Skocz do zawartości
IGNORED

Czy zapychanie bassreflexu jest szkodliwe?


Krzysiek B

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Organy kościelne startują od 16Hz. Objawia się to potężnym drżeniem ław kościelnych. Przenosić to do tradycyjnych warunków lokalowych byłoby sytuacją ekstremalną. Pękanie gładzi gipsowych gwarantowane ;)

 

No właśnie...ekstremalne warunki, przy których robi się człowiekowi niedobrze i u mnie pojawia się wrażenie duszenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest znana w UK. W fabryce zainstalowano nowe, wielkie wentylatory, które miały przewietrzać hale produkcyjne. Po czasie w miasteczku oddalonym o wiele kilometrów zaczęły się problemy zdrowotne oraz pękania ścian. Ale to były częstotliwości kilku herców, do tego w dużym natężeniu, czego w domu nigdy nie uzyskamy i co najważniejsze to szkodliwe efekty były dopiero wiele kilometrów dalej. W samej fabryce wszystko było cacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Bas czasem ujawnia się w innym miejscu niż potrzeba. Często tak się zdarza, że w pokoju odsłuchowym bas się gdzieś gubi, wzajemnie znosi, natomiast w pokoju obok tudzież na piętrze czuć potężne wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Siatka" basu.

 

Bawiłem się tym tematem gdy byłem kiedyś w posiadaniu współczesnych kolumn podłogowych z BR (cena nowych 8000zł) i godzinami jeździłem po pokoju by znaleźć to "najlepsze" ustawienie. Problem raz na zawsze skończył się jak przytagałem do chałupy kolumny OZ z epoki. Woofery 12-calowe, papier. Od 40Hz w górę pięknie odwzorowują brzmienie. Łapią też średnicę (do 700 Hz). Zabrzmi to dla niektórych dziwnie, ale gdziekolwiek postawię te klumny - GRAJĄ ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to dla niektórych dziwnie, ale gdziekolwiek postawię te klumny - GRAJĄ ;)

Kangie, także gram w O.Z. i to zjawisko nie jest mi obce, byłem mocno zaskoczony że kombinacje z ustawieniem jak z kolumnami B.R. nic nie wnoszą.

One po postu grają. -:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.