna prezentacja wysokich Focali.

 

A te powyżej na zdjęciu to przypadkiem nie Maestro?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maestro, prawda. Stało tam kilka par i namieszało mi się w głowie - nie jestem znawcą Focali. Ale prezentacja tych Focali jak najbardziej mi podchodzi, oprócz ceny niestety. Muszę jeszcze skonfrontować ponownie Sopra 1 vs Diablo Utopia. Powiem, że grające Focale z serii Electra dawały przyjemność odsłuchu - porównywaliśmy je z B&W 804D3 - różne brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ale jak grał? (Boulder + Wilson/ Hansen)

 

Jeden z uczestników tamtego wspominanego odsłuchu zdał trochę szerszą niż moja relację. Nie do końca się ze wszystkim zgadzam, ale... :)

Grały wtedy kolumny: Wilson Sasha 2 (178.000 zł) i Hansen Dragon Legend E (215.000 zł)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23829-0-61156000-1457458990_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.