Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie podłogówki zamiast Usher V-601 ?


countryfan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam do Was pytanie jakie w/g Was kolumny podłogowe należy wziąć pod uwagę do zakupu - mające zastąpić monitory V-601? W tych monitorach wszystko dla mnie jest OK poza brakiem basu w pomieszczeniu w którym stoją. Innego ustawienia nie da się zrobić więc chcę je wymienić na podłogówki. Muzyka to jazz, blues, trochę spokojnego popu z fajną gitarą. Wzmacniacz Grundig FineArts A-9000, CD Yamaha CDX-1060, tuner Sony ST-S590ES.

Jeżeli chodzi o budżet to nie wiem za ile uda mi się sprzedać te Ushery ze standami Rogoża i do tego mogę dołożyć z 1-2kzł. Kolumny raczej używane.

 

Z góry dziękuję za typowania,

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taki sam setup Grundig A-9000 z V-601 i cóż wszystko fajnie tylko ten bas...dzieje się tak dlatego bo zarówno Usher jak i ten Grundig mają zmiękczony dół, przez co bas jest nie do końca taki jak trzeba. Napisz jeszcze w jakim pomieszczeniu to gra, próbowałeś z innym wzmacniaczem? Te Grundigi też często są zajechane, mają nieoryginalne układy STK, końcówki mocy, wyschnięte kondy, zasyfione selektory czy zimne luty...przez co następuje degradacja brzmienia, warto zrobić konserwacje tego wzmacniacza, wiem bo miałem takie trzy egzemplarze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Metraż; do np. 18 - 20 m nie powinno brakować basu.

2. Wypróbuj choćby jakiegoś Soniaka; miałem podobny kłopot - brak dołu

ze wzmacniaczem Technicsa i od wielu lat używam budżetowego Sony.

A nie jest to jeszcze wzorzec dynamiki i wypełnienia basu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam do Was pytanie jakie w/g Was kolumny podłogowe należy wziąć pod uwagę do zakupu - mające zastąpić monitory V-601? W tych monitorach wszystko dla mnie jest OK poza brakiem basu w pomieszczeniu w którym stoją. Innego ustawienia nie da się zrobić więc chcę je wymienić na podłogówki. Muzyka to jazz, blues, trochę spokojnego popu z fajną gitarą. Wzmacniacz Grundig FineArts A-9000, CD Yamaha CDX-1060, tuner Sony ST-S590ES.

Jeżeli chodzi o budżet to nie wiem za ile uda mi się sprzedać te Ushery ze standami Rogoża i do tego mogę dołożyć z 1-2kzł. Kolumny raczej używane.

 

Z góry dziękuję za typowania,

Piotr

Ale te monitory mają bas , znakomity bas . Kolega mi je wypożyczył i byłem pod wrażeniem , natomiast mają trochę słabą zwrotnice ? tu bym sam grzebnął i zrobił wybitnego monitora......pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam z niedowierzaniem. Mam te monitory w połączeniu z (budżetowym) Onkyo A-9050 i Pioneerem PD-50 i basu jest za dużo (!)

Jest obfity i pojawia się wtedy kiedy trzeba, owszem, bez bardzo niskiego zejścia, ale naprawdę bardzo niskiego. Większość monitorów może im (V-601) pozazdrościć tak spójnego dźwięku z niezłym dołem. Grając, gdybym ich nie widział to pomyślałbym, że to podłogówki, bo z takim rozmachem wypełniają wnętrze i to także w dolnych rejestrach.

 

Może, zamiast wymiany kolumn należałoby się pokłonić nad zastąpieniem wzmacniacza, tym bardziej, że generalnie jesteś zadowolony z tych kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Grundig ma specyficzne brzmienie trochę jak wzmacniacz lampowy, gładkie kolorowe ciepłe brzmienie ze spowolnionym basem przy tych kolumnach będzie brakowało ataku na dole pasma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taki sam setup Grundig A-9000 z V-601 i cóż wszystko fajnie tylko ten bas...dzieje się tak dlatego bo zarówno Usher jak i ten Grundig mają zmiękczony dół, przez co bas jest nie do końca taki jak trzeba. Napisz jeszcze w jakim pomieszczeniu to gra, próbowałeś z innym wzmacniaczem? Te Grundigi też często są zajechane, mają nieoryginalne układy STK, końcówki mocy, wyschnięte kondy, zasyfione selektory czy zimne luty...przez co następuje degradacja brzmienia, warto zrobić konserwacje tego wzmacniacza, wiem bo miałem takie trzy egzemplarze :)

 

Pokój nieco ponad 20m2 (4x5), winne jest fatalne rozstawienie kolumn. Bas pojawia się w jednym miejscu pokoju i jest rzeczywiście satysfakcjonujący. Nie da się inaczej rozstawić monitorów bo determinuje je rozstawienie mebli (robione pod pokój). Mogę jedynie na próbę rozstawić je inaczej, ale i tak nie będą mogły tak stać docelowo. Żal by mi było się rozstać z tymi monitorami bo brzmienie mają dla mnie świetne.

Wzmacniacz jest egzemplarzem kupionym od jednego z kolegów na forum, zadbany, ponoć po tuningu u jakiegoś legendarnego człowieka (któremu się niestety zmarło już dobrych kilka lat temu). Jedynie co trzeba by zrobić przy wzmacniaczu to wyczyścić selektor bo czasem potrzeszczy. Brzmienie tego wzmacniacza przy odtwarzaniu z CD tej Yamahy któreś z dobrze nagranych płyt (Reference Recordings, Chesky, Telarc ) aż uderza szczegółowością i detalicznością brzmienia. Ten odtwarzacz świetnie pasuje do Fineartsa. Z kolei tuner jest zbyt ocieplony w brzmieniu (ale i tak go lubię).

 

1. Metraż; do np. 18 - 20 m nie powinno brakować basu.

2. Wypróbuj choćby jakiegoś Soniaka; miałem podobny kłopot - brak dołu

ze wzmacniaczem Technicsa i od wielu lat używam budżetowego Sony.

A nie jest to jeszcze wzorzec dynamiki i wypełnienia basu....

 

Tak jak wspomniałem, 20m2 więc spokojnie, wina leży po stronie rozstawienia.

Wzmacniacza słuchałem u kolegi z forum kiedy go kupowałem na jego monitorach (nie pomnę już jakich) bas trząsł pomieszczeniem. Jedynie mogę pożyczyć wzmacniacz NADa od kolegi z pracy dla testu ale na niewiele to się zda.

Ustawienie jest winne i nic innego - bas pojawia się w ... kuchni przylegającej do pokoju.

 

Ale te monitory mają bas , znakomity bas . Kolega mi je wypożyczył i byłem pod wrażeniem , natomiast mają trochę słabą zwrotnice ? tu bym sam grzebnął i zrobił wybitnego monitora......pozdrawiam

 

Na razie nie odczuwam potrzeby takich modyfikacji - brak mi basu w pokoju w którym grają - bo bas jest w kuchni, łazience i przedpokoju :/

 

Czytam z niedowierzaniem. Mam te monitory w połączeniu z (budżetowym) Onkyo A-9050 i Pioneerem PD-50 i basu jest za dużo (!)

Jest obfity i pojawia się wtedy kiedy trzeba, owszem, bez bardzo niskiego zejścia, ale naprawdę bardzo niskiego. Większość monitorów może im (V-601) pozazdrościć tak spójnego dźwięku z niezłym dołem. Grając, gdybym ich nie widział to pomyślałbym, że to podłogówki, bo z takim rozmachem wypełniają wnętrze i to także w dolnych rejestrach.

 

Może, zamiast wymiany kolumn należałoby się pokłonić nad zastąpieniem wzmacniacza, tym bardziej, że generalnie jesteś zadowolony z tych kolumn?

 

Rzecz w tym, że z każdego z tych klocków jestem zadowolony, niestety o takim ustawieniu jak zaprezentował kol. slaw123 mogę pomarzyć :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...nie od dziś wiadomo, że akustyka jest na pierwszym miejscu, bez tego ani "hajend" nie zagra. Masz na forum dział "akustyka" zrób zdjęcie pokoju i zamieść tam temat, chłopaki coś doradzą na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usher cp-730 - dawno temu usłyszane poza granicami naszego zacnego kraju, z bardzo dobrą elektroniką, następnie około rok poszukiwań na rynku wtórnym i trafiłem. Skoro podoba Ci się brzmienie monitorów to przy tych kolumnach basu powinno spokojnie starczyć. Nie rozpisuje się jak koledzy wyżej na temat pozostałych elementów systemu, bo to dyskusja bez końca - gusta guściki. Konkret masz - kolumny podłogowe generujące na pewno więcej pięknego usherowego basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.