Skocz do zawartości
IGNORED

Ciekawe kolumny z "górskiej półki"... :-)


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Ale dystrybutorzy ich nie mają na stanie. To, że wjechały do mnie Duki to oczywiście zasługa dystrybutora czyli Moje Audio z Wrocławia, ale też przypadku, że Trenner jest z Austrii. To co pochodzi z USA nikt na taki odsłuch nie ściągnie. Potężne koszty frachtu, odprawa celna warunkowa z czym jak się okazuje często jest problem, potem odsyłka i warunkowa odprawa w USA w celu uniknięcia opłat celnych na terenie USA. To przy takich Alexandriach czy Magico Q7 koszt operacji za obie pary oscylowałby ok 70-80 tys.pln. Zapłacisz 80 tys.żeby posłuchać sobie tych kolumn u siebie? Wątpię.

 

 

 

A ty?

 

Ja nie jestem tak mądry jak ty, by po kilkudniowej wizycie w USA odgrywać rolę eksperta znającego dokładnie tamten rynek.

 

Nie potrafię też być ekspertem po odbyciu kilku rozmów z bliżej nieokreślonymi "fachowcami".

 

Ale są oczywiście zdolniejsi, którzy potrafią czerpać wiedzę z niczego i kochają bajki.

 

Świat jest trochę bardziej skomplikowany, ale oni nie zdają sobie z tego sprawy.

 

Żegnamy Buma z tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyles kwestie, ktora jest istotna mz.

Jestem zaolennikiem kupowania sprzetow jak najblizej swojego rynku, polskich czy europejskich w miare moznosci.

Dopiero potem azjatyckich czy amerykanskich.

To nie jest tak, ze amerykanskie sprzety sa z zasady lepsze, czesto maja po prostu lepszy marketing.

Jak juz pisalem ,Twoj problem jest wyimaginowany.

Masz jedne z najlepszych kolumn na swiecie, dopieszczona reszte toru i chcesz ciagle czegos lepszego?

Najwiekszym bledem jest kupic topowy , ultrahiendowy sprzet i szukac ciagle lepszego, to jest bez sensu , nie uwazasz Sylwestrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jedne z najlepszych kolumn na swiecie, dopieszczona reszte toru i chcesz ciagle czegos lepszego?

 

Bo jest realne to co Sylwester napisał dopalenie systemu o realne 30%

 

Mariusz zrozum Utopie Focala to nie koniec świata :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy wobec ciebie, więc nie napiszę co u ciebie jest bez sensu... :-)

Każdy ma swój punkt widzenia. Mylisz się sądząc, że jestem niezadowolony. Jestem bardzo zadowolony. Co nie znaczy że pozbawia mnie to świadomości iż pewnie można by jeszcze trochę lepiej. Na razie nic lepszego nie widzę, ale temat mnie ciekawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad czerpiesz przekonanie, ze mozna jeszcze lepiej? Podejrzewasz, czy slyszales cos lepszego?

Z tym " bez sensu" to byl moj drugi, lagodniejszy wybor. Pierwszy byl " chorobliwe":)

U mnie wiele by sie dalo poprawic, tylko po co, jak mi to co mam pasuje?:)

O tym samym jest " Uczta" Platona, od ponad 20 wiekow nic sie w naturze ludzkiej nie zmienilo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jedne z najlepszych kolumn na swiecie, dopieszczona reszte toru i chcesz ciagle czegos lepszego?

Najwiekszym bledem jest kupic topowy , ultrahiendowy sprzet i szukac ciagle lepszego, to jest bez sensu , nie uwazasz Sylwestrze?

Jakoś trzeba dbać o linię :))

-----------------------------------

 

 

Myślę, ze jednym z powodów tych porównań jest to, aby przekonać się o słuszności zakupu Grande, reszta to ciekawość innego i dobra zabawa.

Imho, ten level, to już nie zdecydowana lepszość, a raczej inność.Człowiek potrzebuje czasem odmiany, aby utwierdzić się w słuszności wcześniejszych decyzji.Poza tym, nie robi tego za nasze czy wasze, ale za swoje.

U Sylwka musi się coś dziać.

To nie typ emeryta, który siedzi przy kominku w wygodnym fotelu w miękkich bamboszach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy wobec ciebie, więc nie napiszę co u ciebie jest bez sensu... :-)

 

Mnie ciężko obrazić :) nawet jak się pisze z małej litery Ciebie ;) ale jestem starej daty i zrozumiałem to małe c ;)

 

Otóż króciutko na temat tego miodu jakim są Utopie i jak ja je słyszę i nie musi to byś super duper pokój bo na koncerty live też się chodzi do bardzo przypadkowych pomieszczeń i trzeba tam słuch wytężac ot choćby Filharmonia Krakowska o Operze Krakowskiej nie wspominając. Dodam tylko że to ostatnie nie jest wcale śmieszne.

 

Focale Utopia zdaniem subiektywnym Rafaela mają bardzo dobre oddanie informacji dzięki dosyć dobrej odpowiedzi impulsowej ! Mają przyzwoity bas ale bez takiej kontroli jak np topowe JBL-e ale z lepszym bo niższym zejściem. Problem Utopi mimo fantastycznemu pomysłowi żeby się średniotonowiec w miarę dokładnie pokrył z wokalami męskimi i kobiecymi leży w tym że tej piany Rochacela od Dupointa jest tam po prostu za dużo! Objawia się to wytłumieniem nie tylko rezonansów szkodliwych ale także nie uzyskaniem dokładnej odpowiedzi impulsowej która np jest w ich wysokotonowcu! Objawia się to tym ze są braki na barwie co Sylwestrze usiłujesz zrekompensować sobie mało skutecznie świetnym w sumie Amplifonem. Tu dygresja, żaden wzmacniacz Ci nic z tym nie zrobi :( Inne konstrukcje są w stanie przez swą lekkość układu drgającego dać znacznie lepsza barwę ot choćby u kolegi Cybanta ale dla odmiany materiał który nie jest do końca wytłumiony wewnętrznie podbarwia dźwięk i w każdym razie ja to słyszę. Jak miałbym się czepiać Utopi których w sumie dwa razy słyszałem ale mam taka jakąś przypadłość że to co mnie uwiera zapamiętuje sam bas z racji też budowy kanapkowej potężny układ EM nie jest wprawić do takich szybkości jak choćby znacznie lżejsze membrany schodzące tylko równo do 30Hz od topowych Everestów. Tak ze podsumowując fajnie na Utopiach wychodzą dźwięki metaliczne np z fortepianu ale dalej jest główny problem dalej z wyśmienitą barwą!!! Focale Utopia są konstrukcja skończoną i bez poważniejszej ingerencji typu wymiana niektórych przetworników i skorygowania pod nie zwrotnicy nie reformowalną.

 

Nie musisz się z tym zgadzać jak już napisałem tak ja słyszę te kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I literka C to przypadek... :-) A tu od razu elaborat, prawie miesięcznica... :-)

 

I do tego ciekawa teoria, ale nie znajdująca uzasadnienia w faktach. Duki maja leciutką membranę z papirusu na średnicy i być może jest ona trochę bardziej otwarta ale jeszcze pewności nie mam. Nawet jeśli to nie jest to wielka różnica.

Natomiast bas w Dukach jest z super lekkich membran na bazie papieru i włókna szklanego i jest ogólnie bardzo dobry, gdyby nie to, że z Grande Utopii jest jeszcze lepszy... :-)

Żeby pokonać układ basowy GU, czyli 16+11 cali na basie to musi być 2x15 + 2x12 i sterowany DSP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek dostosuje się, o basie w MBL-ach nie piszę ale jak by Sly kupił te topowe MBL-e i dał inna sekcję basową w jego pokoju z jego akustyka też było by wybornie.

 

I tez inaczej ;)

 

I literka C to przypadek... :-) A tu od razu elaborat, prawie miesięcznica... :-)

 

No ale przyznaj że barwy Ci brakuje Vitusy wyleciały a powinny spokojnie zostać i ratujesz to Amplifonem. No chyba że mi powiesz że Amplifon tak samo lepiej od Vitusów gra z Tadami to wyjdzie ze Ci tej barwy mniej w Utopiach brakuje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego jeśli zajmują się handlowaniem tak wysokiej klasy sprzętem to powinni patrząc na dysponowanie przez nich u siebie w salonie zmienić branżę. Wcalę się nie dziwię Jarkowi&Ani że nie raz już gotował na tym forum że tego lub innego sprzętu nie można nawet posłuchać u dystrybutora bo po prostu on go fizycznie nie ma!

 

Rafaell ale jak tu się nie gotować jak chcesz kupić jakiś konkretny produkt oferowany w sprzedaży przez dystrybutora a on na Twoje pytanie na temat odsłuchu rozkłada ręce albo co gorsze rozkłada katalog ze zdjęciami i mówi cyt. " ... ale przecież pan zna tą markę , brzmienie tych urządzeń jest już legendarne więc proszę wybrać sobie coś z katalogu. ".

Tak sobie myślę ,że może ja coś robię nie tak i powinienem mojemu klientowi również powiedzieć ,że ja mu chętnie wybuduję np. kolejny jacht Eclipse tylko ,że nie mam ani potencjału , ani pieniędzy ani ludzi do tego ale on może sobie przecież to wyobrazić bo przecież pływał już kajakiem na Mazurach.

Tyle tylko , że on skierowałby mnie do lekarza pierwszego kontaktu.

A tłumaczenie ,że żaden dystrybutor nie będzie inwestował w drogi sprzęt , który przecież ma swojej ofercie to jakaś komedia i spotykana chyba tylko w branży audio.

I nie piszę tutaj o jakichś urządzeniach za miliony tylko np. o kablach albo o ... zwykłych wtyczkach ;)

Jak tutaj traktować sprzedawcę poważnie jak on Ciebie nie traktuje poważnie ?

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek dostosuje się, o basie w MBL-ach nie piszę ale jak by Sly kupił te topowe MBL-e i dał inna sekcję basową w jego pokoju z jego akustyka też było by wybornie.

 

I tez inaczej ;)

 

 

 

No ale przyznaj że barwy Ci brakuje Vitusy wyleciały a powinny spokojnie zostać i ratujesz to Amplifonem. No chyba że mi powiesz że Amplifon tak samo lepiej od Vitusów gra z Tadami to wyjdzie ze Ci tej barwy mniej w Utopiach brakuje ;)

 

Nie brakuje mi barwy. Nie ratuje niczego czymś. Vitusy i Amplifony grają wybornie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek cały czas o tym mówimy, mamy to samo zdanie tylko w inny sposób piszemy o tym "ZJAWISKU" :)

 

Też Cię pozdrawiam

 

Nie brakuje mi barwy. Nie ratuje niczego czymś. Vitusy i Amplifony grają wybornie.

 

To świetnie że to Ci nie doskwiera a w takim razie co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciężko obrazić :) nawet jak się pisze z małej litery Ciebie ;) ale jestem starej daty i zrozumiałem to małe c ;)

 

Otóż króciutko na temat tego miodu jakim są Utopie i jak ja je słyszę i nie musi to byś super duper pokój bo na koncerty live też się chodzi do bardzo przypadkowych pomieszczeń i trzeba tam słuch wytężac ot choćby Filharmonia Krakowska o Operze Krakowskiej nie wspominając. Dodam tylko że to ostatnie nie jest wcale śmieszne.

 

Focale Utopia zdaniem subiektywnym Rafaela mają bardzo dobre oddanie informacji dzięki dosyć dobrej odpowiedzi impulsowej ! Mają przyzwoity bas ale bez takiej kontroli jak np topowe JBL-e ale z lepszym bo niższym zejściem. Problem Utopi mimo fantastycznemu pomysłowi żeby się średniotonowiec w miarę dokładnie pokrył z wokalami męskimi i kobiecymi leży w tym że tej piany Rochacela od Dupointa jest tam po prostu za dużo! Objawia się to wytłumieniem nie tylko rezonansów szkodliwych ale także nie uzyskaniem dokładnej odpowiedzi impulsowej która np jest w ich wysokotonowcu! Objawia się to tym ze są braki na barwie co Sylwestrze usiłujesz zrekompensować sobie mało skutecznie świetnym w sumie Amplifonem. Tu dygresja, żaden wzmacniacz Ci nic z tym nie zrobi :( Inne konstrukcje są w stanie przez swą lekkość układu drgającego dać znacznie lepsza barwę ot choćby u kolegi Cybanta ale dla odmiany materiał który nie jest do końca wytłumiony wewnętrznie podbarwia dźwięk i w każdym razie ja to słyszę. Jak miałbym się czepiać Utopi których w sumie dwa razy słyszałem ale mam taka jakąś przypadłość że to co mnie uwiera zapamiętuje sam bas z racji też budowy kanapkowej potężny układ EM nie jest wprawić do takich szybkości jak choćby znacznie lżejsze membrany schodzące tylko równo do 30Hz od topowych Everestów. Tak ze podsumowując fajnie na Utopiach wychodzą dźwięki metaliczne np z fortepianu ale dalej jest główny problem dalej z wyśmienitą barwą!!! Focale Utopia są konstrukcja skończoną i bez poważniejszej ingerencji typu wymiana niektórych przetworników i skorygowania pod nie zwrotnicy nie reformowalną.

 

Nie musisz się z tym zgadzać jak już napisałem tak ja słyszę te kolumny.

Rafał,mozna sie do Ciebie wprosic na odsluch,moze czegos sie naucze ,tak pieknie o tych wszystkich sprzetach piszesz,ja oczywiscie tez Ciebie zapraszam.

 

To nie jest zaczepka,tylko chec weryfikacji:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świetnie że to Ci nie doskwiera a w takim razie co?

 

Zapytaj o to klientów mających Challengera SRT8 o mocy 460KM, którzy wymieniają go na Hellcata o mocy 700KM... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o to klientów mających Challengera SRT8 o mocy 460KM, którzy wymieniają go na Hellcata o mocy 700KM... :-)

 

Co ląduja zaraz później w rowie bo jest taka różnica w układzie trakcji i kontrolą prowadzenia jak miedzy Nissanem GTR a wypaśnym AMG? :) ?

 

Sylwek Ty potrzebujesz coś takiego żeby Twój wóz z optymalną dla niego mocą jechał na zakrętach jak po sznurku, moc to tylko kwiatek do kożucha :)

 

To nie jest zaczepka,tylko chec weryfikacji:))

 

Czego, budżetu czy mojego sposobu słyszenia? Już wcześniej pisałem słucham na wzmacniaczu 1/15 ceny Accuphase Sylwestra.

 

Weź przygotuj trochę swoich i kolegów różnych kabli odtwarzacy,e.t.c ja Ci to poprzepinami i stwierdzisz czy dobrze czy źle słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź przygotuj trochę swoich i kolegów różnych kabli odtwarzacy,e.t.c ja Ci to poprzepinami i stwierdzisz czy dobrze czy źle słyszę.

No widzisz ,zle to odbierasz:)

A z przepinania kabli juz wyroslem,unikam tego jak ognia:)

Nie chodzi mi sprawdzenie Twojego sluchu, otego jest laryngolog:)

 

No coz jak bedziesz w okolicach to Łodzi ,to zapraszam.

 

Mam takich kolegow co by chcieli u mnie przepinac kable,ale wtedy staje sie asertywny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapytaj o to klientów mających Challengera SRT8 o mocy 460KM, którzy wymieniają go na Hellcata o mocy 700KM... :-)

a dawniej jeden konik wystarczal, najwyzej o masc sie spierali:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Ja myślę,że Slaja zwyczajnie "nosi" a że jest "ofiarą" własnego sukcesu i może,co z resztą czyni,pozwolić sobie w audio na wszystko,to się frustruje:). Tu chyba naprawdę pomoże już tylko indywidualny projekt. Pociągnie on masę kasy,ale skoro da satysfakcję? Sly otwórz nowy wątek np Sly's new project of audio nirvana i wzorem innego kolegi opisuj od podstaw,swoją drogę do gwiazd,ja będę kibicował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego, budżetu czy mojego sposobu słyszenia? Już wcześniej pisałem słucham na wzmacniaczu 1/15 ceny

Ja pieniedzy nie slucham,juz pare razy sie zawiodlem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takich kolegow co by chcieli u mnie przepinac kable,ale wtedy staje sie asertywny:)

 

Ale coś Cię tam dalej gryzie bo na forum zaglądasz tu a ne do zakładki muzyka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,że Slaja zwyczajnie "nosi" a że jest "ofiarą" własnego sukcesu i może,co z resztą czyni,pozwolić sobie w audio na wszystko,to się frustruje:). Tu chyba naprawdę pomoże już tylko indywidualny projekt. Pociągnie on masę kasy,ale skoro da satysfakcję? Sly otwórz nowy wątek np Sly's new project of audio nirvana i wzorem innego kolegi opisuj od podstaw,swoją drogę do gwiazd,ja będę kibicował.

 

ale mu wzór wybrałeś, a niech Cię ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pieniedzy nie slucham,juz pare razy sie zawiodlem:)

 

Wężykiem, wężykiem; mam to samo zdanie-uszka mamy i używamy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Nosi mnie. W kwestii zasilania, kabli, wzmacniaczy, a nawet źródła już mnie nie nosi. Tu już znam granice, przerzuciłem sporo sprzętu i wiem jaki jest zakres Od...Do. Ale w przypadku kolumn jeszcze tego nie wiem. Być może jest tak jak niektórzy piszą, że dalej już się nie da. Ale chcę się sam o tym przekonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś Cię tam dalej gryzie bo na forum zaglądasz tu a ne do zakładki muzyka ;)

Nic mnie gryzie :)narazie poprawiam swoj nowy nabytek Leben300F i przynosi mi to duzo frajdy,jak mi sie znudzi to sobie znajde inna ofiare do dlubania,a jest tego wiele szmelcu na rynku:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Masz rację. Nosi mnie. W kwestii zasilania, kabli, wzmacniaczy, a nawet źródła już mnie nie nosi. Tu już znam granice, przerzuciłem sporo sprzętu i wiem jaki jest zakres Od...Do. Ale w przypadku kolumn jeszcze tego nie wiem. Być może jest tak jak niektórzy piszą, że dalej już się nie da. Ale chcę się sam o tym przekonać.

 

No to tylko custom made,innej drogi nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mu wzór wybrałeś, a niech Cię ! :)

 

Zaraz będą teksty Sly przejął całą sztafetę od Elberotha następne AVS nie w Warszawie ale w Moskwie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.