Jump to content
IGNORED

Azymut Dual 506 CS

Rudy Rudzielec

Recommended Posts

Witam, identyczny temat widnieje w zakładce " INNE " poszedłem za radą kolegi " Audioburak " i piszę w tym dziale.

Tak więc :

Nabyłem gramofon Dual 506 CS, wiem, szału może nie ma, ale od czegoś trzeba zacząć :) Dłuży czas denerwowało mnie to, że jeden z kanałów grał jakby inaczej, jakiś stłumiony, bez wyraźnej góry i średnicy. Po doszkoleniu się wyczytałem, że istnieje takie coś jak "Azymut"

Wkładka jest rzeczywiście przechylona w prawą stronę. Więc wnioskuję, że to jest przyczyna "źle grającego kanału " Teraz pytanie do Was Szanowni Forumowicze, jak w w/w gramofonie ustawić Azymut?? Czy jestem w stanie sam to poprawić?? Prosiłbym ewentualnie o jakieś instrukcje, wtedy będę wiedział, czy moje zdolności manualne pozwolą mi na takie zabiegi. Jeśli nie to trudno, oddam gramofon do jakiegoś specjalisty, chociaż w mojej miejscowości będzie ciężko o taką osobę.

Wkładka jest chyba oryginalna, w każdym bądź razie igła pasująca do wkładki nosi oznaczenia Dual DN 145 S.

Pozdrawiam.

Wrzuć foty problemu coś wymyślimy .

Witam, ze zdjęciem będzie na chwilę obecną problem, po porostu nie mam czym zrobić, wiem, że mamy dobę smartfonów i innych takich, ale tak mi się zdarzyło :P

W tym Dualu mocowanie wkładki jest specyficzne. Możesz spróbować poluzować śrubkę mocującą wkładkę i wsadzić coś pod jedną stronę wkładki. Tak żeby ją wyrównać.

I tu mam pytanie, jak tą wkładkę poluźnić. To ta śrubka od spodu?? Bo jeszcze jest bardzo mało od góry. Przepraszam za dziecinne pytania, nie chciałbym niczego uszkodzić. I dzięki za zainteresowanie.

P.S Chętnie bym oddał Gramofon do jakiegoś specjalisty, ale niestety u mnie w mieście nie ma nikogo kto by się podjął... A czarno widzę jechać z gramofonem ponad 50 km.

Jeśli nie poradzę sobie z pomocą Kolegów to będę zmuszony jechać... Na razie jednak jestem dobrej myśli :)

I tu mam pytanie, jak tą wkładkę poluźnić.

Odkręcając małą śrubkę od góry będziesz mógł wyjąć całą wkładkę ( po odkręceniu musisz przesunąć "trzymadełko" z headshella ku tyłowi i wkładka wychodzi ). Musisz wtedy sprawdzić czy da się tam coś podłożyć. Miałem ten gramofon jakiś czas temu i już aż tak dokładnie nie pamiętam.

Odkręcając małą śrubkę od góry będziesz mógł wyjąć całą wkładkę ( po odkręceniu musisz przesunąć "trzymadełko" z headshella ku tyłowi i wkładka wychodzi ). Musisz wtedy sprawdzić czy da się tam coś podłożyć. Miałem ten gramofon jakiś czas temu i już aż tak dokładnie nie pamiętam.

Miałeś kolego rację :) Udało mi się wyciągnąć wkładkę :) Z jednej strony podkleiłem pasek taśmy. W końcu gra jak należy :) Dziękuję wszystkim za zaangażowanie :)

Teraz zostanie tylko kwestia elektroniki, gdyż gramofon ma spore tendencje do załączania obrotów w drugą stronę :/ Chyba, że któryś z Forumowiczów ma gotowe rozwiązanie na tego typu usterkę. Pozdrawiam :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.