Skocz do zawartości
IGNORED

Czy zapychanie bassreflexu jest szkodliwe?


Krzysiek B

Rekomendowane odpowiedzi

Uszy rzecz pożyteczna.

 

Poważnie? Bo kolejne stwierdzenie wyklucza powyższe.

lubię jak głośno gra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy zatkanie bassrefleksu może uszkodzić głośniki. Mam problem z basem.

Wsadziłem w dziury skarpetki i nawet mi się podoba jak to gra.

Są takie kształtki z gąbki. Kupowałem swojego czasu na allegro. Rozwiązują problem. W ten sposób nie uszkodzisz głośników. Nadmierny bas może wynikać z ustawienia kolumn. Pobujaj się z nimi po pokoju w wolny dzień. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Bo kolejne stwierdzenie wyklucza powyższe.

Nic nie wyklucza, są jeszcze odcienie szarości, a nie tylko czerń i biel... taka metafora, że albo cicho albo głośno. Dla mnie głośno to jest głośno na tyle że można spokojnie całą płytę przesłuchać, ale nie aż tak, że mi gwizdek brzęczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podstawkowe w malym pokoju a potem podlogowe i wole podlogowe nic nie dudni, scena jest jak trzeba jest przekaz sa szczegoly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy zatkanie bassrefleksu może uszkodzić głośniki. Mam problem z basem. Przy normalnym słuchaniu jest ok ale lubię dać sobie głośno i w tedy basu jest zdecydowanie ponad miarę.

Głośników nie uszkodzisz zatykając br (najlepiej gąbkowymi zatyczkami) a w przypadku gdy basu jest za dużo zatraca się szczegóły w muzyce więc jest to dobra alternatywa jak się nie ma możliwości większego odstawienia skrzynek od ścian. Jeszcze przy kłopotliwym basie pomaga ustawienie kolumn z kolcami na płytach kamiennych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośników nie uszkodzisz zatykając br (najlepiej gąbkowymi zatyczkami) a w przypadku gdy basu jest za dużo zatraca się szczegóły w muzyce więc jest to dobra alternatywa jak się nie ma możliwości większego odstawienia skrzynek od ścian. Jeszcze przy kłopotliwym basie pomaga ustawienie kolumn z kolcami na płytach kamiennych.

No dokładnie tak było, bas zasłaniał mi średnicę itd., najdziwniejsze, że inaczej słyszę teraz soprany. Jakoś lepiej współgrają ze średnicą. Od razu zaznaczam, że nie zmienił się dźwięk sopranu tylko to jak odbieram dźwięk po tym zabiegu. To w ramach sprostowania bo zaraz jakiś nawiedzony audiofil guru się do tego przyczepi i będzie pisał jakieś swoje urojone filozofie, a takich na tym forum nie brakuje. Bassrefleks zostawiam zatkany na stałe, zostawiam tylko mały otwór bo tak jest lepiej. Płyta granitowa chodzi za mną już dobre pół roku, muszę iść na cmentarz do świetnej firmy kamieniarskiej "Wiecznie żywy"

 

Dziś wybrałem się do sklepu by kupić firmowe zatyczki do bassrefleksu. Jest w kształcie prostokąta to nie było problemu z wyborem profesjonalnej i audiofilskiej... gąbki kąpielowej hehehe. Białych nie było, a szkoda bo pasowała by mi do koloru kabla. Sprzedawczyni doradziła mi, że lepsza będzie niebieska, bo żółta gorzej tłumi. Od razu widać było, że dziewczyna zna się na rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Warto przesłuchać różne materiały w roli zatyczek. Być może frotte sprawdzi się lepiej niż gąbka. Wszystko zależy co się w danym pomieszczeniu wzbudza. Mogą być minimalne różnice w efektywności tłumienia poszczególnych podzakresów basu przez poszczególne materiały. To są fajne zabawy, które w zasadzie nic nie kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak było, bas zasłaniał mi średnicę itd., najdziwniejsze, że inaczej słyszę teraz soprany. Jakoś lepiej współgrają ze średnicą. Od razu zaznaczam, że nie zmienił się dźwięk sopranu tylko to jak odbieram dźwięk po tym zabiegu. To w ramach sprostowania bo zaraz jakiś nawiedzony audiofil guru się do tego przyczepi i będzie pisał jakieś swoje urojone filozofie, a takich na tym forum nie brakuje. Bassrefleks zostawiam zatkany na stałe, zostawiam tylko mały otwór bo tak jest lepiej. Płyta granitowa chodzi za mną już dobre pół roku, muszę iść na cmentarz do świetnej firmy kamieniarskiej "Wiecznie żywy"

 

Dziś wybrałem się do sklepu by kupić firmowe zatyczki do bassrefleksu. Jest w kształcie prostokąta to nie było problemu z wyborem profesjonalnej i audiofilskiej... gąbki kąpielowej hehehe. Białych nie było, a szkoda bo pasowała by mi do koloru kabla. Sprzedawczyni doradziła mi, że lepsza będzie niebieska, bo żółta gorzej tłumi. Od razu widać było, że dziewczyna zna się na rzeczy.

Super... i tak trzymać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

 

 

A co lepiej kupować? Ostatnio tak rozmyślam nad tematem basu i okazuje się, że większość najlepszych konstrukcji to właśnie BR. To niewątpliwie inne rozwiązania niź w budżetówce ale jednak BR.

Obudowa zamknieta, 12 cali, kolumna z epoki i bas ma kulture w przeciwienstwie do wielu nowych zestawow glosnikowych w kwocie nawet 10-20 tys. zl za pare ktore charakterystycznie furgotaja/furgocza/bucza. Kolumny z wysokiej polki z BR to juz inna para kaloszy i zupelnie inne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że do obudowy zamkniętej potrzeba ogromnych objętości. Na 12 calowy driver to pewnie pod 200L, a kolumny o których piszesz nie mają nawet 1/4 tej pojemności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Gram na Yamahach NS-590. Spore skrzynki. 200 litrow nie maja. Nie schodza tak nisko jak by sie chcialo, ale do muzyki ktorej slucham sa idealne. Za to srednica i wysokie tony - piekne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że do obudowy zamkniętej potrzeba ogromnych objętości. Na 12 calowy driver to pewnie pod 200L, a kolumny o których piszesz nie mają nawet 1/4 tej pojemności.

 

Dzisiaj się konstruuje słupki, bo wielkich szaf nawet średnio zamożny Kowalski nie kupi, nie ma na to miejsca w swoim ekskluzywnym M3. Średnio zamożny Kowalski jednak chce aby dudniało, skoro tak to co się robi? No robi się kolumny z dziurą :-) - to tak pół żartem, pół serio ale konstruuje się to co się sprzedaje i robi się to tak aby najwięcej przy tym zarobić.

Porządne OZ to drogie, duże i często trudne w napędzaniu konstrukcje więc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie monitorów w 25m pokoju, a nawet małych podłogówek, chociaż nigdy nie testowałem

No to jesteś w błędzie.

 

najdziwniejsze, że inaczej słyszę teraz soprany. Jakoś lepiej współgrają ze średnicą. Od razu zaznaczam, że nie zmienił się dźwięk sopranu tylko to jak odbieram dźwięk po tym zabiegu

Najdziwniejsze?

Zdanie wcześniej sobie sam odpowiedziałeś, bas przysłaniał nie tylko średnicę, ale cały przekaz tak to niestety działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś w błędzie.

 

W błędzie możecie być obaj, najpierw należy napisać o jakim monitorze mowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj się konstruuje słupki, bo wielkich szaf nawet średnio zamożny Kowalski nie kupi, nie ma na to miejsca w swoim ekskluzywnym M3. Średnio zamożny Kowalski jednak chce aby dudniało, skoro tak to co się robi? No robi się kolumny z dziurą :-) - to tak pół żartem, pół serio ale konstruuje się to co się sprzedaje i robi się to tak aby najwięcej przy tym zarobić.

Porządne OZ to drogie, duże i często trudne w napędzaniu konstrukcje więc...

 

Ale patrząc na najlepsze topowe konstrukcje jak najwyższe modele Rockport, TAD, Focal, Avalon, Trenner, Wilson to żadne z nich nie mają obudów zamkniętych, mimo że cena nie jest tam ograniczeniem i sięga nawet 300000$.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Problem w tym, że do obudowy zamkniętej potrzeba ogromnych objętości. Na 12 calowy driver to pewnie pod 200L, a kolumny o których piszesz nie mają nawet 1/4 tej pojemności.

Na szybko obliczylem. Moje maja po 80 litrow kazda. Z BR tez bywaja jaja. Z obliczen konstrukcyjnych wychodzi ze tuba powinna miec 60cm dlugosci. I niby gdzie ja umiescic? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc objętość musisz odjąć grubość ścianek oraz wew.użebrowanie obudowy oraz komory na średniotonowy driver i tweeter.

Co do tunelu BR to stosuje się różne opcje. Jak popatrzysz na topowe modele kolumn to nie mają obudów zamkniętych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obliczen konstrukcyjnych wychodzi ze tuba powinna miec 60cm dlugosci. I niby gdzie ja umiescic? ;)

Dać dwie, zwiększyć średnicę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać dwie, zwiększyć średnicę :-)

 

W Utopii czy TAD Ref.1 jest na dole tunel o wylocie szerokości ok 35-40cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisano dziś, 20:00

Użytkownik sir.jax dnia 24.01.2016 - 19:52 napisał

No to jesteś w błędzie.

 

W błędzie możecie być obaj, najpierw należy napisać o jakim monitorze mowa.

Oczywiście że tak, są monitory i "monitory" jak podłogówki i "podłogówki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się konstruuje słupki, bo wielkich szaf nawet średnio zamożny Kowalski nie kupi, nie ma na to miejsca w swoim ekskluzywnym M3.

to raczej nie z tego powodu słupki się produkuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Licząc objętość musisz odjąć grubość ścianek oraz wew.użebrowanie obudowy oraz komory na średniotonowy driver i tweeter.

Co do tunelu BR to stosuje się różne opcje. Jak popatrzysz na topowe modele kolumn to nie mają obudów zamkniętych.

Masz rację, odejmując objętości wymienionych przez Ciebie rzeczy wyjdzie mniej, pewnie jakieś 67-70 litrów. Co nie zmienia faktu, że moje zdanie na temat bardzo wielu współczesnych konstrukcji słupkowych BR w cenach nawet 10-20kzł nie ma startu do takiej kolumny OZ z epoki.

Nie mam 100% pewności, ale najnowsza kolumna Yamahy będzie chyba konstrukcją OZ. Zylonu nie znam, nie słyszałem jeszcze. Cena bardzo wysoka, ciekawe czy też takie granie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, odejmując objętości wymienionych przez Ciebie rzeczy wyjdzie mniej, pewnie jakieś 67-70 litrów. Co nie zmienia faktu, że moje zdanie na temat bardzo wielu współczesnych konstrukcji słupkowych BR w cenach nawet 10-20kzł nie ma startu do takiej kolumny OZ z epoki.

Nie mam 100% pewności, ale najnowsza kolumna Yamahy będzie chyba konstrukcją OZ. Zylonu nie znam, nie słyszałem jeszcze. Cena bardzo wysoka, ciekawe czy też takie granie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mają bas reflex:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W Polsce cena będzie ok. 70 tys. zł/parę.

 

Moje Dynaudio, też oczywiśie z BR, mają gąbkę do zatkania ale zdecydowanie odradzają jej stosowanie, które zalecają ewentualnie gdy kolumny nie można ustawić daleko od ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Rzeczywiście, teraz zauważyłem.

 

Powiem tyle - z BR można uzyskać więcej, bo i da się wykorzystać tylną część membrny. Tylko trzeba umieć to zrobić. Odnoszę wrażene, że kiedyś konstruktorzy potrafili więcej. Dzisiaj tanio trzeba wykonać i drogo sprzedać. Klient nieosłuchany, o i tak kupi bo kolumna wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się ustalić,to przez ostatnie 10 lat pojawiło się na świecie kilka nowych rozwiązań dla BR by zniwelować jego wady, a wzmocnić zalety. Podobno nawet jest opatentowana technologia opracowana przez ludzi z Politechniki w Trójmiescie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, teraz zauważyłem.

 

Powiem tyle - z BR można uzyskać więcej, bo i da się wykorzystać tylną część membrny. Tylko trzeba umieć to zrobić. Odnoszę wrażene, że kiedyś konstruktorzy potrafili więcej. Dzisiaj tanio trzeba wykonać i drogo sprzedać. Klient nieosłuchany, o i tak kupi bo kolumna wygląda.

 

Różnie z tym bywa, zależy o jakich przedziałach cenowych i skali produkcji mówimy. Największe monitory Harbeth czy też Spendor są duże i niezgrabne ( tzn. nie słupkowate), oba z BR, oba drogie ale bardzo dobrze wykonane, czy tanio to trudno ocenić nie znając rzeczywistych kosztów i marży. Skrzynki i głośniki duże. Pewnie dołożenie parunastu litrów nie byłoby wielkim problem dla wyglądu, więc konstruktorzy nie stawiali sobie ograniczeń i mogli to zrobić z OZ, a jednak wybrali BR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Największe monitory Harbeth czy też Spendor są duże i niezgrabne ( tzn. nie słupkowate), oba z BR, oba drogie ale bardzo dobrze wykonane, czy tanio to trudno ocenić nie znając rzeczywistych kosztów i marży. Skrzynki i głośniki duże. Pewnie dołożenie parunastu litrów nie byłoby wielkim problem dla wyglądu, więc konstruktorzy nie stawiali sobie ograniczeń i mogli to zrobić z OZ, a jednak wybrali BR.

Podejrzewam, że gdyby zestawić do w/w kolumn stare Yamahy NS-1000/1000M a nawet moją NS-590, to taki wielbiony dzisiaj Harbeth miałby niezły orzech do zgryzienia. A Yamaha miała jeszcze wyższe modele niż 1000. Były z BR i OZ. Nie wspomnę o materiałach użytych do budowy typu: beryl, tytan, tworzywa sztuczne i wiele wiele innych, chociażby FX-3. A dzisiaj taki beryl to nisza i ogromne pieniądze, które trzeba wyłożyćw salonie audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-49078-0-14757300-1453715724_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję gościć u siebie Yamahy NS-500. I grały bardzo przeciętnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że gdyby zestawić do w/w kolumn stare Yamahy NS-1000/1000M a nawet moją NS-590, to taki wielbiony dzisiaj Harbeth miałby niezły orzech do zgryzienia. A Yamaha miała jeszcze wyższe modele niż 1000. Były z BR i OZ. Nie wspomnę o materiałach użytych do budowy typu: beryl, tytan, tworzywa sztuczne i wiele wiele innych, chociażby FX-3. A dzisiaj taki beryl to nisza i ogromne pieniądze, które trzeba wyłożyćw salonie audio.

 

Bez porównania bezpośredniego trudno rozstrzygnąć. W pewnych aspektach nastąpił postęp ( np. harbeth ma odlewane kosze głośników, stare yamahy są blaszane) a w innych być może regres. Intuicja podpowiada jednak, że współczesne bezkompromisowe konstrukcje jednak wykorzystują postęp technologiczny i są lepsze niż starsze.

W rozwiązaniach budżetowych, choćby ze względu na zmieniającą się modę czyli te smukłe konstrukcje, bywa z tym różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.